Някоя готина рецепта със заек?

  • 81 632
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте,
утре ще ми идват специални гости и ще носят заек. Мислех да направя нещо като картофи с него, но някой може да даде някоя хубава рецепта. Никога не съм готвила заек досега.

# 1
  • Мнения: 22 867
Рецептата на Лео но с домашно зайче, става заешка фантазия.   bouquet

# 2
  • Мнения: 106
Мерси, изглежда вкусно. Ще го пробвам. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 566
начина,по който аз готвя заек/домашен,обаче/: нарязвам на порции и слагам в марината/червен пипер,сол,черен пипер и олио/.Колкото повече стои месото в тази марината,толкова по-овкусено става след това-5-10ч,примерно,но и по 1/2 ч съм го държала  и пак става...нареждам в тава и отгоре покривам с по-едро нарязани лук и моркови и заливам отгоре с излишната марината.Може и 1 пръст вино да се налее/в рецептата ми го няма това,но аз си наливам/.Покривам тавата с фолио,пека приблизит 40 мин на силна фурна,махам фолиото да се запече и....ами това е  Simple Smile

# 4
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Преди да започнеш да готвиш заека се поинтересувай какъв е по произход.Странно звучи, но има ралични породи зайци. Ако е от т.наречените бройлерни зайци -порода Цика или Новозенландски нямат нужда от предварителна обработка на месото.Всички останали зайци в т.ч и диви имат нужда от мариноване или изкисване на месото. Бройлерните зайци са крехки и сочни като пиле.Общо взето опита ми показва че каквото готвиш с пиле става и с рецепта за заек.Дори и сочното пиле на Маги става за заек. Simple Smile

# 5
# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Аз панирам заешкото месо . Първо сварявам заека ,нарязвам го на хапки и го панирам с : яйце - галета- яйце. Пържа в горещо олио.Поднасям с подходяща салата.

# 7
  • Мнения: 3 251
Аз пълня заека с дроб сърма и под фолио.
Нарязвам дреболиите /може да се заменят с гъбки/ и ги изпържвам в мазнина, добавям 1 ч. ориз и него запържвам докато стане "стъклен". Прибавям сол, червен пипер, чубрица и 1/2 ч. вода и оставям да я попие ориза.
Пълня заека, осолявам го леко отвън и го омазнявам, по желание може да се прибави към олиото за намазване и малко червен пипер. На дъното на тавичката поставям 1 лист зеле/кисело/ за да не залепне заека, сипвам олио и 1/2 ч. вода и 1/2 ч. бяло вино, покривам с алум. фолио и слагам във фурната на 180-200* за 2, 2:30 часа.
По желание след като е готов може да се развие и да се запече леко.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 20:14 от Сапфира

# 8
  • Мнения: 27 524
Това са две лесни рецепти и най-важното не става като манджа, тип ястия, които избягвам за гости. Иначе правя и заешко задушено, и в гювеч с картофи или грах, ама за гости не е особено представително  Simple Smile

Заешко в гърне

Лакиран заек

# 9
  • Мнения: 18
       Здравейте! Аз съм новак във форума но ще взема участие. Блонди знам много рецепти със заек но не знаех "лакирания заек".Допадна ми . Благодаря ти! Скоро ще го пробвам и пак ще пиша.

# 10
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 903
Преди години ядохме заек на гости на един ловджия и оттогава тази рецепта ни е любима. В тенджера се слага заекът на парчета, сипва се половин бутилка олио (той направи яденето с цяла, аз съм го правила и с цяла, и с половинка), една бутилка червено сухо вино, сол, черен пипер. И се задушава, докато остане на мазнинка. Просто няма такова вкусно нещо. Месото се топи направо в устата.  Peace Ако някой реши да прави рецептата, да не се плаши от големите количества олио и вино - изчислени са доста точно. И не става мазно. В никакъв случай не се добавят никакви зеленчуци, променят вкуса. Не се добавя и дафинов лист. После може да се сервира с картофено пюре или каквото ви харесва.

# 11
  • Мнения: 15
ЗАЕК В ГЮВЕЧ
Аз правя заека на парчета.Всяко парче го овкусявам със сол и черен пипер.Нарязвам 4-5 катрофа-зависи ои големината на гювеча,гъби и няколко моркова.Парчетата заешко може да се шпиковат с чесън,но аз не го правя,защото не го обичам.Заешкото се подрежда в гювеча зеленчуците ги смесвам,посолявам ги и ги обърквам с 1-2 зеленчукови бульона и ги слагам върху месето, слагам и няколко дафинови листа.Наливам вода горе-долу да се залее всичко,може да се сложи и малко бяло вино.Пече се.

# 12
  • Мнения: 909
Ето тук имам една рецепта за зешко...може да ти допадне....http://merydit.blogspot.com/search?updated-max=2010-02-08T03%3A3 … amp;max-results=7 Peace

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 10:02 от merydit

# 13
  • Мнения: 914
Най-редовно правим заек в гювеч, понякога с картофи, но най-хубаво според мен става с кисело зеле!

# 14
  • Мнения: 1 085
Не уточняваш дали заекът е див или домашен.
Дивечовото месо задължително се обработва преди готвене, кисне в маринати и т.н.
Домашен заек, шпиковам с чесън, покривам хубаво с парченца бекон и пека във фурната.

Общи условия

Активация на акаунт