Системата МИНУС 60- 32 тема

  • 51 757
  • 753
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 2 102
Екатерина Мириманова:
„За да отслабнете, трябва да ядете всичко"




Авторката Екатерина Мириманова
преди и след отслабването със "Системата минус 60"




Благодарности на Жасмин за превода от руски на текста по долу bouquet

Основните принципи на системата Минус 60
Правило 1: Научете се да се съобразявате с нуждите на организма.
Човешкият организъм е сложен механизъм и често се нуждае от конкретни вещества. Ето защо в даден период изпитваме нужда да консумираме определени храни. Трябва да се вслушваме в потребностите на организма и да се стремим постепенно да въвеждаме здравословни продукти в менюто си.

Правило 2: Постепенно променяйте хранителните си навици и стъпка по стъпка вървете към новия начин на живот.
Не променяйте ритъма си на живот и своите навици изведнъж. Това само ще ви напрегне допълнително. Например, вместо да изядете една кутия шоколадови бонбони на вечеря, изяжте само половин. На следващия ден пак можете да се насладите на половин кутия шоколадови бонбони, но на обяд. Постепенно намалявайте количеството и консумирайте калорични храни преди обяд.

Правило 3: Преди 12 на обяд можете да консумирате всичко, което пожелаете, а последното хранене за деня трябва да бъде не по-късно от 18 часа.
До 12 на обяд няма никакви ограничения, позволени са всички вредни или много калорични продукти. След това трябва да се избягват всички тежки и съдържащи много мазнини храни. Сред забранените продукти са бобовите култури, гъбите, тестените изделия, приготвени от бяло брашно, храни, съдържащи рафинирана захар, определени плодове. Вечер, когато жизнените функции се забавят, се преминава на още по-щадящ режим. Позволени са зеленчуци, месо, яйца, ориз, но правилото е желязно: след 18 часа не се консумира нищо.

Правило 4: Физически натоварвания за по-добри резултати.
Не е необходимо да посещавате фитнес зала или да се запишете на аеробика или друг вид гимнастика. Можете да правите собствен комплекс упражнения вкъщи, съобразен с вашето здравословно състояние и предпочитания. Важното е веднага щом свикнете с режима на хранене, да започнете ежедневни физически натоварвания. В началото нека са 5 минути – дори само толкова отделено време за упражнения ускорява метаболизма и повишава тонуса.

Правило 5: То се отнася за всички, които искат да се преборят с целулита и стриите.
Стриите и целулитът са проблем на почти всяка жена. Този козметичен дефект се превръща в кошмар особено за дамите, отслабнали драстично. Козметичните компании се надпреварват да рекламират безброй продукти против стрии и целулит. Освен че са скъпи, тези препарати често са и неефикасни. Звучи невероятно, но можете да се справите и в домашни условия. Цялата процедура ще ви излезе значително по-евтино и ще ви отнеме само десетина минути на ден. Специален скраб с кафе и масаж с мумио са сред тайните на гладката и сияйна кожа.

Психология на отслабването: „Отслабнах, защото бях последователна, а не защото имам силна воля!”
ПСИХОЛОГИЯ НА ОТСЛАБВАНЕТО (линк с полезна информация)
За застоите Полезна информация за застоите (платата)

Храната в Система Минус 60
Ядем по три пъти на ден, между храненията може да си хапнете от разрешените плодове и зеленчуци. Но помнете:
  • голямо количество плодове може да попречи на отслабването ( например 0.5 - 1 кг. ябълки на ден)
  • ако през целия ден ядете по нещо, забавяте процеса на обмяна на веществата.
  • всичките три хранения трябва да са с равностойно насищане

Не ви съветвам да провеждате разтоварващи дни. Аз съм против всяко насилие над организма. Смятам, че това увеличава вероятността за застой.
Системата може да се използва при кърмене, с единственото условие да въвеждате всички принципи много бавно и постепенно и внимателно да следите за количеството мляко. По принцип отслабващите по моята система нямат проблем с кърменето, защото може да се яде всичко, а физическите натоварвания са в разумните рамки.

Закуска
На закуска, ако е преди 12.00 ч. може да ядете абсолютно всичко, без значение какъв е размера на порцията и без значение калориите ( тях въобще не е нужно да ги броите). Задължително трябва да закусвате, за да задействате обменните процеси в организма. Не е задължително да изядете нещо тежко и хранително. Може да се ограничите с ръжени сухари със сирене/кашкавал и чай/кафе или сок.




В следващата таблица са систематизирани
общите правила, които важат за обяд и вечеря



Кликнете върху изображението за по-голям формат на таблицата


В следващата таблица са систематизирани нагледно
разрешените продукти за обяд  и начините за тяхното комбиниране.



Кликнете върху изображението за по-голям формат на таблицата


В следващата таблица ще намерите
седемте варианта за комбинация на храни за вечеря



Кликнете върху изображението за по-голям формат на таблицата


Ако някой продукт не е в списъка на разрешените храни за обяд или вечеря, това не означава че сме забравили за него, това означава, че за обяд и вечеря не е позволен!!!

Скраб с кафе
Оказва положително въздействие на няколко фронта:
- Подобрява изгарянето на мазнините (кофеинът е част от състава на почти всички средства за  отслабване),
- Има изглаждащ и изправящ ефект върху повърхността (т.е., помага да се отървете от целулита и помага за намаляване на стрии)
- Ексфолира най-горния слой на кожата, т.е. прави я по-мека и копринена
Купете или си направете достатъчно големи зрънца мляно кафе (приблизително толкова голям захар). Кафето трябва да е неразтворимо! Не варено!
Насапунисайте проблемните области с любимия си душ гел, а след това изсипете в ръцете си малко кафе (повече кафе- по-силен ефект, но не бъдете крайни) и трийте душ гела и  кафето в кожата с движение, което се използва за масаж. Гърдата е по-добре  да не се търка. Не е нужно да престоявате с кафето по тялото. Време на процедурата - отново - по Ваша лична преценка, средно по 10 минути. Вие не се нуждаете от първия ден да започне с 20 минути до следващия ден да проклинате тази процедура:) Без да се фанатизъм !!!:)
Тази процедура - това е вариант на масаж който с нищо не ви обременява, нищо лошо с кожата ви не се случва!

Процедура с мумио-след банята със скраб от кафе!
Има лечебен ефект, ускорява регенерацията на кожата. С негова помощ ще се отървем от стрии. Мумиото се продава в аптеките.
Не се купува готов крем с мумио-ние сами си го приготвяме вкъщи. Преди да вземете душ, сложете една или две таблетки (капсули, без черупки) мумио в съд с малко количество от обичайния си лосион за тяло(така докато се изкъпете мумиото ще се е разтворило). Може и любимия крем за тяло. В различни кремове мумиото се разтваря за различно време, може да се разтвори в рамките на 15 минути, може и за 2 часа. Преди да се намажете -разбъркайте докато се разтвори напълно мумиото в лосиона(крема) и се намажете както обикновено. Можете да използвате масажни движения за засилване на ефекта. Мумиото не е необходимо да се отмива!
Консистенцията на крема може да е различна, кремът може да бъде по-рядък или може да остане по-гъст. Мумиото не се разтваря в масло. Можете да разтворите мумиото в малко вода и да се намажете с него и след това да се намажете отгоре с крема. Приготвя се крем за един ден, максимум 2. Крема с мумио може да се прилага както на цялото тяло, така и единственото на мeстата, където има стрии.



Екатерина Мириманова: 10-те най-чести грешки на отслабващите

Аз често общувам с последователи на моята система за отслабване - на срещи с читатели, на различни сайтове, получавам много писма.  Сред хората, които се придържат към Система минус 60, се срещат такива, които твърдят, че системата не работи. Аз с увереност мога да кажа, че в 99 процента от случаите причината е в грешките, които допускат отслабващите.
Когато чуят това, хората не вярват, твърдят, че изпълняват всичко правилно. Но при първия щателен анализ става ясно, че доводите им са неубедителни и че има грешки.
Предлагам да разгледаме най-честите. Това ще бъде полезно не само за тези, които следват система минус 60. Какъвто и начин на отслабване да сте избрали, тези грешки ще му пречат силно.

Прекалено лека вечеря, или нейното отсъствие
Когато пиша, че последният прием на храна трябва да е не по-късно от 6-7 вечерта, аз имам предвид, че той трябва да се състои задължително. И в идеалния вариант, трябва да представлява пълноценна вечеря, а не йогурт и 1 ябълка. Понякога, в краен случай, може да се допусне и лека вечеря. Но да се помни, че излишно олекотената вечеря, или пълното й отсъствие няма да ви направят по-стройни. Такъв подход само ще спре отслабването, защото твърде големите интервали между приемите на храна принуждават вашия организъм да забавя обмяната на веществата. Още по-лошо: дългото гладуване рано или късно ще доведе до срив и нарушения, или просто ще ви откаже от режима. Така че не си заслужава да изпитвате търпението на силата на волята си.

Чести похапвания през деня
Препоръчвам да се яде 3 пъти: закуска, обяд, вечеря. Ако ставате много рано, може да си направите 2 закуски. Но избягвайте междинните похапвания през деня. Когато си залъжете глада преди основното хранене, на самото основно хранене вие автоматично изяждате много по-малко от това, което ви е нужно, за да издържите до следващото хранене. Така, или ще ви се наложи пак да похапнете междинно, или пък ще преядете на следващото хранене.

Прекалено много плодове
Някои хора си мислят, че можем да ядем много плодове и да не напълнеем. Това е погрешно мнение. Тайната е проста - плодовете и сушените плодове съдържат много фруктоза. Тя, разбира се, е много по-полезна от рафинираната захар, но е не по-малко калорична. Също както бързите захари, тя предизвиква скокове на кръвната захар, така че, похапвайки плодове (или други сладки неща), след време ще почувствате зверски глад.
След 12 ч. на обяд по Системата са разрешени само някои плодове - ябълки, цитрусови, сливи, киви, няколко парченца диня, сини сушени сливи, ананас - т.е. тези, които съдържат немного захар. Останалите, както и всичко сладко, трябва да се яде преди 12 ч., за да може през деня да се изразходват поетите калории.

Съчетаване на неправилни продукти за обяд
За обяд могат да се съчетават ориз, елда и зеленчуци с месо, пиле и риба. Но не трябва да се употребява месо, пиле и риба с картофи и макарони. Картофи и макарони за обяд могат да се ядат само в съчетание със зеленчуци и сирена.

Съчетаване на неправилни продукти за вечеря
Месо, риба или пиле може да се употребяват само като самостоятелно блюдо. Никакви комбинации с тяхно участие не се допускат за вечеря, иначе няма да успеете да храносмелите всичко изядено преди сън и на сутринта ще имате плюс на тегло.

Ще се откажа от сладкото на закуска - ще отслабна по-бързо
Още една честа заблуда. Изключвайки каквито и да е продукти от менюто си, вие увеличавате риска за възникването на срив (нарушения). От това, че ще се откажете от сладкото, може и да отслабнете по-бързо, но само  на първо време. Невъзможно е до безкрайност да се ограничавате от това, което обичате, освен ако не ви плащат милиони, като на холивудските актриси. Рано или късно, желанието да се изяде любимото, ще надделее над мечтата за хубава фигура. И това най-вероятно няма да се случи сутрин, когато може да се яде всичко, а ще бъде в напълно неподходящо време, например - късно вечер. Когато вече нервната ни система е претоварена и ни е трудно да се контролираме.

Ще поседя на диета, а после ще мина към системата.
Вие най-вероятно няма да отслабвата така бързо със системата, както с гладуване. Но организмът е мъдра саморегулираща се машина. След разтоварващия ден неизбежно следва натоварващ. И така всичките ви усилия отиват на вятъра. Въобще, за вредата на експресните диети вече е писано много. Те не само изтощават вашата нервна система, чрез необходимостта през цялото време да се контролирате и да се борите с чувството на глад, но и забавят обмяната на веществата. Така че, аз съм категорично против такива методи на отслабване.

След това, че наруших и преядох по време на гостуване, длъжна съм да гладувам един ден
Не се наказвайте за нарушенията с разтоварващи дни. Така само ще влошите нещата. Опитите да се гладува, като правило, водят до това, че нарушавате още повече, обещавайки си да гладувате утре, вдругиден, докато не откриете, че сте натрупали няколко килограма. Не е нужен фанатизъм, просто трябва да продължите системата на следващия ден, след като сте преяли на ресторант, или на гости. Натрупаният плюс от нарушението се стопява през следващите няколко дни, без особени усилия.

Аз прекрасно си отслабвам и без физическо натоварване!
Безусловно, можете да отслабнете и без спорт. Но все пак, не е излишно да помните, че физическото натоварване държи мускулите в тонус, изглажда кожата, коригира силуета, обогатява кръвта с кислород, а значи - ускорява обмяната на веществата. Та, ако не искате да стигнете до финала с увиснала кожа, прегърбени, с вяли мускули - ще ви се наложи да се позанимавате. Освен това, тренировките помагат да се мобилизирате, правят ви по-последователни. А това е много важно, ако искате да извървите успешно пътя на отслабването до финала.

Аз искам да отслабна само няколко килограма, не ми е нужно да изпълнявам процедурите за грижа за кожата
Ако нямате стрии, не е необходимо да ползвате мумио. Що се отнася до скраба с кафе, масажа и повишената грижа към себе си, това е неотменима част от системата и въобще, важно за всяка една жена, на която не й все едно как изглежда. Вашата главна мотивация трябва да бъдете вие самите, а затова е необходимо да започнете да се обичате. Времето и силите, които употребявате за себе си, е проявление на вашите чувства.



НАШИТЕ УСПЕХИ:
Актуалната табличка с отчетите- за да бъдете вписани в нея пишете ЛС на Лебед
Табличката с нашите седмични отчети- стари месеци-за редакция на данни в таблиците за предишни месеци пишете ЛС на bebok_86

Линк към годишния отчет на Сиси ♥♥
Линк към годишния отчет на Стелету

Сиси ♥♥ е минус 36 кг. /напълно достигнатата цел!/ за година и половина!
Divimo-66.8 за сега е минус 31,2 кг и с всеки ден се доближава до заветното -66.8!
Стелету Simple Smile отслабна с 31 кг, върна за кратко няколко и сега се стреми да достигне минус 40 кг!/всички сме сигурни в успеха ѝ


И още резултати на системките събрани от Жасмин на 16 Юни 2011

АЛБУМИ СЪС СНИМКИ:
Албума на Жасмин- парола1010
Албума на Divimo-66.8- парола 201058
Линк със снимки от Системни срещи


МАТЕРИАЛИ ЗА СИСТЕМАТА:
Книга "Система Минус 60"
Книга "Система Минус 60" - рецепти
Съдържание от книга с рецепти към "Система Минус 60" предоставено от Трън в очите Simple Smile

Пълния текст от публикацията на Сиси ♥♥ подготвена за списание Be Fit

Форумите към сайта minus60-руски език
Снимки "Преди и след"
Седмични отчети в руския форум
Упражненията към "Системата минус 60"
Сайта на Екатерина Мириманова

Подробни обяснения за системата в табличен вид- предоставени от Elileni
Менютата на Лебед за първите три месеца със Системата събрани от Жасмин
Менюта от темите събрани от Нощни очи: Закуска, Обяд, Вечеря

Страничка във Facebook
Тема с рецепти

Предишни теми: Тема 1, Тема 2, Тема 3, Тема 4, Тема 5, Тема 6, Тема 7, Тема 8, Тема 9,  Тема 10, Тема 11, Тема 12, Тема 13, Тема 14, Тема 15, Тема 16, Тема 17, Тема 18, Тема 19, Тема 20, Тема 21, Тема 22 , Тема 23, , Тема 24, Тема 25, Тема 26, Тема 27, Тема 28, Тема 29, Тема 30

тема 31 -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=638557.0

"Който има желание, намира 1000 възможности,
който няма желание, намира 1000 причини."
Екатерина Мириманова

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 11:16 от Трън в Очите

# 1
  • София
  • Мнения: 4 894
Пу първа  Mr. Green

Днес кантарът показа минус и съм доволна - общо до тук свалените ми килограми са 23  Party .
Успях да си сложа и халката на пръста, която не ми ставаше от 4 години  Embarassed ....
Продължавам напред и пожелавам на всички успех!

# 2
  • Мнения: 3 241
Мерси за новата тема Simple Smile

Успех на всички   bouquet


Kally May, страхотни резултати, браво!

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 11:44 от Iventse

# 3
  • Мнения: 2 038
Трън в очите, Благодаря за темата   bouquet
Kally May, браво за добрите резултати Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
Meрсаж за новата темичка  Hug
Kally May, браво.И аз се надявам скоро да ми стане брачната халка щото сега се е запънала нещо  Laughing За колко време ги смъкна тези килограми?
Днес закуската ми е късна към 11 часа.Бях уморена и си полежах: 4 ръжени филийки препечени с кашкавал, чаша чай
О: нещо леко, защото едва ли ще огладнея много  newsm78
В: печено пиленце

# 5
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Записвам се като новак в новата тема  reveranceи дано да ни донесе много минуси! Днес ми е първият ден от тази диета - ако така може да се каже  Simple Smile понеже така се наядох на закуска.... че чак ми е гузно.
Понеже до сега не закусвах или хапвах по един плод до обяд - тази сутрин изядох едно пакетче курабийки /250гр/ с капучино и съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 11
Трън в Очите   bouquet

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хоп! Ето ме и мен!  Mr. Green
Трън в очите, благодаря за новата тема!   bouquet

Менюто ми за днес е:
з. - попара със сирене и краве масло, чаени бисквити
о. - боб яхния
в. - кюфтета на скара

# 8
  • София
  • Мнения: 1 272
 Hug Записче. Много минусчета в новата тема, момичета! Хайде лятото чука на вратата  Hug

# 9
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Запис и от мен. Peace
Не се отчитам всеки ден,защото така ми е по-лесно.Резултата до момента е за 17 дни -4.500кг.Доволна съм. Wink

Kally May, браво за добрите резултати Peace

# 10
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Kally May, страхотен резултат, браво!  Hug  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 894
Благодаря ви, момичета  Hug ! Нямаше да успея без вас и съм безкрайно щастлива, че ви открих.

Mirra_s, започнах Системата от юни миналата година. Имам прекъсвания - ту за седмица, ту за две, където обаче не съм прекалявала с количеството храна и в общи линии съм се стремила вечерята ми да е поне с 4 часа по-рано от съня. В седмиците, когато не съм била системна, не съм сваляла, но и не съм качвала килограми, което е най-хубавото нещо на този режим.
Имам още 15кг да преборя, докато достигна целта си. Така че съм с вас  Hug !
Не пиша всеки ден, защото нямам тази възможност, но не се отказвам!

# 12
  • Мнения: 2 590
Трън в очите, благодарско за темата   bouquet
Kally May, поздравления за страхотните резултати!

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дано новата тема донесе много нови минуси!

Днес съм на:
З- каша от елда и овесени ядки с мед, половин баница със сирене и... една мега вафла Embarassed
О- салата от спанак и синьо сирене, ориз със зеленчуци
В- най-вероятно ще е кисело мляко с някакъв плод или ръжен сухар- според както ми дойде

# 14
  • Мнения: 2
Здравейте!
Да се запиша и аз в новата тема! Laughing
Kally May, страхотни резултати!!!
Аз не съм писала известно време ,че ми се повреди PC-то,но вече е наред.
От 23.02.12 съм на този режим ,но нямам никакъв напредък, т.е имам около 1кг който играе нагоре-надолу и това си е. Успокоявам се че все пак не качвам , а и не стоя гладна.
Единственото ми обяснение е ,че сигурно прекалявам с количествата и то най-вече сутрин. newsm78
Ето и менюто ми за днес:
З:мюсли с мед поляти с вода+ малко сушени смокини  и сливи+ една бисквитас карамел+капучино
по-късно на работа изядох 2 сладки (не се стърпях) #2gunfire
Като гледам какво нещо съм изяла (и то само сладко) нищо чудно че са ми такива резултатите, или по-точно липсата на такива Cry
О: печено зеле+3кюфтета + малко луканка
В:най-вероятно кисело мляко с плод
Това от мен!
Лек и минусов ден !

Общи условия

Активация на акаунт