НОЕМВРИйки 2010 - тема четвърта.

  • 20 668
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Откъде ги намирате тия лекари от ЖК да ви обръщат внимание? Simple Smile
Аз днес пак не се видях с оня, пушещия лекар. Нали не можа да ми пусне изследванията миналата седмица, че му бил развален компютъра! Каза ми днес да отида, ама аз съм хитра и първо му звъня по телефона, няма да се разказрвам от работа за нищо я.

Та звъннах и той днес бил ужасно зает и много натоварен и щял да излиза, утре да съм отидела  #Cussing out Много се дразня вече.
На частните прегледи във Фемина ми харесва, че гледат с хубава апаратура, ама досега никой не ми е мерил кръвно, кг, ей такива елементарни работи.
Не знам какви варианти имам, тук в тази част на София май е само едно 20 ДКЦ за няколко квартала и като че ли нямам много избор.

# 691
  • Мнения: 97
привет и от мен
честито на Миньон, Marci и Kölsches Mädel за сините гащи, много се радвам за вас.  Hug
и мойта докторка изказа такова предположение, но каза че е още много рано. аз се записах на ФМ чак на 24 юни и се надявам тогава вече да се разбере на 100 %. аз като че ли имам предпочитания за розови гащи, ама квото дойде, да е живо и здраво  Peace

Katencetoo , мълчи да не те чуе някой доФтор , че ше ти се смее  Joy Какво по-хубаво от това да имаш безпроблемна бременност? Радвай се , че нещата при теб са добре и не влизай в измислени филми.Нормално е да НЯМАШ контракции , а не обратното.Друг е въпроса , че някои момичета , особенно тези , на които им е първа бременност бъркат болките от разтягането на матката с контракции. В единия случай болката е ниско долу в областта на яйчниците и се мести ту от ляво , ту от дясно.В този случай няма проблем.Контракцията е придружена с леко втвърдяване на корема и болката е обособена на едно място.Понякога се усеща и тъпа болка в областта на бъбреците.Много си е добре даже , че не ги усещаш.Все така да си до края на бременноста !
това ме успокои, аз мисля че досега съм нямала контракции ама де да знам. от време на време усещам разни неща, може би по-скоро като опъване и се надявах да е от разтягането на матката. ще взема да питам доки ако получа контракции, какво да пия  newsm78

Dori, благодаря ти, че попита  Hug Все още ме боли главата, но слава богу не е като вчера. Иначе и гърлото ме наболява и продължавам с гаргарите, дано помогнат  Praynig
уф и аз съм така тия дни, пък толкова мразя да ме боли глава, чак ми става лошо, а то май сега нищо не можем да пием за главата. кола не съм пробвала, ама като ме боли гърлото, едва ли е добра идея  Rolling Eyes

Smurfieta, ако си в района на 20 ДКЦ, понеже и аз съм там, в самото ДКЦ май няма свестни лекари за ЖК. аз се записах отстрани на ДКЦ-то има медицински център, там при д-р Василева. но си е платено де, абонамента е някъде към 400лв. засега съм доволна, ще видим

# 692
  • Мнения: 111
Благодаря ти Dori  Hug. Значи на 10 ноември е моя термин  Party

Може ли някой да ме впише в първата страничка, че нямам парола а и без това ме е страх да не оплескам нещо Blush

та. термин 10  ноември, първа бременност, живея в Пловдив и съм на 31 г.

Благодаря   bouquet

# 693
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Smurfieta, ако си в района на 20 ДКЦ, понеже и аз съм там, в самото ДКЦ май няма свестни лекари за ЖК. аз се записах отстрани на ДКЦ-то има медицински център, там при д-р Василева. но си е платено де, абонамента е някъде към 400лв. засега съм доволна, ще видим

Мерси за информацията, bella girl. Не ми се ще да плащам някъде абонамент, защото ползвам служебно частен осигурителен фонд и през него ходя във Фемина примерно. На ЖК по ЗК се записах само заради болничните, които трябва да ми издават накрая, но искам и нещата които ми се полагат по право (като изследвания) да си ми ги направят.
Иначе няма лошо в абонаментите, ама веднъж си плащаме здравните осигуровки, втори път имам аз допълнително осигуряване, което също струва пари и накрая да си платиш 3ти път, за да получиш адекватно отношение си е ужас.

А болнични преди раждането може ли да ми издаде и личния лекар? Ако може, хич да не се занимавам с АГ-то в 20 ДКЦ.

# 694
  • Мнения: 425

А болнични преди раждането може ли да ми издаде и личния лекар? Ако може, хич да не се занимавам с АГ-то в 20 ДКЦ.

Може, даже може и изследванията дето ти се полагат по ЗК през бременността да ти ги пуска личния лекар. Иди говори с него и се разберете. На мен точно личния лекар ще ми издава направлението за раждането. А на моя мъж сестра му ходеше да се следи на частно и при личната лекарка ходеше за изследванията и за болнични.

# 695
  • Мнения: 610
Smurfieta-ами аз мисля че за този болничен неможе,но все пак попитай.При мен в 1вата бременност се получи,че ЖК не ми даде направление за раждане и го получих от Личния лекар.

# 696
  • Мнения: 1 887
Ис, добре дошла и на теб !

beru6ka, наистина са много гадни тези кантари  Mr. Green

Smurfieta , ако ти се разкарва до Младост, мога да ти препоръчам моята. Тя приема в поликлината на Младост 3, до Патиланци. Има и късни часове. Недостатъкът може би е само, че се чака доста дълго време, защото се занимава с всеки пациент доста дълго време и все изниква нещо междудругото, но пък като влезеш наистина чувстваш, че си неин пациент, а не само поредната дето ще и мери кръвното. Казва се Хафузова , изражда в Шейново и работи и със здравната каса.
Иначе и аз ще продължавам да ходя във Фемина. Много съм доволна и от тамошното отношение.


# 697
  • Мнения: 540
на мен док ми каза, че е нормално да кача 13 кг. и някак това не ме плаши понеже съм висока. Досега съм качила 2 според кантара в поликлиниката, но не знам дали е достоверно. Нямам навик да се тегля и вкъщи нямам кантар. Но по принцип поддържам едни кг, та може и да е вярно, че съм +2, но с дрехите  Thinking

в 12та седмица съм, но бебо върви 1 назад и се чудя за ФМ рано ли ми е, време ли е  newsm78
 
Честито на мамите, очакващи момченца   bouquet
аз пък се надявам на момиченце, а мъж ми иска момче, разбира се  Mr. Green

# 698
  • Мнения: 588
Ис, добре дошла и на теб !

beru6ka, наистина са много гадни тези кантари  Mr. Green

Smurfieta , ако ти се разкарва до Младост, мога да ти препоръчам моята. Тя приема в поликлината на Младост 3, до Патиланци. Има и късни часове. Недостатъкът може би е само, че се чака доста дълго време, защото се занимава с всеки пациент доста дълго време и все изниква нещо междудругото, но пък като влезеш наистина чувстваш, че си неин пациент, а не само поредната дето ще и мери кръвното. Казва се Хафузова , изражда в Шейново и работи и със здравната каса.
Иначе и аз ще продължавам да ходя във Фемина. Много съм доволна и от тамошното отношение.




Kölsches във Фемина правят ли стандартни прегледи или само ФМ и другите по сложни?

# 699
  • Мнения: 23
Дидка, закъснях с 18 минути, но вече съм тук за рапорт  Mr. Green

Значи, днес за първи път ме мериха. Мериха ми коремчето, разстоянието от пъпа
до не знам къде, защото бях легнала и не виждах. Мериха ме на кантар /52 кг  Crazy/,
мериха ми кръвното - 110 на 60.
Гледахме бебчето на видеозон, отговаря перфектно на седмиците според размерите си.
Спинкаше и се беше сгушило  Heart Eyes Бях взела майка ми с мен, та и тя го видя,
и гледаше в монитора с едни насълзени очи докато лекарката й обясняваше кое какво е,
защото тя се притесняваше, че може да не го различи  Joy
Много съм доволна от доки, много добре се държи и всичко обяснява.

Kölsches Mädel, честити сини гащета, миличка  Hug

Айде отивам да чета ФБ. Рапорт даден  Mr. Green

# 700
  • Мнения: 12
Добре дошли на малка мравка и ИС  Hug

Честито на мамите с доказано сини гащи  smile3501

ПП Моля пуснете ми линк за ФБ и паролата  newsm17

Хубав ден на всички   Nature Sunny

# 701
  • Мнения: 38
иначе сега намерих в нета списък ,с неща които ще са ми нужни за бебчето http://www.---spam---/2008/baby_list P.S. хм, защо не мога да публикувам линка и го изписва като спам?http://www.momentofpeace.   net/2008/baby_list

Мен ме нямаше тези дни и направо почнах от тук, където си бях спряла  Simple Smile  Наистина не се отваря нещо сайта, но претполагам какъв е списъка  Flutter  И ние с таткото преди някое време гледахме такъв спиъск, и миличкият ми той, като го видя се шашна, и вика че то от кога трябва да започна да ги купувам всичките тези неща, можеби още веднага, че до ноември да сме купили всичко ?!  Joy

# 702
  • Мнения: 18
Здравейте и тук. Малкият заспа след дълга разходка из един мол, та след малко и аз отивам при него май.
kapriz, сериозна разлика между дечицата се очертава. Че и баткото в такава възраст, май няма много много да помага. Но да са ви живи и здрави!
Поздравления на всички видели бебчетата! Искам и аз  Joy

# 703
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Smurfieta , ако ти се разкарва до Младост, мога да ти препоръчам моята. Тя приема в поликлината на Младост 3, до Патиланци. Има и късни часове. Недостатъкът може би е само, че се чака доста дълго време, защото се занимава с всеки пациент доста дълго време и все изниква нещо междудругото, но пък като влезеш наистина чувстваш, че си неин пациент, а не само поредната дето ще и мери кръвното. Казва се Хафузова , изражда в Шейново и работи и със здравната каса.
Иначе и аз ще продължавам да ходя във Фемина. Много съм доволна и от тамошното отношение.

Мерси, мила, ама аз съм точно на другия край на София, живея и работя в района на бул. Цар Борис III.
Ще видим какво ще мога да ползвам като прегледи във Фемина.
plana, във Фемина съм ходила на обикновен профилактичен преглед преди време, т.е. правеха и такива. Сега като гледам преобладават бременните там и сигурно просто по-трудно се записва час за стандартен преглед.

Mishinatorka
, браво за подробната и успешна консултация Simple Smile

# 704
  • София
  • Мнения: 285
Аз да кажа благодаря за линкчето за ФБ  Hug Сега само трябва да ме приемете  Simple Smile
 Бела, за главоболието можем да пием Ефералган.

Общи условия

Активация на акаунт