Мина и първата третина през Май ще бъдем трима или четирима

  • 26 368
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1
Мами, здравейте

много се радвам и мъничко завиждам на тези които си усещат бебоците. За моето е още рано, но се надявам скоро и за да се похваля.

Арлина, много си права за държавата и отношението й към майките. В крайна сметка се получава така че едни хора, които съзнателно искат деца и смятат да се грижат за тях добре са наказвани с подобни мерки, а други  -  биват неправомерно толерирани.  #2gunfire

Влизам само да попитам за утрешната ни среща дали имаме резервация. Прегледах назад, но така и не разбрах дали е уредено. Ако нямаме, веднага мога да се обадя.

И да се оплача, тъй като малко съм надебеляла, снощи реших да си направя малко упражнения. Нищо особено, само да се разкърша малко и да не забравят мускулите ми да работят. До преди бременността бях много активна, тичане, личен треньор и тн и сега много ми тежи това застояване. Обаче след упражненията като ме стегна корема, жестока болка  Shocked веднага пих но-шпа, едва заспах. Никакви такива експерименти. Мисля да си купя кростренажор и бавно и славно да се движа с него.

Целувки на всички и до утре

# 691
  • Мнения: 36
абе незнам какво точно защитават,  в тая държава вече наистина нищо не може да ме учуди.  #Crazyзащо тогава не ни плащат после 24 месеца??!? а не само 9 и после на минимална. аз така или иначе съм на една и съща осигуровка от март 2010, която е си е що-годе прилична, но тъпото е че наистина не можеш да си направиш никакви планове. 24 месеца си е много време! с първата бременност щом казах на шефа , че съм бременна по мое настояване веднага ми вдигна осигуровките и то за негова сметка. така успявах да взема някакви нормални пари, но за кратко. после на минимална нищо не усещаш.

# 692
  • Мнения: 507
Момичета гледате ли БТВ, от 01.01.2012 ще изчисляват майчинството на база осигурителния доход за 24 месеца Twisted Evil #Cussing out Cry

Добро утро на всички!

Тази новина не ми харесва, но аз започвам да си взимам болнични тогава от сега, за да не плащам осигуровки поне. Защото аз намерих един калкулатор с който сметнах, че няма да загубя кои знае колко, но поне до май няма и дам нищо освен 20 лв за здравни на месец. И равносметката си идва на мястото.
Охххххх, тъпа държа сме ей  ooooh! За това младите хора бягат от Б-я. За това се раждах само ромчета, а не здрави и умни деца от нормални и способни родители. Ядосах се......

Иначе гледам , че има и добри новини, което ме радва. Пожелавам на всички страхотен ден, нищо че е малко хладно   bouquet  Hug

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
pale.enchantress,срещата ни не е ли в неделя?

# 694
  • Мнения: 507

Влизам само да попитам за утрешната ни среща дали имаме резервация. Прегледах назад, но така и не разбрах дали е уредено. Ако нямаме, веднага мога да се обадя.

Срещата не ли в неделя? Може и аз нещо да съм изпуснала вчера  newsm78

# 695
  • Мнения: 847
Добре де, май аз нещо не разбирам... това с тези 24 месеца може ли да ощети някой ,който си е работил през този период или просто държавата вече не позволява да я ограбваме Rolling Eyes Защото когато забременееш да започнеш да се осигуряваш на 2000 лв си е чисто ограбване, а сега просто ни лишават от тази възможност...но това лошо ли е?

Това ще повлияе само на тези,които през тези допълнителни 6 месеца /т.е. 1.5 години преди 45 дневния отпуск/ не са работили по трудово правоотношение. И ще се отрази положително на тези,които са имали по-високи доходи през онзи период и отрицателно на тези,които са имали по-ниски доходи. Т.е. за някои ще е по-добре,за други по зле.

# 696
  • Мнения: 56
  Здравейте, аз за жалост няма да мога да дойда на срещата в неделя, няма кой да пази детенце, а с мен не ми се взима. Дано е по- скоро следващата среща и да успея. Хубав ден!

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте слънчеви мамчета!!!!!! Много се точих на тази среща, а ето, че от вчера ме боли гърлото и ми капе нослето и не мога да рискувам да ви подхвърля нещо Weary..... Много хубаво да си изкарате!! Да пиинете някое фрешче и за мен! Страхотно е, че някои в групагта вече усещат бебоците, на мен само често ми къркори корема - като побъркан е, надали това е от бебето...Явно ще чакам още smile3538, ама какво да се прави. Следващата сряда съм на док, да видим какво е положението - много бавно ми минава месеца до всеки един преглед, да можех да виждам бебо всяка седмица! Уж не съм повръщала, а съм смъкнала 2 кг., типично по рачешки LaughingИначе мойта док ме праща на 22.11. - в 17 г.с. на фетална и БХС, че нали забравила да ми каже за първите...абе луда работа...Да ви минава лошичкото и да пишете весели неща!!
Скоро се надявам да изляза в така очаквания болничен, и вече няма да се отървете от мен! За 07.05. сме само две мами, а за останалите дати колко сте се увеличилиииии.... Hug всички ви и се  Praynig за всички нас!!!!

# 698
  • Мнения: 160
Срещата ни е в неделя, 13.11, от 13.30ч, в Mr. Pizza на Графа.
Изобщо не мога да разбера схемата за майчинство. Доколкото съм разбрала, тези , които ще взимат майчинство първата година ще е на стойност, равна на пълната месечна заплата,т.е. на 90% от нея, а втората година, ще бъдат осигурявани на минимална...? Имаше едно предаване по БТВ, даваха нещо такова, но не знам дали съм разбрала правилно.

# 699
  • Мнения: 36
Момичета, да ви питам нещо. дано някой да има инфо по въпроса.
като си изтеглих резултатите от БХС първо има графа резултат за бременната, където пише "Вашият риска за болеста на Даун е......" и т.н. за другите болести, после има графа допълнителна информация за консултиращия лекар, където има изчислен биохимичен риск и после и възрастов риск за всички болести пак по-отделно. Моля ви ако някой знае да каже кой точно риск се взема предвид???? Всички рискове са ми ниски, само възрастовия за Даун е 1 от 850 /най-високия, останалите са от сорта на 1 от 15 000/ не че се притеснявам,  просто питам за информация ако някой знае да каже. може и други мами да се питат същото. Благодаря!

# 700
  • Мнения: 461
Момичета, срещата ни е на 13.11 от 13.30ч Мр. Пица на В. Левски близо до Попа. Simple Smile

Доколкото знам нямаме резервация и някой беше казал в предните страници ама е на не се сещам че ще се обади да резервира маса! Моля да си каже както Анжела писа без бой  hahaha

# 701
  • Мнения: 461
mylene, не се притеснявай всичко ти е ок! И на мен тези допълнителните ми бяха 1:1300 а миналия път ми беше 1:800 така че обикновено такива са резултатите които са за внимание на доктора! Мисля че нямаш място никакво за притеснение! Simple Smile

# 702
  • Мнения: 36
Доколкото съм разбрала, тези , които ще взимат майчинство първата година ще е на стойност, равна на пълната месечна заплата,т.е. на 90% от нея, а втората година, ще бъдат осигурявани на минимална...? Имаше едно предаване по БТВ, даваха нещо такова, но не знам дали съм разбрала правилно.
Да правилно си разбрала, така беше досега. аз малко се изказах неподготвена преди малко, мислех че още са 9 месеца  Embarassed но аз не разбрах няма ли да увеличат този срок от 1 година /всъщност са 410 дни/ при положение че ще се гледат 24 месеца назад????

# 703
  • Мнения: 3
Здравейте,

Сега се зачетох в това с осигуровките и имам питане по следния казус - аз понеже съм със собствен бизнес, където съм собственик и управител, декларирам осигуровките на всички, включително и моите, но за разлика от на другите, моите не съм ги плащала от доста време. До тук лошото е само, че се трупат лихви, иначе кога ще ги платиш значение няма, щом ги декларираш надлежно. Обаче! Като "служител", щом съм осгурена, държавата е длъжна да плаща, в същото време, като собственик, най-вероятно ще ме подпукат в лицето на представител на фирмата, да внеса невнесените. Имате ли идея, дали може тези, които получавам, направо да ги внасям обратно и да погасяват старите или трябва задължително да се изчисти всичко и тогава да плащат?

Още нещо - сега при този проблем с тромба, мога да си взема болничен за много дълго време. Това ще промени ли нещо? Аз така или иначе си работя, но принципно състоянието ми предполага да лежа постоянно. Никога не съм взимала болничен, платен или неплатен и нямам идея как стоят нещата. Държавата плаща ли пак процент от заплатата? Осигуровките внасят ли се по същия начин?

Атремида, така е, 90% от среднодневното възнаграждение обаче / счетоводителката ми прави някакви сметки онзи ден и каза, че така се смята/ в рамките на следващите 12 месеца от месеца на раждането, а за да изчисли се смятат 18 / или вече 24/ от 45 дни преди раждането назад. Тия 45 дни като са "болничен" платени ли са? На каква ставка? А това за втората година не го знам.

# 704
  • Мнения: 7
момичета,ей сега се обадих и резервирах заличката,която се намира на втория етаж и ще си бъдем самички там..значи в неделя в 13.30 да не забравите да дойдете....ааа Мистър Пица на Попа... Hug

Общи условия

Активация на акаунт