Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

проверка за задължения на имот

  • 2 065
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 613
sisiTR
Това жилище купуваш само с адвокат, нали?  А ако има и неща, които не ти харесват в него, направо се отказвай.

# 91
  • Мнения: 221
Пуснах си справка по партида на един имот и ми излезе това:

т справката по партида ми излезе това:

ЧАСТ "В" ДАННИ ЗА УЧРЕДЯВАНЕ И ПРЕХВЪРЛЯНЕ НА ДРУГИ ВЕЩНИ ПРАВА И ЗА ПОДЛЕЖАЩИТЕ НА ВПИСВАНЕ ЮРИДИЧЕСКИ ФАКТИ И ОБСТОЯТЕЛСТВА ОСВЕН ИПОТЕКИ И ВЪЗБРАНИ Партида № хххх, Идентификатор хххх Носителят на правото не е установен Жалба по чл. 49, ал. 2 от ЗКИР от адм. д. №......../.......по описа на окръжен съд гр. ...........

Какво означава това? Каква е тази жалба?

# 92
  • Далечният изток
  • Мнения: 5 022
Жалба срещу заповедта на директора на АГКК, с която е одобрена кадастралната карта. По тази жалба е образувано административно дело и най-вероятно то вече е решено. Това е случай от преди 2016 г., защото от тогава /2016 г./ заповедите не се обжалват.
Редактирам се. Адм. дело се е гледало от окръжен съд, значи делото е било от преди 2007 г., когато още не са били създадени административните съдилища.

    # 93
    • Мнения: 950
    Последното завещание би трябвало да е валидно и лицето, в чиято полза е то, да е собственик на имота. Но това е условно казано, трябва да се видят документи, така отговарям на сляпо в момента. Какво точно е вписано, обявени ли са завещанията, вписан ли е протоколът от обявяването, тези неща са важни, за да се отговори, и още подробности.
    Няма как и двете завещания да са валидни, ако става въпрос за един и същ имот. Последното по време отменя предходното завещание.
    Трябва си адвокат, но едва ли някой от форума ще даде напълно изчерпателно решение на казуса. Все пак те така си изкарват парите, затова бръкнете за някоя стотинка и платете консултацията. Едва ли ще е повече от 100-200 лв.

    # 94
    • Далечният изток
    • Мнения: 5 022
    Последното завещание би трябвало да е валидно и лицето, в чиято полза е то, да е собственик на имота. Но това е условно казано, трябва да се видят документи, така отговарям на сляпо в момента. Какво точно е вписано, обявени ли са завещанията, вписан ли е протоколът от обявяването, тези неща са важни, за да се отговори, и още подробности.
    Няма как и двете завещания да са валидни, ако става въпрос за един и същ имот. Последното по време отменя предходното завещание.
    Трябва си адвокат, но едва ли някой от форума ще даде напълно изчерпателно решение на казуса. Все пак те така си изкарват парите, затова бръкнете за някоя стотинка и платете консултацията. Едва ли ще е повече от 100-200 лв.
    Само не разбрах защо цитирате моя пост. Не аз задавам въпроса, а отговарям както се вижда. Аз СЪМ адвокат и затова си позволих да дам мнение. Иначе е ясно, че с документите при адвокат, защото тук няма как да знаем подробностите, нито документи сме видяли, съответно да дадем конкретно решение по казуса.

    Последна редакция: нд, 05 сеп 2021, 20:02 от AIDA_N

    Общи условия

    Активация на акаунт