Ингвинална херния -грижа за нея и за операцията

  • 126 034
  • 408
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 630
а това за смяната на превръзката ми е много страшно
изобщо не знам как се прави , маже ли се с нещо,как почиства,а пак как ще го задържа за да я сменя незнам ooooh!

# 16
МОЯТ СИН ИМАшЕ ИНГВИНАЛНА ХЕРНИЯ. ИСКАХА ДА ГО ОПЕРИРАТ , НО НИЕ НЕ СЕ СЪГЛАСИХМЕ . ТРИ ГОДИНИ НОСИ КОЛАНчЕ ЗА ХЕРНИЯ(СЛАГА СЕ В ЛЕГНАЛО СЪСТОЯНИЕ, КОГАТО ХЕРНИЯТА СЕ Е ПРИБРАЛА).ВЕчЕ НЯМА. ПРИ МАЛКИТЕ ДЕЦА ОТВОРЪТ СЕ  ЗАТВАРЯ, ВЪПРЕКИ, чЕ СЪВРЕМЕННИТЕ ЛЕКАРИ СА ПРОТИВ. ПРЕДИ 35 Г. ТАКА СА ИЗЛЕКУВАЛИ И СЪПРУГА МИ

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Ясмина,не се притеснявай за смяната на превръзката.Изобщо не е толкова страшно,а и няма кръв.Само шевчетата се виждат.
Аз сменях превръзката сутрин и вечер.Пръсках с Бивацин и слагах по 2 стерилни марлички и лепенки.Бяха изписали и кислородна вода,ако се зачерви мястото,но така и не се наложи да я използвам.
Калоян стоеше трудно на едно място,но много се впечатляваше от опакованите марлички и ги разглеждаше много внимателно.Имах достатъчно време да сменя превръзката Laughing

Спокойно.Притесненията преди операцията наистина са големи,но пък после не е толкова трудно,колкото очакваме Wink.
Успех Hug

# 18
Мамчета, и ние утре сме на операция. Направиха ни изследванията и сега се прибрахме от Пирогов. Да ни стискате палци.  Praynig Като се приберем живи и здрави, ще ви пиша как е минало. 

# 19
  • София
  • Мнения: 6 293
Мамчета, и ние утре сме на операция. Направиха ни изследванията и сега се прибрахме от Пирогов. Да ни стискате палци.  Praynig Като се приберем живи и здрави, ще ви пиша как е минало. 

Стискам палци, всичко ще е наред  Peace Praynig Praynig Praynig

Кой ще ви оперира?

# 20
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Ще стискам палци! Не се тревожи мила всичко ще е OK! И аз минах по този път преди два месеца с малкия ми син.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171845.120       Успех! Hug  Praynig  Praynig  Praynig

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ето го и моят опит - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=78151.0
Препоръчвам д-р Оги!

# 22
Вече сме си у дома  Grinning Всичко мина ОК, детето се възстанови бързо,  Joy даже се прибрахме същия ден. Единственото, което ме притесняваше, бе упойката, но всияко мина наред. Днес ще ходим да ни сменят лепенката с водоустойчива и да си вземем епикризата.
Оперираха ни Стоянова и Георгиев.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече сме си у дома  Grinning Всичко мина ОК, детето се възстанови бързо,  Joy даже се прибрахме същия ден. Единственото, което ме притесняваше, бе упойката, но всияко мина наред. Днес ще ходим да ни сменят лепенката с водоустойчива и да си вземем епикризата.
Оперираха ни Стоянова и Георгиев.
Поздравления!
И ние се прибрахме същият ден- няколко часа след операцията. Не сме ходили за смяна на лепенката, аз й я смених.
Сега съвсем слабо личи къде е рязана.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 293
Вече сме си у дома  Grinning Всичко мина ОК, детето се възстанови бързо,  Joy даже се прибрахме същия ден. Единственото, което ме притесняваше, бе упойката, но всияко мина наред. Днес ще ходим да ни сменят лепенката с водоустойчива и да си вземем епикризата.
Оперираха ни Стоянова и Георгиев.

Браво, знаех, че всичко ще е наред. И нас ни оперира Георгиев  Peace

# 25
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Поздравления! Hug  bouquet

# 26
Благодаря ви мамчета. И аз си знаех, че всичко ще е наред, ама пусто притеснение... заради него отидохме и днес, не толкова заради лепенката, за да се уверим, че всичко си е както трябва. Кво да се прави - кекаво майчино сърце.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 293
Благодаря ви мамчета. И аз си знаех, че всичко ще е наред, ама пусто притеснение... заради него отидохме и днес, не толкова заради лепенката, за да се уверим, че всичко си е както трябва. Кво да се прави - кекаво майчино сърце.

Напълно те разбираме, то всички се шашкаме като стане дума за децата ни и се радваме на добрите и окуражителни думи  Hug

# 28
  • Мнения: 10
Нашето бебе е на 2 месеца и има херниа колкото лешник . Доцент Петришки от Пирогов иска да го оперираме . Незнам какво да правим - да приемем или да чакаме ?!  Прочетох повечето коментари и съм склонна да приема . А после ....? Притеснявам се много . Моля ви - кажете ми нещо .

# 29
  • Мнения: 4 630
а хернията като се прибира  остава ли леко подуто мястото  на което излиза?

Общи условия

Активация на акаунт