Отговори
# 75
bbibbi   Laughing,не аз не съм от модерните в Разград Laughing,верно е че има такажа мода но аз ще си раждам в Разград.Смятам че моя лекар е достатачно добър имам му пълно доверие.

# 76
  • Мнения: 617
Честито на мама Танини! Геройня, двама толкова големи бебока да са и живи и здрави!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 555
Яяяяяяяяяя...отварям темичката и много хубави новини виждам!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Честити бебчета на азгва до, ligla и tanini! Да са живи и здрави и да радват родители си!  smile3525 smile3525 smile3525 newsm51 newsm51 newsm51 А за tanini повече от специални поздрави за нормалното раждане, изключително много и се възхищавам - нека двамата юнаци растат все така големи и силни и са гордостта на мама и татко!

Меги - аз свикнах да не спя още от болницата, там към 3-4 часа сън ми се събираха и исках да прочета всичко за вас и за останалите бебчета!  Hug Да знаете как ми е домъчняло.....ние с бебка днес ще излезем на разходка и може другата седмицата с таткото да наминем на лекцията на 9 месеца, пък макар и за малко да ви видя - ако не сте родили де Wink. А вече като родите всички и започнем да се виждаме ще е страхотно!  newsm44

За раждането само пак да кажа - защото пишете, че съм ви върнала на земята (най-малкото съм искала да ви плаша  Embarassed) - днес пак си поговорихме с лекарката ми, че малко съм се поглезила  Rolling Eyes и че раждането, наистина е било лесно и бързо. То пък без болка не може съвсем, сега съвсем честно си казвам, че ако трябва днес пак бих отишла да раждам. То за такова съкровище всичко си заслужава.  Heart Eyes


П.С. Този пост започнах да го пиша към 16 часа и чак сега го довършвам.  Mr. Green Да допълня, че започнахме да скитаме от днес, 30 мин. в Южния парк.  newsm44 Много беше хубаво с количката, бебка и татко... Laughing

За кърменето - в Шейново беше малко неприятно, защото ги носят на 3 часа. И доста често се случваше тя да спи, защото не е гладна. 2 пъти ми даваха и адаптирано мляко да и дам и първия път такъв рев му ударих.  Cry Но тогава наистина беше пропуснала към 2 кърмения. 3 път също се опитаха да ми пробутат, но тя така хубаво се наяде, че аз го изсипах  Embarassed иначе онези щяха да и го набутат в устата.  Crazy След това спряха да ми носят АМ. Сега се храним на поискаване и тя винаги яде на около 3 часа като часовник е, пълним хубаво памперсите и всички са доволни. В началото въпреки кремчето, което изпозлвах ми се разраниха зърната и доста ме боля, но сега почти ми мина. Иначе други проблеми с кърменето нямам и съм много доволна.  Party Гледката на сучещо бебе е вълшебна обаче.  Heart Eyes

маграт - наистина всичко, което описваш за чувствата при появата на бебето са верни. Като ми я сложиха на гърдите  ми изглеждаше толкова чужда и имах чувството, че това е някое друго бебе, просто не можех да повярвам, че е моя. А после толкова бързо се влюбих в нея, като донасяха количките с бебета за кърмене  даже без да гледам останалите  10-20 бебета веднага към мойта шушулка отивах. Никога не бих могла да я сбъркам.  Heart Eyes
Маграт скоро ще чакаме новини и от теб. С това разкритие и тази шийка мисля, че съвсем скоро ще се сдобиеш с още едно съкровище.  Heart Eyes


Момичета леко раждане пожелавам на всички, които тази нощ ще се запътят към родилното. Толкова е хубав този бебевалеж, човек отваря темичката и е плно с радостни новини и положителна енергия.  Много мило ми става като прочета за всяко следващо бебче Party

П.С.2. Извинете ме пак за дългия пост... ooooh!


# 78
  • Мнения: 18
Ей, че хубавоооооо! Имаме си още бебчета!  newsm44
  newsm51 smile3525 Честито на мамите Лигла, АЗГВА ДО и на мама героиня Танини  smile3501  smile3525! Да са ви много послушни малките съкровища и да ви радват безкрайно!
Добре дошли на Ивон и Рали!  newsm51 Рали чакаме и снимки вече!
Ох, момичета и аз ще бера грижа с тези гъби, че още си ги влача, а няма време!  ooooh! Дано поне този Гиназол да ми облекчи малко положението преди с бебата да се видим, че иначе няма как... То се е видяло, че след раждането ще се гълтат хапове, а как само мразя... Crossing Arms
Няма да ви се оплаквам много, но около мен вече всичките ми близки се изпоразболяха от нещо и вече дори не се сещам за себе си. И да си призная така се чувствам по-добре. Спрях да се ядосвам на бебата, че си върти главата и не ще да си влиза в канала. Само майка сега да се оправи, че ми се уплаши окото като виждам какво чудо може да свърши един зъб.  ooooh! Стискайте ми палци да устискаме още и всичко да се нареди, че ми е адски криво от това, че не мога да помогна точно сега на хората, които обичам. А да не говорим те пък колко тъпо се чувстват край мен - аз седмица преди термина, а грижите сега са с тях. С две думи филмът е много хорър вече... Tired Confused
Май след вчерашното будуване днес ще се катурна в леглото по-рано, че нещо не мога да се наспивам, а бях като мецана в зимен сън!
Явно всеки ден вече може да си имаме поне по една бебешка вест, а аз стикам палци на вас и на себе си всичко да мине повече от добре!  Hug
newsm10
Прегръдки на всички и лека нощ от мен!  Hug smile3524


# 79
  • Мнения: 22 511
axi, всичко хубаво но това че се изследвали за чистота и количество и ако всичко е наред ги замразяват нещо не схванах. Би трябвало всичко да е наред и да замразяват всички клетки.

Ивон, браво за разходките, използвайте хубавото време. ))) И аз се мотая по улиците с Калина, че после като стане студ - лошо. )))

# 80
  • Мнения: 1 817
Много се кефя на Мирама- колко много време ни отделя!!! И наистина е много активна в темичката ни, въпреки, че си има принцеска Калина. Сигурно е много организирана и си подрежда времето добре или пък Калина е много послушна???
Блазе на мамите, които ще могат да използват хубавото време за разходки. Това му е най- хубавото на бебешкия период. Ние дето по-късно ще се обебим май няма да имаме тази възможност. Tired

# 81
  • Мнения: 19
Абе, Ивонка, аз да попитам как тъй хукнахте навън с количката. Че тя бебка има-няма 5 дена? Вярно и аз нямам намерение да държа беба вкъщи до 40, ама не е ли рано?

# 82
  • Мнения: 125
Абе, Ивонка, аз да попитам как тъй хукнахте навън с количката. Че тя бебка има-няма 5 дена? Вярно и аз нямам намерение да държа беба вкъщи до 40, ама не е ли рано?

Eee, що да не излиза??? Какво му е рано? Щом всичко е наред и времето е хубаво... Hug Малко да се види слънчеце , че после цяла зима е затворено! Дано да е хубаво време и аз ще излизам на разходка.  smile3508
Варненкииииии, айде утре на кафенце!

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 21:49 от Alyona

# 83
  • София
  • Мнения: 1 555
Тонито - че тя бебка нали от болницата до къщи пак навън е излизала.  Mr. Green Пък и свекърва ми е педиатър, даже и тя одобри. Хубаво се облякохме и готово. Много и хареса, спинка през цялото време.  Heart Eyes

Mirama - и аз да кажа браво... Peace Дано и ние се организираме скоро така като вас с Калина.  Party

mamma mia - искам да те успокоя за гъбите - лекарката ми каза, че няма проблем за бебето при раждане, защото и аз се притеснявах дали ще се излекувам преди да съм родила, проблемът бил да не станат хронични.  Peace Хайде пожелавам ти скоро да се отървеш от тях!  Peace

# 84
  • Мнения: 19
Тонито - че тя бебка нали от болницата до къщи пак навън е излизала.  Mr. Green Пък и свекърва ми е педиатър, даже и тя одобри. Хубаво се облякохме и готово. Много и хареса, спинка през цялото време.  Heart Eyes

Идеята много ми харесва. Имах някакви спомени от бабешки акъли, ама. И аз си мисля, че за бебко е по-добре повече въздух и слънце. Дано откара по-дълго хубавото време.

Хайде, лека нощ и сладки сънища. Отивам да положа морно Д  smile3524

# 85
  • Мнения: 22 511
Благодаря на всички ви отново за милите думи. )))

_venera, нали съм се писала вестителка, така че няма как да не съм активна. ))) Но и много се радвам на всеки получен смс, това са толкова хубави новини, че веднага ги споделям с всички вас. ))
Относно организацията на времето, честно казано мислех си, че ще е доста по-трудно гледането на едно бебе. )) Не че си няма човек един куп ангажименти, но ми остава време и за всичко останало и за мен самата, за което много се радвам. )))

Тонито, Alyona, няма никакъв проблем за разходките стига да не духа и да няма мъгла. )) А и колкото по-рано, толкова по-добре. Трябва да се използва всеки слънчев ден, много е полезно за мъниците. ))

Ивон, благодаря ти и на теб. )) И вие бързо ще се ориентирате и ще си създадете "режим". ))) Със сигурност не е трудно, а и когато е спокоен човек всичко си идва на мястото. )))

# 86
  • Мнения: 24
Привет и от мен! Прекрасен ден с още бебешоци!  newsm44

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМИ АЗГВА ДО, LIGLA И ТАНИНИ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО , МНОГО ЩАСТЛИВИ!


Танини, ти си нашата гордост! Майка -героиня! Специално за теб:

МаринаГД, Честит ти рожденник! newsm51  Да ти е жив и здрав и скоро голяяяяяяяяям подарък да му подариш!

Rally, Ивон и Пипи , добре дошли в къщи!
Rally , пускай снимчици на твоето сладурче и разказвай за първите грижи около него! Много е интересно!
Ивонка, продължавай така да ни разказваш . Hug Дано да ти остава само време!Навън  времето е страхотно за разходки , използвай го! Peace
Пипи, голямо сладурче е и  твоя бебок!
Galentinass, какво стана с температурата? Ходи ли на лекар? Дано да ти е минало и да се чувстваш вече добре!  Praynig
Забравих да ви кажа-тази сутрин ставам и гледам на тениската ми две петна без цвят,ама с коричка на лявата цицка EmbarassedПърво се чудих от каде са се взели newsm78 обаче после се сетих,че е мляко Grinning.На някоя да и се е случвало нещо такова newsm78

Не се притеснявай! Коластра е . Аз имах още в 5-ти, 6-ти месец, но  скоро не съм забелязала да ми тече.
Никой ли няма инфо за Джена! Стикам палци всичко да е наред fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossedи скоро да ни изненада с хубави вести!

Ние с бебо днес бяхме пак на преглед. Плацента 2-3 степен и доки каза , че май ще родя преди термин. Нямам още разкритие , нито шийката се е скъсила . Единствено ме притесни , че изкара бебо със същите кг , както преди 3 седмици! #Crazy Макар , че аз миналата седмица бях / по стечение на обстоятелствата/ при трима други доктори и при тях си беше в норма , даже според единия доктор беше с една седмица напред! newsm12 Явно нещо не примери както трябва!
Днес пристигна и леглото и скринчето и вече сме напълно окомплектовани! Пуснах снимки в албумчето на тези , които им се гледа:http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=165288
Другата седмица трия моя албум , за да има място за новите с бебчетата! smile3521

Ох, много дълго стана! Лека нощ и сладки сънища! smile3524
P.S. Късмет на всички мами , които са се запътили към родилния дом!  Praynig Praynig Praynig

# 87
  • Банкя
  • Мнения: 823
axi, всичко хубаво но това че се изследвали за чистота и количество и ако всичко е наред ги замразяват нещо не схванах. Би трябвало всичко да е наред и да замразяват всички клетки.

По принцип от пъпната връв се взима кръв с определено количество (не помня колко точно Rolling Eyes). От тази кръв (в моя случай в Белгия) се извличат стволови клетки. Всяка пъпна връв обаче е индивидуална и съдържа различно количество стволови клетки. Минималното количество е 90 000 (дано не бъркам много Wink). Но ми казаха, че е имало и проби с 1 000 000 клетки. Ако обаче количеството е по-малко, няма смисъл от замразяване, тъй като такова количество няма да е достатъчно за каквато и да е операция в последствие.
Това за чистотата не помня точно в какво се изразяваше, но има някаква вероятност, кръвта да е била заразена и затова да откажат.

Дано да съм успяла да бъда полезна! Grinning

PS: Нещо почнаха да ми учестяват контракциите #Crazy Но нещо не мога да преценя точно как да ги засичам  newsm78
Ако може някой да ми даде съвет или по-точно описание, как да различавам болката.

