Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 78

  • 35 855
  • 372
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 358
Само ви пускам да видите тези бои
Малко са ми лоши снимките - дано се види Embarassed
Открих ги в едно магазинче пресечка на Шишман и Иван Вазов - цветарско магазинче Mr. Green представете си.
Нарамих  - 3 бр.Само едно Е е от отровните уж Mr. Green

Пък в едно друго на Шишман за здравословни храни има от цветните боички дето и в Метро ги продават.И от тях взех Peace

# 361
  • Мнения: 137
Ооооо момичета колко много ми липсвате,в работата ни прецакаха нета и сега успявам понякога вечер да ви прочета на бързо.Толкова хубави торти видях в последната тема,невероятни сте!
Мегита,не мога да ти разбера точно въпроса за да ти отговоря.По принцип крем може да се сгъсти с желатин
Виждам,че коментирате фотодекорациите,днес бях до Кадемлия/ако бях видяла по-рано,че имате нужда от зах.тесто,но не ви е уобно да стигнете щях да си предложа услугите Embarassed/ и направих,може всякакви картинки да ти изпринтят.Но нещо ме озадачи,според мен освен,че хартията е сладкарска си мисля,че и тонерите са пълни с такава боя,но леля Костадинова,преди да пусне картинката извади обикновената хартия от принтера,сложи сладкарската и щрак,Готово ShockedДали пък може да се комбинират и двата вида тонери newsm78не ми се вярва.И сега да ви питам,понеже забравих да питам леля Костадинова,преди да сложа снимката с кристалина ли трябва да намажа тортата?Моля помагайте!

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 21:28 от ai-ai

# 362
  • Мнения: 2 185
леля Костадинова,преди да пусне картинката извади обикновената хартия от принтера,сложи сладкарската и щрак,Готово Shocked

Ей това е уникално  ooooh! . Разбира се, че би трябвало да се прави със сладкарска боя  ooooh! .

# 363
  • Мнения: 245
Здравейте момичета моля за помощ....за първи път правя руска мастика 2 и всичко е ок....ама бърках бърках и сместа за момента стана песачлива...т.е....не се стана на тесто,а песачлива какво да направя....добавя ли се още вода или нещо....давайте съвети....седч и чакам Wink)))

Благодаря предварително!

# 364
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
 Пепи, благодаря, друго си е като се види!
 Моят ганаш определено беше по-рядък, явно заради пестенето на шоколада.

# 365
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Здравейте момичета моля за помощ....за първи път правя руска мастика 2 и всичко е ок....ама бърках бърках и сместа за момента стана песачлива...т.е....не се стана на тесто,а песачлива какво да направя....добавя ли се още вода или нещо....давайте съвети....седч и чакам Wink)))

Благодаря предварително!

За тази мастика 2 Пепи беше дала указания, но ако някой си ги е копнал нека каже.Аз съм я правила тази мастика и първият път направо я изхварлих.Втория път стана като гледах желатина хубаво да се е разтворил и да не го пресеча с глицерина бърках хубаво с тънка струйка...дано ме разбираш спазвай точните пропорции като захарта не я меря.Изсипвам течноста в кладенче и колкото поемеважното е да не лепи и да е еластично.Успех Peace

# 366
  • Мнения: 245
Здравейте момичета моля за помощ....за първи път правя руска мастика 2 и всичко е ок....ама бърках бърках и сместа за момента стана песачлива...т.е....не се стана на тесто,а песачлива какво да направя....добавя ли се още вода или нещо....давайте съвети....седч и чакам Wink)))

Благодаря предварително!

За тази мастика 2 Пепи беше дала указания, но ако някой си ги е копнал нека каже.Аз съм я правила тази мастика и първият път направо я изхварлих.Втория път стана като гледах желатина хубаво да се е разтворил и да не го пресеча с глицерина бърках хубаво с тънка струйка...дано ме разбираш спазвай точните пропорции като захарта не я меря.Изсипвам течноста в кладенче и колкото поемеважното е да не лепи и да е еластично.Успех Peace

ММай и аз ще я изхвърля тази.....нова ще пробвам да направя.....но я кажете....купих този глицерин от аптеката....да не взема да изтровя гостите Wink)))) малко странно мирише....85% е такъв ли ползват еи вие

# 367
  • Мнения: 1 491
Flying точно глицерин от аптеката се използва за РМ2. По всяка вероятност тестото ти е станало трошливо, защото си добавила всичката пудра захар по рецепта. А тя НЕ се поема цялата! За да не го хвърляш това тесто, затопли във МВ, добави 1-2 мл вода и малко глюкоза и омесвай. Прави така докато получиш желаната еластичност  Peace


Фото-декорацията задължително се прави със сладкарски бои!

# 368
  • Мнения: 1 965
Ха, Добра Ви вечер. Гледам, никой не се трогна като се фръцнах, та затова и се завърнах......  Joy Шегувам се. Знам че никой не  ми се връзва вече.
Пепи - какво да ти кажа за тия торти..... С Фотошоп ли ги правиш, незнам... Направо срам нямаш.... Скоро обаче, не си правила животинки от джунгла. Мъчно ми е за мУмУнката.  Sad .... Е, много са ти добри......  #Cussing out /завист/
stella_eva - Таралежа ти е много сладък. Малко лапичките си ги докарала като на ехидна, но иначе е много идеен и забавен. И не сравнявай кой какво прави тук, ами вирни нослето и с повечко самочувствие - давай напред.
Аз направих онази измишльотина с масло и кондензирано мляко. Дотук, добре! Вкусно стана. Добавих и 3-4 супени лъжици какао ION и стана още по-вкусно. Реших да плета кошница. Оказа се че нямам накрайник за тая работа. Използвах един, дето идея си нямам за какво служи. Шприцоването не е за мен.... За пореден път се убеждавам..... Отгоре на всичкото, преди малко ме "ПОМОЛИХА" да сложа тортата в стабилна кутия, щото щяла да пътува до морето.....  Shocked . Е, няма такъв номер!!!!! Ако това чудо оживее и стигне приличащо на нещо..... ще се почерпя сама....

ОЩЕ ДВЕ
Вътре са ванилови платки, крема е: Бавария шоколад /сух- правя му сефте/, 250 гр. течен шоколад със 100 мл. мляко и 250 мл. течна сметана. Сиропирана с ром. Остана крем и го забърках с парчета платки. Днес беше адски вкусен.  Crazy

# 369
  • Мнения: 245
Flying точно глицерин от аптеката се използва за РМ2. По всяка вероятност тестото ти е станало трошливо, защото си добавила всичката пудра захар по рецепта. А тя НЕ се поема цялата! За да не го хвърляш това тесто, затопли във МВ, добави 1-2 мл вода и малко глюкоза и омесвай. Прави така докато получиш желаната еластичност  Peace


Фото-декорацията задължително се прави със сладкарски бои!


Аз вече го хвърлих, но за другият път ще знам Wink))))

Лека нощ на всички!

# 370
  • Мнения: 1 610
Благодаря за отговорите...
Елена К. , побърка ни с тези иглики  Joy Joy Joy
ето ви една благодарска торта, супер набързо спретната за 10 мин
Виолет, ама това със ваденето на нормалната хартия и заменянето с "ядлива"  Laughing е малко странно. Има си патрони със сладкарски бои за Епсон, но не трябва да се ползва един и същ принтер...Питам ви понеже се чудя една торта как да направя в бг като съм.
Ванче, добре ти се е отдало шприцоването.
Една тортичка от мен

Как се намалят картинки направо тук?

# 371
  • Мнения: 1 491
Мили дами, заповядайте в Новата тема   bouquet

# 372
  • Мнения: 468
Останах наистина впе4атлена, тортите са невероятни!!!
Прегледах няколко теми, та 4ак се 4удя в коя да пиша  Embarassed
На мен след седмица ще ми трябва една, наумила съм си да е малко по необи4айна - дупе, но съм вързана в ръцете, та се поогледах в асортимента на сладкарниците (да си призная ми се видя малко ограни4ен).
Та се 4удех какво бихте ме посъветвали и , извинявам се ако прозву4и нахално, но дали някоя от вас , дами, прави торти за продан ? 
Наистина се извинявам ако съм обидила някого и нека още веднъж повторя , тортите ви изглеждат разкошни!!!

Общи условия

Активация на акаунт