Отговори
# 165
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 986
Всички си имаме предпочитани дейности за свободното време, ама най-много неразбиране и претенции да са някакви си съм срещала от любители на природата.
Обичат да гледат света от високо? Smile Но поне хобито им е явно и може да си решиш предварително дали искаш да се обвързваш с такива или не, за разлика от някое скрито-покрито хоби като 50-те отсенки сиво дето вместо на планина се оказва че ходят на мазе.

# 166
  • Мнения: 741
И къде да се живее, и къде да се пътува са фундаментални неща, поне за мен, и партньорите трябва да имат сходно мнение по въпроса. Иначе единия прави компромис и рано или късно почва да се чувства прецакан. Ние и двамата си харесваме селския живот на крачка от столицата. А за пътуванията, обикновено аз зарибявам с истории и снимки, организирам и отиваме. Харесваме и планината, и морето, и България, и чужбина. Правили сме по 12ч преходи, обикаляли сме по музеи, лежали сме по половин ден на плажа - разнообразие да има. Не изпадаме в крайности и рядко ходим на едно  и също място два пъти.

# 167
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 958
вместо на планина се оказва че ходят на мазе.
Ааа, в мазето може да се крие и друго хоби - свинско и винско....и малко туршийка. 50 нюанса на замезване Joy

# 168
  • Варна
  • Мнения: 1 044
Прочетох само първия пост.

Без компромиси в една връзка не става, не можеш да имаш угода на 100% и задоволяване на пълните ти желания.
Хубаво е да имате сходни интереси и да ги споделяте заедно, за да не чувства силно депресиран някой в бъдещето или да си човек, който има нужда от стимул

Говоря за себе си : Има моменти, в които наистина не ми се ходи никъде, но мъжа до мен ми организира поход в една гора до един забутан плаж и отивам заради него и заради възможността да видя нещо ново. Накрая не съжалявах, беше приказно.
Онзи ден вървях 2 часа в гората между две села с леко понакуцване на крака, вървяхме бавно, той ме изчакваше и си доказах, че мога ( п.с не ме болеше така силно и можех да се движа, но бавно ). Предпочитам да съм активна и винаги правя компромиси, първо почвам с леко мрънкане, после се съгласявам.

На едно мнение сме къде да живеем: до морето. Този спор е проблемен и един винаги ще се чувства ощетен и сякаш изпуска нещо.

# 169
  • Мнения: 2 052
Според мен много улеснява двойката да има сходно разбиране за базовия комфорт при пътуванията и за баланса между интензивни преживявания и релакс, не толкова самата дестинация. И двамата да са щастливи на палатка, независимо къде ще боднат колчетата, или и двамата да предпочитат неуморното обикаляне на крак пред лежкуненето, просто да клонят в една посока, пейзажът е просто разнообразие и фон при задоволяване на тяхната потребност от определен тип изживяване.
Ние сме от много активно пътуващите, само по себе си това не е по-хубаво или лошо от удоволствията на домошарите, просто съвпадение на предпочитанията.

П.с. просто, просто, просто... виждам си ги

Общи условия

Активация на акаунт