Промени ли се тялото ви след 30-те и какви мерки предприехте?

  • 3 596
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 31 697
Мога да си пиша каквото реша Simple Smile

Аз също мога да пиша каквото си реша. Или уважаваш само своето право?
Но не съм нагла да нареждам на хората като теб.

# 31
  • Мнения: 856
Мога да си пиша каквото реша Simple Smile

Аз също мога да пиша каквото си реша. Или уважаваш само своето право?
Но не съм нагла да нареждам на хората като теб.
Всеки има право на мнение разбира се, но нека да е по темата, за да не се разводнява.

Към авторката - аз забелязвам същите промени при мен. Не мисля, че имам някакъв здравословен проблем - просто с годините метаболизмът определено се забавя и вече не е така лесно да отслабнеш, както на 20-25 или по-рано. Тогава тези 5 кг щях да ги сваля без много усилия за една седмица, а сега и при мен не става или би станало с много лишения, глад и тренировки. За да се задържи резултатът, това трябва да ми е ежедневието вече иначе пак ще си върна свалените килограми.

Последна редакция: пн, 21 ное 2022, 20:17 от rose_33

# 32
  • Мнения: 31 697
Мога да си пиша каквото реша Simple Smile

Аз също мога да пиша каквото си реша. Или уважаваш само своето право?
Но не съм нагла да нареждам на хората като теб.
Всеки има право на мнение разбира се, но нека да е по темата, за да не се разводнява.

Към авторката - аз забелязвам същите промени при мен. Не мисля, че имам някакъв здравословен проблем - просто с годините метаболизмът определено се забавя и вече не е така лесно да отслабнеш, както на 20-25 или по-рано. Тогава тези 5 кг щях да ги сваля без много усилия за една седмица, а сега и при мен не става или би станало с много лишения, глад и тренировки. За да се задържи резултатът, това трябва да ми е ежедневието вече иначе пак ще си върна свалените килограми.

Право на мнение по тема може всеки да има разбира се.
Тя не изразява такова.
За другото не си много права.
Казвам го като човек цял живот с наднормено тегло и свалих 50 кила чак след 35-та година и си задържам без усилия.
Храната е най-важна.
И впрочем не съм свалила с глад. Аз хич не обичам да съм гладна. Трябваше да чета и да си разбера грешките.
Защото цял живот бях дебела и гладна и си открих режим с който да съм сита, слаба и най-важното - здрава.
Аз глад не търпя. Единствено правя фастове чат пат, ама и тогава не изпитвам глад.
Но това зависи от приетата храна в предишните дни.
Иначе може би чак на жените след като им спре цикъла наистина се почва забавяне на метаболизма може би.
Но като стигна тоя момент ще споделя тогава Grinning

# 33
  • Мнения: 856
Ами при мен е така. Никога не съм била дебела и в момента нямам много кг за сваляне, но определено метаболизмът ми е забавен и ми е трудно да сваля тези няколко кг, които съм качила през последните 2 години. Не се храня много по-различно в сравнение с преди и не се тъпча, но качвам много по-лесно и ги свалям много по-трудно. При мен без тренировки и много ограничения не стават нещата.

# 34
  • Мнения: 12 780
Flowers WatermelonFlowers Corn
....
Защото цял живот бях дебела и гладна и си открих режим с който да съм сита, слаба и най-важното - здрава.
...
Като си казала А, кажи сега и Ер голям, моля: кой режим? Flowers ChiliFlowers WatermelonFlowers Corn

# 35
  • Мнения: 31 697
Flowers WatermelonFlowers Corn
....
Защото цял живот бях дебела и гладна и си открих режим с който да съм сита, слаба и най-важното - здрава.
...
Като си казала А, кажи сега и Ер голям, моля: кой режим? Flowers ChiliFlowers WatermelonFlowers Corn

НВВМХ, ама мой си вариант, по-либерално и палео.
Ето темата за режима, страхотен първи пост.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1439324

и в темата за ир сме на него. Повечето
https://www.bg-mamma.com/?topic=1494817

Да си дебел и гладен си беше проклятие. Отде да знам, че някакви хормони като инсулин, лептин, грелин били виновни. Не съм била лакома бре Joy
Иначе бях веган, вегетарианец, понякога нищо не бях.
Така става като имаме лошо възпитание, ниска хранителна култура и лишаваме организма от някоя група храна за сметка на друга.

# 36
  • Мнения: 12 780
Благодаря. Ще мисля по въпроса. Flowers Hibiscus

# 37
  • Мнения: 974
Тялото ми не усети 30тте, беше си много  добре, но се усетиха двете раждания, и то основно второто. Получих лека хипофункция на щитовидната жлеза, трудно свалям, лесно качвам, целулити, косопади и тн. Отделно ограничено време за спорт, ограничено време за сън. Отслабнах много добре  мин лято с много плуване всеки ден и внимаване с храненето, а преди това бях на Дюкан, но имам още за сваляне, а нямам време за ежедневно плуване, тъй като ангажиментите са по всички фронтове. Обмислям 1 месец с децата да съм на морето юни месец, където да се отдам на плуване и отслабване и да си сваля останалите 6 кг. Много трудно спазвам диети, въпреки, че се храня винаги уж здравословно. Та спортът е много важен. Спорт, сън и ограничено хранене с непреработени храни са гаранция за хубава фигура за дълги години. Мечта ми е да достигна 58-59 кг, които са ми кг от студентските години, но и на 62 ще се радвам.
Сега гледам поне уикендите сериозно да се движа, а през седмицата водя децата на градина и ходя на работа с колело или пеш, но основно поддържам килограми, а не отслабвам. Веднъж седмично ходя на карате, а два пъти седмично на мама-дете спортове, но там има много дебели хора и според мен натоварването е недостатъчно.
За мен идеалното е да се ходи на фитнес почти ежедневно, в съчетание с добро хранене, сауна, масажи, сън, чист въздух. Те това е. Но кой има време за това.

# 38
  • Мнения: 11 091
Физиологичното забавяне на метаболитните процеси настъпва след 40-45, при добри гени и работа на жлезите с вътрешна секреция дори след 50. На 30 търси причината или в хормонален проблем, или в начина на живот - много ядене, малко движение.

# 39
  • Мнения: 3 771
Аз съм на 47 с хистеректомия от 15 години. Яйчниците са запазени, така че предполагам произвеждат някакви хормони все още, но не е сигурно.
Промяна в кг и начина по който изглеждам няма. 45 кг съм, винаги съм била толкова с изключение, когато бях бременна. Не се лишавам от храна, но боклуци не ям. Сладко не обичам, хляб, пържено - също.
Винаги съм спортувала, няма ковид-мовид, болна, в лошо настроение - всеки ден задължително нещо правя. От доста години правя тренировки с тежести, имам уреди вкъщи, не се разкарвам по зали. Правя и пилатес, като наблягам на определени мускулни групи.

В супер форма съм, с плочки на корема и стегнати мускули навсякъде. Възрастта, както и бременността за мен не са оправдание за запуснато тяло и излишни килограми.

# 40
  • Мнения: 856
Аз съм на 47 с хистеректомия от 15 години. Яйчниците са запазени, така че предполагам произвеждат някакви хормони все още, но не е сигурно.
Промяна в кг и начина по който изглеждам няма. 45 кг съм, винаги съм била толкова с изключение, когато бях бременна. Не се лишавам от храна, но боклуци не ям. Сладко не обичам, хляб, пържено - също.
Винаги съм спортувала, няма ковид-мовид, болна, в лошо настроение - всеки ден задължително нещо правя. От доста години правя тренировки с тежести, имам уреди вкъщи, не се разкарвам по зали. Правя и пилатес, като наблягам на определени мускулни групи.

В супер форма съм, с плочки на корема и стегнати мускули навсякъде. Възрастта, както и бременността за мен не са оправдание за запуснато тяло и излишни килограми.
Ти работиш ли? Тогава е доста трудно човек да намери време да тренира всеки ден дори и да има желание да е в добра форма. Ако ти работиш на пълен работен ден и намираш време за спорт всеки ден, мога само да те поздравя!

# 41
  • Мнения: 31 697
Аз също работя на пълен работен ден и тренирам.
Сутрин правя петте тибетци. Всеки ден преди работа.
Когато съм на работа като се прибера правя силови упражнения за 25-30 минути, после вече си правя вечерята.
Почивам два дни в седмицата. Обикновено тогава карам кростренажора по 45 минути.
Понякога и през седмицата ако имам време след работа пак го карам, но по 30 минути.
Има ли желание може да се спортува. Всичко останало е оправдание Stuck Out Tongue Winking Eye

# 42
  • Мнения: X
И работим, и учим, и тренираме - някои от нас! Не е невъзможно, ако ти е важно да го правиш, ще намериш време!

# 43
  • Мнения: 18 530
Мен ме мързи и единствения начин да почна е като ида на фитнес. Там - няма как - почвам и си правя упражненията. Поне отслабнах вече. Сега съм си обещала да тръгна на фитнес, нося си сакчето всеки ден с мен в колата и чакам кога ще ми падне време и настроение да започна. После е лесно.

Наистина е въпрос на желание. Аз съм на 49 год. и основното ми желание е да си почивам и да се разхождам. Фитнеса ще го почна по задължение (не толкова по желание), за да се появявам спокойно по бански от догодина.

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 05:41 от B2022

# 44
  • Мнения: 3 771
Роуз, работя на пълен работен ден, позицията ми е отговорна и често ми се налага и извънредно да работя. Също и уча, курсовете ми са много интензивни, а изпитите - брутални.

Но, време за спорт винаги намирам. Естествено, къщата ми не е по конец, но ако имам половин час свободен днес и трябва да избирам дали да измия банята или да спортувам, няма да избера банята.

Също, аз не правя някакви многочасови тренировки. Нямам време за такива, а няма и смисъл. Но са ми интензивни и изморителни. 30 минути, до час е напълно достатъчно в зависимост какво тренирам в дадения ден.

Общи условия

Активация на акаунт