телевизия в детските градини- нормално ли е?

  • 17 700
  • 458
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 803
Според програмата на btv, сериалът "Перла" се излъчва вечер от 20,00 часа, до колко часа работи тази градина  newsm78
Аааа, то било една позната на една позната, чула, и после разказала на трета позната ... Outta Joint
Е айде сега, повторения има от 16 часа, моля ви се.Не знам по коя телевизия коя сапунка дават, тъй че...това са подробности вече.
Живяла съм и на село и нещата не стоят така както в един прилично голям град.Дори им пускат чалга по музикалните канали.
Сигурна съм, че майката не си измисля врели некипели, а пък и аз нямам никаква полза да разтягам локуми.

# 16
  • Мнения: 24 467
Ако не е Инджи, ще е Неджед, Сезгин, Айша- в момента са хит всякакви турски сериали, гледам, по програмите. И латино да са- все тая. Големият син разправя, че целият му клас, особено дамите, все Инджи обсъждали.  Laughing Аз от него я знам тази госпожа. Мен лично това ме притеснява най- много- какво ще се гледа по съответната ТВ. Предпочитам ТВ дори да не се гледа въобще- нито новини, нито реклами, нито подобни сериали. Самата аз, когато се сбъркам да врътна някое копче, все на такива знаменити предавания попадам. За шоу програмите и състезания тип "Цената на истината" просто не ми се и мисли.

# 17
  • Мнения: 4 841

Е айде сега, повторения има от 16 часа, моля ви се.Не знам по коя телевизия коя сапунка дават, тъй че...това са подробности вече.
Живяла съм и на село и нещата не стоят така както в един прилично голям град.Дори им пускат чалга по музикалните канали.
Сигурна съм, че майката не си измисля врели некипели, а пък и аз нямам никаква полза да разтягам локуми.


За да напиша мнението си, разгледах сайта на BTV. Няма повторения. ЕТО

Много ми е смешно, когато се вадят някакви генерални обобщения на база не особено реални твърдения...
А вие какво направихте, като видяхте с очите си, че децата гледат чалга канал?
А майката какво е направила, като детето и е казало, че гледа "Перла"?

Или - да си пишем във форума да ни олекне, пък на място да си трайкаме, да не би да проимат отношение към детето  ooooh!

Да - телевизията не е препоръчителна. И не, липсата на телевизор не решава проблема. Безотговорната учителка няма да стане по-отговорна от това, че не може да си гледа любимия сериал. Ще продължи да го ОБСЪЖДА с колежките си и пак няма да се занимава с децата.
Не телевизора е проблемът, толкова ли е трудно да се схване?!?

# 18
  • Мнения: 803
За да напиша мнението си, разгледах сайта на BTV. Няма повторения. ЕТО
Много ми е смешно, когато се вадят някакви генерални обобщения на база не особено реални твърдения...
А вие какво направихте, като видяхте с очите си, че децата гледат чалга канал?
А майката какво е направила, като детето и е казало, че гледа "Перла"?
Или - да си пишем във форума да ни олекне, пък на място да си трайкаме, да не би да проимат отношение към детето  ooooh!
Толкова ли е важно по кой точно канал, по кое време,  коя сапунка са гледали децата?
Един от синовете ми е посещавал близо година същата детска градина и още от тогава са на мода тези сериали, които сега направо бълват от всички телевизии .
Майките се възмущават, но само в близкото кафе, не се събират на протести пред кметството и не могат да направят нищо.
Първо, защото наистина се променя отношението към детето в не особено положителна посока.
Второ, защото директорката е там от не знам колко години, непоклатима е, прави си каквото си иска, може би защото е имунизирана от шуробаджинащината в системата на оправата.
И трето, но не по важност, в селото нещата стоят по много по-различен начин-няма избор, има само една детска градина...
Децата си гледат сериали, било то перлени или шехерезадени, това не е от значение и се кършат под звуците на планетата.
Така стоят нещата, наистина...Но явно на никой не му пука.
И не ми се спори повече.

# 19
  • Мнения: 46 587
Моя позната от село оня ден възмутено ми разказваше как отишла да си прибере дъщерята от градината, а тя й казала да я почака още малко, за да си догледа "Перла"  Mr. Green ...

За ДВД-тата чудесно, само дето на места госпожите си позволяват да си гледат сериалите ... Но ако сваря гореописаната картинка няма да се поколебая да се жалвам и на директорка, и в община и в инспекторат

Ами нали и аз това казвам. Отговорих на въпроса нормално ли е и накрая написах:

... Ако наистина имаш някакви доказателства, че им пускат неподходящи програми или по цял ден са залепени пред телевизора, подай сигнал.

# 20
  • Мнения: 1 732
Не ми звучи сериозно някой да разнася телевизори и DVD-та из стаите.
В Германия ли живеете?
Вероятно пускат на децата Super RTL, там има достатъчно хубави филмчета за деца.
Не вярвам телевизорът да работи по цял ден.
Но все пак и аз съм за DVD и против телевизията.

защо да е несериозно? След като чак толкова се налага да се покаже нещо на DVD, нека се донесе техниката. Всичко зависи от убежденията и  приоритетите.

Да, в Германия живея.
Тук понятие телевизор в детската градина отсъствува  Grinning

Но се носи, например, електрическо пияно Grinning
Когато дойде моментът за пеене на песнички , учителката го донася , започва да свири и пее заедно с децата.

Има хиляди начини да забавляваш и развиваш детето, привличайки му вниманието без да се ползва телевизор.

И за него има време. Нека поотраснат .
Те са още малки, много впечатлителни. Влиянието на телевизията в/у  тяхната психика е по- скоро разрушително, отколкото от полза Peace


  МНого от нещата може да се обясняват с думи,да се подкрепят с картинки или реални действия,вместо да се показват по ТВ. Simple Smile
  Телевизията ограничава развитието на абстрактното мислене. Naughty
  И пак повтарям.Има деца,на които телевизията им е ПРОТИВОПОКАЗНА,почти във всякаква форма. Peace

 Hug  bouquet

Точно така! и според мен на повечето деца е ПРОТИВОПОКАЗАН,  заради  НЕУКРЕПНАПНАЛОТО ИМ, В МОМЕНТА ФОРМИРАЩО СЕ НЕРВНО- ПСИХИЧЕСКО развитие. Simple Smile Peace

В детската градина на моето дете се строи/от най- малката къщичка от лего - пъзел до голяма дървена кула/, рисува, готви, апликира, пее, танцува, прави се гимнастика със специални пантофки, всеки ден се излиза на вън на двора, ходи се и на разходка.....За всеки ден от седмицата си има програма. Simple Smile ЧАК ВРЕМЕТО НЕ СТИГА.  Joy


Judy
,

Предпочитам да играят, да рисуват, да танцуват, да лепят, да режат и т.н. Повечето умения и знания в тази възраст се придобиват по друг начин, не със зяпане в екрана. Не желая в гладината да се зяпа телевизия.
У нас съм ограничила максимално това "добро" и не ми се ще трудът и усилията ми да бъдат умножени по нула. Да ви споделя, много е добре, когато няма нещо, което да ти тътне постоянно на главата. Предпочитам аз да контролирам кога, какво и колко ще гледат моите деца. Особено що се касае до ТВ.
В повече ми идва и на мен, да слушам как деца обсъждат Инджи и Ахмед /Мехмед, Мемед или какъвто е там, няма значение/. Вкъщи си гледат достатъчно и това,което намирам за нужно.

 Hug  bouquet Hug
мислила ли си да говориш с директорката на детската градина, за да се променят нещата?


Струва ми се, че за повечето родители присъствието на телевизор в детската градина е нещо в реда на нещата. Даже не са се и замисляли колко по- добри форми за развитие има и че телевизорът по- скоро може да навреди, отколкото да е от полза.

Та нали в детската градина децата трябва да се научат на общуване, на самостоятелност.......Как като са редовно безмълвни  това ще стане?
да не говорим, че те имат нужда от развиване на речта си, от движение и активно участие в живота.

# 21
  • Мнения: 46 587
...
Но се носи, например, електрическо пияно Grinning
Когато дойде моментът за пеене на песнички , учителката го донася , започва да свири и пее заедно с децата.
...

Тук пък свирят на трезво  Mr. Green с акордеон.

В детската градина на моето дете се строи/от най- малката къщичка от лего - пъзел до голяма дървена кула/, рисува, готви, апликира, пее, танцува, прави се гимнастика със специални пантофки, всеки ден се излиза на вън на двора, ходи се и на разходка.....За всеки ден от седмицата си има програма. Simple Smile ЧАК ВРЕМЕТО НЕ СТИГА.  Joy...


Естествено, че и тук е така. Има си учебна програма, имат учебни помагала и работят по тях. Към въпросните учебни помагала има нагледен материал, който е качен на дискове и няма как да им го покаже учителката като си го нвърти на пръста.
Не изпадай в крайности - не си представяш децата ни подредени в редица и зяпнали цял ден телевизора, става въпрос за минути.
И пак казвам - ако има нередности като гледане на сериали или др. по цял ден - сигнализирайте. Но обобщенията са неуместни.

# 22
  • Мнения: 24 467
realist, когато се повдигна въпроса на род. среща за покупка на ТВ, моментално изразих мнението си  "против", а заедно с мен се обадиха още две майки и нещата стопираха до там. Аз наистина не желая и това е мое обмислено решение, от години. Предпочитам наистина всички онези занимания, които съм изброила, дари у нас ги предпочитам пред блеенето в един екран.
И при нас по английски се носи медията от фирмата, организираща курсовете.
До тук лично аз не съм давала никакви примери, не съм и обобщавала. Просто не виждам нито един плюс на гледането на ТВ, дори и за кратко /което няма как да установя/, пред останалите занимания за малки деца.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 373
против телевизорите в ДГ съм. слава богу, в нашата група няма такъв и се радвам, че родителите реагираха отрицателно на предложението на учителките да се закупи такъв.

можете да твърдите, че "в нашата ДГ сериали не се гледат" или че телевизорът се използва за кратко и само за образователни и детски филмчета, единствено, ако сте ежедневно и постоянно там.

# 24
  • Мнения: 4 841

можете да твърдите, че "в нашата ДГ сериали не се гледат" или че телевизорът се използва за кратко и само за образователни и детски филмчета, единствено, ако сте ежедневно и постоянно там.


А става ли, ако детето е на 5 или 6 години и просто разказва какво се случва там и как протича ежедневието им от началото до края, без да скрива или преиначава НИЩО Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 6 373

можете да твърдите, че "в нашата ДГ сериали не се гледат" или че телевизорът се използва за кратко и само за образователни и детски филмчета, единствено, ако сте ежедневно и постоянно там.


А става ли, ако детето е на 5 или 6 години и просто разказва какво се случва там и как протича ежедневието им от началото до края, без да скрива или преиначава НИЩО Wink

КАК можеш да си сигурна, че не скрива и не преиначава НИЩО?  Laughing

# 26
  • Мнения: 4 841

можете да твърдите, че "в нашата ДГ сериали не се гледат" или че телевизорът се използва за кратко и само за образователни и детски филмчета, единствено, ако сте ежедневно и постоянно там.


А става ли, ако детето е на 5 или 6 години и просто разказва какво се случва там и как протича ежедневието им от началото до края, без да скрива или преиначава НИЩО Wink

КАК можеш да си сигурна, че не скрива и не преиначава НИЩО?  Laughing

Мога. Сигурна съм. Има си начини за всичко. Няма да разводнявам повече темата. Но пак повтарям: проблемът не е в телевизора!

# 27
  • Мнения: 96
Да има някакви образувателни филмчета ,но дали гледат само тях .Аз лично съм много против, детето ми гледа достатъчно телевизия вкъщи нека да има място в което да се занимава и с други неща .В яслата имаха телевизия и го гледаха от като станат от сън докато ги вземат и сина ми знаеше всички реклами ,сапунки  нямам думи ,като не знаеше едно стихче или песничка.Сега е в друга градина в която най - много се радвам ,че нямат телевизор децата пеят, рисуват. за две седмици има голям напредък знае стихче и 6 песнички аз просто съм много доволна .Ако обаче тръгнат да събират пари за телевизор няма да дам и една стотинка .

# 28
  • София
  • Мнения: 7 210
Всъщност аз изобщо не мога да се съглася с крайните мнения против телевизията и филмчетата тук.
Интелигентността на едно дете се развива много по-интензивно в градска среда, в присъствието на многообразие от знаци, форми и символи, в сравнение с природна или селска среда, колкото и по-красиви и идилични да са последните две.
Педагози с дълъг стаж твърдят, че днешните деца са много по-интелигентни в сравнение с връстниците си отпреди 20 години да речем.
И да - това се дължи и на телевизията.
Информацията в света се удвоява на всеки 8 години.
Тези от вас, които като малки са чели математически книги с описани класически задачи за шахматната дъска и зрънцата жито например, много добре ще ме разберат (1-2-4-8... накрая се стигаше до квинталиони).
Та щом гледаме деца днес, длъжни сме да им осигурим достъп до всички екстри на съвременната цивилизация.
Дори и това не винаги да ни харесва.
Впрочем винаги по-старото поколение е критикувало навиците на по-младото.
Токова мога да кажа аз.
Крайностите в каквато и да било форма винаги са ми били чужди.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 373
да, Red, така е.
но онова, което пускат по нашите телевизии в часовия пояс, когато зяпат децата в яслите и ДГ, в никакъв случай не отговаря по смисъл на описаното в постинга ти.
бахти екстрата, дето тече под формата на помия от нашите "телевизии", ще ми прощавате френския...

Общи условия

Активация на акаунт