# 88
  • Мнения: 113
Ехооо,ето ме и мен Hug
Извинявайте,обаче понаглеждам ви,много пишете бе,аз докато ви изчета и почна да пиша и Мила ме вика.Сега пак през редовете малко я карах,ама викам да кажа и аз нещо,че  ще ме забравите.
Малеее,колко бебета имаме вече ,браво,ха така,дойде и нащо време.Да са ни живи и здрави малките бебоци и много да ни слушкат,няма да казвам поименно ,че ще забравя някой.
Аз да дам отчет сега.Днес бяхме на първа консултация.Мила не е наддала нито е свалила ,за което докторката каза,че е много добре.По принцип първата седмица бебетата свалят около 10% от теглото си ,което е нормално.Биха й първите две ваксини ,милата как плака,направо и аз ревах с нея и майка ми и тя.А после й взимаха кръв от петичката.там как плака милото,сърцето ми се скъса ви казвам,почервеня ,въздух не можеше да си вземе,тая патка лаборантката,викам да я събудя,че да не се стресне ,за Мила кзавам,беше заспала.Нямало нужда и като и заби перцето в петичката ми идваше такъв да й забия на тая #Cussing out ,ох ,още не ми е минало.Три пъти я дупкаха днес моята буба.Ама вече чак на 2 ия месец.Изписаха и витамин Д,и фолиева киселина.Забравих да питам за какво е фолиевата.Пъпа ни още не е паднал,но на там върви,нямам търпение вече,че тука не дават да се къпе докато не падне пъпчето,въобще да не се мокри казват,само със спирт за да изсъхва по бързо.Два дена след като падне тогава се почва с къпане,само със неутрален сапун,абсолютно ми забраниха в началото да я мажа с кремове олиота и други бебешки козметики,не че е алергична,но явно превентивно.А да ви кажа и нещо ,за да не се  шашкате като мен,става въпрос за мамите на момиченца.Значи онзи ден,свалям аз памперса и както винаги наакан,почвам да бърша първо от половите органи ,после към дупето,и гледам аз на кърпичката една слуз със кръв.Мале,аз шаш.Рев,звъня на докторката  аз и тя ми казва да се успокоя,че това е нормално при момиченцата,през първите дни от тяхното раждане,има тази слуз или дори капки кръв.Та се успокоих.и вечерта гледам аз имаше три капчици кръв в пампито.Това били хормоните на майката които още били в бебето.Та да знаете да не се  шашкате.
Иначе сме добре ,аз вече си имам болки в гърба от кърменето .Мляко за сега има колкото искаш .Мила си цока доста добре,опитвах един ден да й дам малко водичка с шишето,ми неще и това е.Не й харесват бибероните,нито залъгалка нито от  шишетата.
Аз използвам всяка минутка да си поспивам когато тя спи,защото вечер се събужда поне 2 3 пъти да се храни.Така ,че момичета спете сега докато можете,и да знаете който  ще кърми,ресторанта за бебето трябва да е отворен 24 часа.Ние поне сме така и се кърмим на поискване,няма режим,няма час.Долу горе е на 2 часа ,2 часа и половина.На разходка с количката се излизали само веднъж,не иска да седи в нея и това е.Излизаме тука в двора на блока ,но се носим на ръце.Да видим по нанатък как ще е .
Ами това е от мен за сега,малката още спи, ще се пробвам да ви дочета.целувам ви и ви прегръщам,пазете се,много леко раждане желая на предсоящите родилки,а на бебнцата вече родени много целувки по меките гушки. Hug Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 19
Добро утро, мами! Изпратих мъжо на работа и вика я да видя какво ново на бебешкия фронт. Вече благородно завиждам на всички, които си гушкате бебовците. Не, че ми е писнало, вече нито ми тежи, нито ми прилошава и още имам търпение, но като знам че е време за раждане ставам неспокойна.

Днес съм решила да се отдам на (пред)последно  newsm75 newsm79 newsm28 hang wash 1ironing, утре ще отидем да заредим фризера и после сядам да чакам беба. Е, с варианти разхождам се из парка, пия кафе с приятелки и прочее.

Pra, много са сладурски бебешките ви мебели.

Mishonka, вземи си един слинг, щом Мила не иска в количката. Хем ще са ти свободни ръцете, хем по-малко ще те боли гърба.

Общи условия

Активация на акаунт