КГО 2008 -9та тема

  • 36 820
  • 753
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 193



А това са нашите слънчица!
         



19 септември
Николета на Еленцето

21 септември
Весела на Съни

23 септември
Александър на ssissi

24 септември
Кристиан на ina.gg


25 септември

Рая на trixy


28 септември
Деян на Bidapet


29 септември

Никол на Nedialka_81


30 септември
Милен на Maja


1 октомври
Александра на Еличка мама
Йоана на nevidimata


2 октомври
Вероника на Клото

5 октомври
Сияна на Кристофер

7 октомври
Андрей на elina malina
Момчил на Госпойца Димитрова
Калоян на Ариана

9 октомври
Иван на helenka
Красимир на El Magnifiko
Валерия на mlechta


10 октомври
Михаела на Mylili
Станислав на Галина

11 октомври
Ангел на Енигма

12 октомври
Андреа на gery_roz
Марта на Параход
Михаела на Severinka



Олег на Shivani


14 октомври
Златозар на Nikozi
Милен на mini_minimoi


15 октомври
Калоян на Бебочка
Калина на MightyBabka



Цветан на Манана

17 октомври
Деан на fleur bleue
Момчил на radkakaka

18 октомври
Мария на alliss3
Преслава на Nadejda:)))
Бояна на Darina21


20 октомври
Радостин на Cappuchino
Владимир на renni79


21 октомври
Атанас на guava


22 октомври
Максим на Feel u
Кристиян Vanche_Mamche
Антония на jijibiji
Виктор на Danny&Viktor


23 октомври

Александър на tediko


27 октомври
Кристиана на Pokjei

28 октомври
Виктория Стефани на [sfkbfk]


29 октомври
Цветелина на Megche


30 октомври
Денислав на Sisilia


7 ноември
Ева на shikimiki


нашето албумче

Личните албумчета на нашите мъничета

Калина на mightybabka
Михаела на Severinka
Краси на Ел Магнифико
Радостин на Cappucino
Максим на feel_u
Денислав на sisilia



Предишните ни теми:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
8

Рецепти на Mylili за бульон:


Зеленчуков бульон

1 глава лук (това незнам дали да не го пропусна; за бебета съм чувала да слагат праз вместо лук)
2 моркова
2 картофа
1 шепа други зеленчуци според сезона (киселец, спанак, лапад, зеле, карфиол, магданоз, целина)
1л вода
1 ч.л. масло
Почистете и измийте зеленчуците. Нарежете ги на ситно. Варете 20 мин. на тих огън. Посолете
съвсем леко. Прибавете маслото. Прецедете бульона. От сварените зеленчуци може да се приготви пюре.

Бульон от месо
40 гр. месо
1 шепа зеленчуци (моркови, цвекло, картофи, кервиз, грах, магданоз)
Измийте месото и го нарежете на ситно. Залейте с 1 ч.ч. вода и го оставете да ври 1 час на тих огън.
Оберете с лъжица мазнината по повърхността. Прибавете нарязаните зеленчуци и  вода и варете
още 30 мин. Прецедете. След като детето стане на 9 месеца, към бульона можете да добавите
пасирания зеленчук, малко ориз, овесени ядки или житни зародиши, или 3 лъжички от смляното месо,
за да се получи супа.


Последна редакция: нд, 10 окт 2010, 13:55 от Госпойца Димитрова

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Да открием новата тема със следващата рожденичка... Grinning
Честит празник на Сияна на Кристофер! Да е много здрава и щастлива, грижовна и обичаща Simple Smile)    bouquet

Майли, да продължа от старата тема темата  Laughing ...и аз съм се изчерпила откъм идеи за игра...освен това сега е в периода на Няма и Не, и просто е някакъв ад вкъщи...Всичко става по най-трудния начин, като почне да тропа с крака и да отказва съдействие за всичко, дори и за игри...какво го правиш такова а???

Сега вкъщи любимо му е да изсипе една кошница с коли -от Маккуин, и ги сортира...Кола Момо, кола Бобо...кола Деди, кола Тати...и в тоя ред с останалите, като полицейската кола винаги я определя за баба си  Laughing
За рисуването-мина го лятото тоя период, не му е рисувателно сега, в яслата пак строят с констурктори и вкъщи взе,че потърси неговите....Книжките ги чета аз, че по път за яслата му разказвам приказките,за да не реве до там...интереса му е много краткотраен...

С две думи,чакам да минат ужасните 2 и се надявам на 7ми като се събудим да се превърне в друго дете  Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 278
Записвам се и аз в новата тема  Grinning
Тъкмо гледах, че старата е от Великден  Laughing , в първите постове съм се оплаквала, че са ми се спукали яйцата  hahaha Една тема за 6 месеца - добре сме  Laughing

Честит втори рожден ден на малката Сиянка! Да стане най-грижовната и обичаща кака на Рая, много здрава и с късмет!  Heart Eyes

Майли, точно защото се изчерпах тотално откъм идеи за забавления, пуснах малкия на ясла. В началото за половин ден, с идеята поне толкова време да го занимават, в последствие - целодневно - той просто не иска да си тръгва от там  Crossing Arms Нали ми е от "изоставащите" октомврийчета, сега догонва с бързи темпове. Повече бърбори, опитва се да пее, вчера ми дадоха негова "рисунка" - по-точно шаблонче, оцветено от него  Laughing , та съм си я наредила в хола, да я гледам  Heart Eyes Много добре ги забавляват и гледат там, просто съм очарована! От два дни е в голямата група - 2-3 годишни, той е най-малкия, дано се адаптира бързо  Praynig

Тони, да не те разочаровам, ама "ужасните две" не започваха ли на две?  hahaha

# 3
  • София
  • Мнения: 2 060
Честит рожден ден на Сияна! Да е много здраво, обично и засмяно детенце  Heart Eyes Hug

# 4
  • Мнения: 920
Здравейте, честита ни нова тема.
Честит рожден ден на Сияна на Кристофер.
Калоян въобще не се интересува от играчки и конструктори. Даже се отнася към тях с презрение Rolling Eyes Аз се отказах да му купувам играчки, намира си забавления с предметите от ежедневието, обожава да седи в колата и да я кара, намества си огледалото, бута скоростния лост, върти волана, бута клаксона, чистачките, уикенда когато колата е пред блока, слизаме там да си играе.С неистово любопитство имитира движенията ни, иска да борави с предметите, които ние използваме и някак съм го забелязала, че търси по - скоро някаква логика във всичко, докато го разбере и възприеме.Имам чувството, че разбира когато  искам да му дам играчка и веднага я хвърля ядосано.Размъква ми канатара, кача се върху него, имам един фитнес уред с него играе и го върти насам - натам, както аз правя, и драска където свари  с каквото свари.
 През седмицата е в яслата, той мина на цял ден още втората седмица. лелките ми казаха, че максимум една седмица е добре да е до обяд, защото после свиква  с идеята че мама идва да го взима на обяд и се тръшка за спането. Но той като че ли няма проблеми с адаптацията, изключително контактен е и много позитивен. Сам търси децата, гали ги, пеее им,усмихва се, на лелите се е научил да се мазни много тънко, въобще нещата се наредиха някак от само себе си при нас.

# 5
  • Мнения: 80
  Честит 2-ри рожден ден на Сиана   bouquet!Да расте жсе така здрава,умна и щастлива!
  Хайде честита ни нова тема, дано в тази сме малко по-активни  Mr. Green!
  Ми и Весела не проявява никакъв интерес към играчки,така си седят в шкафа.Обича да танцува,да скача,да се катери по всичко.Любимото и е да се качи на дивана и да светка и гаси лампите.Никакъв интерес към рисуване или конструктури все още.Започна малко да се заглежда в една серия на Телетъбис и това е.Повече обича и тя битовите ни предмети и най-вече тетрадките на батко и  Laughing, от което той изпада винаги в ужас.В яслата незнам какво точно правят и как ги занимават,ама поне са повечко деца и може да почне да се заиграва с нещо гледайки от другите.

# 6
  • Мнения: 1 020
Здравейте в новата темичка Simple Smile
Честит рожден ден на новоизлюпената кака Сияна. Пожелаваме й да е все така красива и да е най-добрата и грижовна кака на малката Рая! Да ви носи много радост и усмивки!  Heart Eyes

Арианка, ние гумените ботуши ги взехме от Вис Виталис на Симеоновско, но доколкото разбрах точно тези се предлагат и в магазините на Колев и Колев, марката им е Schuhkids. Много съм доволна от тях Simple Smile Сигурно и тази година ще й взема такива. Иначе ровейки из сайта на К&К попаднах само на тези: http://www.k-k.bg/bg/collection/1/11/509/

Как си Съни? Все повече те мисля  Hug

# 7
  • Мнения: 80
   Еееееее не ме мислете,най-много да родя  Mr. Green!Пък и веднага ще ти звънна да ти кажа можеш да си сигурна  Hug!
  Мързелувам (което е доста нетипично за мен),ама сега ми е паднало за някой и друг ден.
  Аз гумените ботушки на Весето ги взех от Мадъркеър за 5 лири,червени са на Хай скул мюзикъл.И имаме едно червено ямурлуче още от мен и е голяма кипра с тях  Heart Eyes!

# 8
  • софия
  • Мнения: 21
Честит Рожден ден на Сияна. Да е здравичка, горда кака и мамина отмяна.

Иска ми се пак да повдигна темата за подаръците по повод на рождените дни ( това също би било идея и за Майлили). Помните ли, едно време имаше прожектори с диапозитиви или на лента с най-различни приказки. Ето такова нещо търся. Мисля, че е много подходящо за нашите деца – хем приказки се четат, хем не е като телевизия. А и самите те, според мен, ще бъдат много нетърпеливи сами да си прожектират филмчетата. Почти съм сигурна, че няма да го намеря това жУвотно и може би, в краен случай ще взема някакъв калейдоскоп, поне знам, че ги има в Orange, въпреки че усещането няма да бъде същото. Имам и други идеи за подаръци, но са традиционните и безсмислени " ден до пладне" джаджи.

# 9
# 10
  • Мнения: 275
Благодаря ви за пожеланията за порасналата ми душичка!
Аз си пожелавам да е все така здрава и мааалко по-спокойна Mr. Green


Помните ли, едно време имаше прожектори с диапозитиви или на лента с най-различни приказки. Ето такова нещо търся. Мисля, че е много подходящо за нашите деца – хем приказки се четат, хем не е като телевизия. А и самите те, според мен, ще бъдат много нетърпеливи сами да си прожектират филмчетата.

Помня ги Hug Имахме и ние с брат ми, но не са оцелели, за съжаление.

При нас каквито и да е играчки задържат вниманието от 3 до 5 минути. Тия дни съм намислила да ги поразчистя малко, че много място заемат и само се вадят от коша и се разхвърлят.

Засега разглеждането на книжки и реденето на пъзели й е интересно. Също и да си прави композиции от столове и едно малко матраче - катери се по тях, прави си пързалки.
Обича и да ми помага в домакинстването.

Разбира се, предпочита да е навън, та в тоя ред на мисли - зимата ще ми се стори много дълга.  Laughing

Тони, благодарности за времето и труда покрай новата тема  Hug

Да се редактирам : Арианка, в нашата провинция гумени ботушки има почти във всеки магазин за детски обувки. Аз пък съм затруднена да намеря хубаво дъждобранче.

# 11
  • София
  • Мнения: 183
Ей, с новата тема се разписахме добре  Laughing Айде, до ноември да сме я приключили, че ще е резил да я приключим с коментари за великденски яйца  Laughing

Честит рожден ден на Сияна! Какъв по-хубав подарък може да получи от жива кукла  Mr. Green Да е много здрава и добричка кака!

Млечта, хубава идея си дала за прожекционния апарат. Незнам към днешна дата дали се продава нещо подобно. На Мишето би й било интересно. Ама вие не ме разбирайте, че във всяка игра или занимание участвам задължително и аз. Но като й омръзне все пак от мен се очакват новите идеи  Wink В момента си реди конструктора и нарежда нещо.

Гумените ботушки ги взех от нета за 4 лири (само днес 3 майки ме разпитваха за тях), якето e от онлайн магазина на Marks&Spencer.

Тони, при нас кризата май ще почне след 2г.  Mr. Green Дано при вас РД да бележи края й. Почна да се тръшка като искам да я обличам за излизане. А не е като да не й се излиза. Просто ей така на пук ли, де да знам. Сега разбирам майките, които едно време се оплакваха, че едва слагат памперси на децата си. А Мишето до сега стоеше чинно и чакаше да бъде облечена. Като почне да ми се тръшка й казвам, че излизам без нея или ще й дам дрешките на някое дете (назовавам по име за достоверност  Laughing) и излизам от стаята. Набързо размисля. Ама всеки път се разправяме. Уморително е. Да не говорим, че се научи от едно момченце да крещи, което ненавиждам да се прави в къщи.  ooooh!
За яслата - не ми се навлиза в подробности, че ще са доста, но преди пролетта няма да ходим на ясла, била тя и частна. Сега с няколко майки обсъждаме варианта да се събираме по къщите зимата. 

# 12
  • софия
  • Мнения: 21
Намерих нещичко: изглежда пълна пародия на едновремешните, но ще го пробваме: http://egmontbulgaria.com/knigi-3/knigi-igrachki-123/kinosalon-m … paratche-216.html

# 13
  • Мнения: 558
Записвам се тук...
Аз на такова прожекционно апаратче от едно време се научих да чета, 'га бях на 6- много голяма атракция ни беше от ранна, та до късна възраст... в последствие го ползвах за да прекопирвам разни картинки уголемени по една измислена от братлето система с паус... това, пък беше, 'га списание Пиф свършваше преди да се е появило, а Дъга излизаше от дъжд на вятър... ех, мили детско- тоталитарни спомени...
Поради факта, че реших, че е високо образователно намерих някакво подобие на прожекционен апарат и сега, но не работи с лента, а с едни кръгли картонени дискове, на които по периферията са подредени диапозитивни картинки, няма текст за четене, за малко повече пари има такива картонени дискове, които вървят с пластмасов чип, който зареждаш в прожекционния апарат и апарата говори, едно и също до безкрай... не мога да се сетя как се казваше и линк не мога да дам... и хич не е толкова образователно, като апарата от детството ми ама на... Децата като се сетят за него се дърпат и бият кой да го държи и управлява, та в повечето време седи качен нависоко... Много писах, сорри!


Майлили, срещи с приятелчета и гости е супер за зимата щом ще си се гледате...
Измисли и някакви курсове по нещо на Мишето- музикални, или гимнастика за мъници, или плуване ако има някъде из София...

Всичко, което моите деца правят из къщи бързо им омръзва или е свързано с много цапане и разхвърляне- констуктори, пъзели, неща за нанизване- уффф аман от тях, боядисване с пръсти, бисквити и пицо- правене, скачане по легла, криеница и гоненица... умират си да ми подават чисти съдове от миялната машина и понеже много се карат кой да помага, сме установили ред- баткото подава на Вики и и казва какво и дава, а тя на мен и повтаря- много сладки помощници са (чиниите ни са трудночупещи се)... хммм... малко са нещата с които се занимават сами, но има и такова време в денонощието... определено изведа ли ги навън по разни спортове, срещи и "задачи" времето минава бързо и полезно... после са по- изморени и гладни...

П.П. Любими играчки са ни един голям фенер, един детски чадър... кутийка от м'н'м, в която Вики пуска жълъди с важно изражение.... ей такива неща и да играе на чешмата- преливането на вода от чашка в чашка може да го прави до безкрай...

П.П.П. За разни арт проекти сайта на КРОКОТАК е сууупер як Wink.
П.П.П.П. Най- смешното (и дълго) изречение от страна на Вики което съм чула досега е "Мамааа, дай чорапииии!" (това повторено около 20 пъти след следобедния и сън)...  Joy

# 14
  • Мнения: 13
Леле, какво правите вие? Simple Smile Браво за търпението и желанието да играете с малките. Аз си признавам, че го карам през просото и в 80 процента от времето го оставям да си играе сам. Ето сега ви пиша, а Радо седи на столчето пред масичката и си рисува нещо на магнитната дъска. След малко ще дойде да ме кара да му рисувам самолет и после пак ще изчезне да търси коя друга играчка да пръсне по земята. В общи  линии няма игра, която трайно да привлече вниманието му, нито някое занимание, което аз да измисля и да задържи интереса. Хитът тук е "Дай бабо огънче" /туй от бабите го научи, на мен не ми е хрумвало даже за такива игри/. С голям кеф носи всякакви неща в пералнята, като между нещата няма само дрехи и вече щателно я оглеждам, след като изпрах една бисквитка. Голям му е кеф да прибираме играчките. Имам чувството, че ги разхвърля с цел прибирането след това, на което естествено си пляска с ръце и вика "лаво!" Иначе големи танци му удря. Мога да се закълна, че танцува валс на това изпълнение: http://www.youtube.com/watch?v=LX1fiE0U1qA И пее. Голямо пеене му пее. Туйто. Нито конструктори признава, нито нещо друго. В чудо съм се видяла тук, като ме питат какво да му подарят за рождения ден. Никаква идея нямам просто.  За съжаление яслата я отложихме, че се разболя. Това е при нас.



/...За колажа щях да пиша, че е крайно време наистина за нов, но аз ще съм пас. Мога само при желаещи да сменя снимките на сегашния, но предполагам, че е по-добре някой ентусиаст да се заеме с изработването на нов. За албумчето май питаше някой по-напред. Там мястото беше запълнено /в пикасата поне/, затова всеки си качва снимки в неговото и дава линк. Сори. /

Общи условия

Активация на акаунт