Как наричате половите органи на бебето?

  • 18 149
  • 197
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 44 418
защо как, нали се пишка от там, най-общо казано, т.е. за децата поне  за то им е предната дупчица.
Аз също  ако имах дъщеря бих казвала пишка, докато разбира се не дойде възрастта да пита за това как стават бебетата...тогава бих обяснила по-подробно...
Буби, пеперудки, катерички, пиленца, дуди, пупи, миди и не знам какво.....не мога съвсем да приема или имат друго значение или нямат просто никакво...както на момче не бих наричала крваставичка, кремвирше, кокалче и не знам какви други подобни...

# 181
  • Мнения: 195
Е да, да се казва пишка, примерно "пишка ли ти се" -да.Ама неможеш на дуда да и кажеш пишка.Аз поне така разбрах, но може и по грешно да съм разбрала  Mr. Green Според мене като са малки, не е от значение как ще им се вика, но като пораснат и вече разбират трябва да се има в предвид.Ето на комшийката ми нейното знае,че дудата "жаба" - то казва "япа" и аз я базиках, че като порасне още малко как ще вика на жабите, дуда ли Mr. Green

# 182
  • София
  • Мнения: 44 418
точно на "дудата" ще й кажа пишка като стой та гледай... за мен лично дуда нищо не значи...това не е името на органа.

# 183
  • Мнения: 8 999
"Дуда" като деца казвахме на плода на черницата. Май това е и официалното име на този плод в някои райони на България.

# 184
  • Мнения: 195
А как ще кажеш "путка" ли  Mr. Green А дуда е, като чурка Flutter

# 185
  • София
  • Мнения: 44 418
ще кажа  - пишка(на по-късен етам уретра, срамни устни,  клитор, влагалище или каквото точно имам предвид)...путка не казвам, хуи също, нито дуда, нито банан....
за децата (и момчета и момичета) до една възраст това е мястото, от което пишкат, така че пишка ми е най-добре за начало.

# 186
  • Мнения: 116
Моите родители наричаха пениса на брат ми пишок, а аз имах пишана. Сега моята дъщеря има пишана. Смятам като поотрасне и започнат въпросите, да и разясня за пениса и вулвата, но на този етап така е добре.
А колкото до разните други епитети, не мисля че е много редно. На вилата имаме комшийско момиче, което вече е във втори клас и нарича органа си "пиле". Един ден през лятото се удари там, разрева се пред всички и започна да вика: "Мамо, мамо, ударих си пилето и ми тече кръв, Мамо!"  Joy
Та какви рози, пилета и пеперуди, от там се пишка и най/лесно е да бъде наречено пишка според мен.

# 187
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
"Бебчиии, дай мама да избърше срамните устни и уретрата." Laughing

Влагалище и клитор ги изключвам. Не знам по какъв повод биха могли да се споменат при малко дете.

"Пишка" също ми е неприемливо и мисля, че ще бъде объркващо за детето като разбере, че неговата пишка не като пишката на момченцето.

# 188
  • София
  • Мнения: 44 418
нищо объркващо няма, просто като видят , че е различно питат защо...обяснява се ласно, разбират бързо. Същото е като въпроса защо жените имат гърди, а мъжете нямат същите Wink
Освен това подчертах, че срамните устни и уретрата е на по-късен етап, именно след като се разберат разликите и то доста подробно....Wink така че няма да е бебчиии.....

# 189
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
нищо объркващо няма, просто като видят , че е различно питат защо...обяснява се ласно, разбират бързо. Същото е като въпроса защо жените имат гърди, а мъжете нямат същите Wink
Освен това подчертах, че срамните устни и уретрата е на по-късен етап, именно след като се разберат разликите и то доста подробно....Wink така че няма да е бебчиии.....


Peace
Примерът с гърдичките е добър, но все пак при половите органи си го има разграничението. Не знам, на мен "пишка" за момиче ми звучи точно толкова нелепо, както да би казала "пенис" на един по-късен етап.

# 190
  • София
  • Мнения: 44 418
какво нелепо има в пенис?

# 191
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
какво нелепо има в пенис?

Употребено за момиче имам предвид.

# 192
  • София
  • Мнения: 44 418
т.е. момичетата не пишкат и пишки нямат Simple Smile

# 193
  • В Космоса
  • Мнения: 9 886
т.е. момичетата не пишкат и пишки нямат Simple Smile

Пишкат, но имат дуди. Ние като пикаем пикалници ли си ги наричаме и мъже, и жени?

Нямам какво да спорим. Щом за теб е приемливо, хубаво. За мен пишка си е отредено само за момченцата и това е. Няма да ми зазвучи по друг начин, колкото и да си говорим тук. Grinning Peace

# 194
  • София
  • Мнения: 44 418
мда, нито на мен някога, дуда, мида, пеперутка и цветенце ще ми зазвъчат като част от човешкото тяло. Wink

всъщност  не твърдя, че всички трябва така да казват, все ми е тая как ще казваш на твоето дете, но чак пък някой да се почесва, ама как можело....ми може...точно както други могат да лепват всякакви други думи за същото  Peace

Последна редакция: сб, 10 мар 2012, 12:34 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт