Септемрийчето на дупето си сяда, но в игрите мама трябва да помага

  • 11 099
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
С Е П Т Е М В Р И      2 0 0 6

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ
  Септемврийката с любов голяма, дарява и мъжа и малчугана.- марианка
Месецът на любовта настана, септемврийчето целува сладко мама - марианка
Няма нищо по-голямо от септемврийското съкровище на мама-марианка
 



НАШИТЕ НЕПОВТОРИМИ БЕБЕТА
  СА ОБЩО 110 БЕБЧОВЦИ и имат рождени дни

ПЪРВОТО НИ СЕПТЕМВРИЙСКО ЗЪБЧЕ Е НА НИКИ НА МАМА ДВВ

НАШИТЕ НАЙ-КРАСИВИ БЕБЕТА
сайт www.snimka.bg потребител - septemvri парола - 2006

полезни сайтове
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хигиена-дрехи-пособия
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-хранене
ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА МАЛКОТО ДЕТЕ-болести и неразположения

САЙТ ЗА ПРОВЕРКА НА ДОПУСТИМИТЕ ЗА КЪРМАЧКИ ЛЕКАРСТВА

МАСАЖ НА БЕБЧО
8ТЕ РЕВЛВИ ПЕРИОДА=КРАЧКИ НАПРЕД
И С БЛАГОДАРНОСТ КЪМ ДЕНИС ЗА:
Новороденото – въпроси и отговори
за коликите
СЪНЯТ НА БЕБЕТО: 8 ФАКТА, КОИТО ВСЕКИ РОДИТЕЛ ТРЯБВА ДА ЗНАЕ
Плачът въобще не е полезен. Ето какво става в детския организъм... ново
Новият Имунизационен календар
Православни обичаи за новородено

ЗА НОРМИТЕ
ХОДЕЩИ КРАЧЕТА
Инфо за обувките І ново от Ася
Инфо за обувките ІІ-възраст, подметка,форт и ток на обувката ново от Ася
Инфо за обувките ІІІ- за размера на обувкатаново от Ася


А СЕГА ЗА ХРАНАТА...


План за хранене на новороденото, бебето и малкото дете до 36-месечна възраст ново от Стес
примерна таблица за захранване по такъв модел може да направите и вашата
РАЗНООБРАЗНИ СХЕМИ ЗА ЗАХРАНВАНЕ ново
инфо за храните и захранването ново
ТАБЛИЦА НА АЛЕРГИЗИРАЩИТЕ ХРАНИ
ТАБЛИЦА НА ЗАХРАНВАНЕТО ЗА АЛЕРГИЧНИ /И НЕ САМО/ ДЕЦА
ПЪРВИ ХРАНИ
ЗАПИЧАЩИ И РАЗХЛАБВАЩИ ХРАНИ
Начало на захранването -Защо да чакам? 6 причини
НИТРАТИТЕ

# 1
  • Мнения: 227
Здравеите мами за първи път и аз първа да се запиша в новата тема.
Страхотна е темата браво bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Страхотно заглавие, Ирини Simple Smile Пробва ли да направиш попарката на Спаси с повече сиренце?
Вчера качих и моите снимки от пикника с няколко дни закъснение, нооо по-добре късно, отколкото никога  Joy Изпратихме тате на работа и сега вместо да си легна да се наспя като хората, аз се настаних пред компютъра.
Днес, както споменах в предишната тема Хриси цял ден не е спал. Заспа точно пред врата и се събуди, когато реших да го внеса вътре. От днес казва "татататат". Само мама не е казал още newsm45, но се надявам скоро да каже. В парка видяхме Бобо и бате Ичи, което ме подсети за утре-аз пак съм под въпрос-на Щастливка и обясних-нали сме със следващата порция майстори и незнам дали ще успея да дойда, а така ми се идваше...
Тия дни и аз въведох телешкото, което се услади много на Хриси, за риба на нас още нищо не са ни казали.
DVV, съчувствам ти за Ники. Имаме едно другарче в парка, което е с рефлукс и милото постоянно повръща. Жал ми е чак като го гледам. И при тях все изследвания правят. Сега някакви прахчета пият...
Марианка, дано кака Мими се оправи бързо newsm10
МарияФ, като чета какво е папкал Филип за пореден път се убеждавам колко различни са мисленията в много отношения по света. Тук доки ми забрани изрично цитруси преди годинка, както и семкови плодове. А в чужбина...Чудех се тия дни-като не им дават на бебетата вода(а и бебчовците, които не искат да я пият) как са се справяли/се справят с жълтеницата? Нали затова се дава подсладена вода...А когато родих не бях дала вода на Хриси и една акушерка ми се скара, че съм го била обезводнила, защото урината му била тъмо оранжева...

# 3
  • Мнения: 4 451
И аз видях новата тема и веднага дотърчах hahaha.
irinii, нямаш равна!  Hug И заглавието е супер оригинално и оформлението е страхотно!  bouquet А, ако знаеш как ти се възхищавам само... Хем мама, хем работеща жена, хем се грижиш и за нашето уютно местенце.
Доника, чувала съм че дъхът на обезводнен човек мирише на ацетон. А в кърмата количеството на водата е достатъчно, така че напълно да я замести. Много кърмачета отказват да пият водичка, дори когато майката предлага. Но това не е повод за притеснение, защото то си я набавя чрез кърмата. А за подсладената вода заради жълтеницата май само в България все още се практикува newsm78.
Моята Мими преди малко беше с 39 градуса температура. Легна това дете на леглото и не мърда, не шава. Уплаших се, все едно не е тя. Нали е хиперактивна и аз съм свикнала постоянно да тича и скача Simple Smile. Дадох и няколко пъти хомеопатичното белладона, но не помогна за температурата, та накрая и дадох Нурофен. Помага, ама резултата е временен. А как кашли... ooooh! Милото ми то. Май ни чака тежка нощ Thinking, нали знаете, че децата вдигат Т най-вече през нощта.
Е, лека от мен и до утре! Целувки от мен! Hug

# 4
  • Мнения: 280
Ех, рядко да пиша но пък в новата тема Laughing се разположих Mr. Green
Милинки и мен ме боли ниско долу и мисля че  матката се свива Confused защото теста е отрицателен.
Ирини, преглед за цитонамазка можеш в частните центрове превент/и със з.к. работят/
Лулова тигъра е от магазин в първата пряка в дясно след кръстовището на Красно село посока земляне.
За зоосесията ви моля като решавате кога ще бъде да не е само около 10ти май и 30ти април.

За горичката на септемврийчетата в зависимост от вида на дръвчето цената би била от 2до 4 лв от расадник в Казанлък.
 Нашето пишленце се позаголи Laughing - ох всичко е за първи път и е толкова сладко.
Днес рискувах и пуснах 4-5 капки сок от ягода на Ваньо-дано е спокоен.
Чао

# 5
  • Мнения: 366
   Ето ни пак, днес Лаци ми устрои такъв панаир на обяд, принудих се да му дам 2 пюрета от 125 и накрая да суче, всеки път като видеше празна купичката наставаше такъв рев със сълзи , зачервяване и тръшкане, че направо се уплаших, голям ми е лакомник, чак прекалява...
  Утре за срещата съм на линия, ама къде е Ави... да не ни е сърдита и Мила84 нещо я няма тея дни.. ееееехоооооооо мами, не ни се сърдете идваме на срещичката утре
  Марианка, дано Мими бързо се оправи, много е кофти да е болно детенце, ама и това време е скапано хам е слънчево и топло, хем все духа един гаден вятър... дано всички неразположени дечковци бързо се оправят....
Ние (Лаци Crazy) днес акаме по-твърдо определено , но като количество пак 200 пъти.. това ще да е от много ядене хехех
   Доника, Хриско май напредва със речника, и мама ще каже не се притеснявай..
   Момичета вие как сте с масажите правите ли на бебковците, Лаци е неуловимият на плота, направо го гоня постоянно, не мисля да спирам защото знам , че е хубаво до годинка, но ако съм честна ще призная , че го попретупвам понеже той така се върти..да не говоря ,че и памперса сменям с 300 зора докато го застопоря на на едно място.. Sick
  irinii , по снимките, които съм гледала ми направи впечатление , че столчето ти за кола е Maxi-cosi, аз онзи ден ходих до там да разглеждам столчета и видях едно което много ми заприлича на твоето, моля те кажи ми твоето Isofix ли е и ако да доволна ли си , как го оценяваш... на вълна столче съм и съм навита на Isofix вариант, но ми се искаше да чуя мнение от някой който ползва системата да каже 2 думи...
   наш тати отиде да гледа шампионска лига у приятелите ни и аз виснах пред компа, Дони като теб, ама нещо така ме боли гърба и кръста, че най по добре  да се опъна, а и не го е срам забрави се ключа, та сега в 12ч ще ме буди... лош тати!!!
  А и за финал да ви се похваля днес сутринта гледах Звезди да готви агнешки котлетчета с зеленчуци и коприва и аз прекопирах рецептата тая вечер и стана суперррр, да си оближеш пръстите ,много ни хареса, даже критикът нашия кум каза да му напиша рецептата да я готви и той!!! ееее хайде без аплодисменти  Embarassed
  Ще отида да си отпусна гръбначето, а дано помине малко... гадна работа
  Спокой нощ и Марианка, дано успеете да поспите, а утре всичко да е ок! Лека нощ

# 6
  • Мнения: 4 451
Благодаря ти mama_megie! Hug
аlexal, много исках да разгледам снимките от кръщенката ви, но не ги намерих. Rolling Eyes Не си ли ги качила в нашето албумче?

# 7
  • Мнения: 186
Благодаря на всички мами за съветите и коментарите за попарката и рибата!
Алфи, благодаря за мястото на магазина на тигъра.
Алексал, честито ти християнче! Снимките ви са страхотни!
ive1ina, честито за участието ви за корица засептември! Ще си купя списанието, за да ви видя и,за да видя дали хипотетично не са ни избрали и нас (и аз пуснах за корица за септември). Стискам ви палци!
Целувам ви!

# 8
  • Мнения: 855
Лулова, аз бях в такава еуфория тъй като за пръв път пращам снимка и те да вземат да ни изберат  Crazy изобщо не очаквах и изобщо не обърнах внимание на другите участници. Сега като писа, че си пратила и ти снимка взех списанието да видя останалите участници и .... трябва да си го купиш, защото и вас със Хари ви има  Hug Hug Hug  Еее ама само нашите септемврийчета са усмихнати  Heart Eyes А по повод моето участие в конкурса, то е защото си купих списанието , за да видя статията където сте с Хари и така видях за конкурса  Peace
И така , ако някой реши да гласува за нас  -  Гласуването става на e-mail : mama@mama.bg , като трябва да си напишете 3-те имена и ЕГН и че гласувате за Ивелина и Светослав от Стара Загора  Hug
мари_анка , дано бързо се оправите  Praynig , че наистина е много неприятно когато е болно детенцето  Hug
Момичета имам сенна хрема и тази година ми започна рано рано, много съм зле (сълзящи, зачервени очи, без слънчеви очила съм загубена, течащ нос, вече протрит от издухване  Sad , постоянно кихане) Миналата година мина леко, но тази...  ooooh! Предполагам, че не мога да пия лекарства като климастин например  Thinking тъй като кърмя. А нещо хомеопатично някой знае ли и има ли друг като мен с алергия (дано да няма, че е много неприятно) и как се справяте?
Целувки на всички   bouquet

p.s. irinii , прекрасна темичка както винаги   bouquet  Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 731
Добро утро и честита ни нова темичка!

Ирини, благодаря ти за чудесното оформление! Ти си артист!   bouquet Искам да поздравя теб и другите работещи мами с едно друго стихотворение на Джани Родари, че и празникът на труда наближава.

ЦВЕТОВЕТЕ НА ТРУДА

Всяка работа
на тоя свят
цапа човека със своя цвят:
черни от въглища са всички огняри,
бели-брашнени са всички хлебари,
на тоз пък, който машините прави,
ръцете са вечно от масло кафяви,
а бояджиите са от боята
шарени-марени като дъгата.
И само онези, без труд дето лапат,
единствено те своите пръсти не цапат
и нямат от работа
ни петно, нито знак.
Но тяхната работа
не е чиста все пак!


Мама Меги, благодаря за вниманието! Ще се радваме много да ви видим с Лаци днес! Много неща имате за честитене - и изпита и мерките и теглилките и по-гъстото ако  Mr. Green!

Алфи, мерси за инфото за дръвчетата! Понеже наближават много празници и имени дни,
предлагам фотосесията в зоопарка да направим на 15 май.

Аз хвърча по задачи, а и багаж трябва да стягам, че път ни чака!

Приятен и усмихнат ден на всички!  Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 119
Добрутро! Днес може и да се класираме за срещичката в Борисовата градина. Само че не съм много сигурно къде е ЦСКА?

# 11
  • Мнения: 356
Добро утро!
Браво за хубавата темичка. Ама искам да питам само нещо - кога ще ни включите в списъка с бебенцата  Wink
На болните - бързо, бързо да оздравяват!!!
лек ден

# 12
  • Мнения: 227
Добро утро на всички мами.
Днес ще е слънчево и е само за разходки.
Честито на всички бебоци които празнуват днес.И бързо оздравяване на болничките.Лек и усмихнат ден.  bouquet

# 13
  • Мнения: 356
Малко встрани от темата - ако има мами от Бургас желаещи за спортуват и ако някоя се интерисува от тае-бо да кажат.

# 14
  • Мнения: 1 174
Добро утро!
Браво за хубавата темичка. Ама искам да питам само нещо - кога ще ни включите в списъка с бебенцата  Wink


И нас ни няма в списъка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт