Бивши и настоящи съпруги

  • 16 219
  • 272
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15 - не съм съгласна с последното ти изречение.Именно след като не те познава, няма право да коментира по твой адрес или пък да говори каквито и да било неща, поради простата причина (ти сама я каза)
Цитат
нито е била свидетел на всичките му изцепки и простотии
П.П - аз нещата ги разбирам по този начин:Настоящата няма право да се меси във взаимоотношенията между бившите съпрузи, бившата няма същото право , т.е между взаимоотношенията на настоящите съпрузи, но ако тези техни взаимоотношения пряко или косвено засягат взаимоотношенията на децата с което им вредят, то тогава бившата има пълното право да се намеси.
Дали има право или не е съвсем отделен въпрос. Но в повечето случаи е неизбежно и се прави. Приема неговите истории за чиста моменета, изгражда си едностранно мнение и коменира, съвсем естествена реакция.
И както бившата има право да се намеси, ако отношенията с настоящата влият на децата, така и настоящата има право да се меси, ако отношенията с бившата влият на техните деца.

# 31
  • Мнения: 262
много интересно!
няма да вземам страна... само ще ви "подслушвам"

# 32
  • Мнения: 265
Бивши,настоящи...Ако мъжът си е на мястото едва ли ще има място за големи полемики по отношение на децата.Не мога да разбера защото когато някой се развежда с половинката си то в повечето случай се развежда и с децата си?

# 33
  • Мнения: 9 865
Не съм сигурна, че бившите не плюят по настоящите. Хм, даже имам наблюдения от първа ръка за обратното, плюят и одумват, та пушек се вдига. Аз не взимам отношение към бившата жена и детето, запознала съм се, имам си впечатления и толкова. Никога не съм рекла "йок, нИдей, пари не давай, не говори по телефон", това са тъпотии. Понесла съм опредлени негативи, направила съм си сметката и съм ограничила своите контакти с тази жена, не искам да знам нищо за нея, но както четох веднъж пак в тоя форум от една разпенена бивша "колкото и да не ви се иска, ние сме първи, те имат деца от нас и ние винаги ще им се месим в живота".

# 34
  • Мнения: 265
Някой тук го беше казал много на място:"Месиш се до там,докъдето те допуснат"

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
То май не са нещата само за бившите и настоящите, а и за снахите и свекървите, жените и сестрите... Изобщо, за всяка ситуация, в която има две жени и един мъж по средата, особено когато този мъж е слабохарактерен, не тегли чертата между двете, скатава се и оставя жените да се карат заради него, все едно той е женската, а жените са мъжките, дето се бият за него!
Наистина, ако един мъж е мъж на място, ще направи така, че да не се стига до схватки между бившата и настоящата, а ще разграничи дори физически периметрите им на пребиваване и влияние.

# 36
  • Мнения: 265
Ама то колкото повече комфликти има те толкова по-желани и по-ценни се чувстват.Няма как да очертаят каквито и да е периметри защото ще спрат да са желани и актуални.Мъжете рядко обичат да поставят окончателен край,да взимат сериозни решения,гледат все да си оставят по някоя отворена вратичка за всеки случаи.Поне повечето са така.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 957
Да не пропусна да се запиша - бивша, бившият има настояща, когато аз мубях настояща тя му беше бъдеща. Сега пак съм настояща, но без бивша, надявам се, че и без бъдеща.
Много мога да говоря, ама защо?
Не питая светли чуватва относно настоящата на бившия. И? Дали я одумвам и оплювам? Да, разбира се, ама само в определен кръг от най-близки приятели, когато сме сами, понякога - като ми кипне. Тя? Не отвръща на поздрава ми, явно е, че не ме долюбва. Не иска бившият да вижда дъщеря си - той не я вижда; не иска той да говори с мене - той не говори. Дълго я благославях поради тези причини, докато не прозрях, че само той е отговорен и за родителството си, и за отношенията си с мен.
Ето - пооплаках се, пооплюх ги... Mr. Green
Още какво?

# 38
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
bubcheto15 - не съм съгласна с последното ти изречение.Именно след като не те познава, няма право да коментира по твой адрес или пък да говори каквито и да било неща, поради простата причина (ти сама я каза)
Цитат
нито е била свидетел на всичките му изцепки и простотии
П.П - аз нещата ги разбирам по този начин:Настоящата няма право да се меси във взаимоотношенията между бившите съпрузи, бившата няма същото право , т.е между взаимоотношенията на настоящите съпрузи, но ако тези техни взаимоотношения пряко или косвено засягат взаимоотношенията на децата с което им вредят, то тогава бившата има пълното право да се намеси.
Оф, к'ви са тия глупости кой какви права имал...Това да не ви е ,,Мъжът и жената интимно''?! Няма права в тая работа, има акъл и разбиране, че няма права и правила.  

# 39
  • София
  • Мнения: 4 035
То май не са нещата само за бившите и настоящите, а и за снахите и свекървите, жените и сестрите... Изобщо, за всяка ситуация, в която има две жени и един мъж по средата, особено когато този мъж е слабохарактерен, не тегли чертата между двете, скатава се и оставя жените да се карат заради него, все едно той е женската, а жените са мъжките, дето се бият за него!
Наистина, ако един мъж е мъж на място, ще направи така, че да не се стига до схватки между бившата и настоящата, а ще разграничи дори физически периметрите им на пребиваване и влияние.
Точно това имах предвид - има един мъж, който свързва двете жени и той е този, който може да спре плюенето и от двете страни, както и да го подклажда. Той е свързващотп звено и в повечето случаи той е и подклаждащия тези интриги.
Както и страха на настоящата, че може да се върне при бившата и известната доза ревност и злоба на бившата към настоящата. Процесът за мен е двустранен, а в случите, в които се установява нормална комуникация между страните, с разбиране, дипломатичност и разумност са толкова редки, че чак е  жалко.

# 40
  • Мнения: 31
Знам, че тия отношения са сложни, ама чак пък толкова  Laughing Това да не знаеш къде да насочиш плюнката. Не е шега.

 hahaha Joy  Joy  Joy  Joy

# 41
  • Мнения: 270
И след като се заговори за мъже, ще бъде  добре ако някой татко се включи в дискусията да разкаже нещо от своя гледна точка и опит.

# 42
  • Мнения: 33
А тази тема засяга отношенията бивши-настоящи, само когато въпросният мъж има деца от бившата или по принцип?

# 43
  • Мнения: 270
А тази тема засяга отношенията бивши-настоящи, само когато въпросният мъж има деца от бившата или по принцип?
Зави си кой как го приема. Но май най -много засяга ако има деца.
Ако е живял или е бил омъжен за бившата от която връзка няма поколение, за мен нещата седят по много по различен начин. Но виж, когато вече има създадено поколение - въпроса седи по съвсем различен начин. Както и когато от първата връзка има деца, а от втората не - също е различно (защото не се знае , знаели се дали пък след втората връзка няма да последва трета или четвърта. Т.е настоящите да са приходящи и изходящи.

# 44
  • Мнения: 36 066
така де, всеки случай си е различен, нали?
ами ако настоящата на бившия има деца от нейния си бивш, пък няма от настоящия и т. н. - авторката изпада в хиляди хипотези ...

някой по-нагоре беше писал - въпрос на хора, няма настоящи, няма бивши!

Общи условия

Активация на акаунт