Наемане на жилище - тема за наематели

  • 4 449
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 843
Миришат и правят поразии, ако не са възпитани. Същото и при хората. Гореспоменатият човек беше живял вече 10 години в тази квартира, стените и таванът от бели бяха станали карамел и коняк. Прозорците немити от последното гадже преди 5 години, пердетата непрани пак от толкова. Човекът не е научен да поддържа и това е. Моят котарак не прави бели, аз чистя, поддържам, плащам всичко навреме и пак съм по-нежелан наемател от пушача. Еми...

# 31
  • Мнения: 1 260
Баба ми имаше котка, в резултат на което диванът и тапицериите на столовете бяха за боклука.
Аз имах куче, което като малко изгриза ъгъл на килим, ъгъл на секция, точеше си зъбите на дограмата.
Дом.любимци приемам само с предварителен депозит на стойността /амортизирана/ на потенциално опропастените мебели. Примерно 100 лв за матрак, 300 лв за диван. Ако след края на договора всичко е наред, връщам, но ако дадената мебел не става - удържам.

Относно пушачите - в семейството ми няма непушачи и не съм си мислела да ограничавам по този показател. С или без пушене, боята си изисква освежаване след време. По-евтино е само да боядисаш опушени стени от да прешпакловаш дупки от детски игри или вкарване на колела в апартамента, например.
Животното е допълнителен ползвател, напр.за кучета се плаща такса към етажната собственост, но да питам някой дали пуши за мен (с пушачи в семейството) е сякаш да го питам за ориентацията му, пие ли вечер и т.н. - нерелевантно за наемните отношения.

# 32
  • Мнения: 14 843
Със само пребоядисване след миризливо въздействие няма да стане, уверявам те Simple Smile

# 33
  • Мнения: 18 498
Повърхностите, особено текстилът, поемат миризми. Бая пране ще му трябва на един диван да речем, за да се измирише и е много вероятно да не се обезмириси съвсем.

# 34
  • Мнения: 1 260
Явно не пушите и сте по-чувствителни на миризми. Аз ако вляза в дадено жилище не мога да усетя дали е пушено или не, освен ако не е нещо фрапантно. Но пък за сметка на това напишканото от коте го помирисвам веднага.
Сега, не говорим за пушалните по летищата все пак.

# 35
  • Мнения: 14 843
Ами не. Пушенето е същото като котешката урина. Съответно собственик на котка също може да ти каже, че то не се усеща пишканото, освен ако [...], или пък си с излишно чувствително обоняние... Истината е, че си смърди, просто хората свикват - пушач с цигарен дим, коткат с миризма на котка, некъпан с миризма на пот Grinning

# 36
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Наистина повърхностите поемат и някои нямат измирисване.Старата ни кола бе карана от пушач и за 7-те години,през които я имахме,си се усещаше, въпреки че почти всеки месец се переше тапицерията(защото малкият,т.е.големият, като се качеше вътре и почваше да повръща,не от миризмата,по принцип имаше проблем с пътуването до 10-годишен).

Последна редакция: ср, 18 яну 2023, 17:24 от Елислава

# 37
  • Мнения: 19 848
Затова се почистват преди това стените с гъбичка или моп. После боядисвате. Simple Smile Елементарно, но работи.
От препикано от домашен любимец е лекичко по-сложно.

# 38
  • Мнения: 267
За урината на котки особенно си е доста сложно, имах котка която се напикаваше от страх (намерих я на улицата и си я взех). 10г живя при мен, но този страх си остана и си чишкаше. 2г по-късно все още се усеща миризмата.

# 39
  • Мнения: 3 293
За мен е важно да има нормална кухня или не два шкафа с двойка котлон, каквото са масово дори за лично ползване.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 663
За мен идеалното жилище под наем е с отделна кухня, гардероби и хубава баня.  Всичко останало празно. Ремонтирано с хубави подове.

# 41
  • Мнения: 2 042
За мен идеалното жилище под наем е с отделна кухня, гардероби и хубава баня.  Всичко останало празно. Ремонтирано с хубави подове.
За съжаление в София почти всички апартаменти се отдават обзаведени.
Наложи се да търся за братовчедка ми, търесх точно такова, необзаведено, с гардероби и кухня. За три месеца не успях да намеря и нае обзаведено.
Намерих няколко необзаведени, но бяха без гардероби и кухня и се отказа.

# 42
  • Мнения: 8 802
Не знам как е с хамалските фирми - сигурно това е една от причините.
Освен това, за да се предлагат необзаведени, трябва да има и добър пазар на секонд хенд мебели.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 663
Има. Един ОЛХ да отвориш и си готов.
Така и наемодателя ще е сигурен, че наемателя няма да избяга с един сак дрешки от днес за вчера.

Освен това ниските етажи ще могат да отдават и за офис помещения.

# 44
  • Мнения: 18 498
Наемателите на необзаведени жилища стоят по-дълго. Не само заради по-времеотнемащото и по-скъпо местене, а и заради по-трудното намиране на такива имоти.

Общи условия

Активация на акаунт