Математически турнири 1-4 клас. Тема №60

  • 60 735
  • 736
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 729
А някой ветеран може ли да разкаже как протича отборното състезание?
Мога да разкажа как протичаше преди пандемията.
Отборното състезание се провеждаше в деня след индивидуалното състезание и беше щафетно, т.е. от отговора на всяка от задачите зависеше следващата. Класирането е отделно. Отборът се сформираше от участниците от училището/центъра, в което се е явявало детето.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 22:16 от silan

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 612
Награждаването на отборното беше предния ден вечерта, а на индивидуалното - в понеделник сутрин в амфитеатъра.

# 92
  • Мнения: 729
Награждаването на отборното беше предния ден вечерта, а на индивидуалното - в понеделник сутрин в амфитеатъра.
Да, сега видях снимките. Редактирам се Simple Smile

# 93
  • Мнения: 2 285
Последните 5 години, когато го е имало, отборното състезание се провеждаше 1 ден след индивидуалното и тъй като е с продължителност само 40 минути, още същият ден привечер награждаваха победителите в задния двор на училището.

# 94
  • Мнения: 913
Примерен тест за 3-и клас по формата на състезанието „Математика за всеки“ за 4-и клас (изпит за прием в МГ):

Скрит текст:
Тест 1:
Скрит текст:

Тест 2:
Скрит текст:

Тест 3:
Скрит текст:

Описателни:
Скрит текст:

Отговори:
Скрит текст:

Връзки към предишни тестове (за 4-и клас):

Скрит текст:

# 95
  • Варна
  • Мнения: 301
Ant12,много ти благодаря Wink

# 96
  • Мнения: 26
Последните 5 години, когато го е имало, отборното състезание се провеждаше 1 ден след индивидуалното и тъй като е с продължителност само 40 минути, още същият ден привечер награждаваха победителите в задния двор на училището.
Тази година награждаването ще е на четвърти и пети ден 😒

# 97
  • Мнения: 53
Излезнаха частично резултати от "Математика за всеки" и доста се обърках за максималния брой точки в състезанието. Аз смятах, че максималните точки са 25 (15+10), а сега виждам, че има резултат от 31 точки. Къде бъркам?

# 98
  • Мнения: 28 850
45 са максималните точки (25 от модул 1 и 20 от модул 2). Засега са ниски резултатите. Предполагам, че в тези от големите градове ще има по-високи точки.

# 99
  • Мнения: 53
Много благодаря Simple Smile

# 100
  • Мнения: 503
45 са максималните точки (25 от модул 1 и 20 от модул 2). Засега са ниски резултатите. Предполагам, че в тези от големите градове ще има по-високи точки.
Като гледам резултатите от миналата година в тези области са били сходни резултатите с тези от тази година. За София, Варна, Бургас, Пловдив със сигурност ще има доста по-високи резултати. Надявам се до края на месеца да излязат...

# 101
  • Мнения: 28 850
Всички чакаме. Макар че аз не очаквам чудеса....
10 работни дни е по регламент срока.
Въпреки че София, Пловдив, Бургас, Варна не са излезли, пак ми се струват прекалено ниски резултатите - едно дете с 31 т. и три с над 20....

# 102
  • Мнения: 1 138

Като гледам резултатите от миналата година в тези области са били сходни резултатите с тези от тази година.
Ами, не са. Резултатът на дъщеря ми, с който беше на около 20 място миналата година, сега е максимален за областта. Не знам дали са били по-трудни задачите, или децата са били по-подготвени, ама така като гледам, ми се струва, че няма дете, което да е решило нещо от втори модул при нас.

# 103
  • Мнения: 503
Да, и мен ме изненадват резултатите за втори модул до момента. А не мисля че са чак толкова трудни. Явно онлайн обучението и онлайн курсовете почнаха да дават "резултати".

# 104
  • София
  • Мнения: 13 200
Да, и мен ме изненадват резултатите за втори модул до момента. А не мисля че са чак толкова трудни. Явно онлайн обучението и онлайн курсовете почнаха да дават "резултати".
Това на мен ми се струва по-вероятна причина. Според моите виждания задачите не бяха толкова трудни като за резултатите, които виждаме.

Общи условия

Активация на акаунт