


За чая опитвала ли си от семена на сминдух, смята се за доста ефикасен. За храненето, ако искаш виж какво писах и на Gergan_ka в предния пост, може да ти даде някоя идея.
Хормона, който отговаря за производството на млякото е с най-високите си нива приблизително между 2 и 8 сутринта. За това и се счита, че е добре да има поне 2 хранения в този интервал от време. Това е и времето от денонощието, когато почти всички кърмещи жени са с най-обилното си мляко. За разлика от бебенцата на изкуствено хранене, бебетата на майчино мляко не се хранят с еднакво количество мляко в различните части на денонощието (точно както и ние възрастните не се храним равномерно впрочем). Понякога ни се хапва повече, друг път малко по-малко и тъй като природата не ни е разграфила гърдите (за голямо съжаление на повечето от нас

Ако имаш възможност хвърли поглед на описаното за храненето, лактогонните храни и компресията на гърдата в предния ми пост и прецени кое от това би било полезно за теб

И двете съставки се счита, че са увеличаващи лактацията

анасон копър

Ако на някой детенцето му е като моето, да ме посъветва, моля

ЛЛЛ или НАПК

Предполагам, че вече си прочела, че има и физиологичен рефлукс, т.е. състояние, което може да е съвсем естествено за тази възраст и рефлукс, който е добре да се вземе под внимание. Това може да е добре да се обсъди с педиатъра на детето, който да я прегледа и да прецени дали да ви насочи към специалист. Възможно е и да е безобидно състояние, което ви пожелавам.
Споменаваш, че суче бързо, а дали си опитвала да я кърмиш малко по-рано или сънена, когато може да суче малко по-спокойно и евентуално да приема и по-малко въздух? Бързо хранещите се деца, понякога лапат, пускат, въртят се и това може да е, когато са твърде прегладнели, ако и предложиш една идея по-рано, може би била малко по-спокойна? Обърни внимание, ако можеш дали се чуват цъкащи звуци по време на сучене, ако ги има това е индикация, че бебето не е поело добре гърдата и може да има нужда от коригиране на засукването, което допълнително да ви подпомогне в борбата с връщането на мляко и коликите. Може да пробваш това, което предложих и на Герганка "При бебенцата с рефлукс може да се окаже много подходящо да опиташ да я кърмиш изправена между гърдите ти, а ако ти е изморително да я държиш така, може да си помогнеш със слинг шал (където после може и да поспи, ако ти искаш да свършиш нещо), ако имаш такъв."
Много добре си се ориентирала, за топличкото, което в повечето случаи успокоява коликите. Често майките са доволни от гушкането на бебето голичко, в контакт с тяхната гола кожа (това успешно може да се приложи и от таткото да речем). Когато детето е по-коремче, върху вас, собствената му тежест може допълнително да го успокои. Носенето в слинг, полюшването в поза тигър върху клон, масажче, поставяне на нещо топличко върху коремчето (грейка с топла вода или с костилки, памперсите обикновено задържат за дълго време температурата на водата, с която са напоени) или топлата струя на сешоара (внимателно да не се изгори нежната бебешка кожа), който освен, че затопля и бръмчи имитирайки звуците, които бебето е чувало вътреутробно. Кърмата освен, че е храна е и с подходяща Т, която затопля вътрешността на детето, и по този начин също действа успокояващо.