Тренировки в домашни условия: Тема 22

  • 34 545
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Сетих се, че имам още един въпрос, на който след ровене не можах да си отговоря  Embarassed
Грешно ли е (и защо) да не се яде след тренировка? Аз вечерям към 5-6, а тренирам към 7-8 (гледам да минат поне 2 часа от хапването  Rolling Eyes) и след това - нищо... обаче навсякъде чета, че след тренировка трябва да се яде... не мога да си го обясня.  Rolling Eyes


just.do.it - Ето че allexa вече е понаписала туй-онуй по въпроса ти... Grinning Нека и аз се реферирам към сайта на Л.Иванов, защото мисля, че има връзка с инсулина - неговото ниво и прочие... Виж тук - http://lubomirivanov.com/881/ и тук - http://lubomirivanov.com/813/ а и на други места в същия сайт. В тия статии не пише точно да се яде (и какво) след тренировка, но от опит знам, че трениращите ВИНАГИ хапват СЛЕД тренировка. Особено когато тренировките са по-здрави, като пред състезание.... Тогава знам, че се набляга на БЕЛТЪЧИНИТЕ (протеините), т.е. за баланс се ядат по 1-2 пържоли без гарнитура  Twisted Evil Това аз си го обяснявам двустранно - (1) белтъчините ще способстват за по-доброто изграждане и възстановяване на муслулите СЛЕД тренировка и (2) по време на самата тренировка се изразходва енергия и реално всичко останало от предното хапване е усвоено (изразходено). Това второто е свързано именно с лошото положение (според мен) на ситуацията, която ти описваш - хапваш за последно за деня към 6 вечерта и тренираш 2 часа СЛЕД това!!! Това означава, че до сутринта ти реално нямаш енергийни запаси от прясно поета храна..... Може би си мислиш, че това ще доведе до по-бързо изгаряне на мазнини, защото след като на организма му трябва енергия той си я набавя от някъде. И си права, ноооо... САМО ОТЧАСТИ! Доказано е в практиката, че този механизъм действа само в някакъв начален период от 1-2 седмици. После организмът привиква към принудителния глад за 12-13 часа в денонощието (времето от хапването в 18 ч до закуската на другия ден) и си "мушва" тайничко мазнини с цел да си има за другия "глад"...... Така че реално се получава обратен или в най-добрия случай нулев ефект откъм намаляване на мазнини и/или тегло! Ако не закусваш - дори е по-зле Sad Затова е развита теорията и е доказана в практиката, че трябват по-чести хранения, но с по-малко калории... Темата е дълга, аз представиш само кратката версия тук!  Sunglasses Ето пак от оня сайт за храненето, за което си говорихме - http://lubomirivanov.com/1817/ а също и в една друга темичка тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=655477.new#new може да видиш (прочетеш) доста повече за храненето (храненията), калорийния режим и др. подобни полезни неща!  Flutter Hug Peace

Ясно, благодаря ти много! Уж се разрових в сайта му, пък точно тази информация не намерих... значи вече ще тренирам непосредствено преди вечерята.

Всъщност най-доброто време за тренировка от всякакъв тип е сутрин преди закуска.... Времето преди вечеря е номер 2.... Също става, де! Успехи! Sunglasses

# 16
  • Мнения: 802
gardje Simple Smile, аз започнах от вчера с каланетика от една една книжка на Калан Пинкни - за тонус сутрин, за отмора вечер, но се получават доста кратки тренировки. Като студентка в София преди години ходех на каланетика и много я харесвам, но за съжаление не помня упражненията. Ако можеш да ме насочиш откъде да си намеря нещо повече, ще ти бъда много благодарна. Ти в къщи ли я правиш или ходиш в зала с инструктор.
Благодаря за линка към старите теми, смятам да ги изчета, само предната 21 тема липсва.

# 17
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Запис и отивам да спя, че съм гроги.
Четенето на ститиите на Любо само ме мотивира отново да си правя кардиото сутрин преди работа.  Peace

# 18
  • Мнения: 293
Запис !  Hug

# 19
  • Мнения: 207
Нямам време да чета, че отивам на гости  Mr. Green
Разплаках се в залата почти след последната тренировка по Бодипъмп до август чак, сега пък вие ме разревахте  Laughing
Толкова голяма активност, хубава тема, хубави хора  Heart Eyes

Маями добре дошъл при нас и те каним да се застоиш тук  Hug

Утре ще ви пиша.Обичам ви да знаете  Hug

# 20
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Вчера почивен нетренировъчен ден.
Пешеходстване - 13 км.  Laughing Не съм го целяла, така се случи.
Днес - бицепс, проба на упражненията на tqna и проба на суинг.
Ванеса, благодаря за клипчето!   bouquet

tqna  Hug И аз теб!  Hug


Не мога да смогна да чета.. прави ли още някой Калан?

Не. Никой не е писал.

Аз. Ама не съм писала.  Laughing
Тази година я започнах в края на януари. Вече съм на 56 час. В началото я правех по-често, сега съм я намалила.
Мисля от другия месец да е само по веднъж в седмицата.

# 21
  • Мнения: 15
Привет и в новата страхотна тема!
След вчерашните разтоварени 2 камиона стока и нареждането им в склада, днес съм гроги и едвам отлепих, така че сутрешната тренировка ще я прескоча Tired. Надявам се надвечер да не съм пукнала от жегата Mr. Green и да направя поне нещо малко, че иначе ще го пиша съвсем мързелив ден! ooooh!

# 22
  • Miami
  • Мнения: 412
  bouquet благодаря за темата  Hug

Вчера и днес кардио на велото, защото от тихото кардио на Руми имам мускулна треска  Blush Иначе се кефя на треската, защото усещам къде съм натоварила най-много. Това тихо кардио, благодаря Кат, че го сподели   bouquet , е страхотно  Grinning

# 23
  • Мнения: 10
Мноогооо набързичко минавам да се запиша, а за да не е спам ще коментирам последното мнение - на Кори, по повод мускунлата треска. Момичета, по мои наблюдения, а и въз основа на нещата, които знам, смея да твърдя, че мускулна треска не се появява на местата, които най-много сме натоварили, а по-скоро на тези, които най-малко сме натоварвали преди, един вид, на по-пренебрегнатите зони.
Иначе Кори, много се радвам, че ти е харесало  Hug но за да не си преписвам заслуги, ще спомена, че все пак не аз първа го споделих с вас  Hug

Инче, благодарим за темата, супер си   bouquet

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 103
Инче, благодаря и аз за темата!!! Страхотно оформена!!!  Hug

Маями, добре дошъл и в тази темичка!!!  Grinning

Довечера имам уговорка с момичетата да бягаме групово...Та с това се отчитам, за да не е спам...

# 25
  • Мнения: 21 275
Благодаря и аз за темичката   bouquet
Отчетът за сутринта :
20 лицеви и 100 коремни преси,после мисля да направя butt kra , after work  Mr. Green
Лек и прекрасен ден на всички  Hug

# 26
  • Мнения: 1 809
Добро утро! Hug
Инче,благодаря за темата!  bouquet
Момичета, наистина много пишете, но това ми харесва.Едно, че това ми действа страшно мотивиращо и второ, че винаги има полезна информация.
Аз също вече се чувствам добре и снощи потренирах с Били.И да се похвала, че след упоритото следене на калориите вече 20-на дни най-после си влязох в панталоните.На места мускулите вече се виждат добре оформени без да се налага да се стягам.Определено мерките ми намаляха, въпреки че кг-те почти не са мръднали.
Маями ,добре дошъл в темата!Редовно те чета в темата за калориите и информацията , която даваш ми е много полезна! Peace
Сега се връщам да прочета какво сте писали и да се мятам да работя след това.
На всички с болежки пожелавам бързо да им минава! Hug
На  Тяна отново пожелавам лек път! Hug
Хубав ден на всички !Пазете се от слънцето и пийте много вода! Grinning

Последна редакция: пт, 22 юни 2012, 08:36 от MALVINA

# 27
  • Мнения: 3
just.do.it - Ето че allexa вече е понаписала туй-онуй по въпроса ти... Grinning Нека и аз се реферирам към сайта на Л.Иванов, защото мисля, че има връзка с инсулина - неговото ниво и прочие... Виж тук - http://lubomirivanov.com/881/ и тук - http://lubomirivanov.com/813/ а и на други места в същия сайт. В тия статии не пише точно да се яде (и какво) след тренировка, но от опит знам, че трениращите ВИНАГИ хапват СЛЕД тренировка. Особено когато тренировките са по-здрави, като пред състезание.... Тогава знам, че се набляга на БЕЛТЪЧИНИТЕ (протеините), т.е. за баланс се ядат по 1-2 пържоли без гарнитура  Twisted Evil Това аз си го обяснявам двустранно - (1) белтъчините ще способстват за по-доброто изграждане и възстановяване на муслулите СЛЕД тренировка и (2) по време на самата тренировка се изразходва енергия и реално всичко останало от предното хапване е усвоено (изразходено). Това второто е свързано именно с лошото положение (според мен) на ситуацията, която ти описваш - хапваш за последно за деня към 6 вечерта и тренираш 2 часа СЛЕД това!!! Това означава, че до сутринта ти реално нямаш енергийни запаси от прясно поета храна..... Може би си мислиш, че това ще доведе до по-бързо изгаряне на мазнини, защото след като на организма му трябва енергия той си я набавя от някъде. И си права, ноооо... САМО ОТЧАСТИ! Доказано е в практиката, че този механизъм действа само в някакъв начален период от 1-2 седмици. После организмът привиква към принудителния глад за 12-13 часа в денонощието (времето от хапването в 18 ч до закуската на другия ден) и си "мушва" тайничко мазнини с цел да си има за другия "глад"...... Така че реално се получава обратен или в най-добрия случай нулев ефект откъм намаляване на мазнини и/или тегло! Ако не закусваш - дори е по-зле Sad Затова е развита теорията и е доказана в практиката, че трябват по-чести хранения, но с по-малко калории... Темата е дълга, аз представиш само кратката версия тук!  Sunglasses Ето пак от оня сайт за храненето, за което си говорихме - http://lubomirivanov.com/1817/ а също и в една друга темичка тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=655477.new#new може да видиш (прочетеш) доста повече за храненето (храненията), калорийния режим и др. подобни полезни неща!  Flutter Hug Peace

Всъщност най-доброто време за тренировка от всякакъв тип е сутрин преди закуска.... Времето преди вечеря е номер 2.... Също става, де! Успехи! Sunglasses
Благодаря ти за изчерпателното мнение, поизясниха ми се нещата. Всъщност причината да тренирам след последното хранене е, че просто не мога да се наканя по-рано  Embarassed Но вече ще знам, че не е редно, тъй като съм си изчерпала "гратисния" период, в който това има ефект.  Laughing
Иначе аз тренирам сутрин в дните, в които програмата, които не съм избрала не ми включват аеробика - т.е. 3/4 дни от седмицата според зависи... аз съм много начинаеща в тренирането в каквито и да било условия и малко съм на принципа проба-грешка, но благодарение на всички вас ми става по-ясно какво е редно и какво - не.  Hug

# 28
  • Мнения: 1
MALVINA - Мерси! И аз чета от доста време ваште теми!  Mr. Green

За водата - защото наистина е важна, особено в тия горещини (поне в БГ) - пускам 1 линк от "познатия" вече сайт на Л.Иванов (той, човека евала му казвам, че си е направил труда да събере къде от превод, къде от копи-пейст и дообработи доста важни статии по най-различни аспекти на здравословния начин на живот.... а аз така и не съм си седнал на панталоните с тая цел досега, въпреки че съм си мислил доста пъти  Rolling Eyes ) - http://lubomirivanov.com/1722/ - да не кажете, че НЕ СТЕ намерили нищо в НЕТ-а (и другаде) за водата и ежедневните ползи от нея  Wink Peace

# 29
  • Мнения: 3 067
Здравейте момичета Simple Smile
Аз отново цъфвам с въпрос (:
Спазвам хранителен режим и тренирАХ един месец 4 пъти седмично кардио във фитнеса. Разбрах, че фитнеса ще бъде почивка до септември и така цопнах във вашата/наша темичка да се образовам за упражнения у дома. От седмица тичам по час сутрин в планински регион (сиреч катеря едни върхове) но само нанадолнището тичам - на изкачване ходя.
Вечер правя 40 мин кардио и 20 мин. силова тренировка.
Веднъж седмично след кардио ходя на пилатес.
Искам да попитам - това твърде много ли е ? Имам за сваляне още около 13 кг, след свалени 35 до момента. До сега правех само хранителен режим, но от месец и малко включих динамично спорта. Няма опасност да стопирам процеса, нали ? Много четох, много изчетох за мускули, сланини, теории на инструктори и нам си кви си "светила" и тотално светнах кЪТ крушка  Mr. Green ooooh! Едно време, когато посещавах залата инструктура ми казваше "тия сланини трябва да станат мускули, за да се стопят по-лесно" сега гледам на Руми фитнес инструктор - тя казва сланини в мускули не се превръщат. Едни казват - тренирай кардио, гори калории стяга и тн (че стяга стяга, аз ефект виждам) други казват - не се сили толкова, ще станеш по-тежка и трудно ще свалиш. Аз вече съм във етап, в който кантара няма кой знае какво значение (е има де ), но просто искам да изглеждам добре, стегната, здрава и да приличам на младо момиче каквото съм, а не раздропана леля (на каквато приличах само преди 12 м.) И наистина съм малко объркана...
Та... народа го е казал "бг мама знае всичко"  Laughing Моля за мнение Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт