За бутането на пари на оркестъра

  • 6 551
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 23 143
О,ти винаги си от изключенията !
Joy
Не знаех, че оставям подобно впечатление.
Съжалявам, но не ходим по заведения с жива музика. И надали сме единствените.

# 61
  • Мнения: 4 785
О,ти винаги си от изключенията !
Joy
Не знаех, че оставям подобно впечатление.
Съжалявам, но не ходим по заведения с жива музика. И надали сме единствените.

С риск да ти отнема така дадената титла "единствена" ще се присъединя - ами и ние де...  Mr. Green И мъжът ми не би бутал пари по деколтетата на певици, оркестри и тем подобни...някак си не е неговата област, така да го кажа...  Whistling

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Тази тема още ли е активна?
Просташко е буташ пари в нечие деколте. Особено, когато после чакаш заплатата на жена си.

# 63
  • Майничка
  • Мнения: 12 721
Кефът цена няма. Не бих мрънкала на половинката, през ум няма да ми мине. Ако съжали на другия ден - негов проблем, да му е обеца на ухото.

# 64
  • Мнения: 143
Да яд ме е, може би защото приоритетите ми са други. Всеки има право на мнение, аз не смятам, че едни от най-платените професии трябва да са на артисти и певачки - макар, че в българия и това не е много платено. По тази причина не ходя и по концерти.
Може би направих грешка като изпаднах в подробности около случая, защото разкатахте съпруга ми, а исках само да разбера дали има и други, които това ги дразни.
Едва ли едни 60 лв дадени на певицата в ръката /подчертавам / ще бутнат уважението, което имам към съпруга си. И освен това не той и досаждаше и я притесняваше, а тя явно усетила слабото звено в масата не пропускаше да мине и да попее около него, така, че и това отпада.
Някои от старите кучета във форума си мислят, че имат право да осмеят и изядат с парцалите всеки не толкова активно пишещ, понякога наистина почваш да се чудиш след някоя и друга страница това ти ли си. Естествено, че ще има ядосана защита, защото темата отиде не в посоката в която е пусната.

Всеки има право на мнение, но ако нямате такова поне не си позволявайте да осмивате хората.

# 65
  • Мнения: 11 583
Грам не се връзвай на  писането тук.
Имал е, дал е.
Ела ме виж във вторник мен.

# 66
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Грам не се връзвай на  писането тук.
Имал е, дал е.

 yes

# 67
  • София
  • Мнения: 23 143
Грам не се връзвай на  писането тук.
Имал е, дал е.
При това положение няма от какво да се оплаква.  Grinning

# 68
  • Мнения: 10 547
Сърби, боли- драго ми е.
Аз чистосърдечно си признавам, че съм учудена от някои коментари. Но пък идват в защита на тезата ми, че мнозина не знаят как точно си пилеят парите. Никого конкретно от темата нямам предвид. Наблюдавам обаче крайно нелогичната тенденция, хората да се успокояват, че подобен род харчения са душевна терапия. Т.е. да бъдем хора за пет минути, а после да броим стотинките. И следват оплаквания от липса на финанси....

# 69
  • Мнения: 12 473
Касита,

това си е до човек - същото е като да си купиш скъп костюм, ако заплатата ти е 500 лв..
Или лъскава кола на кредит.

Иначе - такива "избухвания" и аз правя - веднъж-два пъти годишно си купувам нещо много скъпо (по моите представи), но пък с кеф. И ги ползвам макс 1-2 пъти в годината..т.е -абсолютно неоправдан разход..Но това си е моят начин и вид терапия.

Мъжът ми чистосърдечно си призна веднъж, че даването на пари на музикантите - му е вид терапия  (не ги бута в деколтетата).. Иначе в ежедневието никъде не демонстрира кой е, какъв е и колко пари има...та поне нощно време може да си позволи малко показност.

# 70
  • Мнения: 2 457
Не, ние нямаме такива забавления които да включват подобен род  изпълнения.
Също не сме ходили и не ходим на жива музика. Мъжа ми на чалга клуб може да го вкараш само с пистолет на слепоочието. А не мога и да си представя да бута пари на певец- певица -  абсурд, по-скоро ще ги хвърли през прозореца на колата на чистачите .
Аз съм била на жива музика с приятелки броени пъти , но никога не съм давала пари на оркестър, стриптизьор, певица, танцьорка и подобни.

# 71
  • София
  • Мнения: 23 143
Ако става въпрос за отпускане на душата, предпочитам да си я отпусна чрез необмислена покупка за мен или детето, отколкото да хвърля парите по непознат човек (при това човек, който не е в беда).  Grinning

# 72
  • Мнения: 326
Моят съм успявала да го завлека в такъв тип заведение два пъти.И двата пъти беше с намръщена физиономия и певицата надали би посмяла да се приближи.Винаги оставя бакшиш-10% от сметката, но не би дал пари в ръката на някой.
Баща ми пък ги оставя да му пеят на уше, но после не им дава нищо  Laughing  Казва, че тя е решила да ходи да му пее, не я е викал той и няма намерение да и плаща.
Та не ми се е случвала тази ситуация с близки мъже, май съм обградена от скръндзи.
И аз не бих дала така пари, защото и аз съм скръндза. Не го приемам като отпускане на душата, после две седмици ще ги мисля тези 60 лв и как съм могла да си купя чанта  Laughing  Иначе мъжът ми винаги си празнува РД в заведения, с много хора и 60лв в минус няма да му заседнат на фона на другите, които дава, но не са от този тип.Дори ме дразни понякога как си обира всичко останало, та чак фъстъците в купичките си изяжда, да не би да останат.

# 73
  • Мнения: 22 553
vasipan, е ти като пусна темата какво очакваше, да те потупват по гърба ли?. )))

Ако мъжа ми пропилее 60лв. за някаква певачка (защото повечето са крайно бездарни, които съм чувала), а после ми заяви, че не може да си платим телефоните примерно и ще чакаме моята заплата....просто ще го пратя да намери нужните пари. Още повече, че аз никога не получавам на точно число пари и винаги гледаме да се справяме първо с неговата заплата, а моята идва като бонус. )

Също не разбирам това "отпускане на душата", когато няма да има какво да ядеш на другия ден. Ами отпускай си я по друг начин, или с по-малко средства.
Заслужил си бил празника човека - чудесно. Ама да е спестил пари преди това, че да може като отиде в кръчмата да даде и 100лв. като иска, а не да ощетява семейния бюджет.

# 74
  • Мнения: 116
За мен е без значение дали има,или няма възможност.В смисъл,и да има-пак ще ме е яд да ги даде на певачката тези 60 лева.Ако ги е дал за ядене и пиене-няма да ме е яд,това за мен е друго.

Общи условия

Активация на акаунт