Съжителство със свекърва...

  • 11 385
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 93
Живяла съм не само със свекър и свекърва, а и с етърва, съответно брата на мъжа ми и тяхното дете, бяхме 7 човека в една къща. Всяко семейство си имаше кош за пране и си събираше прането в него, всяка домакиня си пускаше отделно пералня за нейните дрехи /на пералнята свят й се виеше - по 2-3 перални дневно  Laughing ама яка пералня излезе, още работи/. Ако има желание от всички страни, и се разберете кое как ще е, няма да се чудиш тука, що не поговорите за домакинството - кое ще е общо, кое отделно ?
При нас беше така: готвеше свекърва ми за всички, продукти купуваха свекърите, тока и разни други сметки се деляха на 2 - между нас и етърва ми. Всеки чистеше тяхната част от къщата, общите части се редувахме - примерно банята един път етърва ми, другия път аз, третия път свекървата. В общи линии, тъй като другите ходехме на работа, свекърва ми си отнасяше най - сериозната част от домакинството - готвенето, но никога не се е оплакала.
И пак имаше дребни пререкания, определено е по - добре всеки да си е отделно, както е сега, и повече се резбираме, просто 3 жени на едно място ...
и ние сме така в момента и всички си перем отделно дрехите.Нито тя нито аз имаме нужда да си перем дрехите заедно.Случвало се е да сложа някой пуловер я мой я на мъжа ми с техните защото заради един пуловер да не пускам пералня,но за бельото и дума да не става.Имали сме дразги по тия въпроси ама след време и няколко скандала сега всичко е тип топ.

# 91
  • Мнения: 804
Не съм живяла със свекърва, но съм живяла с баба си. Тя беше деликатен човек. Събираше си дрехите отделно и ги переше докато сме на работа. Бях и написала на един лист точния ред за пускане на пералната. От нея ми се е набило в главата, че дрехите на децата, родителите и бабите не се смесват. Докато семейството на сина ми беше при нас винаги перях дрехите им отделно от нашите. Уверявам ви, че още не си цапаме гащите, но смятам, че така е редно. Не е голяма философия да пуснеш две вместо една перална.

# 92
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
У свеки съм спала една единствена нощ. Не мога да си представя да живеем заедно-сигурно щях да се изнеса още първата седмица.Но ако се беше наложило щях да си събирам и пера дрехите отделно.Моето бельо си го пера под душа докато се къпя ,но и на мъжо щях да си го събирам и пера отделно.А определено веднъж ми стана мнооого гадно,че беше ровила вкъщи в нашия кош за пране,за да извади една кърпа от дъното да даде на някакъв майстор,да си избърше ръцете. И това със снежнобялата кърпа,с която си увивам косата след баня, а бях сложила чиста кърпа за ръце Thinking
Понякога си мисля,че ставам параноичка, но свеки вече няма ключ от нас Twisted Evil
И определено не съм от най-гнусливите.

# 93
  • Мнения: 115
Ние сме дядовата ръкавичка-свекър,свекърва,девера,едно старо дядо на 85г. и ние с мъжо и детето.Първото нещо което купихме когато се събрахме да живеем преди 10 г.беше пералня.Пера отделно на детето дрехите от нашите,а и през ум не ми минава да пера общо дрехите с на другите.Имало е няколко случая в които се поврежда пералнята ми и пера на нейната.Но това е било 2-3 пъти за толкова години.Мисля че няма място за сърдене,въпрос на лични виждания е кои с кои дрехи ще се перат.Аз не бих смесвала с друг дрехи освен с на мъжо  newsm78

# 94
  • Мнения: 60
Доста години живях със свекър и свекърва. А като си ходех при родителите ми там живееха баба ми и дядо ми. Не ми е представлявало трудност или неудобства да зареда техни дрехи. Но винаги съм си имала принципи. Дрехите на баба и дадо се отделяха и се перяха самостоятелно. След това зареждах на родителите ми, после нашите и отделно дори от нашите зареждам дрехите на децата си. Зареждам и пера и дрехите на свекърва си, защото сега е отново при нас, но дрехите и чаршафите и пера отделно от нашите, дори и ако се наложи да пера 1 дреха. Всичко е въпрос на виждане. Моя приятелка не може да си и помисли да зареди дрехите на свекърва си  и свекър си за пране, да не говорим да с в една пералня.

# 95
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз живея със свекърва ми от 2 години.Тъй като живеем в Гърция,за да пестим от ток и бода перем заедно.Но и да имах друга възможност пак така щях да си пера.Аз съм от икономичните.
Проблем със свекърва ми има само етърва ми.Един път,за да не се измие племенницата със свекиния сапун,оная като я шибна в главата й счупи едно зъбче.А то лапето искаше само да си измие ръчичките.
Етърва ти е за психиатрия ...

# 96
  • Мнения: 49
Те от там я връщат.Не я искат,че е много зле.

# 97
  • Мнения: X
Не съм живяла със свекърва, но майка ми винаги е прала бельото ми отделно и аз така съм научена. А и конкретно с моята свекърва не бих си прала дрехите в една пералня наведнъж, гадно ще ми бъде, наистина.

Общи условия

Активация на акаунт