Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 388
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Спирам вече с това секцио или нормално раждане.Всеки да ражда както намери за добре.Това,което ще напиша е за последно  Peace

Фелина, моето раждане беше адскиии болезнено,защото ми набучиха веднага системата и всичко се случи за 4-5 часа от момента на постъпването в болницата с 4 см разкритие.Мятах се като риба на сухо,пищях-врещях...мислих,че умирам....абе възможно най-болезненото нещо на света,което ми се е случвало.Въобще не исках да раждам отново.ако не беше ши..аната(с извинение) система нямаше да има такова нещо,защото знам как болеше без капката да капе и как Със   Crossing Arms Но акушерката и доктора бяха решили,че не им се чака и въобще политиката на тази болница си е ЗА системата. Тогава въобще незнаех каква е тази система и дали боли или не без нея,тъй че си подписах документите,без да знам какво подписвам.Но след това акушерката ме убеди,че със система е много по-дбре,защото ставало по-бързо(и мноого по-болезнено естествено).
  И именно заради тази болка и аз се бях замислила за секциото,защото ме блазнеше мисълта да си легна,да заспя и да се събудя с бебе до мен.Но като си представих,че пак ще има разни процедури като Кететър например(нещо,което ме ужасява),спинална(ако съм с такава) ,операция,шев,белег.....трудно възстановяване,пак болка...... и просто се отказах.Ще си изтърпя там каквото трябва докато си раждам ,но този път с таткото до мен.Така съм решила и много ме успокоява този факт.Иначе няма да раждам  Crossing Arms  Laughing
   Другият вариант за секцио,който е приемлив за мен е ако се гони някаква конкретна дата или период.НА мен ми е изключително необходимо да родя по-рано от термина си и затова мислих за секцио,но реших,че въпреки това ще си оправя нещата и няма да се подлагам на операция.

   Искам да подчертая за последно,че не съм ПРОТИВ СЕКЦИОТО по принцип.Не искам майките избрали този начин на раждане да се чувстват обидени или засегнати.Въпрос на личен избор си е и съм сигурна,че са го обмислили предварително.Просто казвам според мен какви са недостатъците му и защо АЗ не бих го направила при положение,че нямам конкретна причина.Това е  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 395
Ех, мами, ей сега ще си посготвя нещичко за вечеря и ще прочета раждането на geribg. А сега да си споделя накратичко за прегледа..

Еми преди имах уж мноого води, сега имало съвсем малко. Или по-точно "не е съвсем без, ама.." каза лекарката. И имам малко повече от пръст разкритие. Та пратиха ме в Майчин дом с едно оптимистично "Аз в сряда съм нощна смяна, ако устискаш може да се видим"  hahaha Е в МД след малко прегледи и за пръв път запис тонове и т.н. ми предложиха или да влизам в болница на системи или да се тъпча с лекарства вкъщи, та избрах си второто. madlena лекарката беше точно Павлова и адски много ми допадна. Такова отношение от лекар не бях виждала откак съм бременна, така взе присърце нещата и щяла да говори лично с Дяволов и т.н. и т.н. Както и да е, всичко лошо, което можех да очаквам, се оказа вярно, но пък лекарите са готини и им вярвам засега. Казаха че ще устискам да вляза в 9ти месец сигурно. А тая Павлова МНОГО ми хареса бе!  Mr. Green Доволна съм Фсе пак.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте от мен.

За спора "ЗА или ПРОТИВ секцио" не мога да изкажа мнение от личен опит , защото ще ми е първо раждане. Знам само , че всеки има право на собствено мнение , било от разкази на приятелки или от свое такова преживяване. И никой няма право да съди никого за това негово становище.

А сега да се отчета за моя преглед , че според лекарката може да ми се наложи да съм със секцио и аз. Значи зверчето вече е 3100гр , а диаметъра на главичката е 9.2см. За 2 седмици е наддал с 0.5кг , а аз не съм качила изобщо през това време. А главичката е пораснала с 0.5см. Но плацентата ми според нея вече е узряла и едва ли ще дочакаме термина. Иначе изследванията ми са много добри. Бях се притеснила да не съм завъдила нещо , но и микробиологията ми е добра.Хемоглобина ми е 110 и ми изписа желязо за всеки случай.  Даде ми направлението за раждане и изследванията от първият и последният преглед. И като каза , че повече няма да се видим , лошо ми стана. Аз искам пак да видим бебето , а тя не ме иска повече. Както и да е , даде ми час за 22-ри , но по думите й или по-скоро от това което не доизказа , може и да не се видим. Според нея значи ще раждаме скоро.

И сега както се паникьосвам от всяка болка , която почуствам и след днешния преглед съм още по-притеснена. Откакто се прибрахме от кабинета само викам по милото за нищо . Още не съм приготвила багажа за родилното. Изгладила съм дрешките , но не съм изпрала чаршафите , олекотеното , одеялата и пелените. А при тази влага вън кога ли ще изсъхнат се питам и кога ще ги гладя ... Е , оплаках ви се , но май не ми олекна много - много ...

Забравих да поздравя за новата ни темичка - перфектна както винаги   bouquet.
Само ми направи впечатление че мамите които вече родиха още фигурират в списъка с имената на чакащите. И една молбичка от мен - ако има възможност в началния списък с родени бебенца да се вписва и термина на мамата. Знам че не е важно , обаче аз така притиснах милото да свършим бързо - бързо с ремонта. Влезнах в априлската тема и му прочетох имената на родилите мами и какъв е бил термина им и датата на която са родили . Той си мислел , че задължително се ражда по термин и ...така

За днес чао от мен , че и без това много се олях в писането.
Лека нощ на всички и дано няма много будуващи като мен.
 

# 18
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Здравейте сладуранки отново със страхотна темичка благодарение на Мадленка  newsm51
Мамички виждам че обсъждате раждането и аз да споделя моето мнение-честно казано аз съм голяма пъзла и само като ми вземат кръв обръщам очите  #Crazyтака че представяте си как съм и много се замислях за секцио,но незнам как доки успя да ме навие за нормално тъй като тя е много против секцио без мед.показатели и горещо ми препоръча епидурална упойка с която каза че пак ще имам усещане на болка но снишена до минимум и че с тази упойка се скъсявал процеса на раждане на половина т.е предизвиквала по-бързо раждане!Но аз все пак се колебая нали съм си зодия везни и това си ми е много характерно за жалост  #2gunfire
Днес си набавих необходимите неща за болницата и си приготвих багажа който вече е в стартова позиция.В сряда съм на консултация и предстои да обсъдя отново и окончателно раждането с доки както и да ми запази час за анестезиолог който да ми издаде документ евентуално за епидурална тъй като частната болница в която ще раждам ако нямаш такъв документ в последния момент отказват упойката незнам по каква причина newsm78.Но ако е нормално със сигурност ще искам упойка.
Мийка браво мила стискай още малко но дори да не успееш виждаш че лекарите си знаят работата и с бебчо всичко ще е ок Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 66
съм против секциото и още поради още една причина, знам, че и с кърмата има проблем след това, ако не на 100 % то доста голям процент  или не тръгва, или е малко.. както и да е , може и да бъркам, Но аз ще си родя бебо нормално..

Пожелавам ти да родиш нормално Grinning
Преди да тръгне кърма тръгва коластра,така,че нито кърмата е по-малко и няма проблеми.Много ще ми е интересно като родим всички всяка като си разкаже за раждането и да видим коя и колко ще кърми.Интересните дискусии предстоят-коя е по,по най- Mr. Green


Ама аз първото си го родих нормално, раждането беше точно 4 часа, за сега и това така се очертава, положението  му е идеално за целта   newsm53
А кърменето, баткото го кърмих 2 месеца и 18 дена, кърмата ми стана много солена.. и трябваше да спра... кофти беше, че имах много кърма, и на всяко кърмене дойзцеждах  по 200мл. и го хвърлях, след като разбрах, че няма да мога да кърмя вече, беше средата на юни... жега.. от там ми се повиха голями проблеми, с гърдите.. сега много се тревожа дали ще имам кърма изобщо, въпреки, че днес като ми се нахвърли баткото да ме прегръща, гърдите ми потекоха, незнам дали това е на добро  newsm12

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 20:00 от minolta

# 20
  • София
  • Мнения: 6 067

Лято, уточни се с Калев за термина, защото, доколкото разбрах, ще затварят болницата за основен ремонт.
Ами смятам скоро пак да го сгащя да си поговорим, но така или иначе вече сто пъти му казвах "27 май" (терминът по календар) - надявам се да не се е обърквал всеки път с април!  Crazy А за ремонта беше казал, че ще е след това, ама не пречи пак да си питам...

# 21
  • Мнения: 96
newsm51 ЕЛИ ЧЕСТИТ ТИ СИН ГЕОРГИ!!!! ПОЖЕЛАВАМ МУ ЗДРАВЕ, ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО, МНОГО УСМИВКИ И НА ТЕБ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!!! smile3525
Той от кога се беше запътил да излиза, ама ти си силна и се справи. Много съм щастлива за теб  bouquet

толкова бързо сте изписали предната тема, че и нова сте започнали. Аз нищо друго сега няма да пиша, а ще чета сигурно утре цял ден и тогава ще се включа, че не мога да ви смогна Mr. Green

Приятна вечер и стискам палци за всички, който чакат прегледи или имащи перипетии.  Hug



# 22
  • Мнения: 172
Лято, той, милия, има толкова бременни на главата си, че няма търпение няма да затворят болницата, та да си почине!Всички се бутат при него се бутат да раждат Heart Eyes Аз сам пак при него на 16.04, а от следващата седмица ще го виждам през ден, защото започва  записи на тонове редовно до раждането.

# 23
  • Мнения: 79

Лято, уточни се с Калев за термина, защото, доколкото разбрах, ще затварят болницата за основен ремонт.
Ами смятам скоро пак да го сгащя да си поговорим, но така или иначе вече сто пъти му казвах "27 май" (терминът по календар) - надявам се да не се е обърквал всеки път с април!  Crazy А за ремонта беше казал, че ще е след това, ама не пречи пак да си питам...
Тъй като и аз съм се засилила да раждам във Втора градска ще ви кажа от сигурен източник, че ремонт ще има на Родилното отделение, но пък имат подобно отделение (родилна зала, операционна, изолатор и т. н.) на друг етаж, но ще приемат само "свои хора"

# 24
  • Мнения: 66
Честито ни трето бебе! да е живо и здраво и голямо да порасне! smile3525  smile3525  smile3525  Бързо възстановяване и на мама! 

Момичета, гледам че сте захванали темата със секциото. Честно казано, винаги съм се чудила на жените, които ще раждат за първи път и ги е страх от естественото раждане - ами че каква е гаранцията, че при тях няма да мине бързо лесно като по вода?
Не е казано, че всяко естествено раждане е като филм на ужасите. Виж, ако вече са раждали и е било много кофти преживяване, разбирам до някъде, има страх. Ама иначе... да гледаме от положителната страна на нещата Simple Smile
Освен това, страх в този момент не е в наша полза - понеже ще се отделя адреналин, който ще възпрепятства и забави родовия процес. А организма знае как да се справи в тая ситуация, механизмите са отработвани хилядолетия. Даже и нищо да не правиш, организма ти би трябвало да знае какво да прави - все едно да дишаш или да преглъщаш.
До колкото разбрах аз, ако се избегне пускането на системата с окситоцин, и ако има свобода да не се ражда в полулегнало положение, не е толкова страшно.  Както и ако не се избърза прекалено много. Но пък май трябва да си със здрави нерви в нашите блници, от всичко, което изчетох.

Ноо, да не казвам голяма приказка и аз, че май вървим напред с обиколката на главата. Нищо не е ясно на тоя етап, въпреки, че не са ми споменавали още за секцио, само ме следят засега.

Успешно раждане на всички, по какъвто и да е начин, и да гушкаме здрави бебета след около месец!  Grinning

# 25
  • Мнения: 849
Хоп, запис и от мен. леле какво писане е паднало от обяд насам...

С малките зайци бяхме на преглед, а после и на кафенце с една страхотна сладурана - Ани Борисова Grinning, с която се засякохме пред лекарския кабинет. Като се включи тя ще ви разкаже за себе си. аз съм много доволна, че се срещнахме, наистина ми беше мнооого приятно!!!

За моя преглед - не случайно имам чувството от ден-два насам, че съм започнала да раждам  Laughing. Нищо, че си се инатя и мисля с малко лежане да устискам до датата на секциото  Wink. Та едната бебка вече е слязла доста ниско, а другата е точно до нея. Малко странни тонове имаха този път - едната беше в нормата, а другата над нормата, но били добре като цяло. Сега сравних и замерванията им с тези от миналата седмица. Едната е качила повечко като см, другата съвсем малко. но не е нещо притеснително - даже било нормално близначета в тези седмици и толкова отесняла колибка заради мама-ситнеж, да поспрат с наддаването... докторката каза, че не смее да ми прегледа шийката, за да не предизвикаме нещо... и предупреди, че си е тук по празниците, да звъня, ако тръгне раждане... Абе, купон. След прегледа имах страхотно настроение и прилив на енергия, ама по пътя към къщи нещо здраво ми натежаха момите и пак ме заболя корема, та вече и аз не съм сигурна. Ама то това може да е заради прекаленото хайманосване напоследък. Може пък и да се позакрепим на дивана  Praynig. Само 2 седмици ни остават все пак...

Относно спора / дискусията ЗА и ПРОТИВ секциото. Винаги съм се перчела, че ако имам избор, категорично ще избера нормалното раждане пред секциото. Но лекарката, при която ще раждам изобщо не ми е дала избор до момента. При все, че и двете моми са главично разположени и със сигурност няма да се родят много големи. НО откакто се знае, че са две, ми е дадено да разбера, че ще раждам секцио. Хубаво, нямам възражения - имам вече една операция, пък макар и само апендиктомия, не е болка за умиране в крайна сметка. От друга страна, моя приятелка (лекар) е присъствала на естествено раждане на близнаци в МД - започнало е като по учебник, вървяло е перфектно до излизането на първото бебе и след това е станало зверско усложнение. Другарчето ми още се чуди дали майката е оживяла... Така че излишни геройства не са ми по вкуса, определено. Една жена трябва да иска и определено да е убедена в това, което прави, за да го направи като хората!

P.S. Ама той Ради бил страхотен чаровник!!! Стеле, дай го за зет, аз давам вие да си изберете едната от близначките  Wink...

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 21:39 от zaiobaio

# 26
  • Мнения: 60
Мами, искам да ви се похваля. newsm44 newsm44 Моята приятелка, за която ви говер по-рано АСЯ- РОДИЛА Е ДНЕС СУТРИНТА БЕБЕ АЛЕКС 3600кг. 51см. -  бебе newsm51 smile3525 newsm51 smile3501  ylinfant smile3504 БРАВООООООООООООДА Й Е ЧЕСТИТА РОЖБАТА МНОГО ДА Я СЛУШКА И ДА Я РАДВА НЕЯ И ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО
Мами и аз при Дяволов секцио си мисля да раждам и да ви кажа съм доста по-спокойна като чувам такива хубави новини.
Вече дори и багажа за болницата си стягам, че не се знае.
Мерси, на всички, че се включихте на тема за или против секциото.
Аз да попитам и още нещо. Разбрах вече, че в Майчин дом дрешки за детето не приемат и ти искат само мокри кърпи и памперси, но за козметика, шишенца, биберони и т.н. НИЩО НЕ ЗНАЯ newsm78 Помагайте със съвети Hug smile3502

# 27
  • Мнения: 66


ЖИВО И ЗДРАВО ДА Е БЕБЧЕТО, МНОГО ДА РАДВА МАМА И ТАТИ, ДА РАСТЕ БЕЗГРИЖНО  Simple Smile)))           ylinfant newsm59 smile3525

[/quote]

# 28
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Дзак и от мен.
Отивам да ви чета. После ще се включа и аз по въпроса за нормалното раждане или секциото.
Аз съм твърдо ЗА нормалното раждане, освен ако медицински причини не налагат секцио.

# 29
  • Мнения: 204
Ели  4естито , да бъде много здрав и много да ви радва малкият Георги. Hug     Маги благодаря ти за темата.   bouquet               Стели видях в албум4ето малкият ти сладур ,милият със система ли е бил Sad,радвам се 4е сега вси4ко е наред. Hug                    За раждането Моето раждане беше кратко,около 4етири 4аса,с доста шевове ,Евгения  излезе с ръ4и4ката на пред.Един 4ас след раждането обикалях болницата ,но един месец пишках в бидето пълно със студена вода ,ина4е много ме щипеше.Но вси4ко се забравя .               В миналата тема обсъждахте за вагиналният преглед ,тук в Италия правят преглед на всяка бременна от на4алото до края на бременността.Мен за последните три седмици са ме преглеждали минимум 20 пъти ooooh!         Прегледа за разкритие мен ли4но не ме боли ,но на всеки е индивидуално.      А това 4е след нормално раждане няма да ви се иска да правите кекс ,на мен ли4но ми е смешно.Моят мъж беше с мен в родилна зала ,гледа най подробно раждането,е не ни е повлияло по никакъв на4ин на интимният живот.  Раждането е най вълшебното нещо на света ,нормално или секцио всеки си решава. PeaceПриятна ве4ер от мен.

Общи условия

Активация на акаунт