Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 31

  • 27 682
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 68
Здравейте, мили мами, аз съм с кърмаче на 7,5 мес. На 6 мес. се захранихме, проявява интерес към храната и папка всичко, но в малки количества... За 1 месец сме стигнали до 100 гр. пюре на обяд, 100 гр. каша следобяд (последните лъжички от нея ги изяжда с неохота) и сурови плодове (ябълка, банан, круша), колкото му предложа, толкова изяжда, изяждал е и по 2 цели плода на ден. Суче безброй много пъти на ден. Вече 3 седмици не мога да му увелича порциона твърда храна. Дечицата на неговата възраст тук ядат супи, попари, кисело мляко и какво ли още не. Искам да го храня с колкото се може повече кърма и по-малко твърда храна, но се притеснявам да не му липсват разни витамини и други неща... Според вас до кога ще може да кара на 200 гр. храна и 1 ябълка на ден + кърма и кога трябва да започна с попарката и да му въведа 3-то и 4-то хранене?

# 616
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Frintezza, моята щерка до 1г и 10м беше предимно на кърма, без вода (не искаше, играеше си с нея), с минимални количества( далеч от 200г) твърда храна, хапваше от моята чиния, чопваше по скоро.

Катерина, в Сандански има не един случай дето като идат хората, изпратени от лекаря си и видят ефекта, са поразени и си търсят жилище там. Последно знам за баба и дядо - бяха лятото на почивка там заради внучката си и след това се преместиха там.
Климата е уникален в буквалния смисъл на думата.
И не съм рекламен агент, да не си помислите... санданчанка съм просто.  Grinning

# 617
  • Варна
  • Мнения: 256
Добре дошли на новите мами  Hug
За гърдите - моите си бяха малки и сега не са кой знае колко по-големи. Когато се напълнят с кърма, са добре изглеждащи  Flutter. Но когато ги изсуче, са си все същите като преди. Не виждам промяна, освен че от дърпане са ми малко по-големи зърната.

Frintezza, моето кърмаче също яде по 100 гр твърда храна, но аз не се притеснявам. Все пак суче по 10000 пъти на денонощие  Crazy. А кога ще даваш попара и кога ще включиш и др към останалите хранения, зависи от теб и начина ви на захранване.

# 618
  • Мнения: 9 481
katerinia, съжалявам за тези неприятности Confused. Диета щом си решила-пази (или поне намали к-вата на прясно мляко, яйца, риба и фъстъци-те също са мн силен алерген); дано бързо има подобрение.
А относно астмата бихте могли да се възползвате от програмите на НОИ, ако и вие със съпруга ви имате нужда, бихте могли да съчетаете....виж на сайта им къде какви проблеми се лекуват Peace



Frintezza, аз съм вече за захранване към годинката Peace-това е на база наблюдавайки реакции и готовност на самите деца, и доста прочетено относно развитието на бебешкия организъм...а ако трябва и да се водим по тях-пак стигаме до към годинка..
Това ест. си е мое мнение-не ангажирам никого с него. Големия го захраних на 6,5 мес, не че той ядеше Crazy...ама успявах да пробутам по някоя др. лъжица...ситния съвсем умишлено захраних на 8,5мес (ако не го дразнеше брат му с храна, провокирайки любопитството му, със сигурност и повече щях да отложа) като до тогава беше единствено и само на кърма.
И той не прояде количества..само дегустираше Laughing
Реално и двамата проядоха след като им изникнаха зъбите..и пак си предпочитаха кърмата Wink
Щом не иска, ако насилваш само ще влошиш нещата; така че изчакай да прояви интерес....по-голяма сила от глада няма, така че не се тревожи Peace

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 749
Здравейте, мили мами, аз съм с кърмаче на 7,5 мес. На 6 мес. се захранихме, проявява интерес към храната и папка всичко, но в малки количества... За 1 месец сме стигнали до 100 гр. пюре на обяд, 100 гр. каша следобяд (последните лъжички от нея ги изяжда с неохота) и сурови плодове (ябълка, банан, круша), колкото му предложа, толкова изяжда, изяждал е и по 2 цели плода на ден. Суче безброй много пъти на ден. Вече 3 седмици не мога да му увелича порциона твърда храна. Дечицата на неговата възраст тук ядат супи, попари, кисело мляко и какво ли още не. Искам да го храня с колкото се може повече кърма и по-малко твърда храна, но се притеснявам да не му липсват разни витамини и други неща... Според вас до кога ще може да кара на 200 гр. храна и 1 ябълка на ден + кърма и кога трябва да започна с попарката и да му въведа 3-то и 4-то хранене?
Поздравления за избора ти.Ние сьщо се захранвахме много бавно за попарка още ви е рано аз я вьведох почти кьм 11м а вьв 9-10месни пиоренца започнах с пуйка и заек.С твоето темпо бяхме и ние и си му бяха ок иследванията на 1год.Не се притеснявай по-добре бавно и сигурно аз четях денонощно темите за захранване и успех. Hug
Morenaпак благодаря bowuuза Сандански но и аз го виждам ефекта бяхме 4.2011 и 9.2011 за по 14дни и цялата зима бяха здрави и 2деца(чак ме е страх да го кажа) Laughing.Мамчета колко време вече кьрмите newsm78 естествено мен взеха да ме упрекват че е много? Hug

# 620
  • Варна
  • Мнения: 1 012
2 години и 7 месеца. Винаги ще се намери някой, който да те упрекне. Въпросът е дали на теб и на детето ти е комфортно. За мен кърменето трябва да продължи до тогава, докато и на двете страни им е приятно. Ако неудобствата (за майката) надхвърлят ползите, тогава почваме да направляваме нещата към намаляване на кърменията и отбиване.
Frintezza, не се притеснявай, нищо няма да му липсва. Не го сравнявай с други деца и не го насилвай щом не иска. И аз съм имала моменти на безумно отчаяние, че приема минимални количества твърда храна в продължение на няколко месеца (и в момента не е от най-ящните), но детето си наддава, развива се и изследванията са хубави. /
На вашата възраст е приемала само по 100 гр. твърда храна на ден.
Закуска под формата на попара съм дала на 10 месеца, като трето ядене за деня. Четвърто ядене - вечеря - на година и нещо, не съм си записала кога точно, защото след годинката спрях да се вманиачавам в схеми и грамажи. До преди това и аз непрекъснато висях в темата за захранването Simple Smile
Просто предлагай разнообразна храна и се води по детето.

# 621
  • Sofia
  • Мнения: 749
Keitе ние имаме още време докато ви стигнем за сега 1год.10месеца но вапреки някакви нападки и коментари Ваобще нямам намерение да го отбивам ще оставя всичко да се случи физиологично  LaughingНе разбирам глупавото мнение и то на Доктори че след 6 или 12 месеца трябва да се спре та да не би на 1год и 1-2дни кьрмата да е негодна newsm78???Ние се чувстваме прекрасно а аз малко не скромно ГОРДА че сьм дала и давам най-доброто на детето ми!!!И аз бях спряла да чета  тези темички за захранването но с тази алергия пак там се вьрнах. newsm53

# 622
  • Варна
  • Мнения: 256
Катериния  Hug Дано с диета и почивката всичко отмине.

Нашето захранване е мн бавно, но и аз не бързам за никъде. Цял живот ще ги яде тези неща. Попара така и не съм дала още, но от 11м правя кус кус. А на 8м изяждаше около 20-30гр пюре. Започнах захранването с BLW и ни харесваше, но малко надделяха приказките , че детето не яде, кога ще яде пюре и т.н. А детето наддава, живо и игриво. Вече не чувам глупостите на бабата, че трябвало да яде това или онова Wink А ще си го кърмя, докато той иска и аз мога все пак  Simple Smile

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
Хвърлихте ме във филма и мене... Малкия има обривче на бузката, което ту се появява, ту изчезва... бях питала педито, преди няколко месеца, но каза, че му е по-суха кожата и заради това се появявал...
Ще започна да следя дали появата на обрива има връзка с консумираната храна newsm78

Относно храненето - моето зверче прояде на годинка и месец Mr. Green
Захраних го по BLW, на 6 навършени месеца, но до годинка и месец хапваше по 2-3 парченца от предложеното му + това, което си крадеше от моята или от на баща му чинията Laughing
И аз слушах много коментари, относно начина на захранване и минималните количества, които приема, но ги оставях да минават покрай ушите ми hahaha
На годинката изследванията му бяха по-скоро добри (хемоглобина му беше 103). На годинка и 4 месеца повторих изследването, за мое успокоение, че и двамата с баща му сме анемични - бяха перфектни Peace (не е пил лекарства или добавки, аз наблегнах на мръвките hahaha).

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 749
Sweet_manicheнащто педи сьщо реши че ни е по суха кожата и ни каза да мажем с бадемово масло на Ексипиал но аз го забелязах и наблюдавах че вечер след като си изяде супата от д.кухня обривчето пламва все едно е ожарен от коприва.Така пьрво сама реших че е от яйце или мляко защото в супата винаги има настьргано яйце но и след крьвният тест се потварди моето мнение просто си наблюдавай детенце ние 15мин.след вечеря вече сме пламнали Embarassed

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 6 632
А, малкия си яде и сирене и кашкавал, и кисело мляко, а последното аз го ям с промишлени количества...
Навсякъде ли може да се направи кръвен тест за алергии? newsm78


p.s. съжалявам, че не е по темата... Може и на лични

# 626
  • Мнения: 11 607

Навсякъде ли може да се направи кръвен тест за алергии? newsm78


p.s. съжалявам, че не е по темата... Може и на лични


Да попитам и аз.....отговор приемам и аз на лични......Някой знае ли подробности за кръвния тест за алергии? Колко струва, къде се прави, точен ли е, от колко години на детето.....Благодаря!

# 627
  • York
  • Мнения: 826
Доколкото  знам, не може да се има много вяра на тестовете за алергии преди 3 - годишна възраст  Peace

# 628
  • Мнения: 11 607
Доколкото  знам, не може да се има много вяра на тестовете за алергии преди 3 - годишна възраст  Peace


Аз съм го чувала същото, но не питам за мое дете, а за дете на приятелка, което тази година ще навърши 5г.

# 629
  • Мнения: 68 583
Тест за алергии - кръвен, от вената, в София, в лабораторията на Мустаков Peace

Общи условия

Активация на акаунт