Отговори
# 180
  • Мнения: 4 916
Автор с женска психика  Hug Може и така да е.
Защо все мислим, че клюките и интригите са приоритет на жените? Отдавна не е така  Peace Сега като се замисля, най-калните номера, които съм виждала, са били от мъже  Laughing

# 181
  • Мнения: 2 011
argun.... Точно така е ! Мъжете могат да бъдат ненадминати по клюки и интриги!  bowuu

# 182
  • Мнения: X
ох, изобщо не съм и чела темата - но - по въпроса за заглавието - какво общо има брака със съдбата на някой си, който не е в този брак....  newsm78
изобщо, много сте особени  Shocked

# 183
  • Мнения: 133
Да добавя аз относно съпруга... Мъж, който за 15г не може един кирлив етаж от къща да ремонтира, не е НИКАКЪВ МЪЖ. Оправдания че нямало пари за материали, не вървят. Парите ТИ си длъжен да ги намериш, никой няма да ти ги донесе в ръчичка. Дома на децата си ТИ си длъжен да подсигуриш. Дълго те е търпяла такъв п**ьо жена ти. Това мога да кажа по въпроса.
Имах приятелка със съпруг-инвалид без един крак, който получава заплата много близка до минималната. Сам вдигна етажа, сам го ремонтира и обзаведе с мебели които сам си направи от масивно дърво. Етажа беше кукличка, достоен за снимки в списание. Оправданията, че пари нямало са оправдания за мързеливи и тъпи.

Точно това е и моето мнение! Забелязвам, че мъжете големи Пу..И са станали напоследък....

# 184
  • Мнения: 7 947
Това е много консервативно мислене  Naughty
Едно семейство е заедно, за да споделя всичко.
За да гради семейния живот заедно.
Пък и мъжът на авторката е подсигурил покрив.

# 185
  • Мнения: 0
Прочитайки много от темите в дис, ми идва на ум да ви питам, каква щеше да ви е реакцията по тази тема, ако всичко беше разказано в първо лице единствено число newsm78?
И не ми казвайте че няма такива кухи лейки като тая,щото доста прочетох и стигам до извода че не само мъжете са станали п*тки, и много жени не са си на мястото и с всичкия.

# 186
  • Мнения: 230
 Mr. Greenтогава какво правиш тук!!!Къш при,,нормалните"" Joy Joy Joy

# 187
  • София
  • Мнения: 2 840
каква щеше да ви е реакцията по тази тема, ако всичко беше разказано в първо лице единствено число newsm78?
А тя в кое лице и число е разказана?
В трето множествено ли?

Що не си кажеш к'во те мъчи?
Темата е сладурска сама по себе си, но почва да цикли. Прояви въображение!!!

# 188
  • Мнения: 4 916
Прочитайки много от темите в дис, ми идва на ум да ви питам, каква щеше да ви е реакцията по тази тема, ако всичко беше разказано в първо лице единствено число newsm78?
...


Бих казала, че ако наистина те телги да разказваш една история от името на няколко души... значи ти трябва специализирана медицинска помощ.

# 189
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Не зная какво да посъветвам автора, който, струва ми се, е изгонения съпруг Mr. Green и това, което най много го измъчва е, че
Цитат
Изгонва от къщата като мръсно коте, оставила го без дом и лишавайки го от близостта на децата.
. Бракът от самото начало е бил неравностоен и безпереспективен, с претенции и от двете страни, които съответно не са били покривани и от двамата. Като се добавят и финансови проблеми, които при наличието на 4 деца и жена, много бързо са се задълбочили е нормално в един момент да се достигне до конфликт. Има намесени майки, баби, тъщи, деца от други бракове, доста е пренаселено.

Цитат
има дете от друга жена и въпреки това се е омъжила за него, но дори и то сега се коментира като пречка те да са едно нормално семейство,дори на децата се казва, че това дете им е полубрат(за първи път разбрах че има и такива родствени връзки)и за него трите дечица разбират не от родителите си а от  общата им баба,която решава че е крайно време да се познават децата - те са момичета а първото дете е момче и имат такава възрастова разлика, че е напълно възможно някога да се срещнат и да припламне любов, но това е възприето крайно негативно от страна на съпругата и се започват едни обяснения как това дете не им е брат , а полу брат, защото са от две различни майки и още  куп глупости.
- тук точно това понятие (demi-frère) полубрат, се употребява за брат с един общ родител. На български също. Добре е да знаят, че бащата има друго дете, но името и датата му на раждане са напълно достатъчни за да се избегне кръвосмешение. На мене майка ми в много ранна възраст ми е казала имената и приблизителните години на раждане на децата на баща ми (които се водят негови Laughing), но никога не съм мислила за тях като за полу- братя и сестри а като за деца на баща ми. Забелязала съм, че рядко има истинска, позитивна, силна братска връзка между полубратя с общ баща и даже си мисля, че ако майка ми имаше друго дете от друг мъж за мене то щеше да си е брат или сестра а не полу-. Много жени (не всички) виждат децата на съпрузите от други жени само като гърла за хранене и наследници и конкуренция за ресурсите за собствените им деца. Нормално е. Децата, ако искат, ще се запознаят.

Най-лошото за децата е да живеят в конфликт. Те питани ли са при кого искат да останат след развода? Ако те изрично кажат, че искат да са с баща си, съдията ще удовлетвори желанието им. Така жилището, в което живеят сега ще му бъде присъдено. Ако майката е толкова лоша, колкото я описвате, децата без съмнение ще предпочетат всеотдайния татко, който от ранна сутрин до късни доби се грижи за тях, чисти, готви и помага. Аз съм говорила с моите деца по този въпрос, чисто теоретично и дъщеря ми винаги казва, че иска да дойде с мен а синът ми, че не знае (тоест сигурно иска да е с таткото, но не смее да ми каже Embarassed).

През тези 15г. брак жената да има общо с майчинските около 5г. трудов стаж, дори за да взима майчински мъжът кара работодателите си да я осигуряват и водят на работа за да има право на тях, в общи линии жената няма особено желание за работа и не веднъж го е обявявала на всеослушание,нито образование има нито някакви умения за да се хване на някаква работа,пък и според нейните виждания мъжът и е този който трябва да се грижи за тях, и освен финансовата издръжка , връщайки се в къщи от работа, все по- често той е този който готви и се грижи за децата.

В това, че тя не иска да работи извън дома няма нищо лошо. Аз, откакто съм с мъжа си не работя и това беше негова инициатива. Повечето ми омъжени приятелки не работят, нищо че и домашни помощници и детегледачки имат (аз нямам и никога не съм имала защото не искам, което пък мъжът ми не го разбира Sad) Във конкретния случай проблемът е финансов доколкото разбирам. Този мъж не може и никога не е могъл да си позволи спокойно този начин на живот. Жената едва ли ще отиде да работи, тя никога реално не се е издържала сама, била е ученичка. Наблюденията ми показват, че такива жени обикновено увисват на врата на друг мъж веднага след раздялата и даже правят други деца въпреки многобройната челяд от предишната връзка. Явно възгледите на двамата за семейния живот са твърде различни и ако някой отстъпи няма да е жената.

Няма да е края на света техния развод. Даже мисля, че за децата ще е по-добре. На мене като дете ми беше най-приятно като го нямаше баща ми. След развода на родителите ми животът ми стана направо рай. Татко като идва носи подаръци, чичковци като идват и те с подаръци Joy Joy. Няма крясъци, няма викове. И всички доволни.

# 190
  • Мнения: 1 174
Колкото и да ви е странно искаше да се съберат, но вече му минава мерака, като че ли взе да "проглежда", детето от първата му връзка се е случило в твърде ранна възраст и за него и за майката, и въпреки всичко имат нормални отношения с нея пък и тя за разлика от сегашната е светлинни години пред нея в разбиранията си, никога не е настройвала сина си срещу бащата, и нямаше нищо против децата да се познават.Тя е свързала живота си с друг човек, той с друга, и причината всъщност децата да се запознаят толкова късно е майката на момичетата, която по едно време дори твърдеше че вероятно мъжа и не е баща на това момче, пък то му у одрало кожата.

От страни, ти си първата съпруга на мъжа, нали ? От постовете ти лъха жлъч и неприязън към жената, към децата й, и някаква смесица от съчувствие и майчинска загриженост към мъжа, като едновременно пък си му леко сърдита, че те е заменил с тази "никаквица"  Wink Почти на 100% съм сигурна, че е това. Първите постове за това как лишила жената детето от първия му брак от наследство, как не искала да се виждат  брат и сестри, как бащата не бил виновен /оправдаваш го/ и т.н.
С тази тема искаш да потвърдим мнението ти колко е сбъркал той като се е захванал с нея, щото му родила само момичета /пък ти момче, дето му одрало кожата/, как ти си на светлинни години напред от нея и т.н.
Злорадстваш сега и искаш да му кажеш: "Казах ли ти, видя ли, че тя не е стока"  Wink
Живей си живота и не се занимавай с глупости  Peace    

Общи условия

Активация на акаунт