Бързи здравословни въпроси и отговори – 37

  • 21 405
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 816
Добре дошли!

Заповядайте в тридесет и седмата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10, #11, #12, #13, #14, #15, #16 #17, #18, #19, #20, #21, #22, #23, #24, #25, #26, #27, #28, #29, #30, #31, #32, #33, #34, #35 и #36.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема и – по тази причина – е останал без отговор от страна на останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

Последна редакция: ср, 26 окт 2022, 07:29 от Гърне без похлупак

# 1
  • Мнения: 12 008
Благодаря за новата тема, Гърненце!

Mama Puhche, пила съм Нексиум, но не направих връзката, че са аналогични медикаменти с Еманера. Надявам се, най-вече Афламил да не ми докара стомашни неразположения, защото до колкото разбрах, това са най-честите и вероятни странични ефекти, а не знам пробиотик вариант ли е за преодоляването им. За сега са ми изписани за десет дни. На контрола съм чак в средата на ноември.

# 2
  • Мнения: 68 368
АБ капки за очи,  за капане в носа , са класика при малки деца. И само АБ сме капали, и такива АБ плюс кортикостероид, и правени кафяви в аптека. Зависело е от състоянието.

# 3
  • Мнения: 47 898
За тоя вирус с болки в мускулите,гърлото,хрема и заглъхнали уши,какво взимате. Опразних аптечката от наличностите и ще ходя да си купя нещо.

# 4
  • Мнения: 12 301
Те тия антибиотичните за очи буквално по всички дупки ги капят... нос, уши, където сварят и има нужда. Антибиотик си е, просто за очи са по-други изискванията как са произведени и другите капки не стават за там. Но няма нещо дето да пречи на разтвор за очи да се ползва и другаде, ако има нужните активни вещества.
Те и ампулите течен аналгин не са за пиене а за инжекции, ама едва ли има някой от четящите тук дето никога не е пил тая гадост, нали? Същата работа е. Капки течен аналгин вършат същото, но стават само за това, а не и за инжекции. Ампулите са с чистота дето става да се инжектира, но това не пречи да се изпият. Вкуса не го коментирам че още се потрисам от детските спомени за него...

# 5
  • Мнения: 68 368
За тоя вирус с болки в мускулите,гърлото,хрема и заглъхнали уши,какво взимате. Опразних аптечката от наличностите и ще ходя да си купя нещо.

Кой тоз вирус?

Единствено нурофен вземам ако имам Т, пия чай и лежа. Аптечка нямам, не ползвам друго, чакам да мине.

# 6
  • Мнения: 11 783
За тоя вирус с болки в мускулите,гърлото,хрема и заглъхнали уши,какво взимате. Опразних аптечката от наличностите и ще ходя да си купя нещо.

Аз принципно си пия чай от джинджифил+мед и лимон основно.
Ако усетя вече по-сериозно боледуване т.е. силна отпадналост, температура пия прахчета Тайлол хот (2-3 пъти на ден), там има съставка която влияе и на хремата. За гърлото - спрей с невен и прополис, Тантум верде спрея също го харесвам.

# 7
  • Мнения: 47 898
За капки за нос най вече
За сефте муконазал не отпушва

# 8
  • Мнения: 68 368
Е, ксилометазолина отпушва, аз лично го избягвам и не го ползвам.
В отривин ги има, може и чист ксило да си вземеш, ако толкова искаш нещо да капеш...
Веднъж съм капала само, вечер преди да си легна, отривин.
Обаче и без него става, като легна, и някак се отпушва едната ноздра...то ясно че с отворена уста се спи първите два-три дена при хрема, но после нещата се натъманяват...

# 9
  • Мнения: 11 783
И аз избягвам локални неща за нос, уврежда се много лигавицата, понякога се получава пристрастяване и въобще съм се начела на сериозни неща по темата и направо си ме е страх а и ми е неприятно много да си слагам нещо в носа. На мен чая от джинджифил ми помага и за носа, та ми е универсален лек. Иначе както казах в Тайлол хот има съставка, която отпушва носа, също така и в Нурофен стоп колд хапчетата.
От година ползвам козметика на Тианде, и там имат едни пластири с различни билки/масла и последно време се оправям с тях, дори и при синузитна криза.

# 10
  • Мнения: 68 368
В терафлу прахчета също има съставка за отпушването на носа, от тях вземам зимата при нужда.

Откакто пък миналата година по препоръка на майка ми реших да си плакна носа със солена вода, и взех че аспирирах течност и се получи някакъв блокаж, не можех ни да поема, ни да издишам въздух..нещо яко се блокира, уплаших се доста, и оттогава ни в моя нос, ни в на детето, позволявам да се слага друго, освен въздух Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 355
Малката от 3 месеца и половина не сме спирали да й слагаме нещо в носа. С кратки паузи де, но прекалено често за моите разбирания Sad

Продължаваме все пак с изписаното лечение и се надявам с това да приключи тази серия Sob Даже пи Клацид заради тъпия градински сопол

# 12
  • София
  • Мнения: 11 408
Откакто пък миналата година по препоръка на майка ми реших да си плакна носа със солена вода, и взех че аспирирах течност и се получи някакъв блокаж, не можех ни да поема, ни да издишам въздух..нещо яко се блокира, уплаших се доста, и оттогава ни в моя нос, ни в на детето, позволявам да се слага друго, освен въздух Simple Smile

ScreamFearful
Това звучи ужасно. Детето като е с хрема по 3 - 4 пъти на ден прочиствам със спринцовка с физиологичен разтвор. Изхвърлям всичко на момента Fearful

# 13
  • Мнения: 68 368
Малката от 3 месеца и половина не сме спирали да й слагаме нещо в носа. С кратки паузи де, но прекалено често за моите разбирания Sad

Продължаваме все пак с изписаното лечение и се надявам с това да приключи тази серия Sob Даже пи Клацид заради тъпия градински сопол

Мъничко ти е детенцето, за това. Като стане голямо, за сопол нищо няма да даваш Simple Smile
Когато моят беше мъник, преценявах конкрено според заболяването и състоянието - ако бе леко, само сопол да речем, с лека Т...капех капки в нослето. Ако се закучваше - ги прескачах и направо орален АБ ако беше изписан.
Тоест за мен и двете - и капки и през устата АБ е излишно, оралния така или иначе ще покрие инфекцията...
Орален рядко сме пили, слава богу, виж спомен за капки имам да е било често..то унифлокс, то тобрекс, тобрадекс..всички май.
Но пак преценявах дали да давам/капя...водех го на преглед, разпитвах какво му е, вземах рецептата и се почваше едно чудене да ги купя ли, да изчакам ли...

Ти си го познаваш детенцето, ти си прецени кога е наложително, как му минава, за колко и така...

Миамим, недей бе...то явно аз съм кекла някаква, но дърта коза съм, какво стана..направо щях да умра, това честно го пиша. Не знам какво стана, но аз съм си страхлива и няма да повторя..от един сопол няма да умра, ама от попадане на вода в белия дроб...

# 14
  • София
  • Мнения: 11 408
Изплаших се, защото и аз преди десетина дни щях да умра от задушаване. Аз пък се задавих с вода. И точно както го описваш - като блокира нещо.... направо започнах да хъркам на умряло, не можех да си поема дъх, нито пък да издишам нещо.
Задавям се все още от течности след операция на щитовидна жлеза. Явно има нещо засегнато там, но ми казаха, че с времето ще се оправи. Вече е по-рядко и внимавам много, но все още го има - 3 месеца след операция.

Общи условия

Активация на акаунт