телевизия в детските градини- нормално ли е?

  • 17 705
  • 458
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 988
Пускат се образувателни филмчета

Да има някакви образувателни филмчета

Сигурно образователни филмчета имате предвид и двете.

Мнението си по темата ще го спестя, щото ще скочат някои, че нямам деца, а имам мнение.  Mr. Green

Това вместо запис, интересна ми е темата.

# 31
  • Мнения: 1 266
Когато избираме живот и здраве градина за дъщеря ни, ще обърна специално внимание на отсъствието на телевизор.
Всичко, което може да се "качи" на образователно ДВД, може да се възпроизведе и с подръчни средства.
Гледането на телевизия води до проблеми с концентрацията, подклажда агресията и превръща децата в пасивни наблюдатели, вместо в активни участници в случващото се.

Първи клас е достатъчно ранна възраст за запознанство с мултимедия и подобни технологии. Предпочитам дотогава да се е научила да чете по старомодния начин, с буквар  Mr. Green

За сведение: у дома телевизор съществува. Избягваме пускането му, докато детето е будно, както и компютрът е изключен през това време. Понякога гледа Бейби ТВ, буквално за минути. Аз обичам да гледам тв, но за разлика от Ред не смятам, че съм научила нещо от нея.

Лично мнение  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 9
Здравейте Simple Smile
Потърсих дали е обсъждан този въпрос преди в тема, но не успях да попадна  на нещо подобно. Иска ми се да споделя мнението си и да попитам за вашето. Simple Smile

До колкото оставам с впечатление, в много детски градини в БГ има телевизори, които се пускат на децата да ги гледат. Каквито и канали да са там, това занимание, подходящо за детска градина ли е?
За това ли са учили учителките, които работят там?

Това ли е най- подходящия/успешен начин за развиване на креативността, моториката и интелекта на децата?

Какви личности ще се изградят, ако децата гледат така  от рано системно и неконтролируемо телевизия?
Където има криминални , проблемни , чалгаджийски и др. излъчвания.....

Мислите ли, че е добре да се иницира петиция за забрана на гледането на телевизия като форма за занимание на децата по детските градини в БГ?!

моето мнение, е че телевизорът категорично  няма място в детската градина. Peace


В дома- всеки родител сам преценява как да занимава/успокоява, отглежда и т.н. детето си. ....
Не прочетох мнениеята по темата,но ще дам своето.
Тази техника е поставена там с абсолютна образователна цел.
Не си мислете,че само с това се занимават децата,поинтересувайте се за какво служат.

# 33
  • Мнения: 19 353
Хммм, ние май цялото семейство живеем в миналия век, защото вкъщи телевизия се гледа много рядко. Дъщеря ми няма никакъв навик да се заглежда по тв-то.
И да, намирам го за ненормално да има телевизор в стаите за игра в детската градина. Нямам нищо против 1-2 пъти в седмицата да се пускат образователни филмчета, дори някое подходящо детско на ДВД или гледане на представленията, които децата са правили.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 375
Здравейте Simple Smile
Потърсих дали е обсъждан този въпрос преди в тема, но не успях да попадна  на нещо подобно. Иска ми се да споделя мнението си и да попитам за вашето. Simple Smile

До колкото оставам с впечатление, в много детски градини в БГ има телевизори, които се пускат на децата да ги гледат. Каквито и канали да са там, това занимание, подходящо за детска градина ли е?
За това ли са учили учителките, които работят там?

Това ли е най- подходящия/успешен начин за развиване на креативността, моториката и интелекта на децата?

Какви личности ще се изградят, ако децата гледат така  от рано системно и неконтролируемо телевизия?
Където има криминални , проблемни , чалгаджийски и др. излъчвания.....

Мислите ли, че е добре да се иницира петиция за забрана на гледането на телевизия като форма за занимание на децата по детските градини в БГ?!

моето мнение, е че телевизорът категорично  няма място в детската градина. Peace


В дома- всеки родител сам преценява как да занимава/успокоява, отглежда и т.н. детето си. ....
Не прочетох мнениеята по темата,но ще дам своето.
Тази техника е поставена там с абсолютна образователна цел.
Не си мислете,че само с това се занимават децата,поинтересувайте се за какво служат.

Chelsea, оффтопик, но ти проследих дебюта в една друга тема и още тогава бях сигурна, че си детска учителка в една конкретна ДГ. сегашното ти изявление го доказва напълно. ще пиша на Мяуче, да я зарадвам  Laughing

колкото до образователната цел на техниката, позволи ни да сме виждали за какво служи тя в детските заведения. за най-различни работи служи...  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 185
Пускат се образувателни филмчета

Да има някакви образувателни филмчета

Сигурно образователни филмчета имате предвид и двете.

Мнението си по темата ще го спестя, щото ще скочат някои, че нямам деца, а имам мнение.  Mr. Green

Това вместо запис, интересна ми е темата.

Абе и аз се позачудих какво ли образУват тези филмчета  Laughing, но реших да си замълча, понеже и аз съм от тези без деца, но с мнение.

# 36
  • Мнения: 24 467
А класната на сина ни заяви в прав текст на последната род. среща, че е изумена от незнанието на сегашните деца. С нея се съгласявам от раз. Познавам деца не само от класа на сина. Могат да знаят всички реклами и шоу програми, но по отношение на елементарни неща и необходими им умения са години назад. ТВ и комп- деца със зомбиран поглед виждам навред. Поне на моите желая да им спестя точно това. А в градината не мога да контролирам процеса. Знам, как дори родители настояват определени филмчета да се пускат, носят си ги, в други групи има ТВ, майки ме предупредиха навреме да се организираме и да си изразим навреме отношението към това "благо". Аз просто не желая някой да ми носи на дискове скърцащи роботи, биещи се постоянно Том и Джери, филмчета, в които 2/3 от времето е запълнено с "глупак", "тъпанар" и тем подобни. Нагледала съм се и съм се наслушала покрай големия си син и дружината. Доста от филмчетата повечето от родителите намират за добри, а аз- не. Нека тогава всеки си гледа вкъщи онова, което смята за нужно. Познавам родители, които зомбират децата си и с кеч редовно. Повечето хлапета са наясно с изневерите на Х от "Сървайвър", примерно, както и с развода на У от "Биг Брадър". Това е кал.
Дори у нас, от както намалих гледаемото време, децата се промениха като интереси и поведение. Свидетел съм на разликата, добре, че навреме се освестихме.

# 37
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз бих предпочела ТВто в гадината да е сведено до минимум, или даже да го няма. Не са там, за да гледат телевизия. Ако някой родител иска да си пуска ДВД или телевизия на детето си, нека го прави ама вкъщи.

В нас през седмицата телевизора се пуска доста рядко. Просто забравям за него. Ако гледат ТВ то е през събота и неделя по обяд, когато са легнали да си почиват, уж. Пред компютъра също не стоят. До скоро не знаеха какво се прави на него.  Показах обаче на голямата една игра за учене на букви, и тя бързо схвана, че компа си е забавление.  И ве пак да й се събира да стои по около час за седмица пред компютъра, и то за да играе на различни игри с букви.

Докато ходеха на детска в Бг, децата ми не гледаха Тв в градината, защото нямаше.

Тук има телевизор, който се пуска само и единствено в Петък сутрин за около час и половина. Петък е специялният им ден в който децата си носят играчки от вкъщи и си ги споделят по м/у си. Тогава  гледат и по някое филмче. Но само тогава. През останалото време телевизора е прибран, дори не знам къде е, защото не го виждам когато отивам да взимам децата.

Единствения път когато са гледали телевизия, а не филмче, и то извън Петък, беше на изборите за президент на САЩ. Всички бяха много развълнувани, даже и децата! Laughing

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 13:58 от irka

# 38
  • Мнения: 4 841
 Embarassed Благодаря за направената забележка за образУвателните филмчета... Акъла ми не го побира как съм могла да напиша такава глупост... Това само потвърждава теорията, че никога не е късно да станеш за резил  Embarassed

# 39
  • София
  • Мнения: 7 211
Аз обичам да гледам тв, но за разлика от Ред не смятам, че съм научила нещо от нея.

Не вярвам само аз да съм научила нещо Thinking
През 90-те (вярно тогава беше много по-високо нивото на първа и втора програма) - изгледала съм Фасбиндер, Кешловски, Тарковски...
В наши дни макар и по-рядко, но пускат фантастични неща като "Един снимачен ден", "Ана от 6 до 18"...
Всъщност аз не гледам телевизия, или по-скоро гледам избирателно. И всяка седмица из дебрите на множеството програми успявам да си намеря по нещо, което да ми стопли душата.

# 40
  • Мнения: 5 713
Хммм, ние май цялото семейство живеем в миналия век, защото вкъщи телевизия се гледа много рядко.
Laughing
Ние тогава не знам в коя ера сме. Вкъщи ТВ не се пуска и гледа, може би вече от година и нещо. Не сме си го налагали. Просто така се случи, няма желание и необходимост. И ни е много добре. По едно време Маги твърде често искаше да гледа ДВД филми, но успях да овладея положението. Към компютъра няма никакъв интерес. Хем баща и и показва уроци по рисуване и една игра.
Не знам как е по ДГ-та в България, защото Маги там не е ходила. Но тук, Канада, в градината и имаше един телевизор за всички групи. Беше прибран в стаята на учителките. Пускало се е филмче обикновено в петък следобед и то 1-2 пъти в месеца. Допадаше ми този вариант.

# 41
  • Мнения: 544
И аз смятам, че телевизията няма място в ДГ. Ако нямат занимания, децата си играят едно с друго. Това също е достатъчно образователно и ценно за тях. Освен това ни помолиха да занесем книжки за оцведяване, за да се занимават, когато имат свободно време. Никога не съм забелязала дъщеря ми да скучае, нито у дома, нито в градината. Децата са толкова изобретателни, че и с най-малки средства намират начин да се забавляват. И това трябва да се поощрява.  Peace Мисля, че телевизорът в ДГ би ограничил да се развиват в тази насока. Ако пък има телевизор с идеята да го гледа само който иска, а той да си е пуснат за фон, тогава не ми се мисли за шума в и без това шумните групи.  Naughty

# 42
  • Мнения: 19 353
Аз обичам да гледам тв, но за разлика от Ред не смятам, че съм научила нещо от нея.

Не вярвам само аз да съм научила нещо Thinking
През 90-те (вярно тогава беше много по-високо нивото на първа и втора програма) - изгледала съм Фасбиндер, Кешловски, Тарковски...
В наши дни макар и по-рядко, но пускат фантастични неща като "Един снимачен ден", "Ана от 6 до 18"...
Всъщност аз не гледам телевизия, или по-скоро гледам избирателно. И всяка седмица из дебрите на множеството програми успявам да си намеря по нещо, което да ми стопли душата.
Наистина има интересни неща понякога по тв. Там е работата, че в днешното забързано ежедневие, аз лично нямам време и нерви да преглеждам програмата на телевизията да търся нещо интересно, защото боклукът е твърде много. От там нататък пък още по-малко да го следя в определен ден и час, ако случайно е в няколко части. Ако реша да гледам нещо го търся в интернет или отивам на кино.
Освен това рекламите са много дразнещи.
За деца по някои детски канали филмчетата са отвратителни. На дъщеря ми й бяха пускали Том и Джери и беше пощуряла по тях. За мен това филмче е ужасно за много малки деца.

# 43
  • Мнения: 417
Не ми звучи сериозно някой да разнася телевизори и DVD-та из стаите.
В Германия ли живеете?
Вероятно пускат на децата Super RTL, там има достатъчно хубави филмчета за деца.
Не вярвам телевизорът да работи по цял ден.
Но все пак и аз съм за DVD и против телевизията.

 В нашата градина (държавна) не ги разнасят по стаите има във всяка група DVD-та и телевизори.Не съм против, тъй като рядко им пускат филми.Когато са  подходящи за възрастта  и не е постоянно няма нищо лошо.

# 44
  • Мнения: 3 988
Хммм, ние май цялото семейство живеем в миналия век, защото вкъщи телевизия се гледа много рядко.
Laughing
Ние тогава не знам в коя ера сме. Вкъщи ТВ не се пуска и гледа, може би вече от година и нещо.

Е, ние пък нямаме ТВ от 10 години, съвсем съзнателно.  Crazy И не мисля, че това ще се промени.
Важните неща - избори напр. - се излъчват и онлайн.  Peace
Извинявам се, но не се сдържах.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт