Промени ли се тялото ви след 30-те и какви мерки предприехте?

  • 3 593
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Аз не ходя вече по фитнеси.Преди години като бях още мома,ходех.Сега време(а и пари )нямам за излишни неща.Тичам 5 дена седмично по 30 минути.Това общо взето ми е спорта.И аз така-ако имам свободни 30 минути избирам да потичам в парка вместо да чистя или мия.А тичам в парка защото ми е омръзнало да се съобразявам с работното време на фитнесите.И когато дойдат млади момичета уж да тренират а седнат на уредите да си говорят,и се налага да ги вдигам при всяка от трите серии,ми се изпарява желанието.В парка тичам в 8 сутринта,понякога и преди 8.С никакво работно време не се съобразявам и никой не чакам да си вдигне д-то от уредите.Който иска намира време за спорт,който не желае си търси оправдания.Тичам и зимата само да вметна.В преспите сняг и нависнал сняг по клоните е мега приятно.Като в приказка си.

# 46
  • Мнения: 31 692
И аз не ходя. Не ги харесвам.
Предпочитам вкъщи.
А и се пести време. Имам и стриктен режим кога да се храня.
Докато се оправя и отида ще мине поне 30 минути. Там час или час и половина и после да се оправя и прибера, няма време.
А вкъщи е лесно.
Пускам филмче, яхам магарето и готово. Като приключа малко стречинг и това е. Същото и със силовите упражнения.

# 47
  • София
  • Мнения: 28 571
На мен във фитнеса ми е по-лесно, даже след малко ще ходя. Постигам по-добри резултати с инструктор, отколкото сама.

# 48
  • Мнения: 12 473
Когато има желание - има и начин.

Барбри, поздравления.
И аз съм така. Работя интензивно и по 24 ч, уча 2 специалности едновременно и още куп др. дейности.
Да, детето вече не ми е ангажимент, но преди пак го правех, сега вкарах ученето като заместител..)
Заради травма на крака - от месеци не спортувам, но йога колкото мога всеки ден в къщи.

# 49
  • Мнения: 18 530
И аз работя много, имам 4 деца, от които едното вече е пълнолетно, ама вкъщи не мога да тренирам. (Мързи ме, а и кога да си почина, ако не вечер у дома след цял ден задачи и търчане) Във фитнеса, и особено с треньор и на мен ми е най-добре. Защото като те подхване друг човек, всичко вършиш, докато вкъщи все ще намеря начин да се скатая.

# 50
  • Мнения: 31 692
Ох, на мен не ми трябва да ме подхваща друг човек.
След като свалях килата, постепенно идваше енергията, ставах все по-жизнена.
И сега без спорт не мога. Ако имам дни нямам време, защото и това се случва. Примерно 5 дни да съм само на тибетците ми става едно тегаво, отпаднало.

# 51
  • Мнения: X
Всеки различни неща харесва, нормално. Аз не обичам да тичам. Преди лятото го правех, даже преди работа. Ама не ме кефи. Ходех на групови занимания, но се контузих и сега съм само с фитнес. Хич не ми трябва инструктор, сама си правя всичко.

Не ме кефи много фитнеса като общност, повечето са тийнейджъри, които висят за да цъкат тик ток,  но така пък не заемат уредите. Плащам 12 лв за мултиспорт и ми е доста изгодно.

Докато не можех да тренирам, заради контузията, която беше доста зле и болеше, направо полудях. Напълнях, побърках се вкъщи.

# 52
  • Мнения: 31 692
Така е. Човек трябва да прави това, което му харесва, а не да се насилва.
Има хора хич не обичат движението, но искат да са слаби и стройни.
Ами трябва да се избира тук.
Бягане и аз не харесвам. Забранено ми е заради прешлени, дискова херния.
Само кростренажор, щади ставите.
Иначе ако имах мултиспорт бих се записала някъде на някой курс - йога, танци някакви, може бойно изкуство но не и фитнес. Фитнеса ми е вкъщи.
Но имах едно време, но все не откривах наблизо такива курсове, а времето ми беше ограничено и работех извънредно.
Иначе те разбирам. Като бях с ковида миналата година откачих 1 седмица без движение.
Принципно като е болен човек, ако спортува пада още повече имунитета, пък и няма смисъл.
Почна да ми се схващат разни части на тялото.
Абе липсата на движение направо разболява човек.

# 53
  • Мнения: 1 143
Промени ми се тялото след 30те, но заради двете бременности и раждания. За съжаление нямам толкова време и енергия за спорт покрай работа и деца, и това се отразява на формата ми. Преди да родя тренирах 2-3 пъти вкъщи и още толкова спининг, сега само вкъщи, но не толкова колкото ми се иска.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 363
Като почна с упражненията вкъщи, децата веднага ме налазват. Малкото иска да се гуши в мен, а каката - О, това е много лесно, и аз мога така, какви са тия бебешки упражнения, а ти можеш ли така, виж какво правехме на балета, а това упражнение за какво е..... Купих си обръч, изкривиха ми го, вдигат ми гирите, влачат ми ластиците из цялата къща, циркът е пълен.

Общи условия

Активация на акаунт