Зимни хали вънка веят, а АПРИЛки хубавеят!!!

  • 11 826
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 6 713
И споко - като започнеш да го правиш ще видиш че е ти идва от вътре.  Grinning

Awake, много ти благодаря за успокоението и обяснението! Hug Hug Hug

# 271
  • Мнения: 796
Пламен е роден в средата на май, но в самото начало го обличах с боди с дълъг ръкав и чорапки, а отгоре гащеризонче, което обхваща и стъпалцата. Кръвообращението на новороденото е несъвършено и трябва да се облича по-добре.  Според мен поне 6-7 бодита и 6-7 гащеризончета са нужни - април все пак си е все още хладно, няма парно и по-бавно съхне прането, ако навън не може да се простира, а памперса все ще се случи да пропусне. Най-добре е бодитата да са с "прехлупване", защото е доста трудно да облечеш новородено като му провираш главичката през бодито, а и детето се дразни.  Добре е да се купят и тензухени и бархетни пелени - тензухените много нежно и бързо попиват водата след баня, а бархетните ги ползвате както искате - дори да сложите детето на вашето легло, просто като постелъчни или пък да си постелете в количката или в легълцето (и да се сменят всеки ден, вместо да сменяте толкова често чаршафите). Допълнително отгоре може да се сложат и терлички - памучни например или пък изплетени от някоя баба Simple Smile Също шапчици, за разходки навън жилетчица. Зависи какво ще е времето. Нека и други "опитни"  Grinning  мами да допълват.

# 272
  • Мнения: 96
Ето ме и мен! Бях малко заета, но ви чета непрестанно и съм натрупала въпроси  #Crazy
За ритничетата - при мен положението е същото - здраво ме рита! Но аз умирам от кеф, не ми пречи по никое време, даже приветствам, независимо дали спя, ям, работя или нещо друго.
За портбебето - Сиси, не мога да различа от снимката: с какво е по-различно това чудо от одеалце? Blush (радвам се, че сте се справили с проблема с коша за кола Wink)
Мале момичета, вие страшен пазар сте му ударили! Аз не от суеверие, ама мисля малко по-полека. Имам нужда от още проучване, а и време има. Иначе честито на всички Hug, представям си какъв кеф е да си имаш всичко под око вече.
Ритка, можеш ли да качиш снимка на твойта кошарка? Не мога много добре да се ориентирам от сайта. Искам да я сравня с тази на Грако, която съм харесала. Мерси Hug
За количката - днес ходихме до един друг магазин и пак гледахме количката на Чико - Трио. Нещо не ми е комфортен варианта да вземем Дуо - тоест без коша за новородено. Струва ми се рисковано. Другият ми сериозен проблем с Триото беше, че коша не гледа към мен, но сега се успокоих. Оказа се, че коша за бебе гледа само към мен (не се върти), а когато количката е в "седнало" положение се върти, тоест може да е слице или с гръб бебока. Само коша за кола гледа с гръб към мен, но това не ме бърка много-много... Това не е ли ОК? newsm78
Лара, много мерси за линка. Сега се мятам да чета темата Peace

Добре дошла на новата мама Hug

# 273
  • Мнения: 96
Качих 3те ми нови придобивки в албумчето. Пустата ми мания за дрешки не ме пуска Joy Има и 2 снимчици на шкембето Peace

# 274
  • Мнения: 410
аз пък от 3 ч.съм будна и се въртя.не издържах и сега станах,хапнах,малко на компа и пак ще се опитам да спинкам.гадна работа.а трябва да стана в 8ч.защото съм на преглед.

# 275
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Добро утро мили мами!

Аз съм вече на работа и съм много щастлива  smile3535. Сигурно някои ще ме сметнат за луда, обаче се побърках в къщи, а и доки каза, че няма проблем вече, само да не се преуморявам много много, ама то и за в къщи важи. Иначе голям купон беше вчера и предния ден, като ме нападнаха да влизат при мен всички колеги и ме гледат и се чудят как може за два месеца да ми порасне толкова коремчето, голям майтап. Трябва и аз да си сложа снимки на корема в албума, ама почти всички мами ме минавате по коремчета.
Поне не съм качила много кг и засега бебо е правилно застанал и се надявам пак на нормално раждане, ама ще видим, има още малко.
От както съм на работа не спира да рита моя младеж по цял ден, явно и той като мама ще е работлив, ха дано  Flowers Four Leaf Clover

# 276
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Понеже обсъждате космите и техния растеж нека си кажа и аз smile3521
При мен имам чувството,че по-бавно растат-тези на краката........или си въобразявам.
по корема ми се появиха някакви..... smile3516 и тази тъмна линия.......Гадна работа

И аз имам подобно усещане за краката, а пък уж при мъжките мами било обратно  newsm78, по корема почти нямам този път /за разлика от предишния, но не се притеснявайте, сами падат/,а тъмната линия - без нея не може, обаче пак е по-малка сега. Сигурно защото ми е по-голямо коремчето и са по-нарядко  Mr. Green

Sorry за двата последователни поста, обаче чета отзад напред и сега видях коментара на sisee

# 277
  • Popovo
  • Мнения: 571
За големите покупки като количка и т.н. мисля да почакаме още малко, а дрешки започнах да купувам тайно от таткото, че той е много суеверен, още и за името на бебето не говори. Откъде се извъди такава баба не знам   ooooh!.
Да ви се оплача, последните 1-2 седмици така ме сърби цялото тяло, че се събуждам нощем. Смених праха за пране, гладя пижами, бельо и пак не спира. Първо си мислех, че е защото кожата се разтяга, но ме сърби навсякъде и краката и гърба. Има ли и други като мен, давайте съвети какво да правя.

# 278
  • Мнения: 209
Искам да помоля мамите с повече опит, моля ви обяснете! Как се облича едно бебе - чета по списания, форуми, ама нещо се обърках съвсем! Значи водейки се по списъците - имаме бодита с дълъг и къс ръкав, ританки, чорапи, камизолки, гащеризони, блузи с къс и дълъг ръкав, комплекти от панталонче и блузка с копчета #Crazy #Crazy #Crazy
Как най-често се облича бебето? Има някакъв ред предполагам, извинявам се ако това е дискутирано вече Embarassed

И на мен това не ми е ясно, много, много.... Питах една приятелка и тя ми отговори по същия начин като Дона. ОК. Значи на едно обличане трябват 1 боди (с къс или дълъг ръкав), чорапки и гащеризонче, нали? Ами тогава защо всички списъци са пълни с n-брой ританки? Кога ще ги обуваме? Ще кажете - обличаш боди+ританки +блузка, но нали не е хубаво кръстчето на бебето да е голо? То всъщност не е съвсем голо, има боди ...  Thinking Лелеееее незнам... съвсем съм се шашнала какви дрешки да купувам.... Crazy

# 279
  • Мнения: 2 751

И на мен това не ми е ясно, много, много.... Питах една приятелка и тя ми отговори по същия начин като Дона. ОК. Значи на едно обличане трябват 1 боди (с къс или дълъг ръкав), чорапки и гащеризонче, нали? Ами тогава защо всички списъци са пълни с n-брой ританки? Кога ще ги обуваме? Ще кажете - обличаш боди+ританки +блузка, но нали не е хубаво кръстчето на бебето да е голо? То всъщност не е съвсем голо, има боди ...  Thinking Лелеееее незнам... съвсем съм се шашнала какви дрешки да купувам.... Crazy
Спокойно!  Wink
Няма да му е гол кръста, нали има боди.
Защо са ти н-на брой ританки и бодита. ами, нали трябва да ги сменяш всеки ден, понякога памперса пропуска, оливат се я с кърма, мляко или сокче по-нататък.
На мен ми вършеха идеялна работа по 5-6 бройки. И пак перях често  Laughing

Ако у вас е топло, както у нас, идеално може да стои само с боди и ританки или боди с къс ръкав и съвсем тънка жилетка. Не трябва да се претоплят новородените, понеже не могат да се потят.
НА мен са ми казвали две мнения: да го обличам с един кат по-тънко от себе си, а по-възрстните казват точно обратното  Whistling
Аз обличах Кало както обличах и себе си  Grinning

# 280
  • Мнения: 70
Добро утро  Grinning

koketka, и при мен същата работа. Аз реших, че е от мазилата. Но една приятелка ми каза, че е от разтягането на кожата и усетя ли да ме сърби кожата да се мажа още повече. Но въпреки това сърбежа не спира, ужасно е.

# 281
  • Мнения: 165
привет Hug
ние като за начало ще бъдем с кошче за спане , което е един метър дълго /за първите месеци/ много е лекичко и можеш да го местиш навсякъде с тебе и най вече нощно време да си го придърпаш до спалнята и да не ставаш всеки път ,кагато се събуди ,а само да го полюлееш ,защото първите месеци се будят много често. търсих дълго време по магазините ,но никой не ги зарежда ,защото нямало търсене понеже се използват много за кратко. накрая се заговорихме с една приятелка и тя имала точно такова и ми го даде. ще го снимам след малко и ще го покажа.
Верчо и аз в началото се бях насочила към трио ,но една позната държи такъв магазин и има на чико колички ,та тя ме отказа ,че били много тежки и действително едва я вдигнах. препоръча ми тази с четирте варианта пак на чико ,която е доста по лека http://www.levbg.com/product_info.php?cPath=61_75&products_id=3465  . при този модел  доколкото разбрах може да се купи без зимния кош ,защото  има нпълно легнало положение  и цената ще падне надолу ,докато при триото няма напълно легнало и зимния кош е задължителен и се продава само пълен комплект. но ако много си си я харесала...... Hug
за космите и на мен ми се появиха по корема ,а по краката растат много по-бавно.
за покупките сега правя едни списъци и ще купувам на куп от софия само да преполовя седмия и времето малко да отпусне и да става за разходки .
за шишета , биберони ,помпа и стерилизатор доста четох и най добри отзиви има за авент ,та това ще бъде. за бебешка козметика - сега си мажа кремчето с мустела и съм много доволна и бебешката май ще бъде такава. май се улях с писането -отивам да снимам кошчето.

# 282
  • Мнения: 165
Забравих
Много мина мъничко остана, през АПРИЛ да стана мама!  newsm10

   
и на мен много ми харесва

# 283
  • Мнения: 2 531
Имам един въпрос към мамите, които ще купуват сгъваеми кошарки за бебетата си. Ще си взимате ли отделно матраче или не?  Rolling Eyes
ДА, вземете си непременно отделен матрак  Peace
Може ли малко пояснение по горния въпрос - защо е отделно матраче? Нищичко не ми говорят тези работи Embarassed Embarassed Embarassed

Искам да помоля мамите с повече опит, моля ви обяснете! Как се облича едно бебе - чета по списания, форуми, ама нещо се обърках съвсем!
По първия въпрос вече ти обясних, но пак ще го направя- това което се предлага за дъно на преносимите кошари няма нищо общо с матрак! Да за игла може и да свърши работа , но не и за спане! Представлява едни 4-5 бр. дъски / плоскости/ с малко дунапрен за омекотяване облечени в плата на кошарата и същевременно при сгънато положение на последната играят рола на " калъф" за опаковане. Крайно недостатъчно и неудобно е, единствената му функция е да създаде твърдо дъно на кошарата / защото тя се сгъва и съответно няма такова/! Разгледай ги по обстойно на живо и ще прецениш! Аз лично за в къщи си бях адаптирала едни подобия на матрак, а като сме пътували , естествено не съм ги мъкнала, но слагах едно одеало/юрган, ими нещо друго каквото предлагат обстоятелствата допълнително!
За втория вапрос - всички съвети на педиатри са че детето се облича така, както и ти се обличаш- нито по дебело , нито по тънко! Така че прецени април месец колко време ще ходиш с дълъг ръкав и тогава купувай! А и бебето все в началото спи постоянно и се предполага че е завито с одеалце! Аз лично смятат бельото с дълъг ръкав за излишно, само горните дрехи са напълно достатъчни, иначе стават 2 дълги ръкава! 


Лара, втрещи ме в препратката с излишни бебешки вещи , това което е провокирало и авторката на темата! "Дозатор за сухо мляко" - не само че е излишен , ами е вреден бих казала, тъй като всяка фирма производител си има собствена мярка за дозиране на адаптето , които в никакъв случай не са  съвместими / пробвала съм лично  от различни марки обемите се различават/ , ама чък пък универсален да има  Shocked

Относно новата тема - май не е много мъничко това дето остава / или поне аз така го възприемам/

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 09:39 от veni-b

# 284
  • Мнения: 54
Криси сайта не се чете, молиа те изпрати друг линк или дай снимка на тази количка Чико четворния вариант. Много ме заинтригува.

Общи условия

Активация на акаунт