Машина за хляб-27 част

  • 45 769
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 383
здравейте  Simple Smile и аз се мъча да намеря рецепта,която да ми хареса.тук съм преписала една за пълнозърнест хляб 500 гр:
олио-1,5 ч.л
вода-210мл
сол-1,5 ч.л.
захар- 1,5 ч.л.
брашно- 140,5 гр
пълнозърнесто - 210 гр
мая-0,5 ч.л.

въпросът ми е маята не е ли малко и по-принцип пълнозърнестите хлябове с по-малко мая ли са или с повече?и когато съм правила хлябове ни идват малко безсолни-ако намаля захарта фатално ли е-защо тя винаги е повече от солта?


нямам много време но според мене тази рецепта би трябвало да изглежда така  newsm78

олио-1,5 ч.л
вода-210мл
сол- 1 ч.л. (точното количество е 3/4чл)
захар- 1,5 ч.л.
брашно- 140,5 гр
пълнозърнесто - 210 гр
мая-1,5 ч.л. (точното количество е 1чл + 3/4 чл)

# 706
  • Мнения: 2 082
благодаря   bouquet ще я пробвам и споделя... Simple Smile рецептата е от книжка на Зелмер мисля

# 707
  • София
  • Мнения: 102
Успях, бе, успях!!! Най-сетне го опекох пустия му козунак в машината. Абсолютен гений съм - след толкова неуспешни опита  Joy
Сега да питам капацитетите тук - може ли аз да съм прецакала работата с мазнината - уж всичко карах по рецептата (на Пина, щото е по-малко тесто, само с 2 яйца), но да си призная мерих само олиото, а маста - едно към гьотере. Днес, обаче, я измерих точно и се оказа, че съм слагала почти двойно количество мас. Иначе други отклонения нямам.Пекох на 1-ва, основна, 1 кг, препечена коричка, като два пъти стартирах машината след месенето. Стана и дядото вече се върти щастлив (че малко ли полу-изпечен козунак изяде, завалията). Благодаря на всички, взели участие в моята одисея. Тази вечер го излапваме със съседите и утре - повторение (нали е майка на знанието)  Grinning

# 708
  • София
  • Мнения: 1 185
Здравейте на всички.Първо искам да изкажа благодарности на всички за съветите,търпението и нервите които ми отделихте.Както и специални БЛАГОДАРНОСТИ на ДЯДО ХАДЖИЯ   newsm20 С неговите наистина ценни съвети,тази вечер ще ядем перфектен хляб.Стана мек като памук,а не твърд като тухла.Даже кората е толкова мека,че го бодох с дървено шишче да видя дали се е опекъл отвътре  hahaha Опекох два,ама единя замина вече  hahaha мъжа ми му видя сметката сам самичък.Ето и резултата:
http://dianakraiceva.snimka.bg/cooking/v-kuhnyata.466092.17558349
http://dianakraiceva.snimka.bg/cooking/v-kuhnyata.466092.17558351
http://dianakraiceva.snimka.bg/cooking/v-kuhnyata.466092.17558354

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 18:48 от didolinaa

# 709
  • Мнения: 767
Ей, така се радвам и за двете ви - баба Станислава  и didolinaa!  bouquet Хлябът е душичка, чак огладнях... BlushБез малко да лети машинката през терасата, а я виж каква прелест сътвори! smile3503 smile3501

# 710
  • София
  • Мнения: 2 658
баба Станислава, хайде дай снимков материла, браво на теб!  Grinning

didolinaa , чудно ти е хлебчето, браво на теб! А дядо хаджия е N1, страшен учител е той.
 Сега да направи едно он лайн обучение за предстоящите козунаци.  Wink

Аз правя питката на max mama с кисело мляко и оформена като stasi, само остава и да ми стане толкова добре.  Simple Smile

# 711
  • Мнения: 52
 smile3501 smile3501 smile3501  love001
Едно голямо браво на всички!!!!
Днес направих козуначени кифлички на макс-мама и съм  Hug Благодаря ти за рецептата доста често ще ги правя харесаха се на всички   bouquet  bouquet  bouquet



# 712
  • Мнения: 202
Прекрасни хлебчета , козунаци  и кифлички сте направили всички.Браво.
Отлични преподаватели -прекрасни и трудолюбиви ученици.
Възхищавам се на старанието и творенията ви.
Мах мама ти си олимпииски златен медалист.Питката ти е върховна.

Последна редакция: ср, 24 фев 2010, 19:29 от megans

# 713
  • Мнения: 767

Аз правя питката на max mama с кисело мляко и оформена като stasi, само остава и да ми стане толкова добре.  Simple Smile

Точно това мисля да правя утре - отдавна и точа зъби, пък откакто видях последния шедьовър на max mama,си загубих съня...

# 714
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз съм за предложението на Дядо Хаджия за 25 Март.
Браво и на Баба Станислава ето кой ще ми даде парче козунак  Heart Eyes
petu6ka63  направо щях аз да я мятам,ама то грешката в моя телевизор,не в машинката.
petia_tag  ще стане,защо да не стане.Щом аз се справих значи можеш и ти.
VesitoAJ а случайно да искаш да ми дадеш една кифличка  baby_neutral така ми се прияде ако знаеш.Само да питам в машината ли меси тестото  newsm78 и ако да дай линк моля.

# 715
  • Мнения: 52
VesitoAJ а случайно да искаш да ми дадеш една кифличка  baby_neutral така ми се прияде ако знаеш.Само да питам в машината ли меси тестото  newsm78 и ако да дай линк моля.

Добре си дошла,но ще ти предложа да си ги направиш не са никак трудни. Само ме месят в пекарната. Ето и линг http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=475560.15 ако има нещо макс-мама ще помага и до колкото мога аз

# 716
  • София
  • Мнения: 102
Аз съм за предложението на Дядо Хаджия за 25 Март.
Браво и на Баба Станислава ето кой ще ми даде парче козунак  Heart Eyes
petu6ka63  направо щях аз да я мятам,ама то грешката в моя телевизор,не в машинката.
petia_tag  ще стане,защо да не стане.Щом аз се справих значи можеш и ти.
VesitoAJ а случайно да искаш да ми дадеш една кифличка  baby_neutral така ми се прияде ако знаеш.Само да питам в машината ли меси тестото  newsm78 и ако да дай линк моля.
А, така съм се въодушевила, че не парченце, ами цяло козуначе бих ти спретнала Simple Smile И аз като теб се борих и отчайвах, ама на - стана работата!
а за снимковия материал - съжалявам, момичета, у дома няма такава техника, така че не сме "на равна нога", вече изоставам от времето, но пък ми е приятно да споделям удачи и неудачи и да срещам разбиране, за което ви благодаря.  Hug

# 717
  • Мнения: 2 082
ей това спретнах преди малко и го разрязах още горещ.... eat





стана мек и хубав,въпреки че пак префасонирах рецепти-с домашно прясно мляко е,бяло типово и пълнозърнесто брашно.
май хлябовете с прясно мляко стават хубави-вие как мислите?на мен този ми е втори такъв и не мога да преценя...има ли разлика хляба с кисело и хляба с прясно мляко?

# 718
  • София
  • Мнения: 2 658
ето я и моята питка, но моментално начупена от озверели от глад хора и малки деца  Laughing Съжалявам, че не успях да я снимам преди това, но тези дни съм решила пак да я правя. Разкошна пухкава, мека и на конци питка, направо душичка.  Wink
max mama, много е успешна рецептата ти!


# 719
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз днес се бях настроила да я правя, но нещо ми дойдоха емоциите в повече привечер и се отказа  Cry

Общи условия

Активация на акаунт