Тумор на бъбрека

  • 11 496
  • 254
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 670
Jof, какво стана, мина ли операцията на майка ви, моля споделете впечатления. Ние чакаме за роботизирана операция в Токуда след 15.08. Много съм разколебана, но понеже при мъжа ми има две мозъчни операции, се притеснявам от отворена операция, не знам просто какво да правя. Проф. Салтиров от ВМА е в отпуск и ще преглежда в началото на август, сигурно ще отида да се консултирам и с него и тогава ще реша. Моля пишете как са нещата в Онкология та, отношение на лекари, колко е престоя и всичко което мислите, че може да ми е от полза. Успех и бързо оздравяване при вас!

Здравейте, Дима5! Операцията беше днес, махнали са тумора и са запазили бъбрека. Оперира я професор Нейков, много добро впечатление ми направи и като лекар, и като човек! Пуснаха ни за 2 минути в реанимацията да я видим, изглеждаше добре. В отделението е много чисто, в стаите са по двама човека, има телевизор, баня с тоалетна, климатик. Персонала си върши работата съвестно, отговарят на въпросите ни, доволни сме. Утре ще отидем да я видим, вече ще е в стаята и пак ще пиша. В стаята имаше една жена със същата операция, каза, че не е страшно. Препоръчвам болницата, засега сме доволни. Платихме 900 лв за избор на екип и 1700 лв. за някаква щипка, която са използвали пи операцията. Дано и при вас минат добре нещата!

# 16
  • Мнения: 208
Благодаря за отговора, може ли да ми напишете телефон на професор Нейков, евентуално да се консултирам и с него. Доста се забавих е с тази операция от м. юни, вече изтича и юли, но лекарят уж ме успокоява, че не растат бързо тези образования, на скенер не се виждат разсейки и затова смятат да премахнат само кистата, която е доста голяма и може би се е изродила.
   Дано при майка ви да няма разсейки, не знам после следват ли лъче и химио терапии, това ще се види от изследването на извадени тумор, четох, че за този вид тумори има имуно и таргетни терапия, доста хора правят допълнителни изследвания на блокчетата, за да се прецени правилно по-нататъшното лечение, но стъпка по стъпка всичко ще си дойде на мястото.
Бъдете здрави!

# 17
  • Мнения: 670
Телефонът на професора е 0888 51 88 16. Първият преглед беше по документи и диска от скенера, струваше 100 лв. В кабинета ми дадоха направление за постъпване в болницата. Утре ще питаме как ще продължи лечението, но сигурно ще трябва да изчакаме резултата от изследването на тумора. Винаги може да направите една допълнителна консултация, да чуете и друго мнение.

# 18
  • Мнения: 208
Отново благодаря, на 26.07 трябва да ходя в София за лекарства, утре ще звънна да попитам за ден за консултация по документи и диска от скенера, има ли определен ден за свободен прием проф. Нейков и дали може по тези данни да ми даде консултация.
   Когато е удобно след като се видите с майка си и с професора, моля пишете ми ако е удобно. Приятна вечер

# 19
  • Мнения: 670
Отново благодаря, на 26.07 трябва да ходя в София за лекарства, утре ще звънна да попитам за ден за консултация по документи и диска от скенера, има ли определен ден за свободен прием проф. Нейков и дали може по тези данни да ми даде консултация.
   Когато е удобно след като се видите с майка си и с професора, моля пишете ми ако е удобно. Приятна вечер

   Разбира се, ще пиша утре. Мисля, че приема понеделник и четвъртък сутрин. Но все пак се чуйте с него, може и във вторник да ви приеме. Лека вечер!

# 20
  • Мнения: 624
Kakvi sa cenite na robotiziranata hirurgia v tokuda?
I samo Davidov li pravi tezi operacii?
Kakvo e mnenieto vi za nego?


Dima, pri vas ima li nqkakva genetichna diagnoza?

Az ot okolo 2 godini sledq tumor na levia bubrek, pod 2 sm. Za godina imashe 1mm razlika v razmerite, no skoro trqbva da pravq nov skener, i moje i da se naloji operacia...


Ps. Molq izvinete latinicata!

# 21
  • Мнения: 208
Не сме ходили при пр. Давидов, а при друг лекар, цената от пациента е 6000 лв, при нас е киста,  която на година расте около 1 см и трябва да се махне.

# 22
  • Мнения: 208
Jof, как сте, как се чувства майка ти, подобряват ли се нещата. В началото стресът е голям, но като се уточни диагнозата и се начертае плана на лечение, нещата ще по тръгнат, както знаеш сега вече ракът е лечим, още повече, че за този вид има таргетни и имуно терапия. Кураж и бързо възстановяване, трудно е чакането докато излезе хистология та, може пък при вас да е добро качествено и да няма нужда от допълнително лечение. Късмет!

# 23
  • Мнения: 670
Много благодаря, Дима! Днес изписаха майка ми, вкъщи сме. Добре се чувства, като след операция, ходи сама до тоалетна, храни се. Забравих да ти кажа, но всеки ден й носехме по два пъти храна, защото няма хладилник в стаята и  трябва да се захрани след операцията, а храната, която дават не е подходяща. Другата седмица в петък може би ще е излязъл резултата от хистологията, дано всичко да е наред. Как са при вас нещата?

# 24
  • Мнения: 208
Jof, радвам се, че вече операцията ви мина и се възстановявате в къщи. Пожелавам ви  и вярвам, че резултата ще е добър и с това ще приключи лечението. Ние от днес вече получихме обаждане за насрочване на роботизирана операция в Токуда, но сезона е отпускарски и още е рано. В идващия понеделник мисля, че ще направя консултация и с проф. Салтиров и тогава ще реша окончателно. Надявам се и при нас да мине добре операцията, че доста се проточи.
  Желая ви бързо стабилизиране и много здраве!

# 25
  • Мнения: 670
Здравей, Дима! Благодаря ти за хубавите пожелания! Дано и при вас мине всичко добре и нормално!
Майка забравила да каже, че е алергична към старите лепенки, кафевите и там, където е бил абоката, на мястото на лепенката се зачерви, вечерта се появиха два големи мехура и я заведохме в спешното във ВМА. Там я приеха за два дни в болницата обработиха  мехурите, правят й кръвни изследвания. Лекарите и сестрите са много отзивчиви, вършат си отлично работата. Страхувах се да не се пукнат мехурите вкъщи и да стане инфекция, затова предпочетохме да я приемат в болница.
 Моя колежка преди два месеца оперативно премахна камъни в бъбрека при проф. Давидов и е много доволна.

# 26
  • Мнения: 208
Здравей Jof, добре сте направили, че сте завели майка си във ВМА, аз за там прочетох много добри отзиви за проф. Салтиров и много ми се искаше да се консултирам с него, но тъй като беше в отпуск, не записва ха за него, днес не можах да се свържа по телефона и да си запазя час за понеделник, много съм объркана, разбрах че отворената операция трае около 4-5 часа, а мъжа ми в рамките на 3 год претърпя две тежки операции с пълна упойка и ме е страх да бъде толкова дълго време отново с пълна упойка. Поради тази причина се насочва към Токуда, за пр. Давидов прочетох че е груб и не обяснява, но пък по важно е да свърши добре работата си, предполагам, че ще му асистира лекаря при който ходихме на консултация, той също има сертификат за работа с робот. Онколожката при която сме в Токуда препоръчва роботизирана операция, каза че така оперират и тумори, а нашето го водят киста, но е голяма и трябва да се махне.
  Извини ме за дългия пост, малко са болните от този вид и информацията е оскъдна, а притесненията са големи.
  Приятна вечер и горе главата, всичко ще е наред.

# 27
  • Мнения: 624
A v tokuda predlojiha li otvorena operacia? I pri koi lekar hodihte?

Vuv vma se konsultirah predi godini s prof. Nikolov, mnogo otziv4iv, otgovarq na vuprosi i tn

Toi preporu4a da nabludavam, i da ne se izburzva s operaciq zashtoto pri men be slu4aina nahodka, a mn malki razmeri.
Konsultaciqta beshe 110lv predi 2 god, sus mn zadulbo4en pregled s  ultrazvuk.

# 28
  • Мнения: 7 092
Humpty Dumpty, в Токуда изобщо не правят отворени операции на бъбрек от 5 години.

# 29
  • Мнения: 670
Ходихме преди и при професор Давидов, но не ми е стори груб, обясни ми подробно за операцията.
    Мисля, че операцията е продължила около 2 часа, защото в 10,30 часа са започнали подготовка и в 13,30 ч майка беше в реанимацията, излезнала от упойка.

Общи условия

Активация на акаунт