На море в Гърция - 11

  • 93 730
  • 746
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 5
Здравейте ,
утре заминаваме за Ситония , за първи път ще бъдем там .Моля дайте ми съвет какво да разгледаме . Параход ми препоръча Афитос и пещерата Аристрати . Друго интересно име ли в района .
Ше бъдем в Порто Карас.
Благодаря

# 646
  • София
  • Мнения: 6 373
Здравейте ,
утре заминаваме за Ситония , за първи път ще бъдем там .Моля дайте ми съвет какво да разгледаме . Параход ми препоръча Афитос и пещерата Аристрати . Друго интересно име ли в района .
Ше бъдем в Порто Карас.
Благодаря

Паркът на Аристотел в Стагира:
http://www.stagira.gr/site.php?&file=dimos.xml&catid=84&lang=en

също така - разходка с кораб до бреговете на Атон, целодневна, тръгва от Ормос Панагияс всеки ден в 9:15 ч., цена 20 евро на човек, деца до 9 г. безплатно.

# 647
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за Порто Карас Ситония - с 5 годишно дете сме .

От тази година Порто Карас ще затвори врати извън сезона.
Попитай ги лично от кога до кога е това време...

# 648
  • Мнения: 11 210
От 1 май до 30 октомври го водят стандартно летния сезон.

# 649
  • София
  • Мнения: 13 261
Здравейте ,
утре заминаваме за Ситония , за първи път ще бъдем там .Моля дайте ми съвет какво да разгледаме . Параход ми препоръча Афитос и пещерата Аристрати . Друго интересно име ли в района .
Ше бъдем в Порто Карас.
Благодаря

Пещерата Алистрати е много хубава, но се намира до Драма. Едва ли е е толкова лесно да се посети от Ситония. До нея има и каньон, който е част от парка ѝ. Ако сте в околностите на Кавала или минавате през пункта през Гоце Делчев - да. В района има и още една пещера Aggitis (не съм сигурна в произношението, мисля, че е Ангитис), в която не сме ходили, но знам, че и тя е много красива и е над река. Може би Параход е имала предвид пещерата Петралона, която е близо до Халкидики?  newsm78

Да си изкарате добре и да имате много слънчеви дни!

# 650
  • Мнения: 5
Дано .
Много благодаря за съветите .Макар като гледам времето тук и се отчайвам малко .Но дано си изкараме хубаво , за плаж няма да става -но за разходки , риболов и спа  силно се надявам.

# 651
  • Мнения: 11 210
Да, Таня, благодаря ти - Петралона, лапсус е (понеже пък в тасоската тема нещо стана дума за Алистрати). Но, Алистрати е по-хубава Simple Smile
Ангитис не я знам, въпреки че сме минавали покрай табела за нея.

# 652
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз посрещах 2008-ма в Гърция, на Атон. Спомням си това пътуване като едно от най-най-хубавите в живота си, може би защото бях бременна с малкия и всички се връткаха около мене да ми угаждат Joy Времето беше приказно - топло, слънчево, природата там е прекрасна. Помня, че и ние платихме много читави цени тогава, но не помня цифри, нито агенцията. Бяхме в Аристотелес на HB. През останалото време преяждахме морски специалитети и препечен хляб с подправки и зехтин при една българка, която държи кръчма на плажа. На четвъртия ден се наложи да си купувам бременни дънки от Солун, защото небременните вече започнаха да ми стискат hahaha Колко е хубаво да си оправдаваш лакомията с бебе, нали Joy
Самото тържество за НГ беше в хотела и полвината контингент бяхме българи, така че имаше и химн, и дунавско, и всичко, както си му е ред.
С две думи - моят личен опит с НГ в Гърция е скромен, но пък прекрасен Heart Eyes Бих отишла отново Peace

# 653
  • Мнения: 574
Аз посрещах 2008-ма в Гърция, на Атон. Спомням си това пътуване като едно от най-най-хубавите в живота си, може би защото бях бременна с малкия и всички се връткаха около мене да ми угаждат Joy Времето беше приказно - топло, слънчево, природата там е прекрасна. Помня, че и ние платихме много читави цени тогава, но не помня цифри, нито агенцията. Бяхме в Аристотелес на HB. През останалото време преяждахме морски специалитети и препечен хляб с подправки и зехтин при една българка, която държи кръчма на плажа. На четвъртия ден се наложи да си купувам бременни дънки от Солун, защото небременните вече започнаха да ми стискат hahaha Колко е хубаво да си оправдаваш лакомията с бебе, нали Joy
Самото тържество за НГ беше в хотела и полвината контингент бяхме българи, така че имаше и химн, и дунавско, и всичко, както си му е ред.
С две думи - моят личен опит с НГ в Гърция е скромен, но пък прекрасен Heart Eyes Бих отишла отново Peace

Като прочетох поста ти направо се размечтах. Дано и ние изкараме една вълшебна нова година в Гърция.

# 654
  • Мнения: 861
belinda, толкова време от тогава и все още лъха много прияна емоция от пътуването ви  Heart Eyes
Това пък колко е вярно  
Колко е хубаво да си оправдаваш лакомията с бебе, нали Joy
Laughing

# 655
  • Мнения: 0
Val27 , за къде резервирахте за Нова година?

# 656
  • Мнения: 574
Запазихме в някакво селце Стомио на морето. Питах за него по-рано тук при вас. Не съм ходила до сега, но цената е доста приемлива. Дано е добре. Ако някой е ходил там да каже как е селцето и кой по-голям град има на близо да се разходим или някакви забележителности.

# 657
  • Мнения: 11 210
Яяяя, защо темата е на 3-а страница?
Доколкото си спомням, имаше пътуващи за Санторини по това време на годината...
Една лека снимка -

и официалният сайт на община Фира (т.е. на острова), който досега го нямахме на първа страница.

Sunglasses

# 658
  • Мнения: 382
Параход  Heart Eyes

Между другото, по това време на годината, по южните острови става ли за плаж?
Болна съм, ама за плаж мисля.

# 659
  • Мнения: 11 210
Ами в момента на Санторини било 26 градуса. Идеално за разходки и фотосесии, малко хладно според мен за плаж.
Крит би трябвало да става, особено на Либийско море. В Кипър (не че е точно Гърция, но е на сходна средиземноморска ширина) съм ходила два пъти след 10-15 октомври и двата е било по-топло, отколкото тук през юли.

Оф, и аз плаж искам. Но ако може без прекачвания и новобогаташки изхвърляния, тоест Малдивите не ме устройват Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт