Как да се гримираме като професионалисти у дома? Попитайте Галина Иванова!

  • 29 158
  • 131
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Здравейте,
Бих искала да попитам имате ли съвет за хора с розацея и грим. Дали имате любим минерален фондьотен? Аз самата използвам double wear & studio fix fluid, но се чудя дали следвайки препоръките за минерален грим за розацея няма да е по-добре откъм възпаления. За съжаление съм цвят между nc10 & 1w1, трудно попадам на какъвто и да в грим в цвят за мен.
Също фаворити за студа за употреба като основа под грим за предпазване от студа дали имате? И любима спирала за чувствителни очи, която да запазва извивката Hug

# 16
  • Мнения: 62
Здравейте,
Бих искала да попитам имате ли съвет за хора с розацея и грим. Дали имате любим минерален фондьотен? Аз самата използвам double wear & studio fix fluid, но се чудя дали следвайки препоръките за минерален грим за розацея няма да е по-добре откъм възпаления. За съжаление съм цвят между nc10 & 1w1, трудно попадам на какъвто и да в грим в цвят за мен.
Също фаворити за студа за употреба като основа под грим за предпазване от студа дали имате? И любима спирала за чувствителни очи, която да запазва извивката Hug


Здравейте!
Розацеята е медицинско състояние, което е добре да се лекува, наблюдава и контролира от дерматолог...
Колкото до фондьотена...по-скоро доброто почистване вечер е ключово за състоянието на всяка кожа и най-вече такава с розацея. И двата фондьотена, които ползвате са с изключително добро покритие, но са и със матов завършек. Тяхната силна устойчивост ги прави по-трудни за почистване, което може да доведе до изостряне на състоянието на кожата.
Със сигурност в днешни дни може да откриете прекрасни фондьотени с повече грижа в тях, които да носят допълнително хидратация и успокоение на кожата. Като гримьор, който държи на работата си, не бих заложила на минерален фондьотен, т.к. от доста време се говори за постепенно изсушаване на кожата при използване на флуидни минерални продукти. Факт е, че минералните продукти са предимно прахообразни (печени пудри, ружове, хайлайтри...) от години и те наистина са фини и красиви, нямат матиращи агенти и не успяват да попаднат толкова дълбоко в порите на лицето ни.
По-скоро препоръчвам регулярно да се консултирате със специалист за розацеята, за да следи той нейната "спокойност", а Вие да почиствате чрез двойния метод лицето вечер. Може също да пробвате и серум фондьотена на Dior от серията Capture Totale, който няма нищо общо с нито един фдт на пазара... Той е грижа за кожата, събуждаща възстановителните й процеси и ефект, създаващ изключителна кожа - абсолютно покрита, гладка и жива, но все едно без никакъв грим върху нея!

Кремове с по-богата формула са подходящи при борба със студа. Често помага този "номер" - повечето продукти грижа за кожата имат различни текстури в зависимост от типа кожа, затова вземете текстура, подходяща за суха или много суха кожа като вариант от любимия си дневен крем.
 Под грима винаги е добра идея да използвате подходящ праймър, в зависимост от нуждите Ви - матиращ, озаряващ, успокояващ... Добрата хидратация и точната база за грим за лице правят чудеса не само с грима ни, но и с кожата ни! Базата ще заключи грижата, която сме поставили и ще се свърже с грима отгоре, не позволявайки му да попадне дълбоко там, където не му е мястото. Работата ми ме е научила, че при състояния като розацеята много помагат базите с леко зелен нюанс - те са приложими върху зони със зачервявания. Хем зеленият им тон неутрализира червенините, хем съдържат успокояващи екстракти.
Добра борба със студа е и възстановяващата и подхранваща маска вечер няколко пъти в седмицата...

А за спиралата...трудно е, признавам! На всеки чувствителните очи са чувствителни към различни продукти (по-скоро към различна съставка в тях)... Сигурен продукт е, и аз винаги имам под ръка такъв, tubing спиралата! Тя обвива миглите в "калъфчета", които не са точно класическия туш на спиралата, не се размазва, не се рони и се сваля само с вода - разтъркват се миглите леко между пръстите и тези калъфчета падат от миглите като малки шушулки! Миглите са повдигнати цял ден, точно защото не става дума да туш, който се наранява или размазва, а за своеобразна външна структура, която слагаме на миглите си...все едно Simple Smile)) Такъв тип спирала може да се открие при Tarte Cosmetics и Kiko Milano.

xoxo

# 17
  • Мнения: 125
Благодаря от сърце. Личи си когато някой влага старание и любов в работата и живота си. Heart

# 18
  • Мнения: 62
Благодаря от сърце. Личи си когато някой влага старание и любов в работата и живота си. Heart

Безкрайно благодаря за милите думи ❤

# 19
  • Мнения: 14 471
Може ли да споделите ваш трик за гримиране на кръгли очи? Как да се постигне бадемовидна форма, предполагам разбирате какво имам предвид.
Може ли да се ползва очна линия според вас?

# 20
  • Мнения: 62
Може ли да споделите ваш трик за гримиране на кръгли очи? Как да се постигне бадемовидна форма, предполагам разбирате какво имам предвид.
Може ли да се ползва очна линия според вас?

Здравейте!

Кръглите очи са много благодатни на всякакви грим техники.
Лесно се постига бадемовидна форма, ако се постави тъмнина във външните ъгли на очите, на горния и долния клепач едновременно. Тъмен молив във водната линия на окото също “прибира” обема на кръглото око и го прави по-присвито.
На кръглото и по-отворено око страшно много му отива опушен грим, при който цветовете са нанесени в кръгова форма и влизат един в друг без резки преходи. За да промените формата към бадемовидна чрез опушен грим, то нека той не е съвсем в кръгла форма по долния и горния клепач на окото, а да прилича на правоъгълник  - на клепачите над и под ириса сянката да е на по-тясна ивица. Така оптически окото ще изглежда голямо, но отново по-издължено и не толкова отворено в средата си.
Може да избягвате нанасяне на светли тонове в центъра на клепача, които дават още обем и окръгляване, както и на светъл молив във водната линия - отново отваря прекалено много окото.
Може да си поиграете и със спиралата за мигли. Просто наблегнете на външните мигли и извийте и наслоете повече тях, а не тези в центъра на на клепача, за да се получи “котешко” око, което отново е с по-присвит външен ъгъл.

А очната линия може да се ползва винаги! Поставянето ѝ много зависи не само от формата на окото, но и от формата на клепача. Но със сигурност няма да сбъркате, ако нанесете очната линия от средата на клепача навън или от последната 1/3 на клепача навън. Не извивайте линията по клепача, а направете права линия, успоредна на пода. Може дори да е леко повдигната към края на веждата.
По същия начин може да притиснете с върха на по-твърда плоска четка за сенки малко кафе-кафяво в основата на миглите. Така създавате просто тъмнина, където е нужно, за да придадете желаната форма на окото, без да се вижда изобщо, че носите грим!
Пробвайте и чакам да споделите как се е получило 🤗

Последна редакция: чт, 23 фев 2023, 23:59 от Галина Иванова

# 21
  • Мнения: 14 471
Много Ви благодаря! Ще изпробвам всички техники, които споделихте!

# 22
  • Мнения: 62
Много Ви благодаря! Ще изпробвам всички техники, които споделихте!
И аз благодаря за хубавите въпроси ☺ С нетърпение очаквам да кажете, бях ли в помощ.

# 23
  • Мнения: 5 710
Привет и от мен на лъчезарната Гал Иванова!
Идвам тук с молба за препоръка за добри и по възможност бюджетни основа и фиксатор за грим?
Ефекта , който търся от основата е да застане грима по-добре, а от фиксиращият спрей да матира и да не ми лъщи лицето или поне не прекомерно.
Благодаря! 🙏

# 24
  • Мнения: 62
Привет и от мен на лъчезарната Гал Иванова!
Идвам тук с молба за препоръка за добри и по възможност бюджетни основа и фиксатор за грим?
Ефекта , който търся от основата е да застане грима по-добре, а от фиксиращият спрей да матира и да не ми лъщи лицето или поне не прекомерно.
Благодаря! 🙏

Привет и от мен 🤗

 Не знам какъв тип е кожата на лицето ти, но бюджетни бази за грим и-ма! И то стра-хот-ни!
Можеш да пробваш и двете бази на Golden Rose (аз съм тежък фен и на двете, а тази за минимизиране на порите не спирам да си я купувам)!
Wibo предлагат също база за грим, която има повече матиращо действие, но е като гъст крем и не се превръща във филм, който да се набере при нанасяне на други продукти.
При двете “сестри” Catrice и Essence също има попадения, но често сменят продуктите си!
Като съвет за базите мога да дам този: търси база, която да попива (почти) напълно. Така тя действа отвътре-навън и не оставя чувството за наслагване на много продукти върху лицето. Също ще избегнеш и т.нар. “кир ефект”.
За фиксиращ спрей…отново виж в портфолиото на Golden Rose и Catrice, но заложи на матиране с подходяща прозрачна пудра, която да нанасяш няколко пъти през деня при нужда. Спреят “стопява” грима, прави го по-естествен и удължава живота му на лицето, но във висшата козметика има такъв, който е с фини пудрени частици и реално той матира кожата.
ХОХО

# 25
  • Мнения: 526
Здравейте, радвам се да открия темата и ми е много интересна! Имам една дилема по-скоро за продуктите преди грима. С бедна на липиди кожа съм и досега ползвах масла преди крема, след слънцезащита и основа за грим, но на няколко места попадам на информация, че маслата се слагат след крема. Бихте ли ме посъветвали за правилната последователност?

# 26
  • Мнения: 62
Здравейте, радвам се да открия темата и ми е много интересна! Имам една дилема по-скоро за продуктите преди грима. С бедна на липиди кожа съм и досега ползвах масла преди крема, след слънцезащита и основа за грим, но на няколко места попадам на информация, че маслата се слагат след крема. Бихте ли ме посъветвали за правилната последователност?

Здравейте!

Информацията за маслата, която сте открили, е била вярна в тази си част!
Маслата проникват трудно в кожата и правилото за последователност на нанесената грижа е да се върви от най-флуидна текстура към най-плътна текстура, като маслото е опционално! Започвате с тоник/лосион/вода, минавате през серум/есенция, нанасяте крем и тогава е вече олиото. То прави бариера и пречи на грижата да напусне кожата, задържа я в нея!
Ако го нанесете преди всичко друго, спирате проникването на грижата в кожата и така лишавате кожата си от нея всъщност.
Олиата затоплят кожата и "усилват" действието на поставената грижа под тях. Точно затова са предпочитана добавена грижа особено вечер. Но и затова е добре да ги нанасяме тогава, когато в грижата ни не се съдържат по-агресивни активни съставки като алфа и бетахидрокси киселини (АНА и ВНА), ретинолови съединения и др.
Чистите масла също могат да бъдат агресивни или не точно подбрани за нуждите на кожата ни. Съветвам да подберете комбинирано олио, което да съчетава повече от едно масло в състава си с коректна дозировка на всяко в продукта. На пазара вече могат да се открият прекрасни предложения и да масажирате вечер кожата си след нанасяне на олиото с ръце или камък гуа-ша - това е една прекрасна спа-терапия в домашни условия!

Маслата са подходящи за всеки тип кожа, като дори екстремно мазните като тип (аз съм с такава кожа) се повлияват добре от т.нар. slugging-метод, при който се ползва плътен маслен продукт вечер след нанесена силна хидратираща грижа! Чистият вазелин е продукт, който няма да доведе до раздразнения. Просто 1-2 пъти в седмицата вечер, след обилна хидратация, загрейте между дланите си и разнесете равномерно по лицето количество вазелин (Euserin Aquaphor, CeraVe Healing Ointment - но не се предлага засега в България, чист ланолин), колкото грахово зърно. На сутринта кожата е усвоила цялата влага, заключена от масления продукт и е попълнена, свежа, сочна и готова да се защитава и възстановява.

Но! Има и прекрасни маслени продукти, които са в помощ на сухата, много сухата и силно дехидратираната кожа дори през деня. Бленд от по-течни и по-сухи  масла в продукт могат са се втрият след лек серум на кожата и ефектът след тях е зашеметяващ!
Аз прибягвам често към този трик, когато дамата, която ще гримирам има нужда от спешно овлажняване и омекотяване на кожата. 2-3 капки от маслото втривам силно, ама много силно, в кожата й. Така хем маслото се усвоява в кожата по-бързо и не стои на повърхността (да пречи на грима), хем кожата се затопля, хем и кръвообръщението й се стимулира - получаваме цялостно енергизиране на кожата. Добре е да се акцентира масажът в участъците на лицето, където има много сухи зони и натрупване на мъртва кожа. Там гримът бива бързо "изпит" от кожата през деня, а пигментните сухи частички засядат точно там и е неприятно...
Аз редовно работя с такива продукти и те могат да се открият при MAC, Tarte Cosmetics, Guerlain, Clarins и много други брандове.

Веднага се сещам да препоръчам и продукт на SVR, който е масло с SPF30 (в тъмен стъклен флакон с пипета) и който би бил прекрасно решение за Вас като ежедневна грижа! Разбира се, носете още нещо под него.

Искрено се надявам да съм помогнала и кожата Ви да се чувства наистина добре след моите съвети!

ХОХОХО

# 27
  • Мнения: 526


Аз редовно работя с такива продукти и те могат да се открият при MAC, Tarte Cosmetics, Guerlain, Clarins и много други брандове.

[/quote]
Много пълна и изключително полезна информация! Благодаря Ви! Flowers Hibiscus
От посочените по-горе брандове може ли да ми кажете кои продукти да търся?

Много ще ми бъде интересно също да споделите и техники за грим при торбички под очите.Sparkling Heart

# 28
  • Мнения: 62


Аз редовно работя с такива продукти и те могат да се открият при MAC, Tarte Cosmetics, Guerlain, Clarins и много други брандове.

Много пълна и изключително полезна информация! Благодаря Ви! Flowers Hibiscus
От посочените по-горе брандове може ли да ми кажете кои продукти да търся?

Много ще ми бъде интересно също да споделите и техники за грим при торбички под очите.Sparkling Heart
[/quote]

О, благодаря Ви ☀
От всеки бранд има по един олио-продукт… Мисля, че при Guerlain само се предлагат повече - в отделните им линии за лице…
Добре е да вземете проба от магазините от различните олиа и да пробвате кое как го усещате! Те имат и аромати, които отново целят да Ви пренесат в спа-атмосфера и да Ви отпуснат при нанасяне и масажиране…

Относно грима върху подпухване в околоочната зона - там не става дума за просто скриване на тъмен кръг или освежаване на зоната с коректор… Когато има релеф (какъвто създава подпухването) е добре да нанесете по-светъл и топъл коректор точно под “торбичката” (там където тя хвърля сянка). В образувания улей/дъга под нея трябва коректорът да е по-светъл, за да изглежда вдлъбнатината по-плитка. На свой ред самото подпухване изглежда обемно и заради сянката, което то само прави под себе си. Затова е добре тази зона (или поне най-изпъкналата ѝ част) да “оцветите” с по-тъмен цвят коректор - добре е той да е поне с цвета на фондьотена.
Така зоната ще бъде оптически изгладена и няма да се вижда толкова!
Ако се нанесе един цвят на цялата околоочна зона и той дори е по-светъл, както често се случва да ни съветват, несъвършенството ще си остане, но ще бъде в по-светъл тон и дори може това да акцентира върху зоната…

ХОХО

# 29
  • Мнения: 472
Хубава тема и прекрасни съвети! 🌸
Аз се включвам с молба за съвети и препоръки при гримиране на зоната под очите при тъмни кръгове и хлътване.

Общи условия

Активация на акаунт