Ингвинална херния -грижа за нея и за операцията

  • 125 998
  • 408
  •   1
Отговори
# 60
Имам дядо с  херния.Тази вече му е трета(предните две вече са му оперирани).Сега е чул за "безкръвна"операция.Посъветвайте ме къде да го заведа?

# 61
  • София
  • Мнения: 3 212
Имам дядо с  херния.Тази вече му е трета(предните две вече са му оперирани).Сега е чул за "безкръвна"операция.Посъветвайте ме къде да го заведа?

Тези лапароскопски операции не са съвсем безкръвни. В корема се влиза с оптични инструменти през три отвора. Дали има нужда да се приложи такава методика, решава хирурга. Това се прави във Военна б-ца, Пирогов, Окръжна б-ца, V градска.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 212
На д-р Оги пожелавам да е здрав и по възможност да си запази човещината и доброта при "общуването" с малките пациенти, и търпение към техните притеснени родители.

Благодаря  bowuu  Това не винаги е възможно, затова трябва и родителите да проявяват разбиране и търпение  Hug
В живота не всичко върви гладко, но всичко е добре, когато свърши добре.

# 63
  • Мнения: 4 630
д-р оги здравейте и от мен
от ноември миналата година не съм виждала хернията на мартин да излиза
от дясно си е както от ляво нито е по - леко подуто от другата страна нито нищо
аз обаче съм нащрек
сега как- да  следя ли само , какви промени могат да настъпят , какво да очаквам и какво да правя?
дано никога повече не се появи

# 64
Здравейте Д-р Оги.Аз съм майка на близнаци, който сега са  на два месеца.Те се родиха недоносени и при момиченцето на 40 ден се появи пъпна херния,лепим лепенки но  не забелязвам подобрение,дори ми изглежда по-голяма от преди да започнем да ги лепим.При момченцето пък на втория месец се появи ингвинална херния в тестиса.Докторката каза да я прибираме , но тя постоянно излиза.Той се роди със вакум и получи мозъчен кръвоизлив затова тя каза че не и се иска сега да му правим операция,но мен ме е страх да не се заклещи,защото тя постоянно е на вън.Иначе той е спокоен,почти не плаче.Какво бихте ме посъветвали ?Не съм го водила на хирург досега защото сме от провинцията и мисля че нямаме детски хирург.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 212
дано никога повече не се появи

Дано. Ако пък се появи, елате при мен.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 212
... при момиченцето на 40 ден се появи пъпна херния,лепим лепенки но  не забелязвам подобрение,дори ми изглежда по-голяма от преди да започнем да ги лепим....
... защото тя постоянно е на вън.Иначе той е спокоен,почти не плаче...

Продължавайте да лепите хернията на момичето (въпросът е дали я лепите правилно)....

На момчето хернията щом постоянно е излязла, едва ли ще се заклещи (все пак - това да би да е хидроцеле - вода в тестиса?)...

# 67
Лепенката я лепим като натискаме първо пъпа да се прибере и след това докато придържаме слагаме лепенката отгоре.Докторката ни каза ,когато я носим да придържаме също с ръка пъпа .Притеснява ме че тя много плаче и то доста силно.Мислех  че има колики , но тя плаче постоянно и нищо не я успокоява,а също и много често се напъва цялата почервенява.Може ли да е свързано това с хернията,защото понякога когато я нося усещам как  червата и все едно къркорят точно там?
За неговата херния докторката е категорична че е ингвинална херния.Когато натискам с пръст за да я прибера усещам херниялния  отвор и тя се прибира,но щом махна пръста излиза веднага , а иначе за разлика от сестра си той е невероятно спокойно бебе.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 212
Може ли да е свързано това с хернията,защото понякога когато я нося усещам как  червата и все едно къркорят точно там?

Може и да е свързано. В такива случаи ние препоръчваме операция, независимо че е на малка възраст - има ли 5 килограма можем да действаме.

# 69
  • Мнения: 1 058
Извинявайте за въпроса, но какво означава да излиза хернията. На моето момченце му е постоянно подуто отляво. Само като легне не си личи нищо. Най-много ме притеснява, че той е алергичен и то много. Прави алергии към лекарства, храни и различни външни фактори. Как се процедира в такива случаи? Ако има обрив прави ли се операция?

# 70
  • Мнения: 4 630
д-р оги скоро ще ти отговори
но според мен трябва да отидеш при хирург да го види , виждам че си от софия аз бих отишла при д-р оги

# 71
  • София
  • Мнения: 3 212
.... На моето момченце му е постоянно подуто отляво. 
.... Прави алергии към лекарства, храни и различни външни фактори.

Ако е постоянно издуто може да е вода в тестиса (хидроцеле). То също трябва да се оперира.
Алергичните деца се тестуват преди операцията и се подготвят за три дни с противоалергични лекарства.
При операцията също се дават такива. Трябва да видя детето. Потърсете ме сутрин на 952 21 37.

# 72
  • Мнения: 1 058
Doktor Ogi мерси за отговора. Ще се свържа с вас.

# 73
  • Мнения: 123
Моето момченце го оперираха декември със същата диагноза и със същите проблеми като на Ради/алергии от неустановен произход/.Посетихме алерголог в болницата ден преди операцията и той ме увери,че Зиртека който пием ще направи резултатите от теста недействителни.Така че се оказа че теста за пълната упойка не ни гарантира че няма да предизвика алергична реакция.Представяте си как изчаках детето ми да излезе от операционната 50мин.Естествено преди операцията му дадоха допълнителни противоалергични медикаменти поради тази причина.Оперирана съм три пъти и мислех че зная какво да очаквам,но това което видях надмина всичко.Предупредиха ме че децата излизат по-трудно от упойка но такова буйстване и викане ме ужаси.Само се молех всичко да свърши по бързо.Два часа по късно всичко беше наред и детето ми си гледаше телевизия спокойно а на следващия ден се разхождахме в парка на болницата.Като се прибрахме след още един ден в къщи при брат му /с година по-малък/започнаха да си играят и човек не можеше да разбере има ли изобщо оперирано дете у нас.Сега мажем белега и се моля другият ми син да не преживее това.

# 74
  • Мнения: 1 058
Много ме притеснява и мен тази упойка. Всъщност ако направи алергия към упойката какъв ще е резултата. На мен в главата ми се въртят само страшни неща, но не знам точно каква ще е реакцията.

Общи условия

Активация на акаунт