Септемрийчето на дупето си сяда, но в игрите мама трябва да помага

  • 11 108
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 526
Онзи ден предложих каша Ориз и Рожкови на Нестле. На следващия ден получихме обривче по лицето, което още не е минало. Притесних се дали не е от новата каша, но ако беше така, може би щеше да е по коремчето.
Дали пък не е от слънцето, същия ден бяхме излизали, но не е стоял на пряка светлина така, че не мога да преценя от какво е.
По какво да разбера дали не е алергия?

# 16
  • Munich
  • Мнения: 155
След дълго отсъствие ето ме и мен, само че не мога и да си мечтая да съм редовна като преди, ще се опитам обаче да ви попрочитам, че сега съм изтървала много епизоди.
Деси, ето още някои признаци на алергична реакция
• подпухване, отделяне на газове
• обрив (например грапав обрив по лицето), екземи, уртикарии
• хрема, запушен нос, перманентни симптоми на настинка
• червени сърбящи очи, подути клепачи, тъмни кръгове под очите
• диария, слузести изпражнения, чревно разстройство
• червен обрив около ануса
• опако, нервно, раздразнително поведение, колики
• повръщане или повишено слюноотделяне
• астма
• ушни инфекции
• слабо наддаване на тегло в следствие на лошо усвояване на храната
Марианка, много се радвам, че защитата е минала успешно! След всичко, което преживя миналата година, и хубаво, и лошо, за мен си герой, че успя да се явиш, браво! Дано Мими е по-добре!
Лулова, за рибата тук казват не преди навършване на годинка. А твоя Хари да го изядеш!
За екземата бяхме при едно светило в тази област, професор, детски дерматолог, много съм доволна. Изписа кремче и обриви, които Виктор има от месеци, минаха веднага. С възможно най-ниското съдържание на кортизон е. Ето съставът му:
Clotrimazol 1%, Prednitop Creme 20g, Basiscreme Dacad (или Pacad, не си разчитам записките, а рецептата я задържаха в аптеката) 40g. Маже се два дни по два пъти сутрин и следобед, два дни веднъж следобед, два дни всеки втори ден. Това за малките ни приятелчета със същия проблем. Може да покажете на вашите дерматолози или алерголози рецептата, ако я одобрят, да прилагате. Ефект почти мигновен, същия ден се видя подобрение.
Не знам дали ви бях писала, но се оказа, че със Сесилия живеем не само в един град, не само в един квартал и на една улица, но и на съседни номера Simple Smile без да подозираме една за друга допреди два месеца. Видях малкия Мити, красив бузанчо с дълги мигли и три пъти като сме се видяли, спящ, златно бебе. Чакам с нетърпение да го видя буден. Те си имат на гости една баба, за което тайничко завиждам Simple Smile
МарияФ, много впечатляващи снимки от парка и едно сладко бебенце на този фон Simple Smile беше питала за сиренето. Първата година няма да давам млечни продукти заради невродерматита. Но като цяло тук препоръчват да се дава след годинката. За попара нямам информация, тук се замества първо обедно хранене с меню, зеленчуково или месно, после вечерно с млечна каша с мъничко плод (обяснението е да не се заместват две хранения едно след друго, за да не се наруши процесът на кърмене с такава дълга пауза), после следобедно с безмлечна каша с плодове или бурканче с плод и зърнена храна, а за бебетата, които са на 4 хранения, след десети месец се въвежда предиобедно плодове. До годинката остава млечно хранене сутрин.
Ави, прекрасно стихотворение! Обаче чак ми стана съвестно, че съм с неизцапани пръсти Simple Smile
И разкошни снимки от пикника! Всички бебета са страхотни!
Алексал, честито християнче у дома! Пускай бързо снимки! При първа възможност ще "преведа" зашифрования си мейл Simple Smile обещавам
Весана, не бях се логвала от мноооого време, извинявай, ще ти отговоря още днес! Целувки на Али!
Вики, в Португалия ли сте вече? Как сте?
За бургаските срещи и вечери Simple Smileдолитаме на 13и юни, чакайте ни!!!
И накратко за Виктор: здравичък е, тежи 9400, 72см., водим го по барбекюта, срещи с приятели и техните бебета, две от тях близначета, момче и момиче, три пъти вече на поход, ще сложа някоя снимка скоро в албумчето. Забавления много. Заплануваната наесен ясла може и да му се размине, вчера ми казаха, че е много вероятно да не получим място, което хем ме радва, хем ме притеснява... Заспива послушно и безропотно, но спи добре само нощем, денем само в количката. Но нямам време никакво, защото спи ли, навън сме, вкъщи когато сме, съм заета с него или с неотложни неща и не мога да ви чета и да пиша, за което много съжалявам. Този постинг например ми костваше закуската, сега ще хапна нещо навън. Липсва ми общуването с вас, би ми се искало да коментирам всичко, но няма време, а и вие едва ли ще ме изтърпите още много редове. Много целувки на всички вас и сладките ви дечица!

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 10:52 от дилИпилИ

# 17
  • Мнения: 514
Здравейте,девойки! Simple Smile
Благодаря на всички за честитките,аз също съм много щастлива и още си припомням всичко и го преживявам наново!
mari_anka,ето снимките,в нашето албумче саhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=117787&photo=6
irinii,както винаги страхотна темичка!  bouquetИ аз много се чудих как да облека Минчо за кръщенето,но в крайна сметка реших,че трябва да е по-официален на това изключително важно за нас събитие и затова му купих костюм!Единственото място на което намерих в София беше в малкия ЦУМ на Пиротска на първия етаж,точно до парфюмерията,никъде по другите магазини не можах да открия!Дано съм ти била полезна Hug
Днес няма да успея да се класирам за срещичката,вече толкова много изпуснахме ooooh!,но малко ми е трудно придвижването,а и у нас правим ремонти и ние с бебо сме на пост заради майсторите ooooh!
Лек и успешен ден на всички! Hug

# 18
  • Мнения: 693
аlexal, много исках да разгледам снимките от кръщенката ви, но не ги намерих. Rolling Eyes Не си ли ги качила в нашето албумче?
В албумчето "Кръщенета" се  Peace Много сте готини  Heart Eyes
Дано Мими бързо се оправя миличката  Praynig
Приятни разходки!

# 19
  • Мнения: 366
Добро утро!
Браво за хубавата темичка. Ама искам да питам само нещо - кога ще ни включите в списъка с бебенцата  Wink


И нас ни няма в списъка Simple Smile
Като сме тръгнали и нас ни няма .. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 280
Мама Меги, голям тине лакомник сладура Shocked напаво съм изумена! А не връща ли като папка много? Моят Млечко самокъм новите вкусове проявява интерес и  то не количествен Wink Сиренце му хареса днес и сега спинка. Беше си сложил парченце здравец днес в устата и не можах да го извадя??-глутнал го е явно! Confused
Ави, добре-за 15сти значи!Кога се връщате от път?
Ирини, как е в службата? Кой гледа Спаси?

Кажете да го връзвам ли като спи в количката в легнало положение на гръбчето???

ХХХодя на фитнес представете си но.до кога ли ще е ентусиазмът Mr. Green
ТТтази вечер съм на театър, а утре един час на работа Party
Цунки малките муцунки Heart Eyes

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Здравейте и от нас!

Ние също вчера бяхме на лекар, заради нашите кожни проблеми!
Нова серия мазила и капки /противоалергични! Но приятел на баща ми има съмнения, че е невродерматит.
В тази връзка дилИпилИ постинга ти ми е много интересен и искам да те питам някои неща:
1. Как му поставиха диагнозата /нервен ли е, неспокоен и лесно раздразнителен/ и какъв тип са му обривите?
2. Това за млечните продукти включва сирене и кисело мляко, а за желтък казаха ли ти нещо?!

Момичета някоя от вас давала ли е царевица на пюре?!

Бебко вече доста "пее", казва и ба-ба! Иска да стои прав, но още не го слагам в проходилка!
Не иска да се обръща от корем на гръб, а само обратно и прави опити да пълзи, но за негово нещастие само назад и пада голямо сърдене!!!

# 22
  • Мнения: 678
Здравейте
Първо да ви почерпя.

Днес с мъжа ми правиме четири години откакто сме заедно.Цял ден ми звъни и ми повтаря колко ме обича и ми пуска едни такива смс.Чувствам се като влюбена ученичка.И през другото време е романтичен,но чак пък толкова...
За днес няма да дойдем защото творя торта за моя любим
Мама Меги Не се сърдя просто нямам много време да пиша,но ви чета.Лаци е станал голям лакомник Crazy
Алфира аз понякога не и слагам коланите но само ако я возя с лице към мен и е в легнало или полулегнало положение.Мисля че не е много разумно обаче,защото вече са толкова пъргави и могат да паднат за секунди.
ДВВ Надявам се да не се стигне до влизане в болница и да се оправите с прахчетат.Успех Praynig
Много се радвам за Ивелина и Лулова.Надяваме се да блеснете и двете на кориците на "Мама"Стискаме палци Peace
Алексал много малко снимки Дай още Crazy Как си го изтупала Минчо само Heart Eyes
Марианка и от мен честито за успещната защита
Ние вчера бяхме на консултация и сме 9 кг(+890гр.)и 69 см.(+2см.).И ние да се изфукаме има ни в списание "9 месеца"за конкурса"Преди и След".Публикували са на Ванеса две снимки от видеозон и от изписването. Heart Eyes
Целувки


# 23
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета!
Нямахме цяла седмица интернет и изостанах със сапунката, но вече си наваксах. Успяхме да отидем на всички срещи напоследък, но днес пропускаме, защото доста ни тече нослето и имаме лека температура - дано да е от зъби.
Деси - по въпроса за глутенова безмлечна каша - аз взех на Милупа - 7 зърнена и е без мляко, но е доста безвкусна. До сега ядохме на Нестле Ориз и рожкови, която е много вкусна и сладка (чак после видях, че има добавена захароза). Кашата на Милупа я правя с вода и после прибавям малко плодово пюре за вкус.
Момичета - да ви информирам, че вчера си купих от Пикадили в Мола на Стамболийски пюрета на Хип на доста ниски цени, а са годни до лятото на 2008 - зеленчуковите са по 1.35, плодовите - 1.59, а малките месми са по 1.89. Такива цени досега не бях виждала.
Аз вчера дадох жълтък в зеленчуковото пюре и се надявам всичко да е наред.
Още нещо исках да пиша, но го забравих.
Усмихнат ден на всички!

# 24
  • Мнения: 514
Момичета,искам да ви попитам,тези от вас,които добавят към вечерното мляко каша,по колко слагате и всеки ден ли добавяте newsm78Моят калпазанин,все още се буди през нощта и проревава,след като пръцне се успокоява и заспива,чудех се дали не му е тежко от кашата newsm78или колики Shockedзащото го прави дори без да съм въвеждала нова храна newsm78А щом се буди ,за да пръцне,сигурно нещо го мъчи newsm78Ще се радвам ,да ми кажете вие как процедирате и дали има някой със сходен проблем? newsm78

# 25
  • Мнения: 1 174
Да се похваля първо,на моя Ради вече му избиха три зъбчета отгоре,направо му никанат като гъбки LaughingИ на Дари са и много надути горните венци,та чакам и тя да ми се озъби отгоре скоро toothЗа това може би и двамата бяха с лека хрема и един ден с температура.
Snezhka-smeshkaи на вас може да е от това,виж дали са надути венците на бебчо.При никненето на зъбки пада имунитета и затова често е свързано с такива леки неразположения.
Mila84,честит празник,бъдета винаги така влюбени и щасливи,както днес!  bouquet
Mari_anka,как е Мими?На срещата ще дойда с още една мама,нейната мадама също е септемввийче-на 6-ти е родена.
Irinii,много свежа темичка,искам да те попитам,беше писала че приготвяш на твоя сладур пюре с тиквичка,картоф ориз и т.н.,та въпроса ми е по колко и какъв ориз слагаш за 200 гр.пюре?Благодаря предварително! Hug
Отивам малко да дремна с малките,лек ден на всички! Simple Smile

# 26
  • Мнения: 872
Една лека по4ерпка по слу4ай 7месе4инката на Филип



Тук отново е 28 ° -  навън не се ди6а ...
Дилипили, мерси за инфото. Аз все пак 6те питам за сиренето на консултацията - разбрах 4е сиренцето е Лава6кери, не6то от сорта на креме сирене, но и то е за след 1 годинка. Няма да бързам с попара, на лято като се приберем в БГ.

Зъбки ние нямаме, но Филип се буди но6тно време и пи6ти, не иска да спи сам в креват4ето. Иска гу6нат или на гърда, само така заспива. Дано да е период, 4е ....  Tired
Днес ходих на аеробика - фитнес за жени. Много зарежда6то, специализирани упражнения за бедра, корем и гърди.  261uu
Усмихнат ден

# 27
  • Munich
  • Мнения: 155
steli-ssd, кожата му беше с много ситни пъпчици и доста грапава на пипане. Първо се появиха по лицето и вратлето, а преди месец и по дясното краче на много типични за невродерматита места, колянната сгъвка, прасеца. Последните изглеждат като червени петна, грапави на пипане и ако не се третират, се увеличават. Вратлето му беше ужас, червено, до кръв почти разранено. Сега и следа няма. Не мога да се нарадвам на нежната му кожичка. За жълтък, също след годинката. Виждам, че в България по-рано се дава, но различни школи, ясно е. Аз не действам на своя глава, придържам се към съветите на педиатрите тук.
Мити на Сесилия спи в момента сладко сладко в задния двор, виждам го от прозореца  Simple Smile Времето е приказка. Така и ще бъде. Ще ме оперират другата седмица, не е нещо сериозно (зъби), мъжът ми ще вземе заради това отпуск цялата следваща седмица и ако съм добре след манипулацията, щурмуваме разните му басейни, хижи и тем подобни. Ако ми изпишат антибиотик, ще видим как ще я караме с кърменето, не ми се спира още, Виктор май е на същото мнение  Mr. Green
Сега изчезвам, че мъжът ми има днес рожден ден и още нямам подарък.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 21:52 от дилИпилИ

# 28
  • Мнения: 356
Здравейте отново.

алфира , и аз ходя на фитнес, а от утре съм и на тае-бо, че е време да си влезнем във форма, идва лято ....

alexal , аз слагам каша във вечерното мляко (което давам към 12 вечерта). Ние сме на АМ, Алекс яде по 210 мл. чисто мляко, а когато вечер му правя последната порция му слагам 4-5 лъжички каша плодова, бисквитена или каквато имаме, понякога слагам от 2-3 вида по една лъжичка. Ползвам лъжичката от АМ. А проблеми със пръцкането нямаме и си спи спокойно цяла вечер, заспива към 19-20 ч, будя го в 24 за смяна на памп. и последно папкане и спи до към 7-8-9 ч.

MariaF , честита ви месечинка. Много да се слушкате!

Mila84 , честито. Как ти завиждам само ... С моя мъж в средата на месеца навършихме 2 години и даже хич не се сети ...  ooooh! #Cussing out  Пожелавам ви още 100 години да сте заедно и винаги щастливи.

Ставам да приготвям масата за вечеря, че мъжо се обади че си идва умрял от глад.
Лека вечер !

# 29
  • Мнения: 227
Добро утро!
Браво за хубавата темичка. Ама искам да питам само нещо - кога ще ни включите в списъка с бебенцата  Wink


И нас ни няма в списъка Simple Smile
Като сме тръгнали и нас ни няма .. Rolling Eyes
И нас ни няма в списъка newsm78
Мila 84Честит празник желая ви много любов и още 100 години да сте заедно

Общи условия

Активация на акаунт