Месец МАЙ е близо вече, на път е малкото човече! N 33

  • 14 420
  • 307
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 70
Момичета, искам да ви споделя какво притеснение имам и да ви помоля за вашето мнение, че много се колебая. Става дума за раждането и за избора на екип и по-точно в моя случай за неизбирането на екип. Аз си следя бременността в Шейново, на частни прегледи при един от лекарите там. Не съм го избирала, защото е в родилен дом, просто като разбрах, че съм бременна търсих добър гинеколог и ми го препоръчаха. Много съм доволна от него, но нямам финансова възможност да плащам за избор на екип и много се чудя дали това, че съм отказала да си платя няма да рефлектира в отношението (и действията) по време на раждането, ако се падна в неговата смяна. Чела съм за подобни случаи с други доктори и то точно в Шейново и направо се чудя дали да не се ориентирам към друга болница newsm78
Ще се радвам, ако споделите мнение или дадете съвет Hug

# 241
  • Мнения: 2 172
Момичета, искам да ви споделя какво притеснение имам и да ви помоля за вашето мнение, че много се колебая. Става дума за раждането и за избора на екип и по-точно в моя случай за неизбирането на екип. Аз си следя бременността в Шейново, на частни прегледи при един от лекарите там. Не съм го избирала, защото е в родилен дом, просто като разбрах, че съм бременна търсих добър гинеколог и ми го препоръчаха. Много съм доволна от него, но нямам финансова възможност да плащам за избор на екип и много се чудя дали това, че съм отказала да си платя няма да рефлектира в отношението (и действията) по време на раждането, ако се падна в неговата смяна. Чела съм за подобни случаи с други доктори и то точно в Шейново и направо се чудя дали да не се ориентирам към друга болница newsm78
Ще се радвам, ако споделите мнение или дадете съвет Hug

Не мисля,че ще рефлектира  Peace
Най-добре поговори с него и му обясни ситуацията,че нямаш финансова възможност за избор на екип и затова си решила да раждаш при дежурните лекари.Обсъдете го като "твоят вариант за раждане".Няма нищо срамно в това.Ти си решаваш.Но по-добре така,отколкото да е зад гърба му и да си на тръни дали ще се падне той или не  Peace

# 242
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте Барбаронки! Hug

Пожелавам на всички мами, за  които скоро настъпва заветния миг  успех и спокойствие, здраве и радост! Крейзи Дейна виждам, че и ти си сред тях! Леко справяне на всички!

Аз всеки ден се подготвям психологически.....за сега нямам грам представа кога ще раждам...все още няма сигнали.....освен подготвителните контракции, които обаче ме съпътстват вече доста месеци..........до термина ми не остава много....на моменти умирам от страх от неизвестността и от грубо лекарско отношение.

Днес правихме запис на тонове , а вкъщи боядисвах яйца!
След Великден пак съм на преглед!

Какво стана с евентуална паркова срещичка!?

Поздрави на всички! Hug

# 243
  • Мнения: 826
Dendri - да ти кажа и аз съм се настроила да устискам поне до май,но ще видим.... Grinning Да знаеш,че си те заплювам за вестителка /пу-пу за мен/ Laughing[/b][/color][/i]
Ехей Казабланка, поласкана съм. Blush Blush Blush Надявам се да се представя като много добра мама-вестителка и само страхотни новини да предавам.
Mushinka, присъединявам се към съвета на Еlfi4ka. Peace
 Според мен няма нищо притеснително и е твое право да родиш без да плащаш. Все пак поговори с доктора ти, че не е нещо лично, а поради финансовата страна на нещата. Сигурна съм, че ще те разбере. Аз самата още не съм решила дали да плащам за избор на екип, защото смятам, че без да познавам лекари и екипи, това упражнение е излишно. Смятам и ,че щом ще раждам в държавна болница и самият процес минава за безплатен по ЗК, персонала би трябвало да си свърши адекватно работата. За да ми държат ръцете по дълго и да бъдат мили, нямам нужда да им плащам.  LaughingА и хубавото, което четох за моята болница е, че със или без плащане отношението е еднакво и сравнително  Mr. Green добро. Бих платила единствено, заради някои мои изисквания, с които ще се съобразят по този начин (да не режат веднага пъпната връв, без окситоцин ако раждането си върви добре, без епизиотомия предварително, ако не се налага...)

Момичета, да ви се похваля - дрешките на беба (точно три препълнени перални #Crazy) са вече изпрани, изгладени и подредени в скрина. Това стана с помощта на най-добрата ми приятелка Михаела, която обича да глади. Shocked Аз изгладих една пералня, а тя две. Благодаря и от все сърце  Heart Eyes... за мен това е адски досадно занимание. Embarassed
 
 Имам и един въпрос към момичетата насочили се да раждат в Окръжна, София. Понеже чета инфо само от форума, се надявам някоя от вас да е говорила конкретно с лекар smile3543, сестра  costumed050 работещи там, които са ви казали какво да вземете като багаж за себе си и бебето? Мисля, че така ще е най-точна информацията. Ще съм много благодарна, ако ми пратите едно списъче тук или на лични. Kissing Heart Kissing Heart Flowers Bouquet

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 16:40 от Dendri

# 244
  • Мнения: 10
Здравейте момичета.Минавам само на бързо да ви се похваля че Ради е наддал 230 грама за една седмица и вече сме 2580,при условие че ни изписаха 2350 това е голямо постижение.Simple Smile
Лека вечер от нас.

# 245
  • Мнения: 166
Здравейте момичета.Минавам само на бързо да ви се похваля че Ради е наддал 230 грама за една седмица и вече сме 2580,при условие че ни изписаха 2350 това е голямо постижение.Simple Smile
Лека вечер от нас.
Браво на малкото човече,много добре се движи!
Да продължава все така Hug

# 246
  • Мнения: 367
Ехо девойките  Hug Hug Hug

 днес след като приключих при личната лекарка се врътнах на една лека пазарувка.
Намерих една нощница с презрамки като на сутиен и свободна под бюста. В тъмно бордо е и има халатче отгоре . 22 лв е - кво му плащаш newsm10 Обаче сега трябв да си намеря още една.Пуснах снимки в албумчето с покупките.

 Ани Борисова знам ги тези нощнички с цепките на нивото на бюста но нещо не ми харесаха като кройка. Прави са надоло и широки а аз съм нисичка и ще съм като квадратче в такава. На мен пък не ми се ще да изглеждам как да е . Все пак надявам се да намеря поне още една по-хубавка и да си я нося и после.
Накрая ще си купя една памучна едноцветна и едно хубавко халатче от сатен и готово.

Колкото за остатъчния корем - нали матката е разтегната за да обгърне бебето и после трябва да се свие до размер на орех. Е това не става веднага след раждането. Кожата на корема също е супер разтегната . Колкото и да ти е бил плосък корема преди, това месо грубо казано си е там . Няма как да изчезне изведнъж. Голямото свиване става за седмица но после постепенно до една година всичко се възстановява.
Няма как да родиш днес и утре да се метнеш по бански с плосък корем. Мойта приятелка е кожа и кости. Роди преди 8 месеца и още леко има кожа на корема дето като седне и си е като малка гънка. Може при едни да се прибира по-бързо, при други по-бавно, но при всеки минава някакъв период на възстановяване. Аз също имам плосък корем в нормално състояние, но първите 2 седмици не исглеждах добре в дънки и тясна блузка. Корема ми след раждането почваше от под гръдната кост и си беше нужно време за да се прибере.
Когато заговорих  за това имах предвид да не си купувате лепнали трикотажни нощнички защото ще изглеждат кофти .
На мен също не са ми слагали пясък на корема. Както и да е . Само го споменавам защото аз лично не бях се замисляла за това и ми дойде като изненада. Ако на някой му пука като си избира дрехи за изписването и искате да си направите хубави снимки просто да го има в предвид.
Уф няма пък да готвя и тази вечер - нещо не ми се занимава  newsm78

 Hug Hug Hug

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 18:48 от Felina

# 247
  • Мнения: 128
Аз ще измлатя една питка с мая, колкото да се направя на примерна. Че после ще караме на каквото дойде от нямане на време.
Обзел ме е такъв канап иначе - гледам тука, хората гладят, бебешки дрехи стягат, за нощници се грижат, а аз какво? - една овца застреляна, нищичко почти не попипвам. И ми е добре, което е тревожното.Simple Smile

# 248
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Мами да ви кажа какво ми се случи преди около 3 ч.Отивам до 00 и какво да видя някякво течение със странен цвят кафеникаво-розов ми е изцапало бельото и естествено шашнах се аз че това е тапата и веднага звъня на доки.Обеснявам аз за случилото се а тя ми вика бързо слагай парче лигнин или превръзка за родилки и два часа ще стоиш така и ще наблюдаваш ако се напълни както при цикъл ми звъниш и с багажа в болницата евентуално се е спукал мехура а ако не пак ми звъниш.Така и направих тези два часа ми се сториха 2 години  ooooh!гледам през 2 сек. какво се случва но така и няма нищо мина времето и й звъня казвам че всичко е ок но ме стяга корема от време на време но без болка.Тя каза че е нормално в 9-ти месец да е така /за стягането/ а за другото вероятно че е някакъв секрет а пък и нали вчера ме гледа гинекологично /бърка ме/.Та накрая се разбрахме да отида утре за запис на тоновете да ме прегледа пак и ако трябвало да ме приемат  newsm12 .И също каза да стоя с тази превръзка цяла вечер и ако вземе да се пълни с нещо веднага да й звъня по което и време да е.
За всичко написано до тук ще помоля мамите с опит да ми кажат за какво иде реч newsm78 #Crazy newsm78
Благодаря Ви!!! Hug Hug Hug

# 249
  • Мнения: 166
Според мен това е тапата!
Може да изтече още,да не е била цялата.При мен падна първо малко кафеникаво и после повече слузесто.
Спокойно,не се шашкай! Peace

Боядисахте ли яйцата,ние с каката добре се омазахме Mr. Green

# 250
  • Мнения: 128
rosita, само спокойно, мила. Знам, че си се панирала! Но се опитвай да се държиш куражлийската, може пък да е фалшива тревога. Всичко ще е тип-топ!!!!

# 251
  • Мнения: 745
rosita__ не се шашкай много. Всичко ще е ок. Praynig
И ние боядисахме яйцата вече.

# 252
  • Мнения: 30
dendri аз сега нали лежах та горе долу знам какво ти трябва за Окръжна:
2 нощници, чехли, джапанки, хавлия (за къпане и за очи), бельо, чорапи, нещо по плътно за отгоре (аз си сложих суитчера), пакет превръзки за родилки, хигиенни принадлежности (четка за зъби, паста, сапун и т.н.т), чаша, вилица, лъжица,нож, малка лъжичка, захар (че чая сутрин го дават без захар), книжка за четене, документите и малко пари.
За бебо искат само памперси и мокри кърпи.
Може и да съм пропуснала нещо, но ако се сетя ще го напиша. А пък и татенцето нали е за това Wink

Фелинка направо ти се кефя на ентусиазма да си пърфект в родилното Heart Eyes  Дай малко и на мен Wink  

Стеле пу-пу така да продължава адаша    bouquet

Роситка не се шашкай. Щом док е предценила, че няма проблем СПОКО Hug

# 253
  • Мнения: 11
Galia1982,благодаря ти за списъка  bouquet Преди не искаха памперси и термометър, даже не дават сам да си преобуваш бебчо.А за нощницата-само с техните се разхождаш Crazy

Geribg Те тези памперси и кърпички май се дават на тях (от болницата) и те си ги преобуват, но не съм сигурна. Докато бях на отв. врати едно от мамчетата попита за бебо какво да се носи и акушерката каза само това.

Утре се нядявам да разбера със сигурност какво да се носи от едно мамче родило там през март. Кой и кога преобува бебчовците и дали да си имаме памперси и кърпички за нас ако се наложи да ги преобуваме докато са при нас (ама аз си мисля че те ще са си при нас през цялото време така че де да знам как точно процедират  newsm78 може да ги взимат само да ги пробуват и пак да ни ги връщат нямам идея).

А интересно ми е само с една нощница ли ще изкараме целия престой там? Все пак след самото раждане би трябвало да ни дадат нова поне, нали?

# 254
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Момичета БЛАГОДАРЯ за куража и спокойствието които ми вдъхвате!!! Hug Hug Hug
Аз също съм се настроила позитивно и знам че каквото и да стане бебка е над 2.500 и че съм в 9-месец,което все пак ме успокоява.
Аз метнах пържолки във фурната и малко картофки ще напържа салатата е готова и чакам мъжо да се прибере,та дано тази вечер е безаварийна Praynig

Общи условия

Активация на акаунт