☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 27 961
  • 768
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 28
Честито на всички нови мами! 🥰 Да са ви живи и здрави бебчетата!

Аз да си се оплача...от 2 дни от нищото започна да ме боли страшно много таза (или по-скоро на свивките между краката). Все едно имам мускулна треска и съм правила онова упражнение за стягане на вътрешно бедро. Болката е особено силна през нощта като се въртя или при ходене. Sad Надявам се това да е нещо нормално и след раждането да отшуми. Някоя друга мама с такъв проблем?

# 706
  • Мнения: 151
Честито на всички нови мами! 🥰 Да са ви живи и здрави бебчетата!

Аз да си се оплача...от 2 дни от нищото започна да ме боли страшно много таза (или по-скоро на свивките между краката). Все едно имам мускулна треска и съм правила онова упражнение за стягане на вътрешно бедро. Болката е особено силна през нощта като се въртя или при ходене. Sad Надявам се това да е нещо нормално и след раждането да отшуми. Някоя друга мама с такъв проблем?

АЗ! Абсолютното същото нещо... особено при завъртане, сменяне на позата или по продължително ходене.
Предполагам, че таза се подготвя за последно 😁 имах такива болки и в началото, та го отдавам на разширяването.

# 707
  • Мнения: 1 804
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

# 708
  • Мнения: 935
Цвете:), чакаме те да кажеш как сте 🤗

# 709
  • Мнения: 59
Има ли родили естествено . Искам да изкоментирам с някоя майка ,защото моят АГ ме навива за естествено !!!
Преди 4 години родих дъщеря си естествено, сега съм в 36+2 и се надявам да родя пак така. Засега няма предпоставки да не се случи, но ще видим. Честно казано, тъй като не знам какво е секцио, се надявам да родя нормално, поне ми е познато и възстановяването също вече съм го играла. Страх ме е, но като дойде момента, съм сигурна, че всички ще се мобилизираме, независимо как се наложи да раждаме.

# 710
  • Мнения: 117
Тези мами които преносват може ли да кажат по колко пъти на ден ходите на тонове? Аз ходя два пъти но утре май ще ходя само 1 и се притеснявам да не е проблем като отида само веднъж...

# 711
  • Мнения: 598
Аз ходя през ден и даже си мисля, че пак е много... Защо е нужно по 2 пъти на ден, ако тоновете са добри?!?! Сещам се за една причина само 🤑

# 712
  • Мнения: 306
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

# 713
  • Мнения: 117
Аз ходя през ден и даже си мисля, че пак е много... Защо е нужно по 2 пъти на ден, ако тоновете са добри?!?! Сещам се за една причина само 🤑
Тоновете за сега са винаги добри бях предупредена още преди това че ако пренося ще бъдат по два пъти на ден и са безплатни

# 714
  • Мнения: 598
Аз ходя през ден и даже си мисля, че пак е много... Защо е нужно по 2 пъти на ден, ако тоновете са добри?!?! Сещам се за една причина само 🤑
Тоновете за сега са винаги добри бях предупредена още преди това че ако пренося ще бъдат по два пъти на ден и са безплатни
Е, това е супер. Но не ти ли идва в повече разкарването всеки ден по 2 пъти?

Елица не е писала 2 дни. Чакам да се включи да се похвали 😊

# 715
  • Мнения: X
Жълтеницата не минава от това колко е ял. Освен това кърмаческата жълтеница ( бебета на кърма ) може да минава 3 месеца.
И това с меренето преди ядене и след е много не точно и грешно и не правилно.
Моля ви и двете вижте уебинарите на Ася Демирева защото иначе много се натоварвате с излишни неща и се затруднявате сами себе си Simple Smile
Успех
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

# 716
  • Мнения: 5 044
И според мен това с меренето вкъщи е прекалено и безсмислено. Ако детето е спокойно и не плаче постоянно,значи се наяжда. Направих грешката със сина ми да слушам педиатърката да яде под час определено количество, еми ревеше по цял ден и нощ и си търсеше ръцете да яде... Не му стигаше , аз бързо се светнах, че това е малоумно да стои гладен 30мин, че да спазва график и като почнах да го храня като хората детето миряса. Тъй че спокойно, ако не се наяжда, ще разберете, няма нужда от мерене постоянно.

# 717
  • Мнения: 478
Момичета, по колко пъти е нормално да пълни памперса новородено, което е изцяло на кърма, от гърда давам? Имам чувството, че над 10 пъти се изхожда, непрестанно сменям памперси..

# 718
  • Мнения: X
нормално е не се притеснявай в началото могат да акат много много 😀почти на всяка манджа или повече но бли трябвало да намали малко до няколко дена към 5-6-7 пъти да стане

# 719
  • Мнения: 306
Жълтеницата не минава от това колко е ял. Освен това кърмаческата жълтеница ( бебета на кърма ) може да минава 3 месеца.
И това с меренето преди ядене и след е много не точно и грешно и не правилно.
Моля ви и двете вижте уебинарите на Ася Демирева защото иначе много се натоварвате с излишни неща и се затруднявате сами себе си Simple Smile
Успех
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

Аз я гледам нея и чета книгата на хедра , там е описано за жълтеницата , че не трябва да се пропуска ядене да спадне биролубина ….. да това с кантара мисля че не в правилно , само ме притеснява колко е изял , искам да знам 🤔ще го изчакам малко да заякне и ще го сложа само на гърда

Общи условия

Активация на акаунт