ЕВРИКАаааа!

  • 5 965
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Да се преброим аматьорите изобретатели, викам. Споделете своето откритие/изобретение. Всякакви налудничави идеи са добре дошли. Великите откриватели са ставали такива обикновено след смъртта си, тъй че да не ви пука от присмеха.

Предупреждавам, че ако не сте патентовали изобретението си, някой друг би могъл да се възползва от него!

Моите идеи са:

Преносим пепелник. Става дума за малка кутийка, затваряща се херметически, може и със светлинен индикатор за топлина(ако случайно фасът не е загасен). Писна ми да си разнасям фасовете в салфетка с плюнка. Искам със стил.

Детско радио. 24 часа Хей ръчички! Край на MCM робията! Детето слуша и припява, майка му чати. Говорим за български песнички за най-малките, аудио приказки, драматизации, песнички на английски за по-големите, реклами на памперси и барбита, приходи и печалба за всички.

# 1
  • Мнения: 5 577
Самогладеща ютия, даже съм в процес на развитие на идеята, затова няма да издам нищо повече. Като я пусна на пазара мисля, че ще е най-продавания продукт.

 bowuu

# 2
  • София
  • Мнения: 2 623
Браво за темичката Мюр  Hug

Мноооого искам да патентовам нещо
за нахални шофьори, особено тези,
които са зад теб и те изкарват от нерви,
а ти няма как дори да ги напсуваш.
1. За коли с шибидах - изкачащ на пружина член  Joy
2. За коли без - задна чистачка във формата на член  hahaha

Засега е това - моля не ми се смейте, защото ми дойде до гуша !

# 3
  • Мнения: 843
На прима виста се сещам.    Мечтая за един  САМО  рекламен канал, мъничето само това  признава. Simple Smile)  Вцепенява се от кеф:-))
       Майтапя се , де.
      Или абсолютна имитация на цигари  с аромат и всичко, но безвредни и бездимни . Това май, обаче вече го измислихаааа...

# 4
  • Мнения: 5 577
 Или абсолютна имитация на цигари  с аромат и всичко, но безвредни и бездимни .
и безплатни, ако може.  Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
С мъжа ми отдавна сме замислили да патентоваме и произвеждаме газирано прясно мляко. Дали ще се харчи?

# 6
  • Мнения: 5 577
Аз мисля, че и мъжете трябва да се роботизират - вграден сензор за разчитане по погледа на жената и датчик, програмиран да приема охолно всякакви идеи от половинката.

Хм, това е постижимо.

Всъщност датчика нека е свободен, всяка да си го програмира както иска. Като предварително ще се изкарва курс за обучение.
И т.к. аз ще съм програмирала датчика, аз ще водя курса.  bowuu

# 7
  • Мнения: 1 533
Кутия шоколадови бонбони - шах. Фигурите - много ясно от бял и кафяв шоколад, пешки, царици, топове...Кутията се отваря и върху нея се нареждат фигурите, има си квадратчета и всичко. До края на играта всичко се омита.

# 8
  • Мнения: 3 447
Тръбопроводен транспорт от Мусала до Бургас. Става въпрос за огромна прозрачна тръба, нещо като ролба, но затворена. Въздушна или водна струя ще подпомага инерцията, пътниците ще са в нещо като лодчици и ще имат възможност да се насладят на красотите на милата родина от край до край  bowuu

# 9
  • Мнения: 3 447
С мъжа ми отдавна сме замислили да патентоваме и произвеждаме газирано прясно мляко. Дали ще се харчи?
А, ето, подсети ме - солено безалкохолно. Варианти - сок от туршия, сок от краставички, сок от зеле - само че газирани. Подозирам, че ще има широка сутрешна употреба  Crazy

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хранилка за котка - бутилка от минерална вода играе ролята на бункер. Гърлото и е на височина около два пръста от купичката. Котето си яде на воля, бункерът си пуска отново суха храна.
На това му казвам аз кърмене на поискване. Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ауу, Калино, някой ще ти свие идеята за шаха, много е готина.

# 12
  • Мнения: 656

Детско радио. 24 часа Хей ръчички! Край на MCM робията! Детето слуша и припява, майка му чати. Говорим за български песнички за най-малките, аудио приказки, драматизации, песнички на английски за по-големите, реклами на памперси и барбита, приходи и печалба за всички.

По подобен начин ползваме МР3 - слага слушалки, пее си и си танцува. На 1 GB доста може да се събере...
Самогладеща ютия, даже съм в процес на развитие на идеята, затова няма да издам нищо повече. Като я пусна на пазара мисля, че ще е най-продавания продукт.

 bowuu
Мислила съм за ютия с дистанционно, обаче сподели твоята как ще работи.
Аз лично накрая стигнах до извода, че една домашна помошница може дори да простира прането, така че от такава ютия се отказах...
Кутия шоколадови бонбони - шах. Фигурите - много ясно от бял и кафяв шоколад, пешки, царици, топове...Кутията се отваря и върху нея се нареждат фигурите, има си квадратчета и всичко. До края на играта всичко се омита.

Това е страхотна идея. Направи я на 2 слоя - долния за дама. Кажи откъде мога да си я купя - аз ще ти стана първия клиент, веднъж седмично поне ще играя шах!
Тръбопроводен транспорт от Мусала до Бургас. Става въпрос за огромна прозрачна тръба, нещо като ролба, но затворена. Въздушна или водна струя ще подпомага инерцията, пътниците ще са в нещо като лодчици и ще имат възможност да се насладят на красотите на милата родина от край до край  bowuu
Искааааам!
Абе искам тези идеи да са осъществени вече!!!!!

# 13
  • Мнения: 2 631
Цитат
2. За коли без 'шибедах' - задна чистачка във формата на член  hahaha


 Joy Joy Joy hahaha
Тва мога да го пробвам с една зимна ръкавица с прегънати пръсти Simple Smile
Хахахахахахахахаха

# 14
  • Мнения: 1 629
Калининият шах може и табла, за обикновения юзър, все пак. Макар че, и да не му разбираш на шаха, винаги можеш да го изядеш за назидание. Следващата кутия няма да е с толкова сложни правила, ако е умна.

# 15
  • Мнения: 1 533
Ауу, Калино, някой ще ти свие идеята за шаха, много е готина.

Представяш ли си да осъдя милка или линдт, задето са ми свили идеята Crazy То ясно че няма да ги осъдя, но поне ще разберем кой шоколадов гигант има акаунт в бг-мамма. Grinning

# 16
  • Мнения: 4 371
Ако някой открадне идеята на Калин@, нека поне я кръсти с нейния ник!
Имаше преди време едни бонбони Камасутра. Не съм ги срещала от 100 години. Явно идеята не е била добра.

Това с детското радио също много ми харесва.

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Имаше един ник Шоколадкина. Да не е тя подводницата? Joy

# 18
  • Мнения: 2 386
Денонощен магазин за дамска мода.
Вграден в стената на банята сгъваем стол за бебета и малки деца.
Чорапогащници от нескъсваща се материя.
Обмислям го.. bowuu

# 19
  • Мнения: 5 577
Баща ми преди години какво измисли да ви кажа, подсетих се от тукашни идеи.

Значи: пътува той извън града и вижда костенурка, голяма, пресича. Спрял и я натоварил. Донесе я в нас, обаче ние няма как да я гледаме и той решил да я прати на една софиянка, която се занимава с такива неща. Обаче как да я траспортира?

Бутилка от кока-кола, 2 литра. Срязахме я, пъхнахме животинката там, и пак я залепихме, като е без капачка, за да диша. И я натоварихме на автобуса и я получиха Simple Smile)

Така хем не може да избяга, хем диша. Може да не е нещо ново, но ми се стори страшно умно.

# 20
  • Мнения: 3 423
Прекрасна тема!!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 4 371
А като пишка и ака какво става Crazy

Имаше един ник Шоколадкина. Да не е тя подводницата? Joy
Ами Чоколина...

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това с детското радио съм го реализирала с два уокмена. Има странични ефекти, обаче - слушат различни касети и съответно припяват различни песни. Не е много страшно, свиква се. Особено, ако и аз съм със слушалки  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 533
Дуцка, може да ги кръщават Ш@х, Дам@, Табл@  hahaha

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Еее, ти пък не ги остави и имената да измислят - нека и те направят нещо, не стига, че им подхвърли идеята...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Калин@ идеята ти е страхотна !
Поздравления   bouquet

# 26
  • Мнения: 920
Мюриел, не искам да те разочаровам, но такъв пепелник отдавна е изобретен. Доста години го ползвахме на плажа. Приятел имаше и стационарен такъв. Изглежда като кофите за изстудяване на вино. При нормална употреба издържа от 6м- до 1 год.

Калина, тъй като не обичам шоколад, предлагам различни разработки - на първа линия - доматчета и краставички, на втора - малки чашки с ракийка.
Или - коктейлни кюфтенца + червено вино. За гурмети - може вариант с парченца френско сирене.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 10:25 от Г-жа Смутена-Засрамена

# 27
  • Мнения: 1 533
Колко му трябва на човек, малко да го похвалят и въображението му се развинтва - луксозни бонбониери за вечерен шах с алкохолен пълнеж. Шоколадов Монополи, Скрабъл. Сладоледени варианти за по-суров климат.

Госпожа, става бе! Идеално! То и мобилните телефони преди години са били тухли, пък виж сега за какви красоти говорим. Да вземем да патентоваме, а?

# 28
  • Мнения: 4 371
Калиноооо, съжЕлявам, че трябва да ти го кажа, но откровеННо да призная смятам, че е доста немЪрливо( Mr. Green Mr. Green Mr. Green) да не направиш нищо да реализираш идеята си.
Или признанието тук е с цел Laughing

# 29
  • Мнения: 1 937
Действайте! Grinning
Има хляб в интелектуалната собственост.
Ако не е патентоспособно изобретението, съществуват варианти за полезен модел, индустриален дизайн и т.н.

Според Закона за патентите, не се считат за изобретения:

- открития, научни теории и математически методи;
- резултати от художествено творчество;
- планове, правила и методи за интелектуална дейност, за игри или за делова дейност и компютърни програми;
- представяне на информация.

# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хахаха, Вердад, направо утрепа на Тони темата за нет-кражбите

# 31
  • Мнения: 3 447
Калина, тъй като не обичам шоколад, предлагам различни разработки - на първа линия - доматчета и краставички, на втора - малки чашки с ракийка.
Или - коктейлни кюфтенца + червено вино. За гурмети - може вариант с парченца френско сирене.
Този вариант ми допада и на мен. Могат да се направят най-различни комплекти - бяло вино със скаридки, уиски с бадемки, водка със сельодка...

# 32
  • Мнения: 3 740
Кутия шоколадови бонбони - шах. Фигурите - много ясно от бял и кафяв шоколад, пешки, царици, топове...Кутията се отваря и върху нея се нареждат фигурите, има си квадратчета и всичко. До края на играта всичко се омита.

Трябва да уточниш правилата на играта - кой изяжда взетата фигура. Ако е собственикът й - целта е да загубиш повече фигури. Ако е врагът - играе се по старите правила.

# 33
  • Мнения: 2 891
Идеята за шаха е страхотна  Mr. Green Миля, че може търпи наистина много вариации.

По темата - когато бях малка(4-5г.) обожавах да обикалям магазините с майка ми. На вториия час крачетата ми се огъваха от умора, но пусти зор....  Crazy Тогава си мечтаех за летящ фотьойл, с метална облицовка отвън и меко кадифе отвътре. Идва само при натискане на бутонче на часовника. Натискаш копче - сандвич, натиоскаш друго - сок, при дъжд се спуска специален прозрачен покрив, който не нарушава пазарния ден. Заминава си само, когато не ти трябва. Лети си самичко без бензин.

# 34
  • Мнения: 5 539
Ммм... чудна темичка! А това със шаха е направо връхТа Laughing
Преди доста години измислих двуместен автомобил за градски условия, при който двете места са разположени едно зад друго и затова автомобилът е два пъти по-тесен и по-маневрен в задръствания.
Е, преди няколко дни го видях създаден на снимки от някакво автоизложение на прототипи Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 1 937
Хахаха, Вердад, направо утрепа на Тони темата за нет-кражбите
Що, Ване!
И едното, и другото - все интелектуална собственост, само че под закрилата на различни закони.
Мазол голям ми е тази тематика.

И за да не съм съвсем сухар, щото изобретател не съм, към Мю и останалите интелектуалци:

Включете се в ежегодния конкурс за наградата "Еврика" за млад изобретател!
Наградата носи: обществен престиж, почетен диплом, паметна статуетка...1000 лв. и разни други благинки  Wink

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 11:53 от Verdad

# 36
  • Мнения: 7 122
Ако някой ме светне как да стане това, когато и където се появя температурата наоколо да достига сгряващите ме 28 - 30 градуса ще му бъда благодарна.  bowuu

# 37
  • UK
  • Мнения: 3 959
БТВ, има шах с чашки за алкохол. Wink Виждала съм във Варна на пазара. Но това с бонбоните е прекрасна идея. Току виж съм решила да се науча и аз да играя шах... Или не? Laughing

# 38
  • Мнения: 5 577
водка със сельодка...

какво е това, простете невежеството ми?  Blush

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кое, Вергилия?
1. водка - концетрирано питие, че даже и алкохолно  Sick
2. сельодка - вид рибка Wink

И аз патент с/у кражбата на мобилето:
1. Откачащ се педал на газта;
2. Откачащ се волан;

# 40
  • Мнения: 2 891
водка със сельодка...

какво е това, простете невежеството ми?  Blush
Мариновано филе от херинга с лук, бяло пиперче и др. подправки. Чудесно мезе за водката и не само.

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не мога да се конкурирам с дребния, той е "изроботателя" в семейството.
Най-много се смяхме на "Оправяча на хамстери".
Една дълга тръба, с какви ли не джунджурии по нея. Пускаш хамстера от едната страна и излиза като нов от другата. Не разбрахме какво трябва да му се случи на един хамстер, за да му е нужен оправяч, но детето каза, че ставало и за други неща.  Joy Joy Joy
П.П. Слава богу, че нямаме хамстер.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 3 447
Една дълга тръба, с какви ли не джунджурии по нея. Пускаш хамстера от едната страна и излиза като нов от другата. :
Ето, това се връзва с идеята ми за тръбопроводния транспорт. Мисля, че трябва да обменим мисли със Самуил, виждам, че сме на една вълна  bowuu

# 43
  • Мнения: 2 784


И аз патент с/у кражбата на мобилето:
1. Откачащ се педал на газта;
2. Откачащ се волан;
3.Свалящ се двигател с приспособени дръжки за носене на гръб, в различни разцветки, които да отговарят на цвета на обувките Ви... Mr. Green
Моите предложения- самопростираща пералня, самопочистваща прахосмукачка, самовадеща чиниите миялна и т.н. Боже, как ме мързи днес... Embarassed Confused

# 44
  • Мнения: 2 759
             На някой да му трябват едни 25 милиона  Whistling? Поне да изкарате някой лев, викам  Hug...

# 45
  • Мнения: 5 622
Като бях с дълга коса и ме мързеше да стана да си я вържа с нещо, а ми пречеше, си я засуквах по определен начин и я връзвах сама със себе си, направена на кок и цялата прибрана..Много хора са ме питали как го правя тоя номер, но така или иначе никой не успя да си я 'върже' по същият начин  Thinking Та това си го смятам като мое изобретение..... Имам и други, но в момента не се сещам  конкретно....

# 46
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Страхотна тема. Simple Smile Един колега в университета казваше, че като завършим ще създаде зелено, фотосинтезиращо прасе. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 680
Кутия шоколадови бонбони - шах. Фигурите - много ясно от бял и кафяв шоколад, пешки, царици, топове...Кутията се отваря и върху нея се нареждат фигурите, има си квадратчета и всичко. До края на играта всичко се омита.

якоооо

за патентоване не сме мислили, но спим на възглавници саморъчно направени от най-различни семена. Както ти е удобно така си я нагласяш. Онези от рекламите пасти да ядат. Никога през живота си не съм се наспивала, така както откакто спя на възглавница от семена. ooooh!ама как го описах.

# 48
  • Мнения: 118

Моите предложения- самопростираща пералня, самопочистваща прахосмукачка, самовадеща чиниите миялна и т.н. Боже, как ме мързи днес... Embarassed Confused
[/quote] GrinningОт това и аз не бих се отказала Laughing А иначе отдавна си мечтая за будилник,който освен да звъни,да ме удря с нещо(леко естествено) по главата за да мога да ставам навреме! CrazyУжасен проблем имам със ставането сутрин.За сега щерка ми играе ролята на такова съоръжение,като ме замерва с биберона,но какво ще правя като порасне... newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 3 421
Страхотна тема. Simple Smile Един колега в университета казваше, че като завършим ще създаде зелено, фотосинтезиращо прасе. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Това го гледах на репортаж сравнително скоро - явно някой го е изпреварил Laughing

# 50
  • Мнения: 9 905
Преносим пепелник. Става дума за малка кутийка, затваряща се херметически, може и със светлинен индикатор за топлина(ако случайно фасът не е загасен). Писна ми да си разнасям фасовете в салфетка с плюнка. Искам със стил.

аз съм виждала такъв, малка кръгла метална кутийка с капак.

# 51
  • Мнения: 5 877
USB порт за фурната и котлона. Може и livecam на вътрешността на фурната. Неща като ютия, пералня и т.н. също трябва да се командват централно, естествено.

Като малка бях изобретила "ваномобил". Вана с автопилот, капакът непрозрачен отвън, но прозрачен отвътре. Задаваш адреса на училището и доволно стоплена се придвижваш по покритите с дебел сняг улици (имаше зверски зими). В училище си подаваш само главата, колкото да кажеш отговора на задачата. (Бях малка и не ми пукаше кой ще ме види гола).

Мюр, яка тема. Отивам да поработя и ще пиша пак.

# 52
  • Мнения: 2 386
Като бях с дълга коса и ме мързеше да стана да си я вържа с нещо, а ми пречеше, си я засуквах по определен начин и я връзвах сама със себе си, направена на кок и цялата прибрана..Много хора са ме питали как го правя тоя номер, но така или иначе никой не успя да си я 'върже' по същият начин  Thinking Та това си го смятам като мое изобретение..... Имам и други, но в момента не се сещам  конкретно....

Same here  Grinning Sunglasses

# 53
  • Мнения: 505
Шани, Мистър Бийн те е изпреварив в борбата с автокрадците - човека си сваляше волана и си го държеше в багажника, заключен с катинар  Laughing

Svetlaa, може да си доусъвършенствате възглавниците, като от семената пониква слънчоглед например, а вие си люпите семки в леглото. thumbsup

Аз навремето много исках да има химикал, който сам да пише домашните   Crazy

# 54
  • Мнения: 3 423
Гледам, че мързелът може далече да ви отведе.
Страхотна тема!!!!!! Пак повтарям.

# 55
  • Мнения: 3 740
Гравитационна линия от София до Варна. Асансьор качва хора и автомобили на висока кула, от която по наклонен път по инерция се спускат до Варна. Може да става и във вагони - само спиш или купонясваш през целия път. За връщане се ползва кулата във Варна. При успех се включват и други градове.

# 56
  • Мнения: 2 784
Гравитационна линия от София до Варна. Асансьор качва хора и автомобили на висока кула, от която по наклонен път по инерция се спускат до Варна. Може да става и във вагони - само спиш или купонясваш през целия път. За връщане се ползва кулата във Варна. При успех се включват и други градове.
Не искам да те разочаровам, секстет, но това няма никога да стане. Само прочети темите за мьекането и ще разбереш, че повечето софиянци няма да са съгласни за линия София-Варна, за да не им се напълни града с мьекащи. Mr. Green

# 57
  • Мнения: 3 447
Гравитационна линия от София до Варна. Асансьор качва хора и автомобили на висока кула, от която по наклонен път по инерция се спускат до Варна. Може да става и във вагони - само спиш или купонясваш през целия път. За връщане се ползва кулата във Варна. При успех се включват и други градове.

Пу съм си го изобретила първа  Grinning

Тръбопроводен транспорт от Мусала до Бургас. Става въпрос за огромна прозрачна тръба, нещо като ролба, но затворена. Въздушна или водна струя ще подпомага инерцията, пътниците ще са в нещо като лодчици и ще имат възможност да се насладят на красотите на милата родина от край до край  bowuu

# 58
  • Мнения: 109
Много яка тема.Евала Grinning
Ето и моя принос към прогреса PeaceЕдно лято на морето изобретих фритюрник от подръчни материали: кутия от натурален сок-доматен - тя нали отвътре е покрита с метално фолио, отязах я отгоре, вътре сипах олио и мушнах един бързовар. Скаридките дето ги беше наловил мъжО станаха за чудо и приказ, но малко мазнички, че нямахме цедка Mr. Green

# 59
  • Мнения: 3 405
След поредното преваряване на вода и правене на Адаптирано мляко, после охлаждане до нужната температура + ревящо от глад бебе ми хрумна следната идея, много удобна за майки, които по ред причини не кърмят:
Автомат за Адаптирано мляко - дигитален.
Изглежда като кафе-машина, има си резервоари за вода и мляко на прах, настройва се за нужното количество и час и само се натиска копчето. Водата се преварява, после се смесва с млякото на прах, разбърква се, охлажда се и потича право в шишето.
 JoyПълен автоматик. Ще го има също и в портативен вариант, с батерия, за да се използва по време на разходка.
Мама е усмихната, бебето е доволно, понеже си е получило храната навреме Grinning

Ах, къде е патентното ведомство? bowuu

# 60
  • Мнения: 3 447

Автомат за Адаптирано мляко - дигитален.
Допълвам - има таймер, който се настройва за през нощта, и будилник, който те събужда когато млякото е готово.

# 61
  • Мнения: 3 405
Така ами, сега като сомнамбул ходя да преварявам вода, да смесвам, да охлаждам, що не го измислиха до сега newsm78

# 62
  • Мнения: 2 759
Допълвам - има таймер, който се настройва за през нощта, и будилник, който те събужда когато млякото е готово.
           Може направо да събуди детето - да ходи да си пие млякото  Mr. Green.

# 63
  • Мнения: 3 447
Допълвам - има таймер, който се настройва за през нощта, и будилник, който те събужда когато млякото е готово.
           Може направо да събуди детето - да ходи да си пие млякото  Mr. Green.
А, чудесна идея  Grinning Аз в момента работя върху усъвършенстването на Самогледащо се дете, тип Форумче  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 759
Самогледащо се дете, тип Форумче
          Такова има отдавна, и част от ССФ-тата твърдят, че го имат вкъщи... Аз лично съм склонна да им вярвам, предвид времето, което прекарват във форума  Mr. Green.

# 65
  • Мнения: 4 806
Шоколадови яйца, ама без шоколадови яйца - само изненадката. Не е много остроумно, но ще е по-евтино събирането на разните колекции. И детето не си разваля апетита.

Ниска душ-кабина: мама къпе правичко детенце, без да се налага и тя да се къпе, а само придържа душа.

Окачена поставка за книга в тоалетната. Местиш си отпред, като преминеш към ползване, със задължително отбелязване на страницата.

# 66
  • Мнения: 260


Ей това който го иzобрети, ще направи много пари.  newsm62  smile3501  smile3508

# 67
  • Мнения: 4 586
   Хааа, страшна тема сте подхванали. На всичкото отгоре поне половината идеи са реализируеми. Например има консерви, които като ги отвориш, и се загряват. Гогава какъв е проблема за АМ за бебето.
   На времето един унгарец направи маса пари от играчки, Рубик се казваше.
   А еди руснак още си гризе    .......   за играта Тетрис. Не я патентовал, а дълго беше най-играната игра на комп.
   Моята идея. Човек възприема информация чрез зрение, слух, осезание и обоняние. До тук телевизорите са спрели на първите 2. Предлагам да продължат с осезанието. Т.е. миризлив, цветен, стерео, с плосък екран. Всички миризми могат да се получат от краен брой миризми, заредени във флакончета в телевизора. Само че трябва и як аспиратор в стаята, защото ако дадат по новините някой свинарник например.

# 68
  • Мнения: 2 784
Фу, Вълчо, представих си как някой фигурист се изпуска, докато вдига партньорката си. Sick Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 447
Фу, Вълчо, представих си как някой фигурист се изпуска, докато вдига партньорката си. Sick Mr. Green
А, фигурист... ами щангистите  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 629
Кейсито беше писала за такова кино, т.е. с миризмите, водичка пръска, топло, студено...
Колко му е и телевизор да направят Grinning

# 71
  • Мнения: 1 629
аааа, хора, много съм завеяна, щях да пропусна да опиша гениалната си идея за надуваема вана. Ще се продава по телешопа, разбира се. За всички, които нямат място в банята си или просто не искат чугунени/певеце чудовища да заемат половината им баня. Надува се, пълниш си водичка, плацикаш се, винце, рози...изпускаш и под леглото Grinning

# 72
  • Мнения: 2 784
Мюриелски, детето има такова нещо, детско басеинче се нарича. Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 629
А, не, Цвети, говорим за нещо черно, стилно, с поставка за чашката и сапунчето, нещо с камери и супер стабилно, ставащо и за дейности по двама Crazy

# 74
  • Мнения: 1 629
ъъъ, таковата, под камери имах предвид, такива вътрешни, дето се пълнят с въздух, за да е стабилна ваната Crazy

# 75
  • Мнения: 3 447
Ух, като каза камери... Като малка си мечтаех да ми вградят камери в очите, за да мога да снимам разни моментни красоти. И нещо подобно в мозъка, което директно да ми филмира сънищата.

# 76
  • Мнения: 1 629
леле, Доне, ако можеха да се записват сънищата, Холивуд щеше да умрЕ

# 77
  • Мнения: 3 405
Ух, като каза камери... Като малка си мечтаех да ми вградят камери в очите, за да мога да снимам разни моментни красоти. И нещо подобно в мозъка, което директно да ми филмира сънищата.

Пробвай да се включиш в контакта, може ТиВито да улови сигнала и да гледате филмче Wink Ама сложи детето да спи... Mr. Green

# 78
  • Мнения: 3 740
Гравитационна линия от София до Варна. Асансьор качва хора и автомобили на висока кула, от която по наклонен път по инерция се спускат до Варна. Може да става и във вагони - само спиш или купонясваш през целия път. За връщане се ползва кулата във Варна. При успех се включват и други градове.

Пу съм си го изобретила първа  Grinning

Признава ти се. Да не съм бляла в шести клас, когато го измислих, ами да съм си го патентовала. Hug


Ух, като каза камери... Като малка си мечтаех да ми вградят камери в очите, за да мога да снимам разни моментни красоти. И нещо подобно в мозъка, което директно да ми филмира сънищата.
Аха, а мъжът ти като изгледа филма - и направо при бракоразводния адвокат.

# 79
  • Мнения: 1 277
Моята идея: лекарство против мързел. А също и шоколад, от който колкото повече ядеш, толкова повече калории изгаряш.

# 80
  • Мнения: 3 447
Признава ти се. Да не съм бляла в шести клас, когато го измислих, ами да съм си го патентовала. Hug

Абе щом е хрумнало на няколко души, значи не е толкова налудничаво, какво  Crazy Дай да се хващаме в работа овреме, лятото ще избием рибата с немските туристи  Grinning

# 81
  • Мнения: 3 447
Аууу, как забравих бе... "Активия" с яйца от глисти  Mr. Green Нали от глистите се слабеело? Ами чудесно - хапваш едно млекце и си ги привнасяш в организма. Опаковката съдържа и противоглистно лекарство, за да можеш да ги изтребиш след постигане на желания ефект.
Ох, и ще го рекламирам в Красива мама, дали ще има успех, а  Party

# 82
  • Мнения: 3 740
Моята идея: лекарство против мързел.

От туй няма да кусна за нищо на света. Аз този мързел с толкова труд и любов съм си го отгледала...

# 83
  • Sf
  • Мнения: 808
Бих си изобретила двойник Simple Smile Когато искам два дни само за себе си, навивам двойника и го пускам в действие - да ходи на работа, да печели пари, да чисти вкъщи, да ме замества, когато, ъ-ъ, ме боли глава за нЕкои дейности Simple Smile Двойникът иначе в килера през останалото време Simple Smile

Също бих измислила дистанционно за хората - включваш на друга програма, когато човекът насреща ти е ядосан, крещи и се пени или дори му изключваш звука, ама той не разбира това  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 2 759
Кейсито беше писала за такова кино, т.е. с миризмите, водичка пръска, топло, студено...
Колко му е и телевизор да направят Grinning
           А може да са направили и при тестовете на пазара да не са намерили кой да чисти след филмите Mr. Green... Щото след пет филма апартамента ще е преживял пълна промяна  Whistling.

# 85
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574

Моите идеи са:

Преносим пепелник. Става дума за малка кутийка, затваряща се херметически, може и със светлинен индикатор за топлина(ако случайно фасът не е загасен). Писна ми да си разнасям фасовете в салфетка с плюнка. Искам със стил.



Такава кутиика ми подариха преди 12 години като пушех. Сребърна, но има и обикновени. Като отвориш капачето от вътрешната му страна има поставка за цигара.  Кажи кога ти е РД и ще ти пратя едно такова подарък:) Иначе е много удобно. Моята е с диаметър 15 см. Пушиш където искаш, накрая затваряш кутииката и я пъхаш в чантата. Събира около 4-5 фаса.

# 86
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте, много рядко влизам тук, но сега случайно попаднах на тази супер темичка и доста се позабавлявах! Grinning

Калин@, много ми жал да го напиша, ноооо има вече такива бонбони. Виждала съм и затова пробвах чичко Гугъл и ето: Подробности тук: http://www.candywarehouse.com/chess.html

Ноооо, това не пречи да се направи в България. И както виждаш, добри пари се печелят.   Grinning

Иначе, преди много години измислих чистачки за очила с ръчно и автоматично устройство, но както  повечето неща, се оказаха вече измислени....

# 87
  • Мнения: 2 784
Все си мисля да патентовам  многофункционалния си шал за кърмене... newsm78
Ако го рекламирам в Кърмаческия може и някой лев да спечеля.

# 88
  • Мнения: 5 539
Шоколадовият шах са го измислили вече, но пък шоколадовата табла - едва ли Hug
А за деца - във версия "Шоколадово Не се сърди, човече" Mr. Green

# 89
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Лилита, подстрекаваш децата към нездравословни храни Mr. Green

# 90
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Сега се сетих за най-странното откритие, което видях напоследък :

Ще познаете ли за какво се използва това приспособление?

# 91
  • Мнения: 2 784
Да не е някаква готварска мярка?

# 92
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не, колкото и странно да е, моя живот не се върти само около кухнята(и слава Богу)! Mr. Green

# 93
  • Мнения: 2 784
Не, колкото и странно да е, моя живот не се върти само около кухнята(и слава Богу)! Mr. Green
Ееее, ти пък... Просто горе виждам, че пише cup, долу има някакви резки, като обозначени мерки. Реших, че е фуния-мярка: първо сипваш продукта, докато е запушена, после отпушваш и изсипваш на тънка струя, докато бъркаш с другата ръка.
Намек ли реши, че ти правя? Twisted Evil

# 94
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не, колкото и странно да е, моя живот не се върти само около кухнята(и слава Богу)! Mr. Green
Ееее, ти пък... Просто горе виждам, че пише cup, долу има някакви резки, като обозначени мерки. Реших, че е фуния-мярка: първо сипваш продукта, докато е запушена, после отпушваш и изсипваш на тънка струя, докато бъркаш с другата ръка.
Намек ли реши, че ти правя? Twisted Evil

Хехе, не - ама сигурно много хора си го мислят! Wink  bouquet

# 95
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Четох някъде, че японци са измислили преносима мини-тоалетна за дълги пътувания с автомобил по магистралите. Тоалетната всъщност представлява картонена кутия, като тези от натуралните сокове, само че с по-широк и по-полегат отвор. На дъното на кутията има абсорбиращо вещество, което при употреба се желира/ нещо като малките топчета в памперса/. Кутията е с яркожълт цвят, за да не се обърка с тази на сока.  hahaha Също така може да се ползва и от мъже и от жени. Има само един недостатък - струва около 10 долара.  Mr. Green /забравих да кажа, че е за еднократно ползване/ Че кой ли българин би си я купил, след като може да се изпикае на сефелък сред природата.  Joy

А аз като бях в пубертета си правех саморъчни крилца към дамските превръзки /тогава нямаше такива с крилца, а само обикновени - аз съм от страрото поколение/. Вярно, бяха доста примитивни, но вършеха работа. 
Иначе не мога нищо ново  Embarassedда измисля. Струва ми се, че всичко вече е изобретено.

# 96
  • Мнения: 4 586
  Аааа, като заговорихме за реализирани изобретения се сетих за бомба от ... презерватив. Яко. Като студент преди около 25г, по това време на годината ще е било, на заговезни по нашия край се кладат огромни огньове от царевичак и каквото има. Селото се разделя на 3 височини - на могилата, на чуката и на Дачка нивичка. Аз съм в района на Дачка нивичка. Та с братчеда поркаме вино и започва да се гърми. Сетихме се за олелигата, братчеда излезе навън и подкрепи 2 пъти с ловджийска пушка. После се заговорихме за гърмели и от карбид минахме на ацетилен. Той каза, че има ацетиленова бутилка, щото изчуква коли, аз се сетих че имам презервативи, извадих 7. И така. Надувахме ги докато се оправи пъпката, стават към метър и трийсе. Качихме се с тях до олелегата и леко побутнах един към огъня. Въздушната струя го пое и някъде към върха на пламъка. Бум. Адски тътен. Забравихме да кажем на децата и мъжете, че ще гръмне. Имаше хора, дето седнаха по гъз в снега.

# 97
  • Мнения: 4 371
На Калина@ ш@ха и табл@та няма да са толкова скъпи, нали Crossing Arms

# 98
  • Мнения: 793
То може и да има, ама предвид моя мързел, искам такава клавиатура на която само да се говори и тя автоматично да изписва текста  Crazy

# 99
  • Мнения: 4 586
 Joy По време на игра с шокош@х играчите не би трябвало да имат право да изяждят всички взети фигури, а само пешки. Ако противника направи проходна пешка и си иска топа например, а той вече е изконсумиран, какво правим? Ако черните са от натурален шоколад, кой ще играе с белите?

# 100
  • Мнения: 5 877
Не е изобретение, само маркетингова стратегия. Защо не се продават сухи чорапи по хижите?

# 101
  • Мнения: 505
Сега се сетих за най-странното откритие, което видях напоследък :

Ще познаете ли за какво се използва това приспособление?

На мен ми прилича на изкуствена цица  Thinking

# 102
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Еее, поне по-привлекателна форма да имаше...Няма да е цица Thinking

# 103
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Добро утро!

Да казвам ли какво е, или да ви оставя да гадаете още малко? Mr. Green

Един жокер - ползва се само от жени! Whistling

# 104
  • Мнения: 2 784
Интимен душ, що ли? newsm78
Или прибор за изкуствено осеменяване.Wink

# 105
  • Мнения: 3 405
Да не би да пишкат през нея newsm78

# 106
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Това е менструална чашка(да ме извинява мъжкото присъствие, че отварям дума за това и тук - рекламите сигурно са ви писнали). Според дамите, които са го ползвали е много удобна и по хигиенична от превръзки и тампони. Когато прочетох за пръв път си мислих, че е шега, обаче не - съществува си и след второ и трето прочитане, бая се чудя дали да не опитам, само цената малко ме стряска....
 Crazy
Ето малко информация на английски(иначе аз го видчх за пръв път тук в Чехия): http://www.mooncup.co.uk/index.html

# 107
  • Мнения: 3 447
Майко мила  Shocked

# 108
  • Мнения: 920
Мога само да кажа ЕЕЕЕЕЕЕга ти!
Скъпо, ама колко разходи ти спестява. Направи сметка за колко време ще се изплати.

# 109
  • Мнения: 3 405
Аха, на сайта видях, че е малка, ако беше с размера от снимката Mr. Green

# 110
  • Мнения: 505
Аз ли съм кретенът, който не разбира как се ползва чашката за менструация  newsm78 Имам някакво предположение, но ми се струва  Sick нереално да си вадя чашката и да я мия  Shocked

# 111
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Там нали има стъпка по стъпка действията...
Ъъъъ, не я възприемам тази новост, дайте други изобретения Mr. Green

# 112
# 113
  • Мнения: 2 891
Тъкмо подходящо за природо защитничките.

# 114
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Sick бафмааму! Това гадно бе, хора!
Не стига няколко години миене на наакани бебешки дупета, ми и вместо да ползваш и хвърлиш дамски хигиенни продукти - wash и re-use ...а, не!

# 115
# 116
  • Мнения: 3 405
Тя е за еднократна употреба, май, едва ли ще се мие... Thinking

# 117
  • Мнения: 5 877
аааа, хора, много съм завеяна, щях да пропусна да опиша гениалната си идея за надуваема вана. Ще се продава по телешопа, разбира се. За всички, които нямат място в банята си или просто не искат чугунени/певеце чудовища да заемат половината им баня. Надува се, пълниш си водичка, плацикаш се, винце, рози...изпускаш и под леглото Grinning

Те това ще си го купя. Няма майстори, няма шест-пет.

# 118
  • Мнения: 3 447
Като прочетох в една съседна тема за перления протеин, а и покрай всевъзможните добавки в козметиката, се сетих за една серия шампоани, които бяхме измислили с майка ми:
- с холестерол - за обем
- със серотонин - за къдрава
- с адреналин - за къса, стърчащ ефект
- с тестостерон - за втвърдяване
- с естроген - за омекотяване
- с хемоглобин - за поддържане на червения цвят
... имаше и още май, ама съм ги забравила.

# 119
  • Мнения: 9 905
чак се учудвам, че научаваме за mooncup от друг човек, а не от Людмил примерно. Или някоя от естествените майки.

# 120
  • Мнения: 920
Тя е за еднократна употреба, май, едва ли ще се мие... Thinking

Ами както искаш - при цена от 19 лири, ти си преценяваш.

# 121
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Може да се оставя в наследство  Whistling

# 122
  • Мнения: 2 759
Може да се оставя в наследство  Whistling
           Ако имаш само синове - снахите ще намажат.

# 123
  • Мнения: 3 447
Може да се оставя в наследство  Whistling
           Ако имаш само синове - снахите ще намажат.
Точно - свекървата подарява своята на снахата в деня на годежа  Twisted Evil

# 124
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мюр ще ни бие, че темата и стана гадна.
Айде, бягайте да изобретявате. Laughing

# 125
  • Мнения: 1 080
Стая за отслабване на основата на стрес - вътре ще е с огледални стени желаещия влиза вътре ,както майка го е родила .
И седмокрил петоху.ник  - патентован е от друг обаче ..

# 126
  • Мнения: 2 784
И седмокрил петоху.ник  - патентован е от друг обаче ..
Рекламата да не гласи:"На който искаш, на него се нанизваш!" Mr. Green

# 127
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И седмокрил петоху.ник  - патентован е от друг обаче ..

петоху.ник  добре, ама седемте крила за какво са Thinking

# 128
  • Мнения: 3 447
петоху.ник  добре, ама седемте крила за какво са Thinking
Еййй, ама изобщо не си романтична, значи  Crossing Arms

# 129
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аааа, ще ме носи на крилете си smile3555
Може да не съм романтична, ама разбирам от намеци Mr. Green

# 130
  • Мнения: 4 586
    Ееее, след седмокрилия седемкратен менстуралник съжалявам, че за седми път надникнах в темата.
    Независимо от заглавието на темата, след седма страница става въпрос за интимни подробности.

# 131
  • Мнения: 1 080
Седмокр . петох . всъщност е един паметник ...

# 132
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Даже знам къде е  Laughing

# 133
  • Мнения: 1 937
И не си го описала още в "Най-хубавия уикенд"?

Иначе, извинете, ама Wolf е прав! Confused

# 134
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да ме прощаваш, Wolf, ама призовах да караме по същество още преди теб:
Мюр ще ни бие, че темата и стана гадна.
Айде, бягайте да изобретявате. Laughing

# 135
  • Мнения: 1 937
Да, ама не каза къде е седмокр . петох ., пък аз за това питах! 
Щото както споменах - изобретател не съм, но консуматор... и разбирач от/на интелектуална собственост, ако се сещате за какво говоря, все пак... Mr. Green

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 14:48 от Verdad

# 136
  • София
  • Мнения: 2 493
Моля, ако някой наистина изобрети хапче против мързел да ми пише на ЛС. Положението вече е трагично... ще ме изгонят от вкъщи Wink

# 137
  • Мнения: 5 877
Аудиовестник.
Пееща възглавница срещу безсъние.
Топлещо яке на батерии.
Лазерно зъболечение.
Надуваема раница с хелий за планински преходи (само я побутваш напред, тя ти носи гащите и чорапите на съответно регулираната височина).
Впрочем... яке с хелий, което да те носи на 50 сантиметра над пода. Мъничко левитация, но от сърце.

# 138
  • Мнения: 1 937
Анда, съветвам те да спреш да изнасяш подобна информация, поне докато не получиш необходимия документ.
И да се обърнеш към мен, да речем, на лични. Grinning
Някои от идеите ти са напълно реализуеми като полезни модели.
Въпрос на малко проучване, но от сърце!

# 139
  • Мнения: 920
Самоизмиваща се вана. Отстрани излизат четки ипочват да се въртят като в автомивките.
Може да се използва и за по-изцапани деца.

# 140
  • Мнения: 2 784
Моля, ако някой наистина изобрети хапче против мързел да ми пише на ЛС. Положението вече е трагично... ще ме изгонят от вкъщи Wink

Aaaa, не. За бременни и родилки не се препоръчва. Кога друг път ще можеш да си помързелуваш на воля. Wink

# 141
  • Мнения: 71
Детско радио. 24 часа Хей ръчички! Край на MCM робията! Детето слуша и припява, майка му чати. Говорим за български песнички за най-малките, аудио приказки, драматизации, песнички на английски за по-големите, реклами на памперси и барбита, приходи и печалба за всички.

Ето това роди мойта глава от скука

# 142
  • Мнения: 1 629
хехе, Грибо, ти ли го направи? Гледам, че не са активни линковете Grinning

# 143
  • Мнения: 2 759
           Грибо, много е хубав, комплименти   bouquet!

# 144
  • Мнения: 71
Мерси много
Линковете не са активни защото е само картинка

# 145
  • София
  • Мнения: 2 493
Жълтият Ламтурник, абе аз такова мързелуване миналата бременност не ударих, каквото сега Wink Като свикна така незнам после как ще с еоправя Wink

Грибо, супер си! Ако някой ден се задейства ще го ползваме с удоволствие.

# 146
  • Мнения: 4 371
Линковете не са активни защото е само картинка
Обаче картинката е супер. Де да беше истинско Cry

# 147
  • Мнения: 71
Карам жената да го реализираме обаче тя се опъва и не вярва че ще се справим

# 148
  • Мнения: 5 877
Има детски радиа. Повечето май са християнски, но това като че ли не е
http://www.kir.org/
и това също
http://win.kidzworld.com/radio/

# 149
  • Мнения: 2 070
Осмоъгълният петохуйник, както ми е известен на мен, е великото соц творение пльокнато пред НДК....

# 150
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Карам жената да го реализираме обаче тя се опъва и не вярва че ще се справим

Да, бе, все аз съм ти виновна.

Айде, кой иска да инвестирааааа.......тук се спираааааа......

Общи условия

Активация на акаунт