Някой СЕПТЕМВРИйски мами вече бебета гушкат, а други все още се ослушват!

  • 28 217
  • 727
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за заглавие на следващата ни тема!

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 720
  • Мнения: 175
Silvyyy Искам, разбира се  Simple Smile пиши на лични  Hug

# 721
  • Мнения: 437
sky* ти наспа ли се? Кукуваш до късно и от зори!  Hug

Milena_87 спокойно мила! Ще ме изпревариш  hahaha
На мен ми е малко глупаво - бях наготвила манджи да има, докато ме няма - изядохме ги! Бях лъснала и почистила каквото другите не бяха - сега пак трябва да си се минава - все пак чистим периодично, а не да чакаме да почистим за бебето! Направо ми е едно - като да съм застинала и само го чакам това чудо да се случи и не знам да се смея ли, да плача ли, да се ядосвам ли?  smile3532 smile3518 smile3511
Мддааа - и никой не искам да чувам и виждам. А си имам като легна тея менструални болки и ни грам контракция от вчера.

Inna_78 да не затръгваш днес към родилното с тези болки!? Simple Smile Недей претрепва мъжа, само го заточи в другата стая
Evvaa жива и здрава да е мама
eva_82 да от замундата, мила! И в арената го има, ама с кофти качество! Silvyyy да помага и да не се притеснява щом всичко е наред  Hug
И мен малката няколко пъти ми се е натискала надолу и го усещам като разтягане и веднага ми се допишква
kami2004  Hug Hug за колко време се стига до болницата от вас - спокойно, най-много на път да стане работата - ама ти си имаш опит и всичко ще е песен си мисля аз!
mariya2709 ми проверяват си като док си бърка с ръка в ръкавица, какво да ти кажа - хич не е комфортно, но така го правят, а и по този начин може да допринесе за разкритие  Blush Моя така и за главичката каза, че е разположена на входа вече и завъртяна правилно
Скрит текст:
явно я е напипал  #Shocked

F.a.t.e. и аз го умувам, може и Ани да е права - да вземем да си легнем, че да се развъртят малките - иначе предлагам ти от Пловдив, аз от София и ако се срещнем по пътя без да сме родили - горко ни. А и monika21 е с термин днес  Hug тя от варна да затръгва към Сливен примерно - нали била добра болницата там  hahaha Другите мами също, ама те не са писали скоро и редовно и не е ясно какво правят

# 722
  • Мнения: 2 802

F.a.t.e. и аз го умувам, може и Ани да е права - да вземем да си легнем, че да се развъртят малките - иначе предлагам ти от Пловдив, аз от София и ако се срещнем по пътя без да сме родили - горко ни. А и monika21 е с термин днес  Hug тя от варна да затръгва към Сливен примерно - нали била добра болницата там  hahaha Другите мами също, ама те не са писали скоро и редовно и не е ясно какво правят


 Mr. Green хахах ... не знам вече - предавам се и го оставям да си прави каквото иска  Mr. Green

# 723
  • Мнения: 510
Такааа, пускам новата тема и отивам да спя с малкия. Благодарностите са за F.a.t.e., която я подготви и ми я изпрати на готово  Heart Eyes

НОВА ТЕМА!

Чакаме новите бебета  stork-boy stork-girl

# 724
  • Варна
  • Мнения: 64

Здравей, sentex!

В повечето случай, когато майката цеди, тя се опитва да го прави толкова често, колкото би сучело бебето и, ако се хранеше на гърда. Това в общия случай означава през около 2-3 часа. Целта е да се имитира максимално начина на хранене на бебето, ако то сучеше директно от гърда, за да може да се запази адекватна стимулация на гърдите. Тъй като обикновено изцеждането не е толкова ефективно, колкото самото сучене, много от майките избират да изцеждат дори по-често (по-скоро на 2 часа), така че да им се събират 10-12 изцеждания на денонощие, като е добре да се изцежда и през нощта, тъй като тогава нивата на хормоните, отговарящи за производството на кърма са най-високи и стимулацията е най-ефективна.

Тъй като всяко бебе е различно, то и нужните им количества кърма са различни. Всяко расте със свой темп и е трудно да се каже конкретно колко милилитра трябва да приема. Изследвания показват, че кърмените бебета приемат между 500 и 900 мл на денонощие или средно 750. В зависимост от това, колко често се храни бебето, то и порциите ще са различни (още повече, че често бебетата се хранят точно като нас, а именно с различни количества в различните части на деня). Тези количества включват всички течности, които бебето приема. Това означава, че ако бебето приема вода или глюкоза, то количеството им ще е за сметка на кърмата. Това от своя страна може да доведе до недостатъчно наддаване и до недостатъчно производство на кърма.

Как се чувстваш с идеята, когато почувстваш зърната си по-добре, да вмъкваш кърмения между изцежданията и евентуално да ги увеличаваш с времето?
[/quote]
Засега ми стига кърмата, защото я разреждам с глюкоза. Цедя се на 3 часа, защото тя сама потича и за 15 мин изцеждам 60мл от двете и като добавя 20мл глюкоза става 80мл (точно колкото поема). Смятам да започна да цедя на два часа ако не ми стига, защото той доста бързо вдига дозата. Правя си масажи и обливам гърдите с гореща вода. Може да опитам пак да го сложа на гърда, но още не смея, защото 100 процента ще ме разкърви пак. Бавно зарастват. Постоянно са намазани с Лансинох, но си личи, че още са подути. Освен това си поддържам една тепература от 37,2 градуса (може би от зърната) и нищо не вземам за нея, защото от време на време пада до нормална. Незнам това нормално ли е ?Предполагам, че щом бебока само спи, яде и ака значи му стига кърмата.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2012, 13:10 от sentex

# 725
  • Мнения: 45
Привет на всички мами!  Hug Гушвам всички мами в очакване на бебчовците!  Hug Hug Hug
Evvaa, да ти е живо и здраво майчето и скоро да е щастлива баба!!!  newsm51 bdbaloni
Филмчето "Очаквай неочакваното" вчера и аз го дръпнах и довечера ще го гледам!  tv
Мами, днес бяхме в Кауфланд и има промоция на Памперс: При покупка на голям пакет Памперс+мокри кърпички си теглите скреч карта и печелите или хавлийка Памперс или органайзер за легло на Памперс. Момичето, каза, е всеки печели от скреч картите  Mr. Green. Ние си взехме Памперс премиум кеър-белия пакет+кърпички (така или иначе щяхме да ги купим) и спечелихме органайзер за легло  newsm44 Е, малък е ама е аванта все пак и ще върши работа!  smile3508
Качвам снимка на креватчето!  Heart Eyes Много съм щастлива, че вече си е при нас!  newsm76 newsm07
Ами това е от мен за сега! Отивам да си подреждам стаята и нещицата на беби!  newsm18 newsm18

# 726
  • Мнения: 237
 Как сте, мили мои?
 
Ако чакате Сашко, нямааааа и няма  Twisted Evil Утре съм решила да ги питам на визитация сигурни ли са, че съм бременна Whistling

Хубав ден и много бебчета вече, да пада тапата   Grinning

# 727
  • Мнения: 510
Такааа, пускам новата тема и отивам да спя с малкия. Благодарностите са за F.a.t.e., която я подготви и ми я изпрати на готово  Heart Eyes

НОВА ТЕМА!

Чакаме новите бебета  stork-boy stork-girl

Общи условия

Активация на акаунт