Голям подарък чакам аз, две черти да видя в този час ! ~бебеправене 406~

  • 33 954
  • 828
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 086
Flowers BouquetНа новите - добре дошли !Flowers Bouquet
Ние тук се обичаме, уважаваме и много си помагаме !

Молим ви, представете се – на колко години сте, откъде сте, от колко време опитвате, колко дълъг е цикълът ви, кога е овулацията ви, имате ли вече деца, и всичко друго, което прецените ! Дано темата ви донесе информация, положителни емоции и приятелско рамо в трудните моменти !

Ние сме малко общество за взаимопомощ и подкрепа в пътя на бебеправенето.
Тук не е място за хвалене с положителен тест в първи пост или въпроси от типа на 'здравейте, виждате ли втора черта?'. За тази цел във форума има други теми, молим, потърсете ги.


People Baby anetoo. People Baby Antonelly People Baby Arven_89 People Baby Believe* People Baby Brandywine18 People Baby Danita 14 People Baby Denki People Baby Dreamer >3 People Baby Eliz_A People Baby Fayona People Baby Frekoko People Baby infinity7 People Baby Iv.Atanasova People Baby Jasmin. People Baby Jo di People Baby Kactus People Baby k0k0s4e People Baby Lady12 People Baby *Make*a*wish* People Baby Mila101 People Baby Mandaria People Baby margolotta People Baby Merryhristowa People Baby Misery. People Baby nucito_86 People Baby Orhideq23 People Baby petufin People Baby Raulista People Baby  rave People Baby #Reina People Baby Rochellka People Baby Rosa Linda People Baby Sisi_Sto People Baby So close People Baby tinti1984 People Baby vihrogonche People Baby Wild boys mom People Baby yoana27 People Baby yoanna789 People Baby Пълнолуние People Baby


*Нека мен и теб в едно да съберем*
Когато двама души срещат се,
минава време и започват те
семейството да се увеличи с още един член,
когато кажат си ‘‘Нека мен и теб в едно да съберем !‘‘.

Мечти и надежди силно се разпалват,
някъде там двама спират да се пазят.
Дни, месеци, дори години понякога минават,
време, пари, нерви, всичко готови са да дават !

Първо откъсват част от своята душа и сърце,
докрая поръсват с любов. Да ! Те искат дете !
Трудно е, много търпение се иска,
понякога сълзи тихо ронят се, зъби се стискат.

‘‘Не се напрягайте !‘‘ – отстрани лесно е да казват.
Как, когато чакаш такъв дар, трудностите да не те смазват ?
Някъде там в един момент се случва,
теста показва две черти, а в гърлото засяда бучка.

Този път обаче напират радостни сълзи,
мъжът, когото обичаш, с дете ще дариш !
Трудностите през бременността, всичко си заслужава,
а борбата преди това не се забравя !

Но когато гушнеш малкото човече всичко избледнява,
някакси по-леко става и осъзнаваш, че вече станала си МАМА !
                            


*Сила*
Ако днес се чувстваш унила,
ако в себе си не намираш вече сила.
Ако ти се струва вече невъзможно
или пък невероятно сложно.

Не спирай! Продължи напред,
може още утре да е твоят ред.
Бори се! Ще си заслужава,
животът рядко даром дава.

И ако имаш нужда - поплачи си,
излей каквото ти тежи.
А после на краката стъпи си
и недей повече тъжи.

Идва малкото човече,
може би дори на път е вече.
И то ще иска мама с усмивка широка,
да му показва винаги вярната посока.

И ако днес се чувстваш унила,
намери в себе си сила,
защото идва малкото човече,
сигурно дори на път е вече !
            



Полезни теми:
Тестове за овулация
Графики на БТ
Отчетни теми на забременелите момичета
Автоимунен тиреоидит на Хашимото
Бременна ли съм ?
Добавки и витамини
Изследване на хормони
Стойности на ЧХГ
Как се сбъдна мечтата ни да имаме дете

Старата тема
Обща отчетна тема на нашите успели момичета

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 11:10 от rave

# 1
  • Мнения: 764
Здравейте, скъпи момичета!
Толкова време си мечтаех да съм на това място, но ето, че дойде и моят ред да пиша в моята толкова любима тема, в която през дългият път винаги откривах помощ и подкрепа каквито не срещнах никъде другаде!

Искам да пиша и да ви разказвам много, много неща, но ще се опитам да бъда кратка, защото иначе ще изпиша цялата тема 😀

Още в началото, когато видяхте моята не бледа, а направо невидима чертичка, разбира се за мен беше трудно да повярвам и изтичах за ЧХГ веднага, кой има търпението да чака дни наред да се насища, имайки предвид колко фалшиви и изпарителни сме виждали… а само искам да вмъкна, че всъщност вие видяхте чертичката първи и ми вдъхнахте надежда, че всъщност я има, аз бях захвърлила теста настрани, отново се бях отказала от него и отново мислех как всички забременяват само аз не, още повече, че час преди това бях разбрала, че моя приятелка е бременна. В такива моменти сме щастливи за тях, но тъжни за нас и всъщност тъгата май надделява.
Но в същият този студен зимен ден, за мен изгря най-ярката звезда! Направих си кръвен тест и какво да видя… ЧХГ беше повишен! Да, наистина с малко (под 20), но беше нещо, което видях за първи път. Няма да забравя как обнових страницата и видях резултата, стоях 1 час в колата неподвижна, чудех се да казвам ли изобщо на ММ, истина ли е, истина ли е?!?!? 😀 Това беше един от най-щастливите моменти в живота ми!
Е, момичета, до тогава мислех и си казвах, че само да забременея и всички проблеми се решават, че след това вече ще бъда спокойна, няма да имам повече мисли, ще си живея спокойно, само веднъж да видя двете чертички… - Нищо от това не стана така 😀. “Спокойно” (ако може да се нарече така) явно ми е било преди това. В момента, в който разбрах, че съм бременна, се започна същинското неспокойствие 😀 тук няма да описвам подробно, но само ще кажа и пожелая на всички вас да изпитате чувството от истинското безспокойство, защото колкото е горчиво на моменти, толкова е и сладко!
Сега отново си казвам “само да родя и ще се успокоя”, но вече знам какво следва 😀
Хубавото е, че осъзнах как с времето се забравят всички лоши мисли и моменти, накрая остава само щастието!

Тук ще споделя нещо, в което исках да се убедя и пазех, за да разкажа сега, но предупреждавам, че не е за всеки, тоест може и да не повярвате, както аз не вярвах преди това.
Ноември 2021г моя приятелка ме помоли да отида с нея за компания при някаква лечителка (тогава чух за нея за първи път (не гледачка, а лечителка)). Малко скептично настроена, но отидох. Влизайки при нея и разказвайки за проблемите си (по принцип съм със СПКЯ), тя ме успокои, че ще излекува кистичките и ще забременея, а после ще отида да и се похваля вече с бебето 🤷🏻♀ аз разбира се недоверчиво попитах “кога?”, нали все пак за това съм отишла, а тя каза, че има една душа на път (под “душа” е визирала бебенцето, аз тогава дори не разбрах) и щяло да се случи до нова година, освен това каза и че бебето ще е момиченце… хем недоверчива, хем мотивирана, си тръгнах от там, чаках нова година с нетърпение, не заради празника, а заради бебето. На 31-ви декември вече бях изгубила всякаква надежда, отново не бях бременна, чаках МЦ и след него бях решила отново да посетя моят лекар, но на 4-ти януари разбрах най-хубавата новина в живота ми! Точно на най-светлият празник - Коледа, бях забременяла. Не можех да повярвам, че всъщност жената е успяла да познае… а впоследствие се оказа, че наистина ще си имаме момиченце.

С това искам да ви кажа, че трябва да вярвате дори в невъзможното, защото чудесата съществуват!!! 🍀

И понеже май станах нещо като суеверна, малко преди да забременея едно момиче от тук ми подари лентички за овулация, които вярвах, че са късметлийски и щом са помогнали на нея, ще помогнат и на мен. Ами, така и стана, точно с тези късметлийски лентички забременях, така че сега искам да продължа веригата и да ги подаря на някоя от вас, за да се случи това чудо и на нея, и вярвам, че ще стане бързо и дори тя ще успее да ги преподари още веднъж 😀

Мили момичета, всички, които сте тук, всички, които знам колко мечтаете за това щастие, които преминавате през този така дълъг и труден път, орисвам ви да получите този най-ценен и важен подарък в живота, да изпитате това неописуемо щастие и да получите вашето голямо чудо, а именно живи и здрави пухкави бебчета! Вярвайте и никога не губете надежда, вашите малки съкровища са на път! 🍀❤👼🏻🤰🏻

# 2
  • Мнения: 2 629
Ехх Дарлинг разчувства ме. ❤️🌼🙏

# 3
  • Мнения: 1 409
Дарлинг, настръхнах! Благодарим ти за орисването Heart

# 4
  • София
  • Мнения: 11 764
Пиша в отговор към Караджова. При не растящо ЧХГ би посъветвала консултация с още един лекар. По принцип не е фатално ако задържите още малко, ама трябва чудо да се случи за да не е биохимична

Инферия честито сърчице!

# 5
  • Мнения: 391
Darling, много хубава и вдъхновяваща история! Благодаря ти, че я сподели, грабя прашец и не губя надежда. Май ще се запиша първа в темата. Искам да кажа на всички ви, че не бива да губим надежда и да правим каквото зависи от нас и чудото ще се случи на всяка от нас, вярвам го! Целувки от мен и стискам палци на всички! 🤞🤞🤞💖💖💖😘😘😘

Редактирам се, една от първите Simple Smile дано е на късмет!

# 6
  • Мнения: 983
Дарлинг, благодаря за орисването!!! Нова тема, нов късмет... Да е пълна с положителни новини!!! 🥰🥰🥰

# 7
  • София
  • Мнения: 3 016
Rave, благодаря за новата тема!
Darling, на теб за орисването! Вярвам, че човек трябва да мисли позитивно, за да привлича добрите новини!

# 8
  • Мнения: 227
Цоп в новата тема. Благодаря на Rave за старанието и оформлението на темичката и на Darling за страхотното орисване
 Simple Smile

Аз се записвам от днес с цикъл.
Стискам палци на новите бременелки, както и на тези в края на бременността.
Губят ми се някои муцуни, които преди по-честичко пишеха, като АА и littlemadness.
Надявам се всички да сте добре и да се радвате на късно пролетното слънце Wink

# 9
  • Мнения: 1 012
Rave, както винаги, благодаря ти за страхотната тема! Flowers Cherry Blossom
Миналата беше толкова бебеносеща, нека тази е поне двойна! Blue Heart Sparkling Heart

Darling, радвам се, че ни разказваш за твоето чудо, даваш надежда на всички ни, че нашето чудо също е вече напът! Nature Sparkles

funn, успех на пункцията утре, стискам ти палци! Flowers Four Leaf Clover

# 10
  • Мнения: 581
Честита Нова тема!
Нека донесе много + и късмет на всички 🍀
Благодаря на Rave, че продължава да се грижи за нас❤️ чакаме скоро да си похвалиш!
Дарлинг, страхотно ти е орисването!
На всички видели двете чертички честито!
Инферия , честито сърчице!
Funn, успех на пункцията!
Караджова 🤞
Да не забравя рожденничка,  хубав празник 🥳💐🌷
Чакам хубави новини от всички!
Надявам се и аз да има с какво да се похваля!

# 11
  • Мнения: 2 498
Честита ни нова темичка!!! Нека се препълни с +++! Рейвче, благодаря ти за старанието и чакам скоро да ни се похвалиш!
Дарлинг, благодаря за емоционалното орисване! Грабя си с пълни шепи от розовичкото, че ще ми трябва съвсем скоро! 💖
Много положителни емоции пращам на всички от морето!❤️🍀🌴

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 17:34 от Kactus

# 12
  • Мнения: 611
Здравейте! Аз също не съм се включвала отдавна. Нещо съм се отчаяла последните месеци и си дадох малко почивка от форума, защото гледам да мисля колкото се може по-малко за бебета и забременяване. Все пак си ви следя, затова се записвам и в новата тема. В тази връзка голямо Честито на всички момичета с положителен тест от миналата тема!!! Дано тази е с още повече плюсчета. Revolving Hearts

И да се отчета какво се случва с мен  - бях на преглед, имам доказана О, действахме, но нищо не се случи отново. Преди 3 дни ми дойде М, подрани с няколко дена. Миналия песец пуснах всички възможни хормонални изследвания, малко ме притесни FSH защото беше 9.2 при горна граница 11.3. Но пък АМХ е 2.5, което според гинеколога било супер ЯР и нямало повод за притснение само заради FSH. Всичко друго е ок. Все пак ако някой тук е по-наясно от мен с хормоните ще съм благодарна за мнението ви Simple Smile ММ тези дни ще пуска спермограма, дано и там да е всичко наред, вече не знам къде да търсим причината.

Едит: Дарлинг, прочтох поста ти, след като писах. Затова се редактирам специално, за да ти кажа, че докато го четох настръхнах и за първи път орисване ме просълзи. Дори не мога да обясня защо...страхотно си го написала. Purple Heart

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 15:52 от licorne

# 13
  • Мнения: 2 241
Darling, честита бременност и все така до финал.

В отговор на iren11 и Fayona, днес бях на преглед. АГ не беше притеснена за пролактина и се зарадва, че е спаднал. Според нея и още ще спадне. Разбрахме се да си пия дуфастона по схема и евентуално юли месец да направя още едно изследване и да отида на ендокринолог при нужда.

Честно казано покрай всякакви изследвания все кофти резултати виждах и много започнах да се пренавивам. Преди последното изследване за пролактин не можах да спя от притеснение. Постоянно се опитвах да се успокоя, а то повече се напрягах все едно съм на изпит на следващия ден Grinning

Насъбраха ми се ходенията по лекари и изследвания, не всички от които добри и смятам да си дам малко почивка. Мисля, че и АГ видя, че съм измъчена вече.  Планираме пътуване, излизания с приятели, следват годишнини и рожденни дни и смятам, че всичко това ще ми се отрази добре на фона на една зима, която по едно време направо не вярвах, че ще свърши.

На този етап ще се опитам да си нормализирам Ц, да започна да следя за О и така.

# 14
  • Мнения: 2 622
Рейв благодаря за новата тема!😍
Дарлинг спокойна и лека бременност до края ❤️

Общи условия

Активация на акаунт