Някоя готина рецепта със заек?

  • 81 760
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Заек по свеженски

1 заек, 0,5 кг лук, 2 глави чесън, 150 г масло, 100 мл бяло вино, черен пипер, дафинов лист и сол

Заекът се нарязва на по-големи парчета и се слага в пръстен съд. Върху него се поставят изчистените и нарязани на четири парчета глави на лука, обелените скилидки на чесъна, дафиновият лист, черният пипер и маслото. Ястието се посолява на вкус и се залива с виното и вода (да се покрият продуктите), похлупва се с пръстен капак, на който има малка дупчица, и се пече в умерена фурна около 2 часа, като капакът се замазва с тесто.

# 16
  • Мнения: 5 001
Заек по свеженски

1 заек, 0,5 кг лук, 2 глави чесън, 150 г масло, 100 мл бяло вино, черен пипер, дафинов лист и сол

Заекът се нарязва на по-големи парчета и се слага в пръстен съд. Върху него се поставят изчистените и нарязани на четири парчета глави на лука, обелените скилидки на чесъна, дафиновият лист, черният пипер и маслото. Ястието се посолява на вкус и се залива с виното и вода (да се покрият продуктите), похлупва се с пръстен капак, на който има малка дупчица, и се пече в умерена фурна около 2 часа, като капакът се замазва с тесто.
Ей!  Hug
Тъкмо започнах да пиша лучена яхния и прочетох,че е същата рецепта кат' твойта  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Еййййй...пак единомислие бре..... Whistling

Другото предложение ми е със заквасена сметана в йенска тенджера с капак...
Заека+лук+мазнина се пече и накрая се слага сметаната разбъркана.Поднася се с гарнитура от задушени зеленчуци или картофено пюренце.

# 17
  • Мнения: 804
Много са любимите ни ястия със заешко,но.......на първо четене - пълнен заек,цял,напълнен с плънка от ориз,дреболийки и гъби.Става мозък след час-час и нещо.Пфууууууууу, що ли не го размразих по рано,сега ще преглъщам само,след като изчетох и вашите предложения!

# 18
  • Мнения: 5 001
.....Пфууууууууу, що ли не го размразих по рано,сега ще преглъщам само,след като изчетох и вашите предложения!
hahaha hahaha hahaha hahaha
Същата картинка съм и аз в момента.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ти си лесна....Аз сега се чудя как да ида до Била-та да се огледам за нЕкой заек... Joy

'мА все едни мънички ми се виждат и не ми Фащат окото....ще намеря де....то с тая тема заешка...Освен да олигавя клавиатурата...кво друго ми остава... Laughing

# 19
  • Мнения: 81
Преди години ядохме заек на гости на един ловджия и оттогава тази рецепта ни е любима. В тенджера се слага заекът на парчета, сипва се половин бутилка олио (той направи яденето с цяла, аз съм го правила и с цяла, и с половинка), една бутилка червено сухо вино, сол, черен пипер. И се задушава, докато остане на мазнинка. Просто няма такова вкусно нещо. Месото се топи направо в устата.  Peace Ако някой реши да прави рецептата, да не се плаши от големите количества олио и вино - изчислени са доста точно. И не става мазно. В никакъв случай не се добавят никакви зеленчуци, променят вкуса. Не се добавя и дафинов лист. После може да се сервира с картофено пюре или каквото ви харесва.


Днес направих заек по тази рецепта ! Стана фантастичен ! По-хубаво месо не бях яла скоро !

  bouquet

# 20
  • Мнения: 10 687
lulumba, страхотна рецепта, наистина!   bouquet
Аз го направих в тава. Сложих 1/2 бутилка олио и червено вино повече от 1/2 бутилка.
Покрих го с фолио и го пекох час и половина, след това още 30 минути открито.
Стана много вкусно!  Peace

# 21
  • Мнения: 64
Вече 30 минути къкри на слаб огън моя Заьо-Баьо по рецептата на lulumba. Ще пиша после за отзиви Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 001
Вече 30 минути къкри на слаб огън моя Заьо-Баьо по рецептата на lulumba. Ще пиша после за отзиви Simple Smile

 rotfImbo

Успя да ме разсмееш.....Очаквам отзиви за Зайо Байо......Че имам три във фризера и трябва да ги сготвя скоро......А тази рецепта ми привлече окото....Ако и ти кажеш,че е вкусно - правя я!

# 23
  • Мнения: 27 524
Сложих 1/2 бутилка олио и червено вино повече от 1/2 бутилка.

Уф, що толкова много?  Shocked

# 24
  • Мнения: 10 687
Сложих 1/2 бутилка олио и червено вино повече от 1/2 бутилка.

Уф, що толкова много?  Shocked

Такава е рецептата на lulumba  Hug

# 25
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Blondi,   smile3525. Рецептата ти за заек в гърне ми допадна много. Сосчето наистина е доста ароматно и вкусно.
Имам цяла книжка с рецепти за заешко и все не ми остава време да пусна някоя рецепта тук. Правила съм по нея една с магданоз и стана неверояно ароматна.

# 26
  • Мнения: 64
Simple Smile Давам отзиви за рецептата на lulumba. Това е най-мързеливата рецепта за месенце, която съм правила, и една от най-вкусните. Месото на финала мога да опрелича като нещо средно м/у задушено, пържено и печено. Не е мазно, защото след като дръпнах от котлона олиото си беше почти всичкото на дъното на тенджерата, а виното се беше изпарило. Преместих месото да не кисне в олиото и си облизахме пръстите после. Имах притеснение, че има твърде много вино, защото хранех нея вечер и 4 деца освен нас, но ще повторя и потретя рецептата. На трапезата ни имаше гости, които редовно готвят заешко и бяха изумени от крехкото месенце. Благодаря!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 786
И аз направих заек по рецептата на lulumba и вкъщи всички си облизаха пръстите. А ядем заешко доста често, но по други рецепти.
Начинът на приготвяне наистина е доста мързелив.
И при мен обаче олиото почти цялото остана на дъното на тенджерата и се чудя дали следвашия път да не сложа по-малко...

# 28
  • Мнения: 0


Печен заек




Необходими продукти
•800 г месо от заек
•2 с.л. (20 мл) олио
•80 г сланина
•8 малки глави лук
•1 ч.ч. (200 мл) бяло вино
•2 с.л. доматено пюре
•100 г гъби
•1 скилидка чесън
•магданоз
•черен пипер
•сол
 





Начин на приготвяне

Чесъна, 2 малки глави лук и магданоза се нарязват на ситно. Олиото се сгорещява, прибавят се нарязаната на малки парченца сланина, нарязания на порции заек, целите главички лук, чесновата смес, виното, 1/2 ч.ч. (100 мл) гореща вода, сол, подправките и се задушава на тих огън. Към края на задушаването се прибавят доматеното пюре и нарязаните на парченца гъби. Порциите заешко месо се подреждат в чиния и се заливат със соса.




# 29
  • Мнения: 0
Заек по Италиански




Необходими продукти
•800 г заешко месо
•2 с.л. олио
•125 г масло
•50 г сланина
•1 глава лук
•2 скилидки чесън
•1 парче целина
•100 г гъби
•1/3 ч.ч. бяло вино
•3-4 бр. домати
•1 ч.л. ситно нарязан магданоз
•сол, черен пипер
 





Начин на приготвяне

Почистваме и измиваме месото. Нарязваме го на малки парчета, посоляваме ги и ги поръсваме с черен пипер. В олиото запържваме сланината, а в 2/3 от маслото запържваме лука, счукания чесън, нарязаната на ситно целина и магданоза. Прибавяме месото и го запържваме хубаво. Наливаме виното и добавяме нарязаните гъби. Накрая прибавяме обелените и настъргани домати, захлупваме съда и задушаваме до омекване на месото. Преди да поднесем, добавяме разтопеното масло. Сервираме ястието топло.

Общи условия

Активация на акаунт