Осиновяване на дете или инвитро? Моля за съвет!

  • 4 966
  • 203
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Детето осмисля живота ...
Грешка. Смисълът на живота идва отвътре. Не отвън.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава защо роди, щом ти идва осмислянето отвътре? Можеше да си живееш така, без деца. А ти си родила тъкмо две. Те какво са, страничен продукт?

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 22:28 от Andariel

# 47
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
А как присъствието на втори човек в леглото, зачерква вероятността да се запълват нечии липси?

Защо жена, която е сама, е жена с липси, а тази, която е в някакви отношения/връзка, е жена без липси? Губи ми се логиката тук.
Идеални неща в реалността не съществуват, същото се отнася и за хората, и в описания случай втората жена просто го е осъзнала. Wink

# 48
  • Мнения: X
Родих като продължение на любовта между нас с баща им, не като част от търсене на смисъл на живота ми.

Айде да разнищим нейните желания...
Айде. Като стана дума за желания, аз искам един милион в брой, освободени от данъци.
Може да иска много работи. Водещ е интересът на детето, а не нейните желания.

# 49
  • Мнения: 1 072
Ако осиновиш дете, ще знаеш, че си направила едно добро дело. Детето ще ти е вечно благодарно, че си го спасила от мизерията и си го дарила с любов. Ако родиш от донор, детето постоянно ще те пита защо няма баща и ще завижда на другите деца, които имат. А и като знаем колко много дечица плачат, че са изоставени и си нямята родители, по-добре да помогнеш на поне едно от тях.

# 50
  • Мнения: 46 582
Пак да попитам. Какво е това омаловажаване на бащата и свеждането му до донор на сперма? Лицемерно е на фона на очакванията, че той трябва да обгрижва и възпитава децата наравно с майката.
Моят съвет е еднакъв и към жените, и мъжете без връзка. На мъж, който иска деца, но няма връзка, бих дала същия съвет. Което не означава, че омаловажавам ролята на майката.

За наравното обгрижване смисълът е съвсем различен. Дете, които усеща игнориране от родител страда и това оставя отпечатък в/у живота му. Дали има има един родител и той го пренебрегва или двама, единият от които го прави, няма значение. Резултатът е същият. Но ако родителите, с които живее, независимо дали са един и двама, са активни родители, не само до документи, положението е съвсем различно.

П.П. И аз родих по любов, но бях на 25. Ако на 38-9 все още нямах деца, почти съм сигурна, че нямаше да чакам.

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
А мъж защо ти е като се осмисля животът отвътре? Не разбираш ли, че твърдението ти за осмислянето отвътре е абсурдно? Би трябвало тогава всеки да си живее сам да се осмисля - нито да се жени, нито да ражда, нито нищо. Седи си и си осмисля живота отвътре. За да ги родиш тези деца си постъпила егоистично, родила си ги защото си ги искала. Не е заради любовта. Можело е да се обичате с мъжа ти и без да раждаш като ти е толкова осмислено отвътре.

# 52
  • Мнения: X
Възможно е детето да остане без един родител. Но нередно е това да му се причинява съзнателно.
Съжалявам, важни са и двамата родители. Намирам за крайно нечестно към детето то да бъде лишавано съзнателно от единия.
И какво е това "детето ще ти осмисли живота", "детето ще ти е благодарно"? Хайде имайте малко милост към тези деца. Не сме ги довели на този свят нито, за да осмислят живота ни, нито, за да са ни благодарни.

Андариел, не схващаш ли? Мъжът ми е моята любов, а не смисълът на моя живот.

Осмислянето на живота става отвътре/ То не се постига чрез живеене сам по простата причина, че така го поставяш в зависимост от външни фактори, т.е. липсата или наличието на неща или хора в живота ти.

# 53
  • Мнения: 5 842
Mama Ru - съгласна съм с вашето мнение. Гледах един филм как една жена се мъчеше да роди чрез инвитро. Забременяваше и после правеше спонтанен аборт. И така няколко пъти поред. Накрая се отказва да има дете. Тази жена във филма имаше си сериозен приятел, но той не можеше да има деца. Нещо подобно беше. Впечатли ме колко хормонални инжекции си слагаше тази жена и ги слагаше в корема, преди да "внедрят" оплодената яйцеклетка в нея.

   АIDA_N - също съм съгласна с вашите коментари. Не се знае на какъв мъж може да попадне и да се окаже някакъв насилник - физически, психически, сексуален или всички взети заедно. То си е за страх на какъв може да попадне жената.

     Съветът ми към авторката е да замрази яйцеклетки и да изчака поне до 40-42 години преди да предприеме инвитро процедурата. Може да срещнете наистина вашата половинка, макар че се съмнявам в това. В днешно време е много трудно да срещнете някого, с когото да можете да създадете връзка. Почти всеки започна да гледа лесното и забавлението.

    YSt-много ме разчувства с коментара си. И това е вариант да осиновите едно детенце. Наистина то ще ви бъде много благодарно, че сте му дали дом, семейство, любов и т.н. Но май осиновяването може да се осъществи, само когато имате партньор - не знам как е в България с осиновяването и не съм се интересувала по този въпрос.

# 54
  • Мнения: X
Можело е да се обичате с мъжа ти и без да раждаш като ти е толкова осмислено отвътре.
Точно така. Сегашният ми мъж е моята любов. Не съм му раждала деца. Съвсем съзнателно мое решение, прието от него.
Ти май наистина не схващаш. Имането или нямането на деца няма нищо общо с чувството дали животът ти има смисъл или не. Ни-щич-ко.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво като мъжът е твоята любов? Все пак си родила, вместо да си консумираш с него любовта. Не са ти трябвали деца за любовта, а едва ли си родила заради него. Родила си ги заради себе си. Защо толкова се дърпаш от това, че може животът да се осмисля от децата, все едно трябва да си ти и само ти, която да осмисля отвътре? Страх те е да се изгубиш като личност ли, ако признаеш, че децата осмислят живота? Не бой се, пак си личност!

# 56
  • Мнения: 12 479
Можело е да се обичате с мъжа ти и без да раждаш като ти е толкова осмислено отвътре.
Точно така. Сегашният ми мъж е моята любов. Не съм му раждала деца. Съвсем съзнателно мое решение, прието от него.
Ти май наистина не схващаш. Имането или нямането на деца няма нищо общо с чувството дали животът ти има смисъл или не. Ни-щич-ко.
Т.е той е приел теб с дете/ деца от друг и е приел да остане без свое дете?

# 57
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Mama Ru - съгласна съм с вашето мнение. Гледах един филм как една жена се мъчеше да роди чрез инвитро. Забременяваше и после правеше спонтанен аборт. И така няколко пъти поред. Накрая се отказва да има дете. Тази жена във филма имаше си сериозен приятел, но той не можеше да има деца. Нещо подобно беше. Впечатли ме колко хормонални инжекции си слагаше тази жена и ги слагаше в корема, преди да "внедрят" оплодената яйцеклетка в нея.

   АIDA_N - също съм съгласна с вашите коментари. Не се знае на какъв мъж може да попадне и да се окаже някакъв насилник - физически, психически, сексуален или всички взети заедно. То си е за страх на какъв може да попадне жената.

     Съветът ми към авторката е да замрази яйцеклетки и да изчака поне до 40-42 години преди да предприеме инвитро процедурата. Може да срещнете наистина вашата половинка, макар че се съмнявам в това. В днешно време е много трудно да срещнете някого, с когото да можете да създадете връзка. Почти всеки започна да гледа лесното и забавлението.

    YSt много ме разчувства с коментара си. И това е вариант да осиновите едно детенце. Наистина то ще ви бъде много благодарно, че сте му дали дом, семейство, любов и т.н. Но май осиновяването може да се осъществи, само когато имате партньор - не знам как е в България с осиновяването и не съм се интересувала по този въпрос-
А това дали не зависи и от двете страни? Thinking

# 58
  • Мнения: X
Ти съвсем се оплете, Андариел. Мога да родя деца на мъжа си като продължение на нашата любов. Мога да не му родя и да останем само с любовта ни. Това нито увеличава, нито намалява смисъла на живота ми. Същото е и с децата ми. Тях ги обичам. Не ги ползвам като инструменти за осмисляне на живота ми. Нямам нужда от такива.

Да, Ру. Точно така.

# 59
  • Мнения: 18 369
Аз викам да пита своите родители дали искат внуче без баща. Все пак те ще го гледат в доста голяма част от времето.

Общи условия

Активация на акаунт