Пълен глад

  • 146 508
  • 460
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 34
Здравейте,днес ми е първия ден на гладуване.Преди също съм гладувала,но за малки периоди(само 2-3дни).Този път съм силно мотивирана да направя цялостното пречистване от 20 дни само на вода.По принцип не е невъзможно стига да имам воля,предимно вечерта...Тогава вече съм ужасно гладна.  Cry Успех на всички гладуващи! Peace

# 406
  • Мнения: 50
Здравейте.
До сега не съм правила никакви диети. В момента съм 70 кг. и искам да стигна 60 кг. Имам бебче на 1 г. и тъй като до скоро го кърмих не съм се подлагала на никакви лишения и мисля че сега ще ми се отрази добре няколко дни глад. Стискайте палци, ще пиша дали има резултати.

# 407
  • Мнения: 45
Чудех се да пиша ли, да не пиша ли ... Но реших да ви драсна два реда, пък нека след това да ме обвинявате.

Здравословните ползи на глада според мен са пълен мит и по никакъв начин не влияят добре. Нито на хормонално ниво, нито на енергията, нито ти се "пречиства" тялото. Нищо подобно.

Ще си докарате голяма беля с глад, ако издържите достатъчно време, разбира се. Ако си мислите, че "свалените" килограми с 1 седмица глад са дейстивително "свалени", много се лъжете. Това си е чисто и просто изчистена вода от тъканите и клетките и, в зависимост колко време сте гладували, разградена мускулна маса. Организмът ще посегне към мазнините като източник на енергия в краен случай и то ако приема достатъчно протеини, жизненоважни за съществуването му. В противен случай се разграждат мускули и малка част мазнини, изхвърля се вода, а това определено не е каквото искате.

Спирам с нравоученията, но разберете, че не правите нищо добро за себе си по този начин.

Последна редакция: чт, 03 окт 2013, 16:20 от wackamotto

# 408
  • София
  • Мнения: 10 858
 smile3501

# 409
  • Мнения: 50
Повечето храна която купуваме не е здравословна, едва ли няколко дни без нея ще се отразят по-зле отколкото всекидневното и приемане. Това е естествено мое мнение. Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 22 985
На първа страница в тази тема прочетох, че пълния глад бил терапия!   Shocked  newsm78 Онемях!
Един ден да гладуваш и да си само на вода и чай - О.К. Даже е препоръчително!  Grinning
И колко време продължава този пълен глад? Защото, ако е продължително време, определено много ще навреди на галдуващия!!!

# 411
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Повечето храна която купуваме не е здравословна, едва ли няколко дни без нея ще се отразят по-зле отколкото всекидневното и приемане.

А според мен още по-добре би било, ако започнем просто да купуваме здравословна храна.

# 412
  • в колонките
  • Мнения: 510


А според мен още по-добре би било, ако започнем просто да купуваме здравословна храна.
               

       И в кои магазини да я търсим тази здравословна храна ?  newsm78

# 413
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
И в кои магазини да я търсим тази здравословна храна ?  newsm78

Жокер- истинският въпрос е коя храна е здравословна. Като си изясни това човек, ще разбере и откъде да я купува.

# 414
  • в колонките
  • Мнения: 510


Жокер- истинският въпрос е коя храна е здравословна. Като си изясни това човек, ще разбере и откъде да я купува.
             

        Това НЕ е отговор, така отговарят депутатите в Парламента,  шикалкавейки,  Laughing .

# 415
  • SA
  • Мнения: 3 196
Е, щом искаш по-конкретен отговор - сладоледьт сьс сигурност НЕ е здравословна храна.  Peace

# 416
  • в колонките
  • Мнения: 510
Е, щом искаш по-конкретен отговор - сладоледьт сьс сигурност НЕ е здравословна храна.  Peace
       
     Нали уж за здравословна храна говорим ? Кое е здравословно и безопасно да се яде в днешно време ?  А въздухът, който дишаме чист ли е ? Има ли храна без пестициди, торове, месото чисто ли е ? Не са ли третирани животните с антибиотици и протеини ? Знаеш ли колко хора умират в Англия от пилешкото месо годишно ? Това ми беше въпросът - не за сладолед, не за пуканки. Peace
   Здравословната храна според мен е тази, която НЕ  е третирана с химикали, без значение дали е месо, или плодово-зеленчукова. За това  и зададох и въпросът : Коя храна е здравословна .

# 417
  • SA
  • Мнения: 3 196
Пусни тема за здравословната храна, щом се интересуваш и предполагам в нея ще пишат доста хора.
От пилешко месо не зная колко хора умират, но едва ли са повече от тези, които наблягат на джьнк ( кьм който спадат и пуканките, и сладоледа  Peace).

# 418
  • в колонките
  • Мнения: 510
   Уважаема съфорумке, няма как да пусна тема за здравословната храна,защото такава в днешно време НЯМА !!! Не съм сигурна даже,че и  на производителите на месо,плодове ,или зеленчуци   производството им е БЕЗ торове, антибиотици, или каквито и да са добавки.  Хайде да не търсим под вола теле - няма вече здравословна храна . А кой с какво ще се храни - с мръФки, веге, или на фотосинтеза си е личен избор на индивида! Акъл, без да се поиска не се дава,  Peace.
             http://agronet.bg/agro-news/aktualni-novini/7346-v-angliya-piles … shi-godishno.html             

# 419
  • SA
  • Мнения: 3 196
Всьщност ти зададе вьпрос кьм мен и затова ти отговарям. След като не искаш акьл, не е нужно да задаваш вьпроси по форумите.  Peace
A здравословна храна сьществува - такава е храната, в резултат на която здравето на човек се подобрява..  Peace

Последна редакция: нд, 06 окт 2013, 23:32 от kameloth

Общи условия

Активация на акаунт