Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 59

  • 21 877
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 27 760
През деня бях на фаст, изпих едно кафе (обаче в много голяма чаша) и доста вода. Вечерята беше супа със сьомга (сьомга- комплект за супа, 3 големи моркова, лук, корен от магданоз, алабаш, магданоз, 1 дебел стрък праз). Много добре се получи.🥰 На живо изгледаше още по-добре обаче...

Тук е с добавена сметана:

В комплекта имаше и глава, и разни други части с кости, така че част от рибата беше с бял цвят. Но пък костите и главата добавят вкус към бульона.🙂

# 721
  • Мнения: 32 294
Доктора ти го е изписал с презумпцията, че закусваш.
Ти обясни ли му, че се ужасяваш( от какво чак ужас, не мога да разбера) да се храниш сутрин?
Елора, какви други режими освен отслабване има? Влезнала ми е мухата за гребен тренажор, но е доста обемен, а и май е доста шумен при използване.

Ами уж са 24 програми. Стандартен, който аз си нагласям натоварването и времето. Другите са все по 30 минути - влизане във форма, подържане на форма, намаляване на тегло 3 програми, мека програма някаква, за мускулнон натоварване и разни такива.
Ама установих, че съм кекава и ще си карам на стандартен засега, аз ще си сменям сама натоварването.
За гребния си помисли. Имаш ли място. Сигурна ли си, че ще го ползваш. Доста ми е агресивен този уред.
Ама ако те радва, може.

# 722
  • Мнения: 685
Оффф, голям е наистина. Най-вече много шумен. Агресивен е наистина.
Обаче фитнеса за момента не ми се получава. Страдам от хронично недоспиване и тотална липса на време през деня. Търся си някакъв вариант вечер да правя нещо.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 123
Като ви чета за тоя ковид все си мисля как все още има хора, които смятат, че не съществува и това е било някаква конспирация.
Да се включа и аз по темата за ковид - никога преди него КЗ на гладно не ми е била над 6.1, но месец след първия прекаран ковид при рутинни изследвания, излезе 6.4. Не обърнах тогава внимание, защото не бях запозната с проблема, изглеждаше ми мааалко над нормата Rolling Eyes. Нямаме диабетици в семейството, общо взето с нормално тегло бях. Но след още 2 мес. пак правих изследвания, на други показатели, но и КЗ беше измерена, и отново 6.4! Оттогава започнах изследвания в тази посока, ОГТТ и т.н. и си открих проблема няколко месеца след първия ми ковид.

По принцип самия вирус го карах леко, без много лекарства. Специално си прегледах КЗ в профилактичните изследвания от предишните 5 год. - КЗ на гладно ми е била винаги 4.8-5.0. Не обвинявам изцяло ковида, защото преди това си бях на доста ВХ, без да съм била особено пълна, но той определено отключи/ускори/катализира нещата и извади този проблем на преден план.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 09:53 от BFF_

# 724
  • Мнения: 237
Взех си лентички за мерене на кетоза и сега съм изпаднала в крайност, както с глюкомера, меря по 3 пъти на ден. В слаба кетоза съм, не мога да докарам мазнините последната седмица и то, защото не ми се яде месо или бекон. Спрях за малко и яйцата и сега не знам какво да ям. 2 дни ям сладка закуска с кокос,кокосово масло, ядки и берита и карам на суджук с крема сирене. 🙄

А, салати нещо, зеленчуци, авокадото е мазничко...

# 725
  • Мнения: 32 294
Оффф, голям е наистина. Най-вече много шумен. Агресивен е наистина.
Обаче фитнеса за момента не ми се получава. Страдам от хронично недоспиване и тотална липса на време през деня. Търся си някакъв вариант вечер да правя нещо.

Това недоспиване трябва да го оправиш, защото е тясно свързано с метаболизма.
Защо не спиш? Нямаш време или имаш проблем със съня.
За фитнес и аз нямам време. Да, имам на 15 минути пеша зала, но не ми е ок да си губя 40 минути отиване и връщане. Че аз за толкова ще си приключа вкъщи тренировката със Дзверо.
После ми следват едно 10 минути йога, използвам я за стречинг.
Вчера зор да се кача и забравих да загрея за 2-3 минути.
Писала съм, кроса е най-добрия уред за цялото тяло. А сега ми е нов и е още по-добре натоварването. Аматьор се оказах. Все едно тепърва започвам.
Ако имаш място за кростренажор ти препоръчвам. И 10 минути да въртиш е нещо.
Ако имаш 20 минути свободно време, просто 10 въртиш интензивно със смяна на скорости, после може да продължиш с малко силови или йога като мен. Аз съм си избрала комплект асани, които са ми много приятни.
Имам си даже на уърдовски файл на десктопа. Но не винаги всички правя.
Ако не искаш наистина уред, гимнастика всякаква може да си измислиш за 15 минути да направиш. Упражнения, които ще ти натоварят цялото тяло.
Като съм на работа вечерта до 19,20 някъде спортувам нещо си за 20-30 минути.
В почивните дни ми е по-продължителна и е към 11-12 сутринта. ПРеди да обядвам.

# 726
  • Мнения: X
Взех си лентички за мерене на кетоза и сега съм изпаднала в крайност, както с глюкомера, меря по 3 пъти на ден. В слаба кетоза съм, не мога да докарам мазнините последната седмица и то, защото не ми се яде месо или бекон. Спрях за малко и яйцата и сега не знам какво да ям. 2 дни ям сладка закуска с кокос,кокосово масло, ядки и берита и карам на суджук с крема сирене. 🙄

А, салати нещо, зеленчуци, авокадото е мазничко...

По принцип правя гуакамоле, домати, краставици, айсберг, но и салатите куцат... Днес в крайна сметка ще направя мусака с тиквички, че от тези сухи неща напоследък имам и констипация. Хуск ли помагаше в подобни случаи?

# 727
  • Мнения: 237
Смях се до сълзи с това “препикаване”. 🤣🤣🤣  В Германия освен черен свински или телешки дроб, не мога да намеря други дреболии. В най- добрия случай е да има замразена пуйка с дробчета в нея. Днес купих гъби и утре ще ги направя със спанак, сирена и масло.

в руските магазини има пилешки и пуешки дробчета, сърца и воденички, както и свински крачета и почистено шкембе. пушена и прясна риба, също, вижте около вас, къде има такива магазини.

# 728
  • Мнения: 536
Ето ме пак. Вчера салата зелении и кюфтенца, вечерта пълнени чушки /имат малко кафяв ориз/. Днес май същото.
Хумусът си го ям, не го обичам чак безкрайно много и слагам по 1-2 лъжици като гарнитура към месото, колко нахут да има в това... А и бобовите ми действат добре, много са важни за желязото, четох скоро покрай изследванията на малката и нейните липси на вит. Според мен е първата храна, която може да се либерализира след приключването на строгия режим през първите месеци.

Последна редакция: пт, 24 фев 2023, 12:10 от Минерва

# 729
  • Мнения: 4 612
Това недоспиване трябва да го оправиш, защото е тясно свързано с метаболизма.
Защо не спиш? Нямаш време или имаш проблем със съня.
Не съм Cygnus_i, обаче видях въпросът към нея и отговарям, че аз от 2 седмици имам проблем със съня. Очите ми се отварят в 5 сутринта и няма заспиване. Заспивам вечер към 23,00-23,30. Кво стана, не знам, обаче е гадно. Опитвам се да заспя поне до 6,30 /когато ми звъни алармата/ обаче не става. Взех да се замислям да питам в аптеката за някакви билкови хапове за сън. Снощи след кратко четене в нета, намерих инфо за капки лавандула по възглавницата и тъй като имам масло, накапах. Еми нищо - днес пак в 5. ЕГН-то ли, кво ли, обаче не ме кефи тая работа. Ако някой преди месец ми беше казал, че ще се събуждам в 5,00 ч., щях да му се изхиля и да му кажа, че разправя големи вицове. Аз, която не мога да отлепя сутрин и с 3 аларми, а през уикендите спях до 12.!!

# 730
  • Мнения: 692
Със затоплянето на времето, може и организма да се настройва за лятното време.

# 731
  • Мнения: 15 296
Пробвай с две валерианчета преди лягане.

# 732
  • Мнения: 32 294
Това недоспиване трябва да го оправиш, защото е тясно свързано с метаболизма.
Защо не спиш? Нямаш време или имаш проблем със съня.
Не съм Cygnus_i, обаче видях въпросът към нея и отговарям, че аз от 2 седмици имам проблем със съня. Очите ми се отварят в 5 сутринта и няма заспиване. Заспивам вечер към 23,00-23,30. Кво стана, не знам, обаче е гадно. Опитвам се да заспя поне до 6,30 /когато ми звъни алармата/ обаче не става. Взех да се замислям да питам в аптеката за някакви билкови хапове за сън. Снощи след кратко четене в нета, намерих инфо за капки лавандула по възглавницата и тъй като имам масло, накапах. Еми нищо - днес пак в 5. ЕГН-то ли, кво ли, обаче не ме кефи тая работа. Ако някой преди месец ми беше казал, че ще се събуждам в 5,00 ч., щях да му се изхиля и да му кажа, че разправя големи вицове. Аз, която не мога да отлепя сутрин и с 3 аларми, а през уикендите спях до 12.!!

То много причини може да има. Примерно висок кортизол мисля, че оказва влияние. Стрес също. Тоест ако тренираш примерно по-късно.
Като почнах режима можех да спя по 12 и повече часове. Само дето лягах в 2, не можех да заспя и не можех да отлепя често, ако не съм на работа преди 12 на обяд. И ставах като премазана от влак.
Но като почнах режима след седмица почна да ми се приспива в нормално време и да ми стигат 7 часа сън. Чак не можех да повярвам на такава промяна.
Но съм имала драми и след това със съня. Обаче от стрес.
Най-удачно е да пробваш с мелатонин подезичен. Като съм имала стрес съм взимала триптофан.
Ако спортуваш късно да промениш това. И да ядеш по-рано също. До 20 часа да кажем.

# 733
  • Мнения: 4 612
Най-удачно е да пробваш с мелатонин подезичен. Като съм имала стрес съм взимала триптофан.
Ако спортуваш късно да промениш това. И да ядеш по-рано също. До 20 часа да кажем.
Ще пробвам този мелатонин. Тренирам към 21,00 и винаги съм го правила тогава. Не съм имала проблеми със съня. Вечерям точно в 20,00 ч.
Откакто съм на режим, и аз се наспивам за по-кратко време, не като преди по 10-12 часа сън. Ама 6 часа сън и да се събудя в 5 ми идва прекалено.

# 734
  • Мнения: 13 469
И аз преди можех да спя до обед и да питам за още, аз дето и по принцип не съм ранна птица но и нямах наспиване. Ама това беше преди да мина на режим. То все не се бях наяла и все не се бях наспала. И с минаването не стана от раз де, сума време четях как на другите им се е подобрил съня, а аз си бях все същата кукувица Grinning И по някое време се усетих че аз всъщност се наспивам. Егати кефа, казвам ви. Не съм почнала да си лягам преди да се смени датата де, хич не съм такава... обаче 6-7 часа и съм се наспала хубаво. Около 7 са ми идеално, на 6 мога да карам много време преди да усетя разлика, към 8 спя по изключение и рядко.
Та по-скоро въпросът е дали ти стига сънят, а не точно колко е.

Понеже съм се захванала и с видеата на тая докторка с книгата за фастовете, та там беше поставен подобен въпрос за спането, нейната гледна точка ми стана интересна. Каза - ами вие като правите фастове, че и достатъчно дълги да задейства и автофагия (според нея това става по всяко време след 17тия час), тялото ви се възстановява и лекува тогава. Сънят и той за същото служи, ама вие това не го правите само на сън вече, така че не ви е нужен толкова сън колкото ако го няма това. Има логика в това, а и тя не говори за някакво драстично безсъние де, ама примерно по час-два по-малко сън изобщо не било проблем ако човек не се чувства недоспал.
И нейните приказки не ги вземам съвсем без никакво съмнение, де, нито пък на някой друг. Но звучи логично, а и моят собствен опит е подобен.

Общи условия

Активация на акаунт