Любители на котки тема 56

  • 52 694
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 315
Ох, не успявам да пиша, но поне гледам до колкото мога да ви чета. Гледам подхванали сте темата за храните. Аз бях питала преди време с каква храна храните и от коя сте доволни. Тогава казах, че съм пробвала Orijen, Arden Grange, Hill's и Royal Canin. Та общо взето това е следствие точно проучване и четене. И моята равносметка е следната:

Orijen самото коте май не я хареса, може би имаше по силен аромат, но ядеше малко и после демонстративно я зариваше като аки  Crazy Бях си поръчала разфасовка от 7 кг... Яде няма и 1 кг, 1 кг. завещах на Алфредо (котаракът на нашите - Алф Simple Smile) и другите 5 кг. дарих на Зелиха, която отглежда много котета, това е линк към кампанията https://www.facebook.com/nahrani.me. Това поне не е неговата храна. И разстройство получи...

Arden Grange Тази я прие сравнително добре, малко споделихме с бати Алф. Но може би и от нея няма да купя пак.

Hill's не му е първа любов, но иначе ми се струва добра храна, но те и спряха вноса.

Royal Canin еми притесняваме дали няма нещо пристрастяващо в нея, но това е храната, която Сенди най-много хареса, а и най-добре му понасяше на коремчето.

Но в момента имам проблем - сърбеж по цялото телце, но основно драпане по ушетата и главата с лапички и следствие това наранявания и поопадване на козинката. На двама вета ходихме, уж не било нещо гъбички или подобни, ами и двата заключиха, че по скоро някаква алергия - хранителна или някаква друга. Та сега се мъчим да храним с една хипоалергична храна и други работи, но да не било пилешко, свинско и телешко месо. Голям зор виждаме с какво да го храним. А взе да ме съмнява тази алергична реакция дали не е вследствие ваксината му. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем. Замислям се и за хомеопатия. От вас научих за сребърната вода и му промивам ушетата отвреме навреме.

П.С. Като отворих темата и видях на Бижу котето, все си мислех, че това е Алф. Heart Eyes

# 31
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И аз в новата тема. Много хубави снимки на прекрасни маци видях... Heart Eyes
И този път ще мина без данък  Embarassed , но не съм снимала чудовището от много време, пък съм и без фото снаражение в момента. Грабнах котака и на гости при майка ми, че тези дни мъжа ми пътува и да не вися сама.
За капак на целия пред празничен бач, с който вече съм се наела се набутах в някакъв филм невероятен, та чета и за изпити.  Laughing
И Арчито не ме олеснява, тъй като е видимо недоволен след като майка ми го преследва по цял ден за да го тероризира, а на свой ред той тероризира мен и само ми врътка номерца някакви си котешки, диването му с диване и усещам как ще ми избие чивията, само не знам кога...Crazy

Sisil , от Hill's съм изключително доволна и сега търся начин да си я набавя отвън и да пробвам био храните им, но за мен в БГ това беше най-добрия вариант за храна. Изобщо се надявам да си оправят глупостите тука и да се върне на пазара.
В момента я караме на РК и така докато не организирам "вноса", аз самата нямам опит от различни храни (давала съм единствено РК и Hill's), а съм и противник на смяната на множество храни. Доверявам се най-вече на избора и опита на развъдчиците, освен на основната информация за съответната храна.
И само да допълня, понеже назад видях, че се споменава спирането на гранулите при проблеми с пикочните пътища, та все пак е хубаво да се уточняват какви са гранулите и какво допълнително се дава като храна, защото от гранули до гранули има съществена разлика и след това всяка една некачествена или неподходяща храна - суха или мокра, могат да доведат до един или друг проблем, а иначе се създава някакво общо впечатление за храните, като култовото - мъжките котараци не трябва да се хранят със суха храна и пр.

Теичка nbirthday.

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 23:19 от ahasver

# 32
  • Мнения: X
Хайде да се цопна и аз в новата темичка.
И аз не знам какво ще правим с това ядене. В началото почти всичко опитва, но после много бързо му омръзва и я зарязва, като изключим може би Гурменцата, които ги хапваше с кеф. Иначе сухата храна почти си стои. И мъжът ми много го разглезва, защото му дава да опитва почти от всичко, което ядем ние и му пуска в паничката. А на котан му е сладко само, когато е до нас на масата. Като му сипем в паничката вече не му е така интересно. Днес такъв буламач му се беше набарабоцал от суха храна, кашкавал, пастърма и кисело мляко...че и за котка ми се стори прекалено все пак.
Започна много палав да става Мацухи. Навсякъде иска да бръкне, да се навре. Сега много му харесва да се качва по откритите витринки на шкафа и да ми разбутва колекцията от слончета. Даже едничко ми беше и счупил  Sad  Мъжът ми се майтапи, че котаракът просто не одобрява вижданията ми за Фън Шуй и не аз разтребвам след него, а той подрежда след мен. Наложи се да ги покрия някъде слонаците. А толкова се гордеех с колекцията си. Дразни се като затворим вратата и за щяло и нещяло мяучи хем тъжно, хем изнервено. Иди, че разбери какво точно иска. Само като си спомня колко кротък беше в началото.... правел с е е гадината, че е послушен и сега започна да си показва проклетията Twisted Evil

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здравейте на мамите и диЧАта!

Първо реших, че съм объркала темата - бижута, аттита...  Party
Радвам се че си имаме нови попълнения! А всичките котачета са суперски!  Heart Eyes
Теичка, честит рожден ден! Усмивки, хубави мъркащи моменти и много здраве!   bouquet

Ето го и нашият юнак. Сресване и припичане на слънце - любимо занимание.



# 34
  • София
  • Мнения: 6 963
Мерси за темичката, МисНели   bouquet

Ох, какво бижу е Марсел  Crazy

Теичка, жива и здрава да си! ЧРД !  newsm51

 Hug за всички останали космати и мустакати бижута.

От нас данък - по-нататък.

# 35
  • Мнения: X
Благодаря ви от сърце  Hug  bouquet

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
ИКСИ, що така бе, душо, със Стуенчо? Нали се бяха сдобрили с твоя половин? Таман престанах да го мисля (котака) и пак същото?

Сиси, първата снимка е само за портрет.

Бутински, не му давайте пастърма, много е солена. Котерко трябва отсега да се научи на хранителен режим иначе по-късно  става много трудно.
Колекцията от слонове не е толкова важна, сами ще видите по-нататък, че животинката така влиза в сърцето и живота на човек, че дава мило и драго за него.

# 37
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Котьо - щото такъв е живота, хубаво и лошо се редуват. Така му е тръгнало на Стуен и както казват бабите на село - такава ще и го закопа. Тъжно ,но ... Всяка подадена хапка го държи при нас като магнит, всяко пускане до камината също. Мъжо затова го гони, да се отучи да идва, но не се получава, никак не се получава... щото на мен ми дожалява и му хвърлям тайно по нещичко.  В момента у дома има 2 привилегировани котки - условно обозначени като наши и 2 чужди - Стуен и Брат`чеда , които просят храна и подслон, снишат се, прикриват се, но винаги са спотаени нейде по стъпки и чергици пред вратите. Дори от кучетата не им пука, успяха да се сприятелят с Томи и търкат муцунки. Такива работи при нас.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 634
МисНели, благодаря за новата тема!   bouquet

Теичка, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! (с малко закъснение)
Здрава, щастлива и обичана да си!   bouquet

Добре дошли на всички нови пухкави красавци в темата!
welcome

kikaha1
, как е Грей?  Всички бързо да се оправят!

Estell , вие как сте? Това тотално оголване и на мен ми прилича на гъбички  Thinking Има едни инжекции , които вета е поставял на едно от котетата ни , петната бяха 'до кожа' - на хълбока, на лапичката и на още едно място ,. не си спомням къде, + мазане с някакво лекарство, което предварително се разтваряше във вода (даваше ни го концентрат в спринцовка)

Бижу, честита титла на Марсел!  Hug


Вместо данък - искам да покажа
РИЖКО, който си търси дом  Praynig






Историята: домашен - изгубен или нарочно прогонен,.. Confused
Пуснах обяви , но никой не си го разпозна, .. за съжаление!

Добродушен, мъркащ и гальовен,  Рижко обикаля блока и с надежда се гали у всеки минувач!,..
"Сега е все още топличко, но как ли ще изкарам зимата?" - си мисли той,..
"А толкова обич мога да Ви дам, толкова радост!
Приютете ме!"


Пускахме го вътре при нашите няколко пъти и такова доброжелателно отношение показаха взаимно, че всички се изненадахме! Обикновено има (поне едно) изръмжаване  Mr. Green
Толкова добра душичка е!
Качва се веднага на леглото и блажено започва да мърка, а след малко - стоплен и нахранен - заспива,...


Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 12:32 от Lady-B

# 39
  • Мнения: 17 546
Бижу, честита титла на Марсел!  Hug

Вместо данък - искам да покажа
РИЖКО, който си търси дом  Praynig
Благодаря! Hug

Много е хубав Рижко. Братчетата на Марси са абсолютно същите. Единия, който е от предишното котило, е копие на Рижко, а другият, който е роден заедно с Марси, е пак същия, но по-мъничък.

ИКСИ, Hug  bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Ехооооо, котаци и стопани!  Hug
Грей е по- добре! Днес топките бенто не са червени- поне не се вижда кръв без въоръжено око! Ох, много го измъчи тоя цистит- колко плака милия, болеше го.  ooooh! Единият реве в тоалетната, щерката приплаква, че тя пък си пукна крачето в училище и сега е в гипс. А аз -така. Crazy
Първият ден успяхме да му бутнем хапчетата в устичката на котака, обаче после като се закучиха нещата- единия път цял час се дави милия от хапчето и като скокнахме- само на вет. На инжекции. Още два дни ще ги слагаме.
Днес ще идва да го види кака му от Анимал Хелп- и нея я уплашихме.  Simple SmileТъкмо ще я използваме да дава но- шпа. Simple Smile

Теичка, честит празник!!! Много здраве и любов за теб!  Hug
На всички болни котета стискаме палци! Hug

# 41
  • Мнения: X
Честит празник, Теичка   bouquet

Много е хубав и охранен Рижко, дано си намери любящи стопани скоро.

От мен поздрави със клипчетата от Саймънс кет. Много се смях с него и открих доста прилики  Laughing
http://www.simonscat.com/

# 42
  • Мнения: 17 546
Нашият плондерчо ще стане квадратен още преди да го кастрираме ми се струва... Thinking А обичайното му състояние за спане е опънат като чадър! Joy
   

Някой в предишната тема питаше за реакцията на маците при кихане. Сега забелязах никаквата реакция на Марси, който спи върху сина ми, а пък той кихна цели два пъти. Нашия плюшен котарак не реагира по никакъв начин.

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 22:43 от Бижy

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K абсолютно съм съгласна с теб. Подкрепям напълно мнението ти.

Chanel* ами тя се бели защото я изгорих с този йод. Така мисля де. Ух, ако знаех, изобщо нямаше да го мажа с йода. Мъжа ми ме убеди да изчакаме още няколко дни, таман кожата и най вече козинката му да се изчисти от йода, за по точен резултат и да видим дали сребърната вода няма да помогне. Ама сега съжалявам, че го послушах, притеснявам се.

LilaC не каза, че е заразно, каза само детето да не го пипа. И мен ме плаши това, че ще откъсне част от кожичката му. Ох, не искам да го боли, много си го обичам. Заради това се съгласих с мъжа ми да отложим ходенето на ветеринар.  Ама сега се притеснявам ужасно, да не стане по зле...

Lady-B три голи петънца са едно над друго отзад на вратлето са. Преди време като имахме първият храненик, се беше появило пак, едно петънце. Помислих, че от това, че се бият двамата котарака. Хвърчаха снопове козина при боевете. Тогава си мислех, че това е причината. И след време му израсна козина и това беше, сега 1 година по късно, пак след поредното хранениче у дома, се появи пак. При другите котета, нямаше нищо, само моя. Явно е алергичен към други котки.  Twisted Evil  hahaha  Отново помислих, че е от боя, но петънцето растеше и се появиха още две.  Ох, страх ме е да го заведа на ветеринар, ама ме е страх и да не стане по зле. Сребърната вода помага, взе да му расте козинка, но все пак още не е напълно здрав. И това лющене на кожата дали е от йода. Той ветеринара ми каза, че така съм щяла да му изгоря кожата с този йод. И се надявам от това да се лющи, но е на доста дебели парчета. Като при псориазиса. Иначе всеки ден по 4-5 пъти го пръскам със сребърна вода.
Разкошен е Рижко, пусни обяви на възможно най много места, и ще му намериш дом, със сигурност. На много котки съм търсила дом така и има успех. За големи котки може да отиде и до месец намирането на подходящи осиновители, въпреки, че съм успявала и за няколко часа да им намеря добри осиновители, но котето приличаше на руска синя котка.

Бижy голям образ е твоето писанче. В какви пози застава, само да му намачкаш коремчето.

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 21:12 от Estell

# 44
  • Мнения: 4 116
Разкошни снимки видях в новата тема  Heart Eyes
Малко днешни бездомници от мен. Учудих се колко много котки има в Надежда....видях над 20 котки за половин час разходка, снимах само няколко.














Общи условия

Активация на акаунт