ВМ-НВХ - част 55

  • 36 730
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21
Благодаря за отговорите, момичета.   bouquet
Ще ходя после да инспектирам Пикадилито, но толкова силен потрес от самата дума "маргарин" изпитвам, че по-добре бих дала повече пари за Президента, отколкото да не мога да спя после от съмнения истинско ли е маслото, или не е Mr. Green Mr. Green

Аз пък открих една 30 % течна сметана в един магазин за руски храни, засега я ползвам нея за кафето, макар, че и само с масло 1 бучка става супер. От сметаната като сложа, се образува много приятен мазен слой отгоре. Четох, четох и не видях нищо съмнително, надявам се да е истинска.

# 46
  • SA
  • Мнения: 3 196

Същото мнение застъпва и Аника Далквист - след като се определи количеството белтъчини, което ни е необходимо, и количеството въглехидрати, което смятаме да консумираме, допълваме ястията с мазнини, колкото да се заситим, но без непременно да "плува" храната в мазнина - това все още си е ВМ-НВХ.

Или иначе казано, трябва да ограничим калориите на ден като приемаме достатьчно белтьчини и минимум вьглехидрати. Simple Smile
Тони, аз напоследьк сьм хвьрлила око на едни капсули - 500 мг рибено масло+ 500 мг вечерна иглика. Освен да взема да ги пробвам. Не сьм имала болезнен цикьл отдавна, но тази гама-линоленова киселина пишат, че била и много полезна за кожата, а и за мозька  Sunglasses. Майчината кьрма сьщо е богата на тази сьставка, което говори, че няма начин да не е от полза.

# 47
  • Мнения: 6 346
На практика точно ограничаване на калориите се получава или иначе казано - ограничаване на количеството. Не исках да го кажа така, защото когато се говори за калории, се говори за създаване на калориен дефицит. А това обикновено означава да си ходиш гладен, само и само да постигнеш отрицателен калориен баланс. А това не е същото. Става въпрос просто мазнините да са толкова, колкото са ни нужни, за да не сме гладни. Да ги консумираме спокойно, без притеснение, но и без да се увличаме. Защото пък понякога се стига до крайността да се смята, че колкото повече са мазнините, толкова по-добре. А това може да се окаже контрапродуктивно Embarassed

# 48
  • Мнения: 599
Цопалаааа и аз тук  bowuu

Благодаря за прекрасната темичка Simple Smile

Херцен, да питам....това за WC-то всеки ден ли го приемаш за да има резултат всеки ден Wink В смисъл, няма ли превикване към него, няма ли намаляване на действието и т.н.

# 49
  • Мнения: 7 746

няма привикване, пия го май от 2 години
дозата остава постоянна, не е като при чайчетата
сутрин по 2, в които сутрини желаеш  Blush

# 50
  • Мнения: 599

няма привикване, пия го май от 2 години
дозата остава постоянна, не е като при чайчетата
сутрин по 2, в които сутрини желаеш  Blush

Сутрин го пиеш така ли ? А кога действа ? Щото аз съм пиела разни такива неща, но ги пия вечер, че на сутринта да има резултат  Embarassed

# 51
  • Мнения: 7 746

сутрин в 8 - резултат вечер към 7-8
ако го пия вечер ми действа към обяд

# 52
  • Мнения: 599

сутрин в 8 - резултат вечер към 7-8
ако го пия вечер ми действа към обяд


Благодаря за инфото  Hug

# 53
  • Мнения: 0
Аз съм доволна от маслото на Равногор. Поръчвам си го от бгбакалия.бг и там има, и много други хубави продукти от български ферми. Доволна съм и от сирената и от млеката, но понеже съм от Варна, идва малко скъпа  доставката.
Мисля, че съм се подвела от това да има много мазнини, за да си в режим на ВМ и от там съм си качила +2 . Сега мисля да ги намаля малко и да вляза в релси, че не е хубаво така.
Хубав ден на всички!  Hug

# 54
  • Мнения: 78
Не съм яла през живота си по - вкусно масло от това на Carefour .Мисля че е от Бретан , но е стяхната марка и да , скъпичко е...но е по - хубаво от "Президент".
Има го в безсолен и в солен вариант .
Мммммммм.....

# 55
  • Мнения: 200
Daliqastro, и аз поръчвах от там прясното козе и биволско сирене. Но не виждам отдавна козето, което повече ми харесва. Маслото на Равногор ми е солено и не го харесвам.
To4e , най-съм доволна от тези , . Има и други, но тези купувам най-често.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 995
... Или иначе казано, трябва да ограничим калориите на ден като приемаме достатьчно белтьчини и минимум вьглехидрати. Simple Smile

В тази връзка четох някъде (в spidersport), че протеинът трябва да се поддържа в рамките на 2 грама на килограм активно тегло.
Тоест при активно тегло от около 45 килограма да приема ли, че процентите са ми ок? (цифрите са от вчера)

Мазнини:        65% (95 грама)
Протеини:      30% (92 грама)
Въглехидрати: 6% (19 грама)
-------
Калории: 1,294     (калорийния дефицит е -200)

# 57
  • Мнения: 958
Здравейте,
Шоки, мерси за обяснението за храненето и тренировките. Вчера нямах време хапнах малко ядки 2 часа преди тренировка след това един час яко карибски танци и след това бях толкова тонизирана, че нямах никакъв апетит. Сега обаче с една ръка пиша с другата ям бекон натопен в майонеза от сварени яйца и масло (много е вкусна , не помня кой я сподели  Embarassed).
За цикъла и всякакви подобни нарушения, вечерната иглика е чудесна. На мен много ми помогна.
Пия я когато се сетя.
Assos как си изчисли активното тегло, не се ли правеш с някакъв уред ?

# 58
  • София
  • Мнения: 2 995
Assos как си изчисли активното тегло, не се ли правеш с някакъв уред ?

Изчислявала съм го с калипер (не електронен) и с формули. Общо взето съвпада.

# 59
  • Мнения: 1 930
Да ви поздравя за новата тема и да се запиша, че за малко да ви изпусна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт