Някой СЕПТЕМВРИйски мами вече бебета гушкат, а други все още се ослушват!

  • 28 255
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 483
Добро утро и от мен!
Какви са тези кошмари? То бива, бива ама вече е прекалено!
Заспивам в 3, будя се в 6 часа и то от някакъв много гаден кошмар и за капак с главоболие. Ето това са ми новите придобивки! И естествено си поревах............И това до кога?

Никой не каза нищо вчера за моите напъни от страна на бебето да се бута на вънка  Simple Smile я кажете  тези с опит и предишни бременности.....това признак, че ще е скоро ли  newsm78 Охх, не ми се пренася  Cry

И аз имам такива напъни. Даже снощи ходих из вкъщи като се държах отдолу! Без майтап, викам да не падне! А контракции- НИКАКВИ! Само да не го родя милото в нас! Че сме във вилна зона на майната си, нямаме адрес освен номер на парцела и линейката няма да може да ни намери!
Ама какво да правя?

# 706
  • Мнения: 51
Абе какво става тука? тъкмо бях решила и аз да пиша че цяла вечер сънувах гадости а то- всички с кошмари? #CrazyМАй е някаква масова психоза Mr. Green
В ози ред на мисли да питам на вас кога почнаха да и правят гинекологични прегледи(за разкритие)Не че се натискам ама се събудих с тази мисъл.И  това за скъсяване на шийката  как го правят?
Една от нас направо се изплаших като ти четох поста за приятелката дето родила в  къщи newsm09
Аз мислех да отида в болницата в последния възможен мометн(не ме питайте как ще го разбера кога е newsm78) с оглед на това д ане ми слагат системи  и да не предизвикват раждането ама вече взех да се плаша.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 483
Мен за разкритие ме прегледаха в четвъртък за първи път и то след като казах, че част от тапата ми е паднала. Консултацията ми беше редовна по график. Вече нямам консултации, защото докторката ми беше сигурна, че ще родя! Вика ме на тонове в болницата в петък. А след като и казах, че все още нямам никакви контракции, каза ако не родя до вторник пак да ида да ме види.

# 708
  • Мнения: 2 802
Фейт, ако не се яви да доложи как е, гледайте да не прехвърляте 50 стр  Mr. Green

аааа тук е ощеееееееее    с маминото синченце  Mr. Green

Миленка ... много добре те разбирам мила  Hug И теб и всички останали. Аз също си виках, че няма да пренося, а какво сатана ... не ми се говори  Crossing Arms

Ева ... ЧРД на майчето ти и скоро баба да я направиш   Gift

Една от нас ... може и да си права, вече се чудя и яз какво да правя


# 709
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен Simple Smile!
И ние снощи гледахме " Очаквай неочакваното"-плаках, смях се- от всичко по малко. Забавен филм  Simple Smile и тъкмо актуален като за нас.
 Да се похваля,че и мен ме почнаха вече по-сериозните подготвителни контракции, дори вчера привечер реших, че времето е дошло ,но отмина  Whistling. Нещо датите 2-ри и 4-ти не ми харесват, иначе, когато дойде-тогава...
 Хайде,хубав ден ви пожелавам и дано днес да се роди бебенцето на Мартичка вече,че много дни станаха с това преносване Hug Hug smile3541

# 710
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен  Hug

Честито на всички мамита обебили се   bouquet
На тези в очакване силно гуш  Hug

и аз хем не мога да спя хем и кошмари сънувам ,е не винаги де понякога и други неща сънувам ама то с този сух режим от февруари ...  Blush Добре че повечето мина  Blush
мисля че е нормално и аз съм кълбо от нерви и само броя дните и си спомням как мина първото секцио и пак същото направо ...  #Crazy

 F.a.t.e.  недей да кориш детето може да си чака датата  Mr. Green като са казали 2-ри значи 2-ри
 Мартичка стискам палчета и ти да се похвалиш  Hug

# 711
  • Мнения: 7
Здравейте,мамчета Peace Добро утроо и от мен kaffeetrmker_2
вчера влизам да ви чета,ама през телефона-ама беше късно към 1  Whistling и чета и четааа 2-3 страници,ама нещо не ми се вижда наред със страницата ни и форумчето като цяло хаххаха нито една позната мама или тема дори....някаква Криси родила,сега чак се прибрала и разказва ли разказва и качва снимки на бебо на нея,и всичко живо я хвали....и аз викам ,че коя е тази мацка-никога не съм я виждала хахахха и продължавам да чета.....и никъде никой познат хахахха
по едно време се сещам аз-ама аз не съм в бгмама хахахахаххахахаххахахаххаха щях да падна от смях викам си лелелел луда главо хахахах
та и там са едни теми за бебета....колики и ако хаххаха
аз не знам за тези болки менструалните-ама ако правят разкритие-значи съм почти с пълно вече newsm78 #Crazy мен постоянно си ме боли и по няколко пъти на ден е до изпотяване и да не мога да мръдна #Crazy
искам и аз да гледам този филм"Очаквай неочакваното" днес ще си го дръпна Mr. Green
вчера със сетни сили точно преди да затворят мола отидох и купих мечото костюмче дето го нямаше преди,и стигнах да активизирам мама от Италия да го вземе Joy
амааа вчера го купих от Сердиката Peace и сега съм много доволна  chef качвам го да го видите Hug

# 712
  • Мнения: 7
фейтчееее ,айде мила кротни дупарата,и да видим може обратното да се задейства повече Hug

# 713
  • Мнения: 2 802
Мартичка стискам палчета и ти да се похвалиш  Hug


Дано поне тя скоро роди  Praynig, че наистина се измъчи милата  ooooh!

Аз може да почакам още малко ...  Mr. Green

Франчи ...  ми то в тези малките часове нормално бе мила  Joy и аз снощи вече гледах на парцали и сдадох багажа  Mr. Green
Никакво кротване  Naughty Mr. Green ... мъжо отиде малко до кума и после отиваме до един магазин  Mr. Green пък аз си се заемам с нормалните задължения след малко ... прохосмукачка, стирка прах и т.н  Heart Eyes

# 714
  • Мнения: 1 445
mariya2709 ,мен за разкритие ми казаха,че ще ме гледат чак 10 дена преди термин Simple Smile

# 715
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте момичета, след два дни мъка и болки намерих решение за моите проблеми. Вчера бях с температура и кървящи зърна, направо ми се ревеше. Днес съм с 37 градуса, но не я усещам като дискомфорт. Зърната мазах с лансинох, чудеса прави този крем. Родих се и с помпата на Авент. Та да си кажа режима и ако може момичетата от Ла лече  да кажат дали е добре. Отказах се да кърмя от гърдата, защото кървеше и явно той не сучеше както трябва, по 10 мин само от едната гърда и то не през цялото време, по скоро спеше.  Сега се цедя на 3 часа, непосредствено преди кърменето и давам с шише през 3 часа по 60мл като 40мл кърма смесвам с 20мл глюкоза, понеже иначе не я пие. Искам да питам количеството добре ли е за едноседмично бебе?И мога ли да се цедя през 4 часа да речем, защото той сега явно се храни качествено и си спи по 4 часа без да се събужда? Мога ли да махна нощното в 3 часа през нощта ако не се събуди? И по колко мл нараства нуждата от кърма през следващите седмици, за да знам колко да цедя?

Здравей, sentex!

В повечето случай, когато майката цеди, тя се опитва да го прави толкова често, колкото би сучело бебето и, ако се хранеше на гърда. Това в общия случай означава през около 2-3 часа. Целта е да се имитира максимално начина на хранене на бебето, ако то сучеше директно от гърда, за да може да се запази адекватна стимулация на гърдите. Тъй като обикновено изцеждането не е толкова ефективно, колкото самото сучене, много от майките избират да изцеждат дори по-често (по-скоро на 2 часа), така че да им се събират 10-12 изцеждания на денонощие, като е добре да се изцежда и през нощта, тъй като тогава нивата на хормоните, отговарящи за производството на кърма са най-високи и стимулацията е най-ефективна.

Тъй като всяко бебе е различно, то и нужните им количества кърма са различни. Всяко расте със свой темп и е трудно да се каже конкретно колко милилитра трябва да приема. Изследвания показват, че кърмените бебета приемат между 500 и 900 мл на денонощие или средно 750. В зависимост от това, колко често се храни бебето, то и порциите ще са различни (още повече, че често бебетата се хранят точно като нас, а именно с различни количества в различните части на деня). Тези количества включват всички течности, които бебето приема. Това означава, че ако бебето приема вода или глюкоза, то количеството им ще е за сметка на кърмата. Това от своя страна може да доведе до недостатъчно наддаване и до недостатъчно производство на кърма.

Как се чувстваш с идеята, когато почувстваш зърната си по-добре, да вмъкваш кърмения между изцежданията и евентуално да ги увеличаваш с времето?

# 716
  • Мнения: 7
фейтче ,а аз уж трябва да почивам- hahaha каква ти почивка,само чистя,мия и готвя....на едно място не ме свърта Mr. Green и после-оох имам болки -емииии нормално Joy как не съм родила още.....ама маненкото си чака леглоти и фототапета с Мечо Пууух Party

# 717
  • Варна
  • Мнения: 773
Аз сънувам разни работи от време на време, но повече ме е яд на простата съседка от горе. Като кукне рано сутрин и като се почне едно тропане и блъскане...Иде ми да отида и да лепна един по тъпата глава. Три пъти и правя забележка ама то с простака как да се разбереш. Та предпочитам  кошмарите пред нея  Crazy
И аз вече по-трудно вървя, но хич не ми се стои в къщи. Кретам бавно бавно по улиците Wink Сега чакам да мине болната глава на мъжа ми от хайманосването му снощи и да тръгваме на някъде.

# 718
  • Where I am Happy
  • Мнения: 79
Добро утро мами!
На мен тази сутрин ми текна някакво кафеникаво теченийце,ходихме до болницата с мъжо но нищо,бебка е добре и все още не е слезнала надолу  Sad Колкото по наближава толкова повече страх ме хваща  Crazy
Ева_82 ако искаш мога да ти пиша на лични как да сваляш от замунда в чужбина  Wink

# 719
  • Мнения: 2 802
На мен тази сутрин ми текна някакво кафеникаво теченийце,ходихме до болницата с мъжо но нищо,бебка е добре и все още не е слезнала надолу  Sad Колкото по наближава толкова повече страх ме хваща  Crazy


И аз имах нещо такова но жълто и то многооо малко ... не му обърнах голямо значение, но се надявам да е предвестник на нещо  Praynig Mr. Green



И аз вече по-трудно вървя, но хич не ми се стои в къщи. Кретам бавно бавно по улиците Wink Сега чакам да мине болната глава на мъжа ми от хайманосването му снощи и да тръгваме на някъде.

Ми то вкъщи стои ли се  Whistling Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт