Инсулинова резистентност!

  • 19 572
  • 378
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 84

Инсулина ти е висок на 0 мин трябва да е под 10, 25 е много за гладно нищо че е в реф стойност. На втория час трябва да е на нивото на 0та минута . Твоя е много по високи от 1 час даже. Мисля че малка доза са ти изписали. Моите стойности бяха по добри и ми изписаха по 500мг на ден метформин.
Какво смятате за изследванията, за първи път ги пускам, Глюкофажа ми е изписан по 1/4 на обяд

# 91
  • Мнения: 21
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне с разчитането на резултатите. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 55 018
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне с разчитането на резултатите. Simple Smile


И твоите резултати са лоши.
Имаш ли терапия?

# 93
  • Мнения: 21
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне с разчитането на резултатите. Simple Smile


И твоите резултати са лоши.
Имаш ли терапия?

Записах час за второ мнение. Не останах особено доволна от прегледа. Изписаха ми Рихтер Сайкъл Баланс без много обяснение.

# 94
  • Мнения: 55 018
И как ще оправи високия инсулин това нещо? АГ ли го изписа? Ако да, иди на ендокринолог.

# 95
  • Мнения: 21
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне с разчитането на резултатите. Simple Smile


Отидох на ендокринолог, даже двама различни, не ми казаха много, освен това че, предвид телосложението ми е странно да имам инсулинова резистентност(53кг съм)
Пуснах полови хоромони , щитовидна, чернодробни, пкк, срп и всичко е наред
Ще се радвам, ако ме посъветвате, какви изследвания бих могла да направя още, понеже си остава мистерия, защо са такива стойностите на инсулина и глюкозата и докторите това ми казват.
Относно фамилната обремененост-баба ми е с придобит старчески диабет тип 2 и дядо ми също.

# 96
  • Мнения: 13 836
Не само пълни хора могат да имат ИР...

# 97
  • Мнения: 21
Не само пълни хора могат да имат ИР...
Да, наясно съм с това, но все пак ме интересува причината за възникването на ИР. Храня се добре, имам движение, не консумирам сладко, гинекологично всичко ми е наред.

# 98
  • Мнения: 55 018
Да, те са така ендокринолозите. Трябва да си дебел, че да ти обърнат внимание и да изследват инсулин. Направо така ми каза една лекарка?! Понеже и аз съм слаба, но въпреки това съм с ИР. Без да имам характерната фигура - напълняване в коремната област, тип шкембе, липса на талия.
При мен причината беше, че доста сладкиши и млечен шоколад ядях.
Ограничих се и се оправи положението. Тестени изделия не ям от 2010, сладкишите са в миналото, ям само черен шоколад. Млечните също ги спрях преди 8 години.
Ходя много пеша. Имам 2 кучета и те ми помагат в това отношение. Heart

# 99
  • Мнения: 84
Не само пълни хора могат да имат ИР...
Да, наясно съм с това, но все пак ме интересува причината за възникването на ИР. Храня се добре, имам движение, не консумирам сладко, гинекологично всичко ми е наред.
Фамилната обремененост, казва си думата също

# 100
  • Мнения: 13 836
Надявам се да не прозвучи като заяждане, но не винаги човек има правилна преценка за това колко "добре" се храни... Говоря от опит.
Други фактори са наистина генетична предразположеност в някаква степен, редовно недоспиване, стрес, евентуално и неоптимално работеща щитовидна жлеза.
Дефицити на витамини и минерали са чести при ИР също.
Хормонални терапии или такива с кортикостероиди също могат да повлияят зле. Сигурно и някои други, за щастие не ми се е налагало да знам за повече.
Изобщо не е само до телесно тегло, да не говорим че наднорменото тегло често е следствие от висок инсулин, а не причина за него. Съответно може известно време да има ИР и чак нататък да се наддаде и на тегло заради нея.

# 101
  • Мнения: 9
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне с разчитането на резултатите. Simple Smile

Моите резултати са сходни, особено инсулина на 60' и 120', а на гладно всичко изглежда добре. Аз съм 50кг, докторката ми предписа гл@кофаж 750х1, пих го 5 месеца, но не мога да кажа че видях разлика. Не ми даде никакви насоки по отношение на храненето, сама си се информирам. Вие какви симптоми на ИР имате?

# 102
  • Мнения: 1 138
Здравейте!
Тъй като ме вълнуват подобни проблеми при дъщеря ми- в кои случаи се правят тези изследвания на инсулина? Нейния инсулин на гладно е 7.7, но не сме правили други изследвания, КЗ- между4.1- 4.7
Лекар ли ги назначава или сами си ги изследвате?
При нея проблема е нередовна менструация, завишено тегло( поради хранене предимно с въглехидрати) Тя е вегетарианка с ниско желязо, феринин, Д3

# 103
  • Мнения: 55 018
Изследването на инсулин не се поема от касата.
За детето е добре да се пусне ОГТТ, с трикратен инсулин. С това въглехидратно хранене няма да се оправи положението. По принцип инсулинът е отговорен за нивата на глюкоза в кръвта и при наднормено тегло се следи. И за цикъла влияе.

# 104
  • Мнения: X
Моля за мнение, има ли ИР, резлутатите са на момче на 19г

Общи условия

Активация на акаунт