МБАЛ Надежда - тема 21

  • 56 476
  • 873
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 526
МБАЛ за женско здраве "Надежда": ж.к. Красна поляна, ул. Блага вест 3
МЦ "Надежда": бул. Черни Връх 100, Парадайс център

МОБИЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА АНДРОИД
МОБИЛНО ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА IPHONE
Скрит текст:
Свалете приложението и го отворете. В полето "потребител" попълнете своето ЕГН, а паролата е същата, като тази за онлайн достъпа до лабораторните резултати. Предоставя се на регистратура, в случай, че я нямате.
Контакти:
МБАЛ "НАДЕЖДА" И МЦ "НАДЕЖДА":
Проверка на изследвания и записване на час: https://web.nadezhda.bg/
Уеб сайт   http://nadezhda.bg/
За записване или отмяна на часове, проверка на графици на специалисти, информация за услугите, изследванията и леченията, предлагани в болницата и др. - Кол център
02 441 79 70, 0882 193 970, 0882 193 972, без почивен ден от 8:00 до 20:00 часа

За справка за документи - епикризи, болнични, служебни бележки, др. - Сектор "Информация"
02/ 44 17 973; 0884 178 114, 0882 193 973, от понеделник до петък, от 8:30 до 17:30 часа

МОБИЛНИ ЛИНИИ ЗА ЗАПИСВАНЕ НА ЧАСОВЕ ПО ЗВЕНА:
Ин витро сектор: 0884 743 574, от 08:00 - 20:00 ч.
Женска консултация и гинекология: 0884 309 977 от 08:00 - 20:00 ч.

ВРЪЗКА ПО ЗВЕНА ЗА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ:
За информация и въпроси относно държавния фонд инвитро - "Център за асистирана репродукция" (ЦАР): 02/4417979 от понеделник до петък от 9:00 до 17:00 ч; email: car@nadezhda.bg
Договори за замразяване и съхранение на яйцеклетки и ембриони: 0887 701 927
Имунология:02 441 79 78

ЧЕРВЕН ТЕЛЕФОН САМО ЗА ЗА COVID-19 - ЗА ПАЦИЕИНТИ НА МБАЛ "НАДЕЖДА" СЪС СЪМНЕНИЕ ИЛИ ПОСТАВЕНА ДИАГНОЗА:
0882 332 632

МЕЙЛИ ЗА ВРЪЗКА С БОЛНИЦА "НАДЕЖДА":
MБАЛ "Надежда": mbal@nadezhda.bg
Донорска програма: donorstvo@invitro-bg.com

Списък за родилното, или какво да носим при раждане:
https://www.nadezhda.bg/rajdane/spisuk-za-rodilnoto/


Когато вярата срещне надеждата,животът намира начин!
Стари теми

Последна редакция: ср, 04 май 2022, 11:58 от Hearty

# 1
  • Мнения: 701
Благодаря за новата тема

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 47
Здравейте момичета 🙂 Може ли да споделите как протича изписването на бебчето и какъв подарък давате на акушерката, която дава бебето на таткото? Много се чудя, освен букет, има ли нужда от друго? Също така, по други групи чета, че дават подарък на следящия АГ или по-скоро израждащия, обаче тук в Надежда след като нямаме избор на екип и моята АГ няма да присъства (плюс аз се следя при нея от март месец, преди това бях в друга болница) има ли нужда от подарък за нея? Много ми е объркано с тези почерпки, подаръци, нз има ли нужда при положение, че плащаме толкова мн пари?

Малко объркани станаха въпросите ама надявам се да ме разберете 😄 Предстои ми нормално раждане мн скоро и взех да се замислям по този въпрос.

# 3
  • Мнения: 1 825
Всичко е въпрос на личен избор. Аз почерпих всички акушерки, ама забравих да ги дам на акушерката при подаването на бебето, та ги оставихме в залата за изписване. Смятам че на лекаря мога да благодаря, и мисля да и занеса снимка с нея и беба, защото тя дойде на раждането ми, но реално това им е работата . Смятам че всички други подаръци са излишни и само ще им събират прах. Почерпката за акушерките ми се видя подходяща, те бяха мили показаха ми как да сложа беба да се кърми и можех да разчитам на тях, оставихме им погача и плодове. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 544
Това с почерпките го няма никъде в цивилизования свят. Нито медицинските лица го очакват, някакви наши “обичаи” са си от едно време, когато е трябвало да бутнеш нещо, че да ти свършат работа и да се държат добре с теб. Аз планирах да почерпя акушерките, но попаднах на толкова криви и незаинтересовани, че исках само да си взема детето и да си ходя вкъщи. И не почерпих никой с нищо в крайна сметка. Правилното решение беше от сегашната ми гледна точка, въпреки че ми беше неудобно едва ли не, че сигурно всички носят нещо.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 16:58 от elitsa.iv

# 5
  • Мнения: X
Аз нищо не подарих/предадох на акушерката, която ни изписа, дори цветя-не я познавах. Видях доста торти, които се носеха от Неделя, затова решихме като се прибрахме да поръчаме 20 пици- 10 за родилно и 10 за послеродова. Таткото на бебето ми е Италианец и идеята беше негова-надявам се да им е харесала.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 443
Някой има ли впечатление от д-р Данаил Илиев?
Пише в сайта им,че се занимава със следене на рискова бременност,правим опити,но случи ли се, гарантирано ме очаква серклаж и освен д-р Христов,си търся още някой който да ме следи изкъсо.

# 7
  • Мнения: 433
На мен ми предстои раждане тази седмица и съм планувала на изписването да подарим две плата тип от кетъринг - едно със солени сандвичи/банички и едно със сладки. Букет няма да купувам, защото съм чувала, че не ги слагат в родилно заради алергични майки/бебета. А подарък за АГ ще занеса на прегледа след раждането, като най-вероятно ще е някаква кошница с цветя и сладки неща. Изобщо не мисля да се уливам с погачи, баници, торти, подаръци и т.н. Сигурно могат да ни заринат с такива неща Laughing

# 8
  • Мнения: 701
Аз се следя при д-р Данаил Илиев и съм много доволна. Обяснява, отговаря на Вайбър. Освен това винаги е усмихнат и с чувство за хумор. Трябваше да ми направи серклаж миналата седмица, за съжаление микробиологията ми не беше чиста и за това взехме решение за песар. Вече съм 26гс.
Някой има ли впечатление от д-р Данаил Илиев?
Пише в сайта им,че се занимава със следене на рискова бременност,правим опити,но случи ли се, гарантирано ме очаква серклаж и освен д-р Христов,си търся още някой който да ме следи изкъсо.

# 9
  • Мнения: 2 585
Аз съм била веднъж на преглед при Данаил Илиев, понеже моя лекар го нямаше. Спокоен човек, ама много много не ми обясни, може би защото не съм негова пациентка. Не го усетих като да е моят лекар.

# 10
  • Мнения: 15
Здравейте настоящи и бъдещи мами 🤗
Тъй като не намерих информация в старите теми,а и в сайта на болницата не открих изчерпателна такава,моля ви споделете цената за нормално раждане/секцио.
Какво включва цената, заплащат ли се нощувки отделно,за неонатологичното отделение заплаща ли се,изследвания и т.н.
Ще съм безкрайно благодарна! ❤️

# 11
  • Мнения: X
Адаш, това го обсъждаме почти във всяка тема по 5 пъти, обаче ще напиша и в тази, Ниите сме заплеси понякога, особено бременни Simple Smile (това с най-добри чувства).
Раждането е 2700лв за здравноосигурени, независимо от вида на родоразширението. Около раждането нищо не се заплаща отделно, освен ако не искате ВИП апартамент- отделно е от послеродова клиника, може да имате придружител през цялото време и отделна кухня. За заинтересованите- заявете го предварително, аз поне 5 човека ръчках за него и пак беше зает през цялото време на престоя ми. Има и единично студио, което също беше заето.
Единични, двойни и т.н стаи не се заплащат отделно, нощувки и изследвания влизат в цената.

# 12
  • Мнения: 15
Адаш, това го обсъждаме почти във всяка тема по 5 пъти, обаче ще напиша и в тази, Ниите сме заплеси понякога, особено бременни Simple Smile (това с най-добри чувства).
Раждането е 2700лв за здравноосигурени, независимо от вида на родоразширението. Около раждането нищо не се заплаща отделно, освен ако не искате ВИП апартамент- отделно е от послеродова клиника, може да имате придружител през цялото време и отделна кухня. За заинтересованите- заявете го предварително, аз поне 5 човека ръчках за него и пак беше зает през цялото време на престоя ми. Има и единично студио, което също беше заето.
Единични, двойни и т.н стаи не се заплащат отделно, нощувки и изследвания влизат в цената.

Много благодаря,адашке!
Рових из темите доста задълбочено,обаче явно съм пропуснала.
На 30.05 съм на ФМ при д-р Патрикова,ще поразпитам и на място как седят нещата Simple Smile

# 13
  • Мнения: X
Леко и прекрасно раждане ти желая, както и да го измислите ❤.

# 14
  • Мнения: 15
Леко и прекрасно раждане ти желая, както и да го измислите ❤.

Много благодаря!
Подобно и на теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт