ЮЛЧЕТА 2009 - ТЕМА 3

  • 12 194
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 332
За млечницата и ние имахме, изчистихме се с фунгостатин, от първото мазане изчезнаха, но продължих 10 дни, когато спрях пак излязоха, сега пак съм взела да мажа нова опаковка, да видим, уж ги няма..... Нашия педи  каза, че болят тези гъбоци.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 208
Здравейте!Да се включа и аз преди да премина на режим "къпане".Днес бяхме на кръщене(само на веселата част,че нали още съм "нечиста" Laughing и не бива да влизам в църква).Бяхме в двора на една къща,имаше доста деца и малкия батко се забавлява много.Таткото на кръщелника се понапи и извика цигански оркестър-е,нема такъв смех.А бебоците вместо да се събудят от джангъра се успаха WinkПосле ходихме до Вис Виталис да купим на малкия ново сгъваемо легло,че неговото го ползва брат му,а утре го пращам с майка ми на почивка.Свила ми се е душицата,ама се надявам че той ще се забавлява.

Julsko bebe,ще дойдеш ти на моя акъл LaughingАз като казвам,че съм чайка не се шегувам.Ей сега пращах лично съобщение-1вия път въобще не съм го изпратила,даже не знам къде изчезна.Добре,че се сетих да проверя в изпратени и да видя,че го няма.А пък 2рия път го пратих на себе си LaughingХората казват 3 за щастие-и аз така.А свекър ти да не е като индианците-да го е страх,че ще му вземете душата като го снимате rotfImbo
А4,какво беше това отношения с половинката newsm78А секс? LaughingНие имаме отношения само с децата Heart EyesТова в кръга на шегата-иначе особена промяна няма,освен,че наистина времето ни насаме е доста ограничено.Но пък за сметка на това сме безкрайно щастливи Heart Eyes
Аманита,поздрави Берушка.Как е тя?Кажи й да се включва от време на време.Не сме я забравили Hug Дано скоро да ги споходи щастието Praynig
Линет,за съжаление това с изцеждането ще продължи докато имам кърма-за стимулация.Храня ги заедно само ако е крайно наложително,че не е лесно.Когато ми остане време ще кача снимка

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 23:26 от milasara

# 62
  • Мнения: 61
дейзи, , май между поискване с паузи, и режим, който детето си е изградило няма голяма разлика Mr. Green, само си е въпрос на формулировка.
За носенето на ръце верно си е беля, ама като не седи пустото му бебе само да гледа, и мило да се усмихва, или да си спи, как да го оставиш да се гърчи newsm78  В тази възраст плачът далеч не е проява на бебешки прищевки, а е израз на някаква нужда на бебето - физическа или емоционална. Опира си до дете според мен Peace Аз моето не го оставям да плачка, нося си го и му дърдоря нон стоп, хубаво, лошо, това ще е ...и никак не ме изнервя.

Но ако съм milasara май ще ми липсват няколко ръце - миласара, сподели как си успокояваш хлапетата,леле, леко ми се завива свят, като се замисля по-задълго за теб Mr. Green

линет
, каката я возихме във влак, когато беше на 40 дни без проблем. Какво точно те притеснява във влака?

Последна редакция: сб, 15 авг 2009, 23:33 от medula

# 63
  • Варна
  • Мнения: 323
Здравейте, мами Hug
Аз отдавна не съм писала, но редовно ви чета. Относно захранването, ние още не можем да разберем кое е "нашето АМ", пък какво остава да мисля за захранване...има време... По този повод да питам мамите на АМ - как изглежда акото на бебето? Нашето е едно твърдо и бебчо така се мъчи като ака ooooh! Незнам от Ам-то ли е, от Еспумизана ли? Четох, четох във форума за АМ, ами то колкото мами, толкова мнения за видовете АМ..както и да е...Днес купих Лактана Био пък да видим.
Правихме питка миналата неделя, попа опрелено си беше пийнал и му се губеха редовете #Crazy цялата работа беше за 5-10 мин. Цяла седмица не можем да изядем сладкото от питката, още има разни бисквитки. Относно корема моя хич не се е прибрал, и то от пъпа нагоре, седи един такъв твърд, много странно....аз бях секцио, незнам дали има значение. Доки каза, че е рано за упражнения... не че съм фенка на спорта  Sick
Ние сме изцяло на АМ, предлагам вода, ама докато му доближа шишето и стиска устата. Мога ли да го дехидратирам...?? Embarassed И чайче не ще...
Да не забравя да похваля таткото - много ми помага, въпреки, че е на работа. Като се прибере от работа веднага го взема да го гушка! И през нощта става! Аз бебчо почти не го оставям да плаче..сърце не ми дава...
Относно слинга - след няколко неуспешни опита успях да нося бебчо... в крайна сметка е един шал с халки...незнам защо са толкова скъпи в БГ...
Спокойна нощ на бебчовците и мамите...ние сме с колики в момента и незнам кога ще се спи  ooooh!

# 64
  • Мнения: 179
Медула -то и аз така мисля.Поискване с паузи за мен си изграден някакъв режим Mr. Green.Защото в началото кърмех изцяло на поискване и дружката ми така си гледа бебчето и разликата е огромна.Вниманието е само при бебчето.Майката е залепена за него.В началото започнах така зада ми стимулира кърмата с по честото слагане на гърдата.Но и бях като прикована към бебчо.
За ръцете.Еми моето бебче си е спокойно и по 3часа бодува, но не сме и постоянно на ръце като му омръзне да лежи го слагам в люлката от там в кошницата на вън.Малчо така си върти главата, че все едно вижда всеки който минава и заминава Mr. GreenЕстествено, че не бих го оставила да се гърчи, а и коя ли майка би си оставила детето да се мъче и да не го гушка мисля, че няма какво да обсъждаме по-вече.
Хайде бебчо се събуди отивам ....лека и спокойна нощт Hug

# 65
  • Мнения: 1 291
Да изразя съгласие с Дейзи по отношение на криворазбраното поискване. Аз в момента много си патя от това, че не разбрах точно какво означава. Научих детето да е напълно зависимо от мен. Не може дори да заспи, ако не му дам да суче. В момента работя усилено по изграждането на режим. Съжалявам, че не послушах хората с опит да сложа някакъв ред от самото начало. Детето не е плакало непрекъснато от глад, но като му се дава непрекъснато да яде и то така свиква.
Не помня дали Миласаричка каза, че против колики помага спане по коремче. Наистина е така. Слагам го по коремче и веднага се успокоява. Ако го свие го потупвам по дупето. Колкото по-силно го боли, толкова по-силно го потупвам. Малко се притеснявам като спи по коремче да не забоде нос във възглавницата. Нали непрекъснато четем предупреждения за синдрома на внезапната детска смърт, но е толкова хубаво да разполагаш с времето си без да се страхуваш, че след 15-20 мин ще се събуди бебчо с ревове. Или влизам често в стаята да проверя в каква поза спи или като заспи по-дълбоко го обръщам по гръбче. Не вярвах, че бебенце на 45 дни може да има изградени навици, но като започнах да се мъча да го уча да спи сам се убедих колко е важно от самото начало да има някакъв ред. За нас е късно и сега ще падне голям ред да се научим, но новите мамчета имайте го предвид - сега изграждате навици. Няма нищо лошо в кърменето на поискване - не може бебнцето ти да плаче от глад, а ти да гледаш часовника и да чакаш половин-един час, за да го нахраниш. Трябва да си луд. Но и да не слиза от гърдата не е нормално. Мен ме е страх да изляза, защото понякога само това го успокоява.
Има и още една грешка, която си открих. Жълтеничката му продължи повече отколкото е нормално и отидохме в детската консултативна клиника. Нямаше гастроентеролог, но попаднахме на доц Маринова. Страхотен психолог, но което е по-важно невероятен професионалист. Предписа ми глюкоза, НО ми обясни защо трябва да се дава. Не е никакъв мит, просто черното дробче не е до край развито и му липсват ензими. Глюкозата или захарта действат като "гориво", което помага индиректният албумин да се превърне в директен и чак тогава се изхвърля с акото.
Иначе и ние ходихме на очистителна молитва. За мен тя беше много важна, защото си ходя редовно на църква и не е просто ритуал, а необходимост. Simple Smile Същият ден кръстихме и Антоний. Вече си носим малко кръстче на връвчица около вратлето.
Дано тонът ми не е бил рязък, но съм изтощена от това приучване към режим. Лека нощ!  1crib
А иначе отношенията с таткото са ни все по-добри. Сплотяваме се срещу общия враг - бебчо. Шегувам се, но като отвори гърлото и верно имаме нужда от сигурно оръжие, че може да се срути блокът с тия викове и рев... И да си призная днес се престрашихме с таткото да си изпълним съпружеските задължения. Струваше си чакането.  Two Hearts Само дето ние няма да се пазим и очаквам изненади Wink   EFP  Но вече съм на 31 няма за кога да чакам за още дечинки. Ще ни се да са ни трички, но да видим...
Лека нощ, че от толкова безсъние да не ми намалее кърмичката.
Не знам защо, но много ви обичам.   bouquet

# 66
  • Canada
  • Мнения: 649
Мама Барба, браво на вас. Големи сте смелчаци от първия път да не се пазите... Peace
Дейзи, с всичко, което си писала съм напълно съгласна... Обаче и аз не разбрах как допуснах тази грешка с носенето на ръце. Просто се опитвах да го успокоя като имахме най-силните колики и плачеше безутешно и сега вече като са слаби е пак същата работа... Tired Но си мисля че бебето на всичко може да се приучи, така че с повече упоритост от моя страна, ще го отуча от този навик... Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 793
vanyaes Ние сме на кърма (но ми е малко кърмата и ми е мързеливо бебчето) и се дохранваме с Нан Сенситив ( в болницата н го препоръчаха). Не съм пробвало друго АМ. Колкото до акото,ходим 1 път на 2-3 дни, с големи мъки,но странно че не е гъсто ,а нормално. Явно нещо метаболизма ни е бавен. А този "запек" не е от АМ,една приятелка храни нейното изцяло с кърма и то има нашия проблем. Иначе цвета на акото ни е зеленикаво.  Изписаха ни сиропче Лактулоза ,но мисля да пробвам с дръжката на листо от мушкато,вместо да я тъпча с химии. Колкото до водата и ние не я обичаме,предлагам и чай на хип,но и на него му се мусим,или пием (събираме го в устичката ) и когато махна шишето правим фонтанче hahaha ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 3 581
Петя и аз си я дръпнах тая програмка обаче май само аз си я слушам Mr. Green. Със стационарен компютър съм, че лаптопа го мъкнат насам натам и трябва да я нося някъде около компа да слуша или да усиля колоните, но не знам дали ще се чува при нея.
Миласара все забравям да те питам - големият ти син наистина ли е на 20 год, както си написала в подписа си. Не беше ли пуснала ти веднъж снимка на големия и малкия - видя ми се още дете, но можеи да бъркам newsm78
Ваня ние сме изцяло на АМ и акото ни е рядко със зеленикав цвят. Аз не давам хапове или чайове против колики обаче. Ти ползваш ли шишета със специална антиколик система. Все си мисля, че затова няма колики, но не мога да съм сигурна де.
Аз й давам водичка на бебка, тя си обича - някъде около 150 мл на ден изпива. Даже още й слагам захар, че се мръщи на другата Peace

# 69
  • Мнения: 793
nellyr ние сме с шишета антиколика,но при нас няма ефект ,сега отшумяха,но 2 седмици бяхме на саб симплекс.
И аз да попитам нещо.Вашите бебчета пръцкат ли много? Embarassed Че моята бебка на ден по 10 пъти някъде пръцка  Sad

# 70
  • Мнения: 1 291
Мама Барба, браво на вас. Големи сте смелчаци от първия път да не се пазите... Peace

В деня, в който родих не исках да си помислям пак да раждам. Външен шев точно, където сядам, че съм с епизитомия. Ма какво сядане, то ходенето ми беше трудно. Ма то всички така се клатушкахме като патици. Много ми беше смешно като тръгнехме за бебетата за кърмене. Като някакви зомбита, после пък всяка бута количка. Като от филм на Стивън Кинг бяхме. Вторият ден бях пас, но на третия на всеослушание обявих, че вече спокойно приемам мисълта за ново раждане. Няма нужда да казвам как ме охулиха всите мами. Wink Миналата неделя на кръщенето на Тони обаче твърдо реших, че няма за кога да чакаме с таткото. Малкият за един час изкара колкото татко му за два месеца. Викам си: "Браво, бе, той като циганенцата! С раждането и почва да изкарва пари, пък нали е на кърма - разходи за него нямаме. Давай да раждаме още, че и те да допринасят за семейния бюджет.

А за отучването за носене на ръце. Без рев няма да мине. Нашият плаче и ми къса сърцето, но има един плач, с който просто казва: "Не ми харесва така, поглези ме." Той не е страшен. Ако не взема мерки на време обаче преминаваме към плача: "Много съм сърдит и нещастен." Гледам това да не се случва, все пак целта не е да си тероризирам детето, а да направя, така че да е по-удобно и за мен и за него.

Вашите бебчета пръцкат ли много? Embarassed Че моята бебка на ден по 10 пъти някъде пръцка  Sad

Ако пръцка съм щастлива, щото по-малко се гърчи и мъчи. Днес 5 пъти се изчерви поне. Напъва се, напъва се, некомфортно му е и чак вечерта се изака. Пожелавам ти кърмата да се усили и бебчето да си засуче! Simple Smile

# 71
  • Варна
  • Мнения: 323
Ох, успокоих се, че поне цвета на акото е същия - зелен. Акаме всеки ден, не пропускаме, но направо се налага да го отлепвам /акото/ от дупето под чешмата.
Да, пръцка доста бебчо, а коликите ни са в рамките на нормалното според мен - ето Мони вече спи... затова пък напоследък на разходка вече не му се седи в количката, а иска да го нося  ooooh!
Отивам и аз да лягам, че след около 3 часа пак ще се става   #Crazy

# 72
  • София
  • Мнения: 6 208
Medula,те са сравнително спокойни засега,но пък като се размрънкат задължително е заедно Mr. GreenУспокоявам ги като всички вас-гушкане,музика,давам чай,че ядем и АМ,възглавничка,която издава звук като сърдечна дейност,хранейки единия давам биба на другия.
Мама Барба,поздравления за решението да не се пазите,дано скоро се похвалиш.За спането по корем-и 4те ми деца спят така и никога не са забивали нос докато спят.Според мен това си е инстинкт.
Nellyr,наистина е на 20г.,няма шега.Затова и е кръстен Чудовището. Mr. GreenТоку-що го почерпих лимон,че гаджето му се прибра от Германия и така се е ухилил,че прилича на тиквите за Хелоуин LaughingА снимки не съм качвала.
Lilcho, за пръцкането-мойте и двамата подпръцкват яко,в добавка девойката се уригва като тираджийка.На мама камионджийката Heart Eyes

# 73
  • USA
  • Мнения: 675
Napetia  Hug Hug Hug
Относно отношенията, ние никога не сме имали проблеми, но сега още повече като че ли се обичаме Two Hearts.
Моята пръцка не по 10 ,а по 20 пъти на ден. Simple Smile
Ние не акаме всеки ден, но акото си е нормално.
Вчера един познат ни каза(той има близнаци) че тяхните много плачели и с колики, задължително ги увивали и било по-добре.Днес пробвах и я увих, спа пълни 3 часа, което никога не е било и много по-спокойна.Незнам дали е случайност newsm78, но е по-добре. Praynig PeaceНа следващото приспиване не ми даде да я увия, че я чаках да задреме и така, сега ще видя дали пак ще спи толкова.Надявм се това да има ефект , защото ще ни побърка. #CrazyДаже комшиите ни казаха че доста плачело нашето бебе.
Аз също я нося на ръце цял ден когато има колики, но когато няма, то няма и проблем да си стои и да си се смее и да си гука, според мен има лесни и трудни бебета. Peace

Последна редакция: нд, 16 авг 2009, 06:56 от maimun77

# 74
  • Мнения: 651
Добро утро!   Hug
Записвам се.Напоследък все това правя!!!Ама .... какво да се прави.Малкия мира не ми дава!

Общи условия

Активация на акаунт