Елегантна рокля с тънка презрамка ще облече всяка Дюканка-255

  • 40 963
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
По другия въпрос, като бивша плувкиня ти казвам, че това е най прекрасния начин да спортуваш паралелно с този режим, ако имах време, задължително щях да откарвам 2-3 часа в басейна, абе и 1ч да можех, щеше да е върха.

Ей от това имах нужда, Мира   Отивам и купувам карта и яко плуване   Аз ходя за един час вечер и се чуствам супер. Не ми се подигравай за 100те грама, знаеш колко обезкуражаващо действат такива вариации, особено в началото... Видях, че си свалила 30 кила за 5 месеца, как успя??? Честно казано аз бях запазила доста от хранителните навици след първия път, разбирайте месо и зеленчуци, може би затова свалям по-бавно?

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
По другия въпрос, като бивша плувкиня ти казвам, че това е най прекрасния начин да спортуваш паралелно с този режим, ако имах време, задължително щях да откарвам 2-3 часа в басейна, абе и 1ч да можех, щеше да е върха.

Ей от това имах нужда, Мира   Отивам и купувам карта и яко плуване   Аз ходя за един час вечер и се чуствам супер. Не ми се подигравай за 100те грама, знаеш колко обезкуражаващо действат такива вариации, особено в началото... Видях, че си свалила 30 кила за 5 месеца, как успя??? Честно казано аз бях запазила доста от хранителните навици след първия път, разбирайте месо и зеленчуци, може би затова свалям по-бавно?
Ooo не в никакъв случай не ти се подигравам Hug, просто са  едно мъничко плюсче, което е съвсем нормално, затова ти казвам да не му обръщаш внимание. Ако днес се отчайваш за 100гр, а утре имаш още 200гр плюс, ще се ядосаш още повече, затова ти давам съвет да ги приемаш с усмивка и да си свиркаш. Щом си на режим и не плющиш други мазни и сладки храни, резултатите ще дойдат, няма начин. А аз как ги свалих, ами и аз не знам, храня се по най строгите правила от първата книга на Дюкан, толерираните продукти си ги пазя за трета, още не спортувам, но скоро и това захващам, а плуването за мен е невероятен релакс, ще го включа задължително в програмата.

# 707
  • Мнения: 207
ArhMih за мен точно това е четвърта фаза.Един протеинов ден + триците и ограничаване на храната.В никакъв случай обаче това не е трета.Разликата е огромна.Знам как се хранех в трета.Сега ям всичко, което пожелая, но естествено внимавам с количествата.Това, което правих докато си бях в България хич не беше четвърта вярвай ми. Беше фаза  Animal Pig  Laughing  Затова съм взела решение да си седя в четвърта и затова казвам, че не съм готова да изляза от режима.Не съм се превъзпитала достатъчно явно   Grinning

# 708
  • София
  • Мнения: 119
Благодаря момичета за посрещането.
Със сигурност ще ми е приятно във вашата компания.Е, килцата ще паднат рано или късно при стриктен режим, но със задържането им ще трябва да се боря.

ArhMih за мен точно това е четвърта фаза.Един протеинов ден + триците и ограничаване на храната.В никакъв случай обаче това не е трета.Разликата е огромна.Знам как се хранех в трета.Сега ям всичко, което пожелая, но естествено внимавам с количествата.Това, което правих докато си бях в България хич не беше четвърта вярвай ми. Беше фаза  Animal Pig  Laughing  Затова съм взела решение да си седя в четвърта и затова казвам, че не съм готова да изляза от режима.Не съм се превъзпитала достатъчно явно   Grinning
Точно за това става въпрос - стриктна съм, стигам си целта, в един момент се успокоявам - днес похапнах, утре пак ще похапна, а пък от други ден ще спра и така омагьосания кръг се затваря и след месеци си се уплел и се чудиш как да влезеш в крак. А с годините и с хормоналните хапчета /които ще ги пия постоянно/, ако не искам борбата ми с килограмите да е постоянна, трябва да се превъзпитам в начина ми на мислене относно храната.

# 709
  • Плевен
  • Мнения: 369
nunty, приемаме те, как не! Добре дошла! Ти нямаш нужда от сваляне, но щом си решила, почвай - ти си знаеш режима!
red.nigel, и на теб - Добре дошла! Даа, плуването си е прекрасен спорт! Но ти Мира не я гледай! То това чудо толкова скорострелно отслабна, че направо свят ми се зави! Ако вземеш с нея да се сравняваш и да се тюхкаш защо не става толкова бързо...Тя е едно рядко изключение! Дай й само да ражда и да отслабва после! Гледай сега като се върне мъжо й как ще я накара да спира вече тая втора фаза! Joy Миренцеее! Обичкам те!
Тянче, мило, но мисля, че Дюки лекинко ни е успокоил, че се храним с всичко в четвърта и само с един единствен протеинов ден изтриваме грешките в освинването през седмицата. И кво викаш - в Бг - фаза - снин-прас...

# 710
  • София
  • Мнения: 119
nunty, приемаме те, как не! Добре дошла! Ти нямаш нужда от сваляне, но щом си решила, почвай - ти си знаеш режима!
Hug
Има, има, е не е много, но всички дрешки са опънати и това ме дразни.

# 711
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Това, което исках да пусна снощи, но не ми се търсеше:

Така че не си правете илюзията, че най-после сте се отървали от проблемите с теглото и че вече можете да се върнете към старите си навици. Това би било катастрофално, защото същите причини пораждат същите следствия и следователно, докато се усетите, ще възстановите първоначалното си тегло. Но не става дума да продължавате безкрайно да се храните като през първите два периода. Кой би приел такова нещо?
   Във всеки случаи изпълняването, което ви е довело до диетата, особено ако е било голямо или, по-лошо, ако не ви се случва за пръв път, със сигурност не е случайно. Дали е генетично, или придобито, то, подобно на запаметена от компютър информация, вече е записано на твърдия ви диск и няма начин да го изтриете. Така че в бъдеще ще трябва да намерите предпазно средство, което да включите окончателно в начина си на живот, за да се преборите с тази тенденция и да не напълнеете отново.
   Това средство съществува, то е тема на четвъртата фаза от плана Протал - режима на окончателното стабилизиране.


Това е към Трета фаза.


Съпротива срещу режима
   Освен чувството за провал и обезсърчение, породено от напълняването, има и една друга опасност за човека, който често спазва диети и не съумява да задържи постигнатото тегло - съпротивата срещу режима. Всеки, който многократно слабее и пълнее, се ваксинира срещу отслабването, тоест след всеки неуспех ще му е по-трудно отново да свали натрупаните килограми. Организмът му ще запази спомена за диетите и все по-успешно ще устоява на новите опити. Всеки неуспех отваря вратата за нов неуспех. Ако вече напразно сте опитвали известен брой диети, не очаквайте да отслабнете с бързината на „новопокръстения", независимо че както вече казах Протал е режим, който поражда най-малко съпротива и най-добре се справя с ваксинациите.
   Споменът за рекордите
   От друга страна, всеки път, когато тялото ви затлъстее и постави нов рекорд по дебелина, регулационните механизми, управляващи физиологията ви, записват някъде във вас носталгичния спомен за това максимално тегло, което тялото ви непрекъснато ще се опитва да си възвърне.
   Да отслабваш, означава да се храниш с мазнини и холестерол.
   Накрая, и това е може би най-сериозното последствие, при всяка загуба на тегло организмът ви понася агресия, която малко от вас съзнават. При всеки опит за отслабване вие консумирате резервните си мазнини и когато свалите 10 или 20 килограма, то е все едно, че сте изконсумирани 10 или 20 кг масло или мас. През цялото време, докато отслабвате, в кръвта ви и следователно в артериите ви циркулира голямо количество холестерол и триглицериди. При всяко свиване на сърцето ви тази богата на токсични мазнини кръв нахлува в артериите ви и замърсява стените им. Отслабването е може би много важно за психическото или физическото ви благополучие и рискът, на който ви подлага циркулирането на тези мазнини, е компенсиран от извлечената полза. Но не бива да извършвате тази операция повече от веднъж или два пъти в живота си. Този, който неуспешно се опитва да отслабват веднъж или два пъти годишно, всеки път се озовава в ситуацията на човек, претоварен от холестерол.    Това не е опит да ви сплаша, а предупреждение за една съвсем реална опасност, малко известна както на пациентите, така и на много лекари. Затова вие, които сте имали късмета да отслабнете, изберете единственото логично поведение - запазете скъпо струвалото ви тегло, преди да преминете към окончателната стабилизация.


И за Четвърта:

И тъй като едни и същи причини влекат едни и същи последствия, вие имате всички шансове да напълнеете, ако не включите в начина си на живот известен брой мерки, предназначени да овладеят този риск. Но - и в това се състои опасността - вече не става въпрос за период със своите инструкции и ограничения, а чисто и просто за обичайното протичане на живота ви, който отново влиза в правата си. Мярката, която ще вземете, за да постигнете окончателна стабилизация, се отнася за останалата част от живота ви. Което пък означава, че при такава перспектива не е приемливо да си налагате тежки ограничения, с които няма да можете да се съобразявате...

...Новото указание предвижда един ден седмично до края на живота си да спазвате режима на чистите белтъчини и да добавите към тази основна мярка още една, още по-проста - всеки ден да приемате три супени лъжици овесени трици...

...Освен това увенчаващата плана Протал окончателна стабилизация има едно допълнително оръжие, един незабележим, но решаващ коз - обучението, на което е бил подложен кандидатът за отслабване през трите предшестващи периода
[/color].

И преди го бях поствала. За мен тук е ключът: незабележим, но решаващ коз - обучението, на което е бил подложен кандидатът за отслабване през трите предшестващи периода.

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Арче newsm51 newsm51 newsm51, споделено е знаеш!
Да вярно е признавам, свалям много, много бързо с Дюкан, както споменах още в началото съм галеник на режима.
Надявам се повече нито да раждам, нито да отслабвам повече Laughing
В този ред на размисли за трета и четвърта се сетих, че Не(обикновена) се загуби, чакаме да кажеш как върви?
Още една сладурана се премести и не се появява вече, ще я издирвам да знае LaughingПоем, да заповяда да се отчете Laughing

# 713
  • Мнения: 4
Смайлсче -  винаги съм ти се радвала ,еле в моментите в които отрезвяваш всички и всичко с по две - три простички изречения  Peace Грешка е,че когато прочетем първата книга на Дюкан "Как да отслабнем завинаги",решаваме че сме наясно и не се връщаме към нея - идеята книгата да се препрочита системно е доста добра и дава резултат Hug
Мастерко-забила съм се в рецептите ти и направо се окапах - е ,мноу ти прилича аватарЯ Кашаваря  Laughing

# 714
  • Мнения: 207
Смайлис  Hug Добре, че си насреща, че аз хич не умея да си подкрепям думите с цитати от книгата.
Иначе и двете книги и българската и американската си ги препрочитам и все още има неща които ми са интересни и с времето позабравям или така ми е удобно  Laughing
На мен предписанията за четвърта ми действат без грешка, когато ги спазвам  Wink Откакто реших да се "ремонтирам" само с един протеинов четвъртък, с триците и раздвижване се върнах отново във форма.
ArhMih ми не е лесно 1месец всекидневно от маса - на маса по няколко пъти през деня  Laughing и каточли всички се бяха наговорили да приготвят всичко, което най-много обичам все едно съм била на заточение задълго  Joy Особено домашните вкусни баници, кексчета, сладки  #Crazy Нали съм ви казвала как обичам тестянко  ooooh! Шоколади и разни купени десерти мога да не опитам и не ми прави впечатление дори, но домашно приготвени десерти и точени вкусотийки ме влудяват  Embarassed Е тях ако мога да откажа никога няма да имам нужда от диета ама уви нищо човешко не ми е чуждо  Grinning

Мирка писали сме заедно  Hug И аз така мисля и чета ли чета  Laughing

# 715
  • Мнения: 7
Да питам ,може ли да се ядът пилешки сърца или воденички по време на ударния период ?Вече ми се изчерпаха идеите ...Благодаря!

# 716
  • Мнения: 207
Може да  Peace
Аз вече втори път в протеинов ден карам основно с воденички за вечеря и следващия ден имам минус задължително.Някъде имаше рецепта за фалшива шкембе чорба с воденички ммм с много чесън оцет и люто е убиец и помага на настинали като мен  Laughing

# 717
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 424
Аз съм се примирила с факта, че до края на живота си ще съм на нещо като олекотена трета. И на мен като на Мира1919 много добре ми действа отказването от въглехидратите, ама пусто са ми най-любими. Но от тях дебелея, огладнявам бързо и ми се ядат още повече въглхидрати. Така че явно не са за мен #Cussing out Ще ги оставя само за много специални случаи и това е...
И аз много съм се изчерпала откъм идеи, днес ми е 5-ти П ден и направо не знам какво да ям. Готвенето ми е страст и любимо хоби, ама с толкова ограничения...Ровя из рцептите, дано открия нещо!

# 718
  • Мнения: 1
Леле, tunata, ти си ми астрална сестра  Mr. Green И аз така- много обичам въглехидрати, особено под формата на кроасани и пица  Blush и обожавам да готвя- голема мъка... Винаги когато видя интересна рецепта или измисля нещо трябва да го сготвя и пробвам! Затуй таз пуста диета ми е такава мъка, мъкааа...  ooooh!

# 719
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добра ви вечер  Hug
               Не стига че не пишете, ами и като пишете сте такива едни сериозни... като поп на моторетка. А е петък, наближава края на темата... Какви пижамени спамо - партита се вихреха едно време в такива моменти... Вещи, да не решиш, че съм провокатор  Wink Laughing
                maikinatati, старая се да съм полезна  Wink
                Nutty Tart, те момичетата вече са ти отговорили на дълго и на широко, аз само да ти кажа Ааа, не така, няма нещо, което да не може да бъде подюканчено и доказателствата са много  Peace
                 nunty, и на теб, обаче с една уговорка - не се заричай да не питаш  Wink
                 Mira 1919, ще се научиш, къде ще ходиш!? Ти ако не се справиш кой да го направи!?
                 smileys, благородно ти завиждм за търпението  Hug Ама... личи си педагога  Laughing Wink
                 tqna, да му се не видише и тестото... Да видим как ще устискам следващите няколко дни, че се очертават едни софри...  ooooh! Уж в дюканска компания, ама на дюканка - кулинарка, че да видим...
                  petache, можеее, ама им поизчиствай мазнотийките, че като ги сготвя и плуват в един пръст собствена мазнина и нали съм вече с промит мозък... чак ми е гадно като я видя тази мас  Sick
                   tunata, ичерпване няма  Naughty Щипни идеи от тук и , от всякъде си щипни  Wink Peace
                   Гледам, станало е пак никое време, а протеинчета пак чакате на готово...
                  И да пожелая приятно изкарване на софиянки на срещата утре, от 13 часа, в Дивака на Гладстон        
                   Аз по това време, надявам се, ще съм на среща с Tumba lumba в Елена  Crazy
                   За това ви раздавам козинките и се капичвам в кревата... Все пак трябвва да съм във форма утре  Wink

     

                        Лека, мека, палава, розова и режимна нощ и умната до вторник вечерета  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